turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    TDW Team-S-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    2.958 Toplam

Standart [*.İOS/watchOS] İOS watchOS Hakkında herşey

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Apple Watch Series 3 ve üstü akıllı saatler için watchOS 7.2 güncellemesi çıktı

Apple, watchOS 7 işletim sistemi için ikinci büyük güncellemesi olan watchOS 7.2 sürümünü yayınladı. Yeni watchOS sürümü, Apple Watch ile çalışan kişiselleştirilmiş fitness deneyimi olan Apple Fitness+’ı içeren yeni özellikler ve iyileştirmeler içeriyor. Ek özellikler arasında ise düşük kardiyo fitness bildirimleri ve braille ekranlar için destek bulunuyor. Güncelleme performans iyileştirmeleri de içeriyor.

watchOS 7.2 Yenilikleri

Apple Fitness+

• iPhone’unuzda, iPad’inizde ve Apple TV’nizde kullanılabilen ve Apple Watch ile çalıştırılan stüdyo tarzı antrenmanların olduğu yeni bir fitness deneyimi
    • On popüler antrenman türüne her hafta videolu antrenmanlar eklenir: Yüksek Yoğunluklu Antrenman, Bisiklet (İç), Yoga, Core Bölgesi Antrenmanı, Güç Antrenmanı, Dans, Kürek, Koşu Bandında Yürüme, Koşu Bandından Koşu ve Farkındalık Soğuması
    • Fitness+ aboneliği Avustralya’da, Kanada’da, İrlanda’da, Yeni Zelanda’da, Birleşik Krallık’ta ve ABD’de kullanılabilir

Bu güncelleme şu özellikleri ve iyileştirmeleri de içerir:

• Kardiyo fitness düzeyiniz düşük olduğunda bildirim alma seçeneği
    • Yaşınıza ve cinsiyetinize göre kardiyo fitness düzeyinizi iPhone’daki Sağlık uygulamasında gözden geçirebilme
    • EKG uygulamasının kullanılabildiği birçok bölgede EKG uygulamasında 100 v/dk. üzerindeki kalp atış hızlarında atriyal fibrilasyon sınıflandırması sunulur
    • Tayvan’da Apple Watch Series 4 ve daha yeni için EKG uygulaması desteği
    • VoiceOver ile braille ekranları desteği
    • Bahreyn’de, Kanada’da, Norveç’te ve İspanya’da Aile Ayarlama desteği (Apple Watch Series 4’ün veya daha yenisinin Cellular modelleri ve Apple Watch SE)

Güncelleme için Apple Watch uygulaması üzerinden Genel > Yazılım Güncelleme menüsüne gitmeniz yeterli. Ek olarak, akıllı saatiniz en az yüzde 50 şarj ile şarjda ve akıllı telefonunuzda yakınlarda olmalı. watchOS 7.1 için Apple Watch Series 3 veya üstü modellere sahip olmanız gerektiğini hatırlatalım.
    AlıntıAlıntı

TDW Team-S-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    2.958 Toplam

Standart Cevap: [*.İOS/watchOS] İOS watchOS Hakkında herşey

WhatsApp, için 2 gün önce yeni bir sürüm güncellemesi yayınlandı. Sürüm güncellemesinin yayınlanmasının hemen arkasından uygulamanın resmi web sitesinde bir değişiklik yapıldı. Resmi sitede yapılan değişiklik sonrasında uygulamanın destek verdiği iOS sürümleri değiştirildi.
    Bu zamana kadar iPhone akıllı telefonlarında uygulamayı kullanacaksanız iOS 9 ve üzeri bir cihazınızın olması yeterli oluyordu. Fakat bu son güncelleme ile işler tam anlamıyla değişmiş oldu.

WhatsApp Kullanamayacak Olan iPhone Modelleri

Değişiklik sonrasında uygulamayı kullanabilmek için en az iOS 10 işletim sisteminin olması gerektiği söyleniyor. Bu da demek oluyor ki iOS 9 işletim sistemini kullanan iPhone 4 ve iPhone 4s akıllı telefonlarında WhatsApp kullanmak mümkün olmayacak.
    iOS 9 işletim sisteminde kalan bu akıllı telefonlar için artık yeni güncellemeler yayınlanmayacak. Zaten uygulamayı yeni yüklemek isteyen kullanıcılar yükleyemeyecek. Şu an uygulamayı kullanmakta olan iPhone 4S ve iPhone 4 kullanıcıları ise çok yakın bir zamanda uygulamayı kullanamaz hale gelecekler.

Neden böyle bir karar alındığını da belirtelim. Yani bu sürpriz bir durum değil. Zaten sık sık bu yapılıyor ve eski sürümler için güncelleme desteği son buluyor.
    Daha önce de bunu açıklamıştık ama bir kez daha belirtelim. Eski işletim sistemleri doğrudan güncellemeleri etkiliyor. Güncelleme yayınlandığı zaman, eski işletim sistemi kullanan cihazlarla uyumsuzluğa neden olabiliyor.

Bu sefer sadece eski sürümü kullanan kullanıcılar değil, yeni işletim sistemlerinde de sorunlar yaşanıyor. Haliyle dönem dönem özellikleri desteklemeyen, yeni gelecek güncelleme ile sorun yaşayacak olan işletim sistemlerine destek kesiliyor. iPhone 4 kullanıcıları ne yapacak?
    Hala iPhone 4 kullanıyorsanız ve bu karardan sonra daWhatsApp kullanmaya devam etmek istiyorsanız Jailbreak deneyebilirsiniz. Tabii ki en temizi artık telefonu değiştirmek olacaktır.
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Şimdilik Android kısmında ise bir değişiklik olmadığını da eklemek isterim. En son Android 4.0.3 sürümü kullanılabilir olarak gözüküyor. Bu sürüm için değişikliğe gidilmemiş ve sadece iOS 9 için desteğin kesildiği açıklanmış oldu.
    AlıntıAlıntı