Microsoft, geliþtiriciler tarafýndan bir süredir test edilen Windows 11 için yeni bir karar aldý. Þirket, bu karar doðrultusunda Windows 11'in ilk ISO imaj dosyalarýný resmen yayýnlandý. Yayýnlanan dosyalar, Windows 11'in kararlý sürümünü deðil, kullanýmda olan test sürümlerini içeriyor.

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, büyük bir hýzla yaklaþmakta olan yeni iþletim sistemiWindows 11'e iliþkin çok önemli karar aldý. Þirket, Windows 11 için hazýrladýðý ilk ISO imaj dosyasýný resmen yayýnladý. Microsoft'un attýðý bu adým, yeni iþletim sisteminin artýk temiz kurulumla da yüklenebileceði anlamýna geliyor.
Microsoft, Windows 11'i Insider programý için kullanýma zaten sundu. Hatta bu kullanýcýlar için güncellemeler de yayýnlamaya baþlandý. Ancak Windows Insider programýna dahil olan kullanýcýlar, Windows 11'i temiz kurulum ile yükleyemiyor, bunun yerine Windows 10'u güncellemek ve yeni iþletim sistemine geçiþ yapmak durumunda kalýyorlardý. Ýþte bu durum, alýnan son karar ile deðiþmiþ oldu.
Yayýnlanan ISO imajý, Windows 11'in kararlý sürümünü içermiyor

Microsoft'un Windows 11 için hazýrladýðý ISO imaj dosyasý, iþletim sisteminin mevcut durumuna önemli yenilikler getirmiyor. Kullanýcýlar, bu ISO dosyasý ile yalnýzca Windows Insider'da kullanýma sunulan Windows 11 özelliklerini kullanabilecek. Yani Microsoft'un ISO imaj dosyasý kararlý sürüm deðil. Microsoft, iþletim sisteminin kararlý sürümünün ne zaman çýkacaðýna iliþkin resmi bir tarih vermedi.
Windows 11 ISO dosyasý nasýl indirilir?

• Adým #1: [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz] bulunan baðlantýyý kullanarak Windows 11 için ISO imaj dosyalarýnýn bulunduðu Insider sayfasýna ulaþýn.
  • Adým #2: Windows Insider için Microsoft hesabýnýzý kullanarak oturum açýn.
  • Adým #3: Sayfanýn alt kýsýmlarýnda "Select Edition" baþlýðýný göreceksiniz. Bu baþlýða týklayýn.
  • Adým #4: Windows 11'in geliþtirici, beta ya da önizleme sürümlerinden birini seçin ve indirme iþlemini tamamlayýn.
  • Adým #5: Ýndirme iþleminden sonra týpký sýfýrdan Windows 10 kurulumu yapýyormuþ gibi yükleme yapýn.

Eðer sizler de Windows 11'i temiz kurulum yaparak yüklemek isterseniz, Windows Insider programýna katýldýktan sonra þu aþamalarý kullanabilirsiniz;