Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig'in 34. haftasında Kasımpaşa'ya Vodafone Park'ta 3-0 mağlup oldu. Kasımpaşa'ya galibiyeti getiren golleri Muleka (2) ve Ben Ounes kaydetti.

Valerien Ismael yönetimindeki ilk mağlubiyetini alan Beşiktaş, haftayı 51 puanla 7. sırada tamamladı.

Ligde oynadığı son 7 maçta 6 kez galibiyete ulaşan Kasımpaşa ise puanını 47'ye çıkardı.

Önemli anlar

20. dakikada Rıdvan'ın ceza sahasına gönderdiği topu Batshuayi yükseltti. Welinton ceza sahası dışından bu topa çok sert vurdu ancak çerçeveyi bulamadı

Kasımpaşa 27. dakikada gole çok yaklaştı. Hadergjonaj'ın sağdan ortaladığı topa arka direkte Ben Ouanes vurdu ancak top direkten oyun alanına döndü

Bu pozisyondan 1 dakika sonra Kasımpaşa öne geçti. Spajic'in kafayla indirdiği topa Vida'dan önce müdahale eden Muleka, ağları havalandırdı.

Beraberlik arayan Beşiktaş 32. dakikada etkili geldi. Güven Yalçın çalımlarla ceza sahasına girdi ancak şutunu kaleci Ertuğrul çeldi. Seken topu önünde bulan Ghezzal şutunu çekti ancak Kasımpaşa savunmasında Eren çizgiden yaptığı müdahaleyle gole engel oldu.

45+1'de Kasımpaşa skoru 2-0'a taşıdı. Hadergjonaj'ın pasında savunma arkasına sarkan Ben Ouanes, çok şık bir vuruşla skoru 2-0'a getirdi.

Uzatmaların son dakikasında Ghezzal, Spajic'in müdahalesiyle yerde kaldı ve hakem penaltı noktasını gösterdi. Yan hakem pozisyonun öncesinde ofsayt olduğunu işaret etti ve penaltı iptal oldu.

62. dakikada Michy Batshuayi ve Domagoj Vida ıslıklarla kenara geldi. Yerlerine N'Koudou ve Kenan Karaman oyuna dahil oldu.

Deplasman ekibinde sakatlanan Spajic, 80. dakikada sedyeyle oyundan ayrıldı.

Kasımpaşa'nın golcüsü Muleka, 81. dakikada tekrar sahneye çıktı. Hajradinovic'in pasında kaleciyle karşı karşıya kalan Muleka, kendisinin ikinci, takımının ise üçüncü golünü attı

Beşiktaş: 0 - Kasımpaşa: 3

Stat: Vodafone Park

Hakemler: Yasin Kol, Serkan Olguncan, Aleks Taşçıoğlu

Beşiktaş: Ersin Destanoğlu, Welinton, Vida (Dk. 62 N'Koudou), Montero, Rosier, Souza, Pjanic (Dk. 83 Larin), Rıdvan Yılmaz (Dk. 46 Umut Meraş), Ghezzal, Batshuayi (Dk. 62 Kenan Karaman), Güven Yalçın (Dk. 46 Emirhan İlkhan)

Kasımpaşa: Ertuğrul Taşkıran, Hadergjonaj, Donk, Evren Eren Elmalı, Spajic (Dk. 80 Brecka), Doğucan Haspolat, Fall (Dk. 80 Mabil), Hajradinovic, Eysseric (Dk. 88 Tunay Torun), Ben Ouanes (Dk. 84 Aabid), Muleka

Goller: Dk. 28 ve Dk. 82 Muleka, Dk. 45+1 Ben Ouanes (Kasımpaşa)

Sarı kartlar: Dk. 22 Souza, Dk. 35 Pjanic, Dk. 36 Ersin Destanoğlu, Dk. 61 Vida, Dk. 68 Montero (Beşiktaş), Dk. 36 Muleka, 45+1 Ben Ouanes, Dk. 56 Spajic, Dk. 78 Donk, Dk. 90 Aabid (Kasımpaşa)