iOS 14 İlk Beta Yayınlandı – Nasıl Yüklenir?

iOS 14’e kavuştuk arkadaşlar. Yeni işletim sistemimiz için güzel haberler de aldık. En güzel haber güncelleme alacak olan cihazlar oldu. iOS 13 alan tüm cihazlar güncelleme aldı. Bu sevindirici haberin arkasına bir sevindirici haber daha geldi.
Bu gece güzel haberler vermeye devam ediyoruz. iPhone 6s telefonlarının güncelleme alacağının sonrasındaki müjdemiz iOS 14 beta 1 güncellemesinin yayınlanması. Apple tanıtımın arkasından birkaç saat beklemeden beta 1 güncellemesini yayınladı.
Peki, iOS 14 beta 1 yüklemek ve kullanmak istiyorsunuz ama bunun nasıl yapılacağını bilmiyor musunuz? Sizi bu tarafa doğru alalım ve betayı nasıl yükleyeceğinizi açıklayalım.

iOS 14 Beta 1 Güncelleme Yükleme

Ne bilmeniz gerekiyor bundan başlayalım. Önce şu cihazlardan birine sahip olacaksınız:

• iPhone 6s
  • iPhone 6s Plus
  • iPhone 7
  • iPhone 7 Plus
  • iPhone 8
  • iPhone 8 Plus
  • iPhone X
  • iPhone XS Max
  • iPhone XS
  • iPhone XR
  • iPhone 11
  • iPhone 11 Pro
  • iPhone 11 Pro Max
  • iPhone SE birinci ya da ikinci nesil
  • 7.nesil iPod Touch

Bu cihazlardan birine sahipseniz aramıza hoş geldiniz. Aşamalara devam. Bir başka gereklilik daha var. İhtiyacınız olan diğer şey geliştirici hesabı.
99 dolarlık fiyatı olan geliştirici hesabınız varsa devam yoksa, üzgünüm ya hesap açacaksınız ya da herkese açık beta yayınını bekleyeceksiniz. Hesabınızın olduğunu hesaba katıyorum ve devam ediyorum. 🙂

• “iOS/iPadOS 14 Download” yoluna basıyoruz ve profili indiriyoruz.
  • iPhone ayarlarına geçiyoruz ve profiller sekmesine gelip, “profili yükle” diyorsunuz.
  • İndirdiğiniz profili seçip yükleyin ve yeniden başlatma bildirimine olumlu yanıt verin.
  • Telefonunuz yeniden başlasın. Başladıktan sonra “Ayarlar – Genel – Yazılım Güncelleme” yolunu izleyin ve iOS 14 geliştirici beta yüklemesini yapın.

Evet dostlar işler bitti. Geliştirici hesabınız varsa ve betaları seviyorsanız sadece beta profil indirilmesi ve adımların izlenmesi ile iOS 14 beta 1 yüklemek mümkün. İşletim sistemini denemeye başlayabilirsiniz.