iOS 13.6 Beta 3 Yayında – iOS 14 Özellikleri Görüldü

iOS 14 tanıtıldı ama uzun bir süre daha iOS 13 işletim sistemi ile devam edeceğiz. iOS 13 güncellemesi alan her cihaz iOS 14 güncellemesi de alacağı için yaklaşık 3 ay sonra yeni sürüm yayınlanınca eski sürümü unutacağız. Ama bu süreye kadar iOS 13.6 üzerinden işletim sistemi üzerinden mevcut sürüm haberlerini paylaşmaya devam edeceğiz.
Son haberimiz de bu yönde bir haber. iOS 13.6 Beta 3 yayınlandı. iOS 13 için son değişim güncellemesi olacak 6.sürümün yeni betası, bazı iOS 14 özelliklerini de eski sürüme getirecek. Yayınlanan yeni beta bu noktada değerlendirme açısından önem verilen bir beta.

iOS 13.6 Beta 3 Neler Getirdi?

Beta ile iOS 13.6 sürümünde gelmesini beklediğimiz değişiklikler bir kez daha onay aldı. bu değişiklikleri kısa kısa hatırlatalım.
Sağlık Belirtileri: Sağlık uygulaması için belirtiler kısmı uygulamaya dahil edildi. Belirtiler kısmıyla beraber artık yaşadığınız bir sağlık sorunu hakkında semptomları yazabileceksiniz. Mesela baş ağrım var, bulantım var, öksürüğüm var gibi. Bu özellikle beraber sağlık sorunu yaşayan kullanıcıların, ilgili sağlık görevlilerine yaşadıkları durumu daha iyi anlatmaları hedefleniyor. İşler hızlandırılmış olacak.

Güncellemeleri Seçme: Diğer yeniliğimiz daha öncede anlattığımız otomatik güncellemeleri seçme özelliği. Kullanıcılar cihazlarının alacakları güncellemelerin otomatik olarak yüklenip yüklenmeyeceğine karar verebilecek. Güncellemeyi otomatik indir bir seçenek olurken diğer seçenek ise güncellemeleri otomatik yükle seçeneği olacak.
Apple News Devam Özelliği: Apple News üzerinden bir haber okuduğunuz zaman ya da bir haberi takip ettiğiniz de kaldınız yerine neresi olduğunu anlamak için işaret bırakabileceksiniz. Diyelim ki siz bir belge okurken işiniz çıktı ve sayfayı kapatmak zorunda kaldınız. O zaman kaldığınız yeri kayıt edebilir ve sonrasında aynı yerden devam edebilirsiniz.
iOS 13.6 Beta 3 yenilikleri bu üç başlıkta ama bir de iOS 14 özelliği var. Defalarca dile getirdiğimiz CarKey özelliği. iOS 14 ile tanıtılmış olsa da bu özellik eski sürümde de kullanılacak. Desteklenen her otomobil için kullanılabilecek. Sınır konulması söz konusu değil.