turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2. sayfa - 5 sayfa var BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
43 sonuçtan 11 ile 20 arası
    Administrator Elvis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    1 Bu Konu icin
    5.913 Toplam

Standart Cevap: OpenVision İmage Görselleri

MaşaAllah bayağı hızlı gidiyorsun usta,çalışmalarında başarılar dilerim.
    Kim Hakkımda ne Düşünüyorsa Allah ona 10 Mislini Versin

AlıntıAlıntı

2. Teşekkür edenler:

Dervis (13.03.2021)

TDW Team-S-Mod. Dervis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 Bu Konu icin
    1.293 Toplam

Tam bir haftadır openvision image lara canlı feed desteği verebilmek için uğraşıyorum.Denemediğim yapmadığım yöntem kalmadı.Sürekli başarısız oldum...Herşey maddiyat olmuş..

Ftp kurmaya çalışıyorum.Bir türlü ip adresime bağlanamadım.Meğer Kablonet beni CGN havuzu içine sokmuş.Yani bir ip adresi üzerinden yüzlerce kullanıcı demek.Dolayısyla ne port

açabiliyorsunuz nede yarattığınız localhost serverınıza bağlanabiliyorsunuz.Sabit İP almam gerekiyormuş...Aylık 20 TL

Ücretsiz İntenet ve ftp sitesi hosting firmalarına üye oldum.Ama wget desteği olmadığı için uydu alıcı için dosya çekme izni yok.Aylık 30-50 TL üye olmanız gerekiyor.

Githuba yükliyeyim dedim dosyaları sadece mesala gigablue quad plus için 5000-10.000 dosya girişi var.Githubda 1000 dosya sınırı var.Premium üyelik satın almak gerekiyor.Çok para...

Kablonete bugün CGN havuzundan çıkarılmak için başvurdum bakalım ne cevap gelecek.Kısacası bu iş sermayesiz olmayacak.

Bende ortalıkta Donate-bağış yapın diye dolaşacak bir adam olmadığım için kablonetin ip adresimi değiştirmesini beklemekten başka çarem yok.

Şunu açıkça söyliyebilirim ticari anlamda firmalardan Derviş Hocam her türlü ayni ve nakdi yardıma hazırım diyen firmalarada kapım açık.

Şu anda neyin ne olduğunu görmeniz için iki tane cihaza online güncelleme desteği sunacağım.Ayrıca Opkg klasörü editlemeyi bilenlerede özel süprizlerim olacak.Saygılar.
    Konu Dervis tarafından (17.03.2021 Saat 23:30 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

4. Teşekkür edenler:

serif1970 (20.03.2021) , n@ki (18.03.2021)

Senior Member turan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    102 Toplam

slm dervıs ustat yazılım baya ıyı cıhazım vu ultımo ılk cıkanlardan su sorun var turkvod ta gırıyorum ve ıstedıgım fılmı ızlıyorum turkvodtan cıkmak ıstedıgımde makına yesıl ekran oluyor saygılar
    AlıntıAlıntı

4 Bu Konu icin
    1.293 Toplam

Hadi Vatana millete hayırlı uğurlu olsun arkadaşlar...Bugün itibariyle feed ve image deposunu başarıyla kuruldu ve faaliyete geçirildi....Gün içinde gigablue diğer cihazların feed desteğini yavaş yavaş göndermeye başlıyacağım.Sitenin tasarımıda klasik ftp sitelerinden çok daha yakışıklı oldu...Yeni yazılımlar için feed adresleri kendiğiliğinden gömülü olarak gelecek.Bu hafta sonu hepsini tamamlamış olurum İşallah...Resimde gördüğünüz image 368 versiyondan 372 versiyona başarılı şekilde gerçekleşti.Herşey yolunda kalın sağlıkcakla.Saygılar.

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Konu Dervis tarafından (18.03.2021 Saat 13:12 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

7. Teşekkür edenler:

aycan (23.03.2021) , serif1970 (20.03.2021) , n@ki (18.03.2021) , Elvis (18.03.2021)

Member emrullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    9 Toplam

ustaam eklentiler de MediaPortal gorunmuyor hatalı ayrıca XStreamity da yukleniyor açınca cihaz crah oluyor kapanıyor açılıyor bunlar düzeltilirse güzel olur saygılarımla
    AlıntıAlıntı

Senior Member n@ki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    26 Toplam

hakkını nasıl öderiz üstat
    saygılar
    AlıntıAlıntı

10. Teşekkür edenler:

Dervis (18.03.2021)

4 Bu Konu icin
    1.293 Toplam

Biraz vakit geçti biliyorum.Son 1 ayda yaptıklarımı ve yapamadıklarımı yazsam orta kalınlıkta bir linux kitabı çıkardı ortaya. ))))

Uzun uğraşlar sonucu kabloneti dize getirdim...Dinamik ip de olsa şimdilik sabit duran bir ftp adresim oldu.onuda dinamik dns sabitleyici yöntemle sabitledim.Eski bir celeron işlemcili mini pc yi feed deposu olarak kurdum...Yavaşta olsa gayet stabil çalışmaya başladığını resimlerden görebilirsiniz.

İlk tabiki gigablue Quad Plus ile başlayacağız yavaş yavaş diğer cihazlara geçeceğiz.Daha önceki gibi yazılım yağmuru yapamam çünkü her bir cihaz için feed dosyalarının yazılım derlenen bilgisayardan celeron işlemcili çok yavaş pc ye aktarmam gerekiyor...

Diğer bir yavaşlık sebebimizde maalesef SSD boyutumun yetersiz olması.120 gb ssd ile maalesef 2-3 cihaza yazılım çıkıyor...Daha sonra compile edilen tüm dosyalar silinip tekrardan başlamak zorunda kalıyorum.

Siz son kullanıcı olarak bu yakınmalarımdan tabiki az etkileneceksiniz...

Görsellerle işlerin yolunda gittiğini göstermek istedim...1-2 saat içinde Gigablue ile başlayacağız.Özelden bir sürü mesaj geliyor.Yeni yazılımlarla birlikte feedlerin aktif olmasından dolayı bu soruların hepsine cevap bulacaksınız.

Halen Pre-Test aşamasında bir yazılım olduğunu bazı eksiklerin olabileceğini göz ardı etmeyin.Openvision Team tüm gayretiyle çalışıyor.Olumlu olumsuz yapacağınız tüm geri bildirimler tarafımdan ve bazı arkadaşlarımız tarafından iletilmekte ve zaman buldukça çözüme kavuşturulmaktadır.

Saygılar...

AlıntıAlıntı

12. Teşekkür edenler:

serif1970 (30.03.2021) , n@ki (29.03.2021) , emrullah (29.03.2021) , sahin_42 (29.03.2021)

10 Bu Konu icin
    1.293 Toplam

Arkadaşlar bu gerçek hikayeyi anlatmadan geçemeyeceğim...Gençlerin önünü açmak lazım.Biz bildiğimizi zannediyoruz ama aslında bildiklerimizi onlara aktarıp bizleri geçmelerini sağlamalıyız.Buralarda kasım kasım kasılmakla olmaz...

Feed desteğinin fikrini 15 yaşında oyuncu bir delikanlıya borçluyuz...Lİnux sistemleri üzerine uzmanlığımız bulunmakla beraber web barındırma internet sitesi kurma konularında falan hiç bilgim yoktu.Daha doğrusu iş icabı hiç içine girmedim.Kurarız nasıl olsa edasıyla girdim oooo herkes para istiyor...Ücretsiz web barındırmalar vs işin içinden çıkılmadı.

Bende yerel bilgisayarım üzerinden bir ftp sitesi kurayım dedim.Dene allah dene...Olmadı olmadı...Artık aklıma başka bir şey gelmedi.Kara kara düşünürken gençlerin internetten evden canlı oyun yayını yaptıkları aklıma geldi...

Çevremde bu işleri yapan bir delikanlıya sorayım dedim.Bana ilk sorusu şu oldu.Hocam ip adresini bana yazarmısın...Şaşırdım kaldım.Yazdım ip adresimi.

Direkt doğru cevabı verdi.Kablonet sizi 100 ile başlayan CGN havuzu içine aldığı için hiçbir şekilde canlı yayın,ftp sitesi,port açma vb hiçbirşeyi yapamazsınız dedi.

Dumura uğradım...Günlerce boşuna uğraşmışım...Ne yapacağım dedim.Müşteri hizmetlerini arıyacaksınız 100 lü CGN havuzundan çıkmak istiyorum diyeceksiniz dedi.Sebeb sorarlarsa evimdeki web kameraya ulaşamıyorum diyeceksiniz dedi...
    Cevaplar karşısında baştan karmaşık gibi geldiysede sebebini anladım.Çünkü geçmişte farklı bir ip adresindeyken 100 lü havuza sokulduğumu öğrendim.

Hemen müşteri hizmetlerini aradım başvurumu yaptım tamda delikanlının dediği gibi sebeb soruldu.Ağızlarına sıçtım.20 yıllık müşteriyim.En üst tarifeyi kullanıyorum.Utanmadan 100 kişinin aynı interneti kullandığı havuza beni sokmaya utanmıyormusunuz.1 gün süre ip değişmediğini gördüğüm anda iptal dilekçesi e-devletten gönderiyorum hazır dedim.

Sabah kalktığımda ip değişmişti...

Arkasından hemen ftp sitesinini kurup port açtım ve feed sitemiz oluştu...

Bu konularla ilgili danışmadığım üstad usta bozuntuları dahil mesajıma geri dönme zahmetine girmeyen tüm şerefsizlere diyorumki işallah klavyenize kahve dökülür...İsim vermiyeceğim...

Gençlerin önünü açmak lazım...Bende genç kardeşimize söz verdim linux embedded sistemlerle ilgili bilgi ihtiyacı olduğu zaman her zaman yanında olduğumu söyledim...

Sözlerime Ulu Önder Atatürkümüzün Sözleriyle son vereyim...Zaten Feed adresininde portunu 1923 yaptım )))

Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekânı unut! .. Daima çalışkan ol.
    AlıntıAlıntı

14. Teşekkür edenler:

halilarslan (14.06.2021) , as11 (12.04.2021) , team25 (8.04.2021) , atikveli (4.04.2021) , gürün (31.03.2021) , moverik (30.03.2021) , emrullah (30.03.2021) , n@ki (30.03.2021) , serif1970 (30.03.2021) , turan45 (30.03.2021)

Junior Member Nebula72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    1 Toplam

Derviş hocam multiboota kurdum emeği geçenin eline sağlık bir sorum olucak ben timeshift kullanıyorum menü de timeshift var ama sürekli kayıt aktif edemedim başka bir eklenti mi indirmem gerek?
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    1.293 Toplam

Alıntı Nebula72 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Derviş hocam multiboota kurdum emeği geçenin eline sağlık bir sorum olucak ben timeshift kullanıyorum menü de timeshift var ama sürekli kayıt aktif edemedim başka bir eklenti mi indirmem gerek?
    Hiç kullanmadığım bir özellik olduğu için net birşey söyliyemiyeceğim.Resimdeki özellikmi acaba ?

AlıntıAlıntı

2. sayfa - 5 sayfa var BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu