turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

BetaSat
Sponsor araniyorSponsor Araniyor1
5 sonuçtan 1 ile 5 arası
 1. #1
  TDW Team-S-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2016
  Mesajlar
  35.589
  Total 'Thanks' Received by This User :
  0 Bu Konu icin
  2.531 Toplam

  Standart Windows 11 // Insider [*.22000.282 ] Sürümü Yayınlandı!

  [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız].
  Insider’lara sunulan yeni Windows 11 yapısıyla iki yeni özellik gelirken, yükseltme temiz kurulum ile yapılabilecek.

  Microsoft, 19 Ağustos itibarıyla Windows 11 Dev ve Beta kanallarındaki test kullanıcılarına 22000.160 yapısını sunmaya başladı. Bu yapıya geçiş yapmak isteyen test kullanıcıları, Windows Update üzerinden yükseltme yapabilir. Ayrıca şimdi bir İSO dosyası yayınlandı ve temiz kurulum yapmak mümkün.
  Yeni güncellemeyle birlikte yerleşik Saat uygulaması tamamen yenilenirken aynı zamanda Focus Sessions özelliği de eklendi. Bir işe odaklanmak ve üretkenliği artırma amacıyla geliştirilen özellik, Microsoft To Do ve Spotify ile entegre olacak çalışıyor.
  Bununla birlikte güncellemeler için yeniden başlatma süresinin bazı bölümlerde görüleceği bir özellik eklendi. Bu yenilik şu an için sadece SSD’li PC’lerde test edilecek, sonrasında ise HDD’li bilgisayarlarda da görünmeye başlayacak.
  Yeni Özellikler

  • Focus Sessions ile birlikte yenilenen Saat uygulaması. Bu özelliğin detaylarına bu bağlantıdaki yazımızdan bakabilirsiniz.
  • Başlat altındaki güç menüsü, yeniden başlatma bildirimleri, Windows Update Ayarları sayfası ve sağ altta görünen Windows Update simgesi gibi yerlerde güncellemeler için yeniden başlatmanın ne kadar süreceğine ilişkin tahminleri görme yeteneği test ediliyor. Bu özellik şu an için sadece SSD’li bilgisayarlarda görülecek. Bazı geliştirmelerden sonra tahminler HDD’li bilgisayarlara da gelecek.

  Çözülen Sorunlar

  • Tamamen engellense bile bazen Görev Çubuğunda “kullanımdaki konum” simgesinin görünmesine neden olan bir sorun düzeltildi.
  AlıntıAlıntı

 2. #2
  TDW Team-S-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2016
  Mesajlar
  35.589
  Total 'Thanks' Received by This User :
  0 Bu Konu icin
  2.531 Toplam

  Standart Cevap: Windows 11 Insider [*.22000.168 ] Sürümü Yayınlandı!

  [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız].
  Microsoft, daha kararlı sürümler için 22000.168 yapısıyla birlikte Dev kanalındaki kullanıcıların Beta kanalına geçebileceğini vurguluyor.

  Windows 11 yapılarının sayısı da artmaya devam ediyor. Tüm ipuçlarına baktığımızda yaklaşan işletim sistemini Ekim ayının ikinci yarısında bekliyoruz. Yeni işletim sistemi için sıkı çalışan Microsoft ekibi, [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] yapısını Dev ve Beta kanalındaki kullanıcılara sundu.
  Yazılım devi ayrıca bu konuda önemli bir hatırlatma yaparken Dev (Geliştirme) kanalındakilerin Windows 11’in daha kararlı sürümleri için Beta kanalına geçmelerinin tam zamanı olduğunu söylüyor.
  Build 22000.168 ile birlikte Microsoft Teams artık birçok yeni dil kazandı. Bunun yanında sadece kurumsal kullanıcılar için Microsoft 365 Widget özelliği geliştirildi. Son olarak farklı alanlarda bazı hataların giderildiğini ekleyelim. İşte yapılan tüm değişimler:
  Yapılan Değişiklikler ve İyileştirmeler

  • Microsoft Teams artık birçok yeni dili destekliyor. Destek kazanan yeni diller şu şekilde: Arnavutça, Arapça, Azerice, Baskça, Bulgarca, Katalanca, Çince (Basitleştirilmiş), Çince (Geleneksel), Hırvatça, Çekçe, Danca, Felemenkçe, İngilizce (Birleşik Krallık), İngilizce ABD, Estonca, Filipince , Fince, Fransızca, Fransızca (Kanada), Galiçyaca, Gürcüce, Almanca, Yunanca, İbranice, Hintçe, Macarca, İzlandaca, Endonezyaca, İtalyanca, Japonca, Kazakça, Korece, Letonca, Litvanca, Makedonca, Norveççe (Bokmal), Norveççe (Nynorsk) ), Lehçe, Portekizce (Brezilya), Portekizce (Portekiz), Rumence, Rusça, Sırpça Latince, Slovakça, Slovence, İspanyolca (İspanya), İspanyolca (Meksika), İsveççe, Tayca, Türkçe, Ukraynaca, Valensiyaca, Vietnamca ve Galce.
  • Yeni Microsoft 365 Widget’ı artık Windows 11’e dahil oluyor. Bu widget ilgili belgeleri, haberleri ve toplantı kayıtları kurumsal kullanıcılara sunulacak. Bu özelliğin ayrıca Windows 11 çalıştıran PC’lerde AAD hesabıyla oturum açıldığında kullanılabilir olacak.

  Düzeltilen Sorunlar

  Arama

  • Kalem özellikliğine sahip cihazlarda Arama sonuçları aracılığıyla uygulama başlatmasını engelleyen bir sorun giderildi.

  Ayarlar

  • Ayarlar’daki arama kutusuna belirli ifadeler yazıldığında Ayarlar bölümünün kilitlenmesine neden olan sorun düzeltildi.

  Widget’lar

  • Aile widget’ını kullanırken görüntülenecek uygun etkinlik olmasına rağmen ‘ekranda geçirilen süre etkinliğini görmek için bir cihaz bağlayın’ mesajı artık görünmeyecek.

  Microsoft Teams ile Sohbet

  • Video görüşmeleri sırasında bazen videoların donması veya siyah görüntü sorunları ele alındı.
  • Ayrıca aramalar arasında geçiş yaptığınızda önceki aramanın otomatik olarak beklemeye alınmaması, dolayısıyla ses ve video akışlarının her iki aramada da devam etmesi sorunu da düzeltildi.
  AlıntıAlıntı

 3. #3
  TDW Team-S-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2016
  Mesajlar
  35.589
  Total 'Thanks' Received by This User :
  0 Bu Konu icin
  2.531 Toplam

  Standart Cevap: Windows 11 Insider [*.22000.184 ] Sürümü Yayınlandı!

  [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız].
  Son dönemde gelen güncellemelerle birlikte Windows 11’de görülen hatalar en aza iniyor.

  Microsoft, Windows 11 Insider beta windows 22000 184 ve build system için kullanıma sundu. Beta kanalına gelen güncelleme oldukça küçük ve fazla değişiklik yapılmamış. Dev kanalına gelen güncelleme ise aksine Windows 11 için kapsamlı hata düzeltmelerine ve bazı yeni özelliklere sahip.
  Windows 11 Build 22454 İyileştirmeleri

  Geri Dönüşüm Kutusu: Yeni İçerik Menüsü

  Windows 11, başlat ve görev çubuğuna ek olarak yeniden tasarlanmış birçok yeni bağlantı menüleriyle birlikte geliyor. Masaüstündeki Geri Dönüşüm Kutusu simgesine sağ tıkladığınızda, artık Microsoft’un biraz şeffaf bir arka plana sahip modern UI bağlam menüsü ve her menü seçeneğiyle ilişkili Modern UI simgeleri ile karşılaşacaksınız.
  [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız].

  • Daha fazla seçenek göster’e tıklamak zorunda kalmadan Hızlı Erişim’e sabitlemek için Dosya Gezgini’nde bir ağ paylaşımına sağ tıklandığında bir seçenek eklendi.
  • Windows Insider geri bildirimlerine dayalı olarak yapılan ayarlamalarla Korece IME’nin güncellenmiş bir sürümü yayınlandı.

  Daha önce Geri Dönüşüm Kutusu, Windows 10’un eski içerik menüsüne sahipti ancak Windows 11’in yuvarlak kenarları vardı. Artık masaüstü deneyimini kolaylaştırmak için modern kullanıcı arayüzüne geçiş tamamlandı.
  Önemli Hata Düzeltmeleri

  • PowerPoint sunumları gibi tam ekran uygulamaların üzerinde Görev Çubuğunun beklenmedik bir şekilde takılmasına neden olabilecek bir sorun düzeltildi.
   Belirli uygulamalar büyütüldüğünde görünmeyen Sabit Başlık çubuğu seçenekleri düzeltildi.
  • Masaüstü arka planı bir slayt gösterisine ayarlandığında, explorer.exe yeniden başlatılıncaya kadar performansı etkileyen bir sorun giderildi.
  • Hyper-V’yi etkinleştirdikten ve bir Harici V-Switch oluşturduktan sonra Wi-Fi hızlarının düşmesine neden olan bir sorun düzeltildi.
  • Bir kontrast teması kullanırken Görev Çubuğu simgelerinin üzerine geldiğinizde titremesine neden olan bir sorun düzeltildi.
  • Görev Çubuğundaki ses simgesinin sesin kapatıldığını göstermesine neden olan temel bir sorunu ele alındı.
  • Windows Defender Uygulama Koruması (WDAG) özelliğinin sürekli hata denetimine neden olabileceği bir sorun düzeltildi.
  • Başlat düğmesine (WIN + X) sağ tıklandığında Windows Terminalinin yeniden listelenmesi.
  • Masaüstü bilgisayarlar için küçük önizleme resimlerinin düzgün şekilde görüntülenemediği bir hata düzeltildi.
  • Shift ile birlikte bir uygulama simgesine sol tıklandığında olması gereken durum artık normal çalışıyor.
  • Ses Ayarları kullanılırken oluşan bir kilitlenme hatası düzeltildi.
  • Dosya Gezgini’ndeki bağlantı menüsünün güvenilirliği artırıldı.

  Microsoft, geliştirme derlemesindeki bu düzeltmelerden bazılarının, hizmet güncellemeleri yoluyla Windows 11’in sürüm derlemesine girebileceğini söylüyor. Bu nedenle, Windows 11 5 Ekim’de herkese açık olarak yayınlandığında bu hataların bazılarının düzeltildiğini görebiliriz.
  AlıntıAlıntı

 4. #4
  TDW Team-S-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2016
  Mesajlar
  35.589
  Total 'Thanks' Received by This User :
  0 Bu Konu icin
  2.531 Toplam

  Standart Cevap: Windows 11 Insider [*.22000.194 ] Sürümü Yayınlandı!

  Windows 11 22000.194 Yapısı Kullanıma Sunuldu

  [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız].
  Yeni iyileştirmelerle gelen Windows 11 22000.194 yapısı, sanal makinelerde TPM 2.0 gereksinimlerini zorunlu kılıyor.

  Windows 11 22000 194 sürümü bugün itibarıyla Windows Insider programındaki test kullanıcıları için sunuldu ve nispeten küçük bir güncelleme diyebiliriz. Önceki toplu güncellemeler gibi, 22000.194 yapısı da hata düzeltmeleri ve genel iyileştirmelere odaklanıyor.
  Yeni yama “x64 tabanlı Sistemler için Windows 11 için 2021-09 Toplu Güncelleştirmesi (KB5005635)” olarak adlandırılıyor ve resmi olarak beta test kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Ancak, bu güncelleme Dev Channel’daki desteklenmeyen cihazlar için de mevcut ve doğrudan Windows Update’ten indirilebilecek.
  Uygulama Güncellemeleri

  Microsoft, yenilediği Ekran Alıntı Aracı, Hesap Makinesi ve yeni Saat uygulamasını kullanıcılar için indirmeye sunulacak. Bu uygulamaların güncellemelerini Mağaza’da görebilirsiniz.
  Hata Düzeltmeleri

  • Bir kontrast temasını etkinleştirip tekrar devre dışı bıraktığınızda başlık çubuklarında bazı durumlarda simge durumuna küçült/büyüt/kapat düğmelerinin görülmesini ve kullanılmasını zorlaştıran bir sorun giderildi.
  • Belirli bağlı cihazlarda Bluetooth’un kullanılmasını engelleyen bir kilitlenme sorunu giderildi.
  • Belirli uygulamalarda, özellikle Japonca altyazılarda beklendiği zaman altyazıların görünmemesine neden olan bir sorun düzeltildi.
  • Modern bekleme sırasında belirli bilgisayarların hata denetimi yapmasına neden olan bir sorun düzeltildi.
  • Ayarlar’daki arama kutusuna belirli 3. taraf IME’lerle yazarken, arama kutusuna eklenen karakterlerin görüntülenmemesine neden olabilecek bir sorun ele alındı.
  • PowerShell’in sonsuz sayıda alt dizin oluşturmasına neden olan bir sorun düzeltildi.

  Sanal Makinelerde TPM 2.0

  Bugünkü toplu güncellemeden sonra Windows 11 artık TPM 2.0 olmadan sanal makinelere yüklenemeyecek. Daha önce Microsoft, kullanıcıların minimum donanım gereksinimlerini karşılamayan sanal makinelere yeni işletim sistemini yüklemelerine izin veriyordu. Yeni önizleme güncellemesinden sonra bu durum değişecek.
  Şu anda TPM kullanmayan sanal makineler yeni toplu güncellemeleri almayacak. Hyper-V kullanıyorsanız 2. Nesil VM’ye geçebilir ve TPM modülünü etkinleştirebilirsiniz.
  AlıntıAlıntı

 5. #5
  TDW Team-S-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2016
  Mesajlar
  35.589
  Total 'Thanks' Received by This User :
  0 Bu Konu icin
  2.531 Toplam

  Standart Cevap: Windows 11 // Insider [*.22000.282 ] Sürümü Yayınlandı!

  [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız].
  Windows 11 Build 22000.282, performans sorunlarını düzeltiyor.

  Windows 11 Build 22000.282 (KB5006746) halihazırda Insider programının Beta ve Önizleme kanalında test kullanıcılarına sunuluyor. Yeni güncelleme, nihayet AMD tarafından daha önce kabul edilen performans sorunlarını düzeltiyor. Windows 11 işletim sistemi kademeli olarak yayılmaya devam ediyor ve şu ana kadar birçok kullanıcı yeni işletim sistemini kullanmaya başlamış durumda. Ancak bazı kullanıcılar, performans konusunda önemli bir düşüş fark etmişti. Raporlara ve AMD’nin kendisine göre, Windows 11’deki bir hata, uyumlu AMD işlemcilerin Performansını düşürebiliyordu
  Microsoft, bu sorunu çözebilmek için yeni bir güncellemeyi kullanıma sunuyor. Insider programının test kullanıcıları için indirilebilir halde olan Build 22000.282, bazı uygulamaların performansını etkileyen L3 önbelleğe alma ile ilgili uyumluluk sorunlarını da nihayet ele almakta. AMD, kullanıcıların Windows 11’i yüklemesi durumunda L3 önbellek gecikmesinin yaklaşık üç kat artabileceğini iddia ediyordu. Sonuç olarak, uygulamaların performansı %3-5 oranında etkilenirken, özellikle eSpor için kullanılan oyunlar olmak üzere bazı oyunların performansı da [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız].
  Resimleri görmeniz icin üye olmanız gerekiyor.[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız].
  Yeni güncelleme ile bu sorunun önüne geçilmiş olsa da güncellemenin kullanılabilirliği ile ilgili bir problem bulunmakta. Zira, kullanıcılar beta test programının bir parçası olmadığı sürece Windows güncellemelerine erken erişemiyor. Bu nedenle mevcut düzeltmeyi alabilmek için ay sonuna kadar beklemeleri gerekecek. Bunun nedeni ise şirketin, mevcut güncellemeyi Insider programındaki test kullanıcıları ile sınamak ve geri bildirimlere göre hareket etmek istemesi. Böylelikle bahsi geçen düzeltme, Kasım 2021’de kullanılabilir hale gelecek.
  Son olarak Windows 11 Build 22000.282’deki diğer hata düzeltmeleri ve iyileştirmelere göz atmak için blog yazısının tamamını [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] okuyabileceğinizi belirtelim.
  AlıntıAlıntı

 

 

Benzer Konular

 1. Windows 11'in İlk Beta Sürümü, Insider'lar İçin Yayınlandı
  Von usta_399 im Forum Windows 98, NT, XP, Vista, Win7, Win8, Win10
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 30.07.2021, 23:51
 2. Windows 11 Insider Önizlemesi 22000.65 Yayınlandı
  Von usta_399 im Forum Windows 98, NT, XP, Vista, Win7, Win8, Win10
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 17.07.2021, 18:10
 3. Windows 10 Insider Build 21286 Sürümü Yayınlandı! İşte Yenilikler
  Von usta_399 im Forum Windows 98, NT, XP, Vista, Win7, Win8, Win10
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 9.01.2021, 02:04
 4. [Windows Uygulama] Windows 10 Insider 17623 yayınlandı
  Von usta_399 im Forum Windows 98, NT, XP, Vista, Win7, Win8, Win10
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 20.03.2018, 11:50
 5. Windows 10 Insider Preview Yapı 15002 Bir Çok Yenilikle Yayınlandı
  Von usta_399 im Forum Windows 98, NT, XP, Vista, Win7, Win8, Win10
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 12.01.2017, 10:47

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Sponsor Araniyor2
Page generated in 1.634.562.015.45406 seconds with 19 queries Sayfa Boyutu (250788)