turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2. sayfa - 3 sayfa var BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
23 sonuçtan 11 ile 20 arası
    Member kdrakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    39 Toplam

Standart Cevap: dm800se 2nd failed hatası

Alıntı alpaslan Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    birde adaptör sağlıklı şekilde akım vermiyorsa cihaz sapıtır 2 amper değilde farklı bi amper çıkış veriyosa adaptör kaynaklı olabilir, bendede geç ıp alma durumu var ama seninki kadar değil sanki donanımsal bir sıkıntı var gibi ama ney iyi bir ustayla inşallah çözersin, dün 2nd failed hatası hatası sonrası no caunt faund hatası verdi sunray flashup ile yazılım yükledim ama sorunum devam ediyor ama ney
    bendede aynı 2nd failed hatasından sonra no caunt hatası veriyor.
    senin çözüm ihtimalini degerlendirecegim.
    evde 2 ayrı odada dm800se var biri orjinal , digeri kolon. yani 2. bir adaptörle deneme şansım var.
    adaptör degiştirerek deneyeyim. sonucu yazarım.

sonradan aklıma geldi.
    ben bu cihazı led trafosuylada çalıştırmıştım. sonuç degişmemişti.
    genede deneyecegim.
    AlıntıAlıntı

Member selo65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    7 Toplam

arkadaslar, bir kac yil önce bu sorun benimde basima geldi. bende dreambox 800 hd se klon vardi. vuduo2 cihaz aldikdan sonra dreamboxu bir arkadasa verdim. bir kac ay sonra arkadas cihazin acilmadigini söyledi. cihazi acinca tunerfehlgeschagen diye ekrana yazi geliyordu. baska bir adaptör ile denedik ve normal sekilde calismaya basladi. biz bu cihazlari yillar önce 3 tane cinden getirtmistik. diger ikinci dreambox cihazda acilmiyordu. onunda adaptörünü degistirerek sorunu cözdük.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    39 Toplam

Alıntı kdrakk Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    bendede aynı 2nd failed hatasından sonra no caunt hatası veriyor.
    senin çözüm ihtimalini degerlendirecegim.
    evde 2 ayrı odada dm800se var biri orjinal , digeri kolon. yani 2. bir adaptörle deneme şansım var.
    adaptör degiştirerek deneyeyim. sonucu yazarım.

sonradan aklıma geldi.
    ben bu cihazı led trafosuylada çalıştırmıştım. sonuç degişmemişti.
    genede deneyecegim.
    Sıkıntısız çalışan dreamboxun adaptörünü , digerine taktım. Sonuç degişmedi.
    AlıntıAlıntı

Member alpaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    11 Toplam

Alıntı kdrakk Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Sıkıntısız çalışan dreamboxun adaptörünü , digerine taktım. Sonuç degişmedi.
    anladım ben cihaza open pli 4 yüklüyodum ve onu kullanıyordum, open pli6 versiyonu yükledim sanki ıp alması biraz düzeldi gibi, başka imajlarıda deniyorum ancak plideki hız tepkime ve görsellik hiç birinde yok ne yüklersem yükleyim sonunda open pliye dönüyorum yani yazılımını değiştir
    birde sorunumuz işlemci kaynaklı gibime geliyor ankara konya sokakta bir usta var sırf bu cihazlara bakan sorunu bahsettim aman getirme bakamam yapamam büyük ihtimal onun işlemcide sıkınıtsı var onada elatılmaz parçasını bulamayız bulsakda nasıl değişecek dedi elektronikten çok anlamıyorum ama sorun işlemci ise nasıl tespit ediliecek ve sonrasında nasıl değişecek bu durum bizi aşıyor maalesef forumda önerisi olan varsa deneyelim arkadaşlar
    AlıntıAlıntı

Junior Member dr.uydu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    1 Toplam

Sorunuzun asıl sebebi flash dosyasını düzgün yazılamaması. Altaki işlemden sonra düzelmiştir.

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    11 Toplam

Alıntı dr.uydu Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Sorunuzun asıl sebebi flash dosyasını düzgün yazılamaması. Altaki işlemden sonra düzelmiştir.

