turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

10 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    2 Bu Konu icin
    4.476 Toplam

Standart HelloBox S2 ( Tv kartı + uydu bulucu, windows ve android destekli )

Merhaba arkadaşlar,

Malum aliexpress 11.11 kampanyası yaklaşıyor. Bu sene ne yenilikler var diye bakındığımda HelloBox S2 ürünü gördüm. Gerçi bu ürün 2 yıl önce çıkmış ama seri üretime girmediğinden olsa gerek, yeterince yaygınlaşamamış. Ürünün fiyatı bu sene makul seviyede olunca, ilgilenmeye başladım. 11.11.2020 tarihinde satın alınırsa, 270 TL civarı bir harcama ile edinilebiliyor. Türkiye'de oturanların, gümrükten geçerken 30 - 60 TL arası vergi ödeyebileceğini de göz önünde bulundurmasında yarar var. Ürünün link'i ;
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Üründe görüntü işleyici olmadığı için, ancak tv kartı, uydu bulucu, android telefonlardan izleme şeklide yararlanılabilmektedir.

Ürüne modem/router üzerinden ulaşmak mümkün olduğu için, android telefonlarla dışarıda gezerken, evdeki HelloBox S2 'ye bağlanarak, uydu yayını izlemek mümkün görünüyor.

Ürün TV kartı olarak kullanıldığında, enerjisini windows PC'nin usb portundan direkt almaktadır. Tabi aynı zamanda windows işletim sistemi tarafından tanınmaktadır. Ürünün windows kurulum sürücüsü hakkında bir bilgiye ulaşamadım. Windows 10 ürünü direkt tanıyor mu acaba ?

Bir de HelloBox S2 ürünün windows altında VLC ile çalıştığı, aşağıdaki video'da görülmektedir. DVBViewer, DVB Dream, ProgDVB, SmartDVB vs player'larla da çalışıyor mu acaba ? diye sormadan edemedim.

Herneyse... Aşağıdaki video'ları izlerseniz, ürün hakkında daha kolay fikir sahibi olacağınızı tahmin ediyorum.

HelloBox S2 tanıtım video'su ;

HelloBox S2 'nin windows altında VLC ile çalıştırılması ;

HelloBox S2 cihaza, dış ortamda iken, android telefonla ulaşarak izleme ;

Ürün hakkında, yazdıklarımdan daha fazla bilgiye sahip olan arkadaşlar varsa, bilgilerini paylaşırsa memnun oluruz. Özellikle ürünün windows altında kör tarama yapıp yapmadığı vs gibi uydu tv kartları yönünden ilave bilgilere ihtiyaç duymaktayız.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum.
    Katılımcıların yararlanabilmesi için, sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.
    Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.
    AlıntıAlıntı

2. Teşekkür edenler:

ViaHussun (3.11.2020) , hotbord_34 (3.11.2020)

Member hotbord_34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    29 Toplam

Standart Cevap: HelloBox S2 ( Tv kartı + uydu bulucu, windows ve android destekli )

bu c,hazla 4.2 yayınları açarmı tşk
    AlıntıAlıntı

1 Bu Konu icin
    4.476 Toplam

Standart Cevap: HelloBox S2 ( Tv kartı + uydu bulucu, windows ve android destekli )

Öncelikle belirtmeliyim ki; 4;2;2 renk örneklemeli feed aktarımlarının açılması, HelloBox S2 cihazla hiç bir ilgisi yoktur. HelloBox S2 cihaz, yalnızca uydu sinyalini alabilen yapıda üretilmiş bir cihazdır.

HelloBox S2 cihazı windows PC'ye bağlarsanız, PC'de de Lav Filters codec kurulu ise, 4;2;2 örneklemeli video'ları PC açacaktır. Yani aynı daha önceden kullandığımız standart dvb-s2 tv kartlarında olduğu gibi...

Zaten HelloBox S2 cihazın kendisi de, bildiğimiz tv kartlarından farksızdır. Çünkü HelloBox S2 cihazda görüntü işleyen( işlemci ) birim bulunmamaktadır.

HelloBox S2 cihazı, standart dvb-s2 tv kartlarından ayıran özelliği; cihaza internet üzerinden android telefonla uzaktan ulaşmak mümkün olmaktadır.( Eklediğim 3ncü video izleyiniz )

Hasılı; Hellobox S2 cihaz, sunduğu özelliği ile hayatı biraz daha mobilize ediyor. Dışarıda gezerken, android telefonla evdeki cihaza bağlanıp, tv izlemek mümkün oluyor.

Peki bu özellik pratikte bize ne avantaj sağlar ? Mesela, amerikadasın ve Türkiye'nin kanallarını uydudan görme şansın yok. Evde duran bu cihaza bağlanarak, evindeki kurulu vaziyette çanak antenin ilettiği uydu yayınını, dünyanın herhangi bir yerinden izleyebilirsin.

Denilebilir ki; Türk kanallarının iptv link'leri var ve iptv üzerinden zaten izlenebiliyor. Ama iptv üzerinden bazı Türk kanallarını donma, atlama kesinti olmadan izlemek mümkün olmuyor. Ayrıca sıradan normal izlenen iptv kanalları bile, izleyici sayısı artınca, donma, atlama ve kesilmeler yaşanmaktadır.

İşte HelloBox S2 cihazın varsa, uzaktan bağlanıp evdeki anten sistemini kullanarak, kesinti olmadan tv izlemek mümkün hale geliyor.
    Doğru bilginin adresi...

Katılımcıların yararlanabilmesi için, sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.
    AlıntıAlıntı

5. Teşekkür edenler:

ViaHussun (3.11.2020)

Member hotbord_34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    29 Toplam

bende tv kartım var zaten everest tv kartım var 1.50 pistonlu anetim var
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    4.476 Toplam

Mevcut tv kartınıza da uzaktan bağlanarak, uydu yayını uzaktan izleyebilirsiniz.

Bu işlem için; "Windows PC + DVBViewer + DVBViewer Media Server" bileşimini kullanmak gerekecektir. Tabi windows PC uykuda bekler vaziyette olmalıdır. Uykudaki PC aynı zamanda stand-by'da beklediği için, uzaktan komut gönderildiğinde uyanabilmektedir.

DVBViewer ; 20 euro

DVBViewer MEdia Server ; 20 euro

Yani suya sabuna dokunmadan 500 TL lisanslı satılan bu iki programa harcamak gerekmektedir.

Oysa ilk mesajda önerdiğim cihaza bir defa 300 TL civarı harcama yapıldığında, hem donanıma sahip olunuyor, hem de beraberinde gelen DVBPlayer apk programı da cep telefonuna ücretsiz kurulabiliyor.

Hasılı; Uzaktan yayın izleme işinde HelloBox S2 cihaz, DVBViewer Media Server programına ihtiyaç bırakmıyor.
    Doğru bilginin adresi...

AlıntıAlıntı

Junior Member saray1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    12 Toplam

Merhaba. şifreli kanalları çözüyor mu.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    4.476 Toplam

Evet, kartın kullandığı dvbplayer programı şifreli kanalları da çözüyor.
    Doğru bilginin adresi...

AlıntıAlıntı

Junior Member kkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    4 Toplam

Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum bu kartı, fakat direk bilgisayara bağlanıp driver ile çalışmıyor, ağ üzerinden server mantığı ile çalışıyor her cihazda tv izleyebilirsiniz kartın çok artıları var ama benim için en büyük sıkıntı çoklu seslerde powervu kanallarını türkçe izleyemiyorum. ikinci ses çalışmıyor. Softcam ve cccam çok güzel çalışıyor pc deki gibi plugin yüklemekle uğraşmıyorsunuz. Diseqc geçişleri çok başarılı ( tbs5520se de ben çok sorun yaşıyorum ), bir diğer eksi yönü kanal düzenleme çok zor
    AlıntıAlıntı

11. Teşekkür edenler:

serkanguzel (3.11.2020)

0 Bu Konu icin
    4.476 Toplam

Windows pc'de driver üzerinden tanınmıyorsa, tv yayını izlemekten öte hiç bir işe yaramaz. Dolayısıyla uydu hobisi için faydasız bir ürün diyebiliriz.
    Doğru bilginin adresi...

AlıntıAlıntı

Member Real-madrid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    223 Toplam

Alıntı kkartal Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum bu kartı, fakat direk bilgisayara bağlanıp driver ile çalışmıyor, ağ üzerinden server mantığı ile çalışıyor her cihazda tv izleyebilirsiniz kartın çok artıları var ama benim için en büyük sıkıntı çoklu seslerde powervu kanallarını türkçe izleyemiyorum. ikinci ses çalışmıyor. Softcam ve cccam çok güzel çalışıyor pc deki gibi plugin yüklemekle uğraşmıyorsunuz. Diseqc geçişleri çok başarılı ( tbs5520se de ben çok sorun yaşıyorum ), bir diğer eksi yönü kanal düzenleme çok zor
    Kodi için PVR IPTV Simple Client ile URL: [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] yazarak izleme inkanı varmış. Kanal listesini düzenlemek için şunu yapabilirsin diye tahmin ediyorum [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] ile tarayıcıdan m3u dosyasını indir notepad ile sıralamayı düzenleyebilirsin kaydettiğin dosyayıda url olarak değilde bu kaydettiğin dosyayı gösterirsen işe yarar diye düşünüyorum.
    AlıntıAlıntı