turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

10 sonuçtan 1 ile 10 arası
    TDW Team-S-Mod. Dervis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    3 Bu Konu icin
    1.292 Toplam

Exclamation Python 3 Yeni Yazılımlar Açıklaması

Değerli E2 kullanıcıları...İçinde bulunduğumuz iç piyasadaki kalifiye eleman olmayışı ve piyasamızda E2 yazılımlarının şu anda herhangi bir maddi kazanç sağlamayacağı fikri bizi vasıfsız kişilerin editlediği githubları kopyaladığı ilk zamanlarda varolan yazılımların editlenip kendisi yapmış gibi gösterildiği bir zaman dilimine sokmuştu...

1 Ocak 2020 tarihi itibariyle başka bir zaman dilimine girdik aslında.Python 2 ye verilen destek bitmiştir.Artık Python 2.X sürümleri geliştirilmeyecektir...

Bu sebebledir ki OE-Alliance 4.5 branch yapısıyla belkide mecburiyetten Python 3 sürümüne geçtiğini hem duyurdu hemde ilk yazılımlar ortaya çıkmaya başladı...

OE-Alliance= openatv,openbh,opendroid,openeight,openhdf,opennfr ,openspa,openvix,teamblue image gruplarının tamamını etkiyecektir.

Şu anda bu geçişten opendreambox ve openpli yazılımlarının kısa vadede etkileceğini düşünmüyorum.Hatta ne hamle yapacaklarını açıkçası bilmiyoruz...

Python 3 geçince ne olacak bizim uydu alıcıları bakımından bu sorunun cevabını açıklayalım...

1.Örnek mesala buyukbang epg eklentisi denemedim ama belkide 6.5 branchlı yazılımlarda çalışmayacak.buyukbang eklentisini yapan ustamız tekrar zaman ayırıp python3 dilinde programı yeniden yazacakmı ?

2.Örnek yine denemedim.Sitemizin en en revaçtaki eklentisi Turkvod yeni dilde gözden geçirilmek zorunda kalacak...

Kısacası Python2 dilinde yazılan eklentiler python3 destekli yazılımda çalışmayacaktır.Tam terside python 3 dilinde yazılan bir program python2 destekli yazılımda çalışmaycaktır...

Açıkçası bu sürecin kısa vadede çözüleceğini düşünmüyorum.Eklenti vb. yazılımlara başlamak isteyenlere tavsiyem bundan sonra python3 dilinde yola başlasınlar...

Yakın zamanda başta dreambox olmak üzere büyük bir eleştirim olacak...Açıkçası DM920 sattım ve bundan sonra ikinci yazımdaki eleştiriye yakın yazılımlar göremezsem bir daha dreambox ve türevindeki E2 cihaz almayı düşünmüyorum...

Umarım Python değişikliği ile ilgili yazılımlarla ilgili yaşacağımız sıkıntıları öne çıkaran faydalı bir yazı olmuştur.Saygılar.
    Konu Dervis tarafından (10.07.2020 Saat 00:28 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

2. Teşekkür edenler:

67sefa (9.07.2020) , Elvis (9.07.2020) , SABIR39 (9.07.2020)

Senior Member lider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    102 Toplam

Standart Cevap: Python 3 Yeni Yazılımlar Açıklaması

bu kadar karamsar olmayin illaki birileri el atar bu konuya er yada gec olur ama cozulur
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    1.292 Toplam

Alıntı lider Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    bu kadar karamsar olmayin illaki birileri el atar bu konuya er yada gec olur ama cozulur
    Aksine umutluyum.Çünkü her yeni bir hayata geçiş ne kadar sancılıda olsa sonunda mutluluk getirir yada tam tersi gelen gideni aratır. .Saygılar.
    AlıntıAlıntı

Member kalem1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    11 Toplam

Neden umutsuzluk içerisinde OpenaATV veya Dreambox gibi Enigma2 cihazlardan vazgeçtiğinizi anlamadım.
    OpenATV 6.5 ile Python 3'e gecti, su anda beta surumleri ile çeşitli uydu alicilari icin testler yapılıyor, pluginlerde Python2 -> Python3 dönüşümler yapılıyor, bir sure sonra dönüşümünler tamamlanacak.

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    AlıntıAlıntı

Administrator Elvis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    5.913 Toplam

Standart AW: Python 3 Yeni Yazılımlar Açıklaması

dm920 uhd için bir derledim direkt flasha yükkedim biraz deneyip depoya yüklerim.
    Kim Hakkımda ne Düşünüyorsa Allah ona 10 Mislini Versin

AlıntıAlıntı

Banned KankaKUVVET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    2 Toplam

Biz daha Satellite Blind Scam taramasını yapamıyoruz
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    1.292 Toplam

Alıntı kalem1 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Neden umutsuzluk içerisinde OpenaATV veya Dreambox gibi Enigma2 cihazlardan vazgeçtiğinizi anlamadım.
    OpenATV 6.5 ile Python 3'e gecti, su anda beta surumleri ile çeşitli uydu alicilari icin testler yapılıyor, pluginlerde Python2 -> Python3 dönüşümler yapılıyor, bir sure sonra dönüşümünler tamamlanacak.

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Tamda tahmin ettiğim gibi...Test etmeden kati konuşmak istemedim ama.Dağın görünen yüzü belliymiş...En sık kullandığım yalnızca 4 eklentiyi denedim.Sonuç hüsran...

Ah Ulan Andreas Monzner ve saz arkadaşları şimdi sizi çok iyi anlıyorum.Eski doğu alman işçileri gibi salla başını al maaşını...Şimdi sizin niye üst yocto project çevrelerine yükselmediğinizi anladım.Çünkü tüm eklentiler dahil herşey yeni baştan yazılacak.Ne gerek var.Yeni shenzen spor donanım bir driver gelsin cihaz başına 300 euro...

2000 li yılların yu-ma-tu sunu geçtiniz valla.10 dolarlık VCD yi 100 dolara nasıl sattığını bizzat bana anlatan Yusuf Bey gibi iştahlısınız Maşallah...Azıcık daha bekleyin bakalım...Türkiye piyasası akıllanmış zaten.Piyasadaki arkadaşlardan aldığım geri dönütler öyle değişikki.Zaten kendinizi bitirmişsiniz...Coming to soon...Saygılar.

Konu Dervis tarafından (11.07.2020 Saat 01:35 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

1 Bu Konu icin
    1.292 Toplam

Eklenti geliştiren yazan daha önce kullanıma sunan yada etik dışı eklentileri editleyip kendi yapmış gibi sunanlara faydalığı olacağını düşündüğüm bir site.Python2 dilinde yazılmış kodlarınızı Python3 diline çeviren bir online site...Belki işinize yarar.Saygılar.

AlıntıAlıntı

10. Teşekkür edenler:

gsha (22.12.2020)

TDW Team-S-Mod. berkenkey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    6 Bu Konu icin
    30.025 Toplam

Alıntı Dervis Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Eklenti geliştiren yazan daha önce kullanıma sunan yada etik dışı eklentileri editleyip kendi yapmış gibi sunanlara faydalığı olacağını düşündüğüm bir site.Python2 dilinde yazılmış kodlarınızı Python3 diline çeviren bir online site...Belki işinize yarar.Saygılar.

Daha iyisi Python3 ün kendi conventer i var.

Windows da aşağıdaki gibi kullanılır:

Kod:
    cd C:\Python38

python.exe C:\Python38\Tools\scripts\2to3.py -w c:/pyo c:/pyo/default.py
    Fakat hiç biri sorunsuz çalışacak çekilde konvert etmez.

Manuel yapmak gerekir.

Kaldı ki asıl iş Python2 yi Python3 e çevirmek değil.

Eklentiyi ikisinde birden çalışacak hale getirmek.

TURKvod Kodi ye başladım bitince E2 ye başlarım.

Saygılar.
    AlıntıAlıntı

12. Teşekkür edenler:

turan56 (23.09.2020) , kral_27 (12.07.2020) , SABIR39 (12.07.2020) , karagoz (12.07.2020) , Dervis (12.07.2020) , Elvis (12.07.2020)

Administrator Elvis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    5.913 Toplam

Standart AW: Python 3 Yeni Yazılımlar Açıklaması

Demek python da Kayserili olduğunu ilan etmiş.38gayseri38
    Kim Hakkımda ne Düşünüyorsa Allah ona 10 Mislini Versin

AlıntıAlıntı