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    deneyeceğim sağolasın
    AlıntıAlıntı

Member babamimar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    4 Toplam

Sn. alpaslan, Sn. kdrakk, aynı sıkıntıyı bende yaşamaktayım. Benim de DM800 hd se estar sim 3 dreambox "2nd failed!" hatası verdi. Dreamupların hiç birinde FLASH butonu aktif olmaz iken JapharFlasher.exe ile flash butonu aktif oldu. Dreambox ip aldı. Ancak hem JapharFlasher, hem de google broser ile bir çok değişik imaj yüklediğim halde (JapharFlasher da boot ve imaj yüklemeleri için başarılı olarak yüklenmiştir diye yazmasına karşın) yükleme sonrası dreamboxı kapatıp açınca gene "2nd failed!" hatası veriyor. Sizler konuyu çözdünüz mü, Lütfen bilgi veriniz. Selamlar.
    Not : Sn. dr.uydu nun verdiğini linki norton sebebiyle açamıyorum.
    Konu babamimar tarafından (19.01.2021 Saat 08:03 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    11 Toplam

Alıntı babamimar Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Sn. alpaslan, Sn. kdrakk, aynı sıkıntıyı bende yaşamaktayım. Benim de DM800 hd se estar sim 3 dreambox "2nd failed!" hatası verdi. Dreamupların hiç birinde FLASH butonu aktif olmaz iken JapharFlasher.exe ile flash butonu aktif oldu. Dreambox ip aldı. Ancak hem JapharFlasher, hem de google broser ile bir çok değişik imaj yüklediğim halde (JapharFlasher da boot ve imaj yüklemeleri için başarılı olarak yüklenmiştir diye yazmasına karşın) yükleme sonrası dreamboxı kapatıp açınca gene "2nd failed!" hatası veriyor. Sizler konuyu çözdünüz mü, Lütfen bilgi veriniz. Selamlar.
    Not : Sn. dr.uydu nun verdiğini linki norton sebebiyle açamıyorum.
    benim sorunum devam ediyor ancak open pli 6 yükleyince ıp alma sorunu düzeliyor pli 4 dönünce abartısız 5 dk uzun açılması sürüyor geç ıp almasıda devam ediyor dr.uydu arkadaşın dediğini zaman bulamadığım için yapamadım müsait olunca onuda deneyeceğim bozuk sektör kaynaklı yazlım yüklemesi oluyor diyor arkadaşımız olabilir bencede deneyecez
    AlıntıAlıntı

Member babamimar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    4 Toplam

Alıntı alpaslan Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    benim sorunum devam ediyor ancak open pli 6 yükleyince ıp alma sorunu düzeliyor pli 4 dönünce abartısız 5 dk uzun açılması sürüyor geç ıp almasıda devam ediyor dr.uydu arkadaşın dediğini zaman bulamadığım için yapamadım müsait olunca onuda deneyeceğim bozuk sektör kaynaklı yazlım yüklemesi oluyor diyor arkadaşımız olabilir bencede deneyecez
    Dreamup ile ip alıp imaj yükleniyor. Kapatıp açınca yeniden 2nd failed hatasını veriyor. Sizin gibi açık olarak bekletip tekrar açmada 2nd failed hatası vermeye devam ediyor. Sonucu bildirmenizi bekliyorum. İyi günler.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    39 Toplam

bendede hata devam ediyor.
    ip almak için 10 dk beklemek yeterli.
    10 dk kadar bekleyince makina sorunsuz açılıyor.
    arkadaşlar bu yazılım hatası degil. sorun donanımsal . tabi bence.
    ilk fırsatta bi elektronikçiye cihazı götürüp kontrol ettiricem.
    mademki cihaz beklemeyle (ısınmayla) açılıyorsa , sorun kondanstörlerden birinin arızalanmasını aklıma getiriyor. nerdeyse eminim diyecem.
    bu aralar zamanım olmadı. ilk fırsatta tamirciye götürüp sonucu yazacagım.
    AlıntıAlıntı

2. sayfa - 3 sayfa var BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu