[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
Windows 11 henüz önizleme sürecindeyken ilk resmi olmayan optimizasyon aracı kullanıma sunuldu.

işletim sisteminin çoğu ayarını tek bir uygulama üzerinden değiştirme imkanı sunuyor. Her bir ayarı kontrol paneli, ayarlar uygulaması ya da diğer araçlar üzerinden aramak yerine, bu araç sayesinde kolay bir şekilde değiştirebiliyorsunuz. Microsoft Teams‘i ya daPowerThrottling‘i devre dışı bırakmak, görsel efektleri ayarlamak ve tüm işletim sistemini karanlık moda almak gibi değişiklikleri, ThisIsWin11 aracı üzerinden yapabiliyorsunuz.
[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız], bu araç, basit ayar değiştirme işlerinden çok daha fazlasını da yapabiliyor. ThisIsWin11, kullanıcılara işletim sistemiyle ilgili bir eğitim veriyor ve hangi uygulamaların önceden yüklenmiş olarak geldiğini, hangilerinin ise önceden yüklenmediğini belirtiyor.

Bu uygulamayla birlikte gelen 5 farklı modül var ve bu modüller, uygulamanın GitHubsayfasında şu şekilde tanımlanmış:

• Presenter: Başlangıç ekranı, yeni Windows 11 işletim sistemine ilişkin resimli bir tanıtım aracılığıyla size rehberlik ediyor ve onu hızlı bir şekilde yapılandırmanıza olanak tanıyor.
  • PumpedApp: Bu modül, diğer şeylerin yanı sıra Windows 11 yapılandırmasını kontrol etmenize ve optimize etmenize imkan tanıyor.
  • Kickassbloat: Kickassbloat modülü, önceden yüklenmiş olarak gelen Windows 11 uygulamalarını kaldırmanıza yardımcı oluyor.
  • Packages: Bu modül, herhangi bir uygulamayı hızlı bir şekilde yüklemenizi sağlıyor.
  • PowerClicks: PowerClicks, PowerShell ve topluluk komutlarına dayalı olarak birkaç Windows 11 görevini otomatikleştirmenize imkan sağlıyor.

Bu optimizasyon aracını denemek istiyorsanız, [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]. Ancak uygulamanın resmi olmadığını göz önünde bulundurmanızda fayda var. Bunun yanı sıra Windows 11 hala önizleme sürecinde olduğu için bu aracı kullanırken bazı hatalar veya başka sorunlarla da karşılaşabileceğinizi hatırlatalım.