turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1. sayfa - 3 sayfa var 123 SonuncuSonuncu
21 sonuçtan 1 ile 10 arası
    TDW Team-S-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    2.957 Toplam

Thumbs up [*.İOS+İPadOS]+[*.17.3.1] Sürüm

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Geçtiğimiz yıl [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]ile iPhone kullanıcılarına birçok yeni özelliği sunan Cupertinolu teknoloji devi, şimdi de iOS 16 sürümünü[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] etkinliğinde duyurdu. Peki, iOS 16 özellikleri ile iPhone kullanıcılarına neler vaat ediyor? İşte karşınızda yeni iOS sürümü!
    iOS 16 Özellikleri – Kişiselleştirilebilir Kilit Ekranı

iOS 16 ile beraber gelen ilk dikkat çeken yenilik şüphesiz ki yeniden tasarlanmış ve özelleştirilebilir kilit ekranı. Yeni iOS sürümüyle beraber kullanıcılara daha özgün bir iPhone deneyimi vaat eden Cupertinolu teknoloji devinden Craig Federighi, bu doğrultuda kullanıcıların kilit ekranına widgetlar ekleyebileceğini, arka plana kendi resimleriyle alan derinliği ayarlayabileceklerini ifade etti.

Bunun haricinde iOS 16 ile birlikte yeni bir duvar kağıdı galerisinin de geleceğini müjdeleyen Craig Federighi, ayrıca yeni kilit ekranı animasyonlarının da kullanıcılara sunulacağını belirtti.
    Kısacası yeniden tasarlanan kilit ekranıyla beraber kullanıcılar tek bir tıkla tüm ekranı kendi kullanım şeklinde göre kişiselleştirebilecekler. Böylece iPhone’ların kilit ekranı daha verimli hale gelecek. Aynı zamanda Apple etkinlik sırasında bildirim hakkında da bazı yenilikleri kullanıcılarla paylaştı. Şirket yetkililerinin aktardığı bilgilere göre bildirimler artık kilit ekranın alt kısmından yer alacak.

iOS 16 Özellikleri – Live Activities

iOS 16 işletim sisteminde özellikle kilit ekranına odaklanan şirket, WWDC 2022 konferansında Live Activities özelliğini de duyurdu. Bu özellik sayesinde kullanıcıların uygulamalarda çağırdıkları aracı bildirim olarak görebilecek. Buna ufak bir örnek verecek olursak, örneğin sevdiğiniz bir takımın maçı var ve izleyemiyorsunuz. Bu özellik sayesinde maçın skorunu kilit ekranından bildirimle canlı olarak takip edebileceksiniz.
    iOS 16 Özellikleri – iMessage WhatsApp’a Rakip Oluyor

Yeni iOS sürümünde kilit ekranından sonra en çok değişiklik yaşayan uygulama da iMessage olarak karşımıza çıkıyor. iMessage uygulamasına yeni gelen özelliklerle beraber adeta WhatsApp’ı aratmayan özellikleri kullanıcılara sunan teknoloji devi, ayrıca uzunca süredir kullanıcılar tarafından talep edilen özelliği de uygulama dahil ediyor.
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Mesajlar uygulamasına gelen yeniliklerden bahsedecek olursak, kullanıcılar artık göndermiş olduğu mesajları düzenleyebilecekler. Düzenlenen mesaj ise karşı tarafta düzenlendi şeklinde görünecek. Aynı zamanda SharePlay’i de doğrudan iMessage uygulamasına entregre eden Apple, böylece kullanıcıların direkt olarak mesajlar uygulaması üzerinden beraber uzaktan film izlemesine, müzik dinlemesine ve benzeri aktiviteleri gerçekleştirmesine olanak sağlayacak.
    iOS 16 Özellikleri: Apple Cüzdan Yenilikleri

Apple Cüzdan uygulaması da yeniliklerden nasibini alıyor. Cüzdan uygulamasına gelen yenilikler sayesinde kullanıcılar Dijital Kimlikleri kabul eden eyaletlerde yaşlarını doğrulamak için doğum günlerini uygulamalarla güvenli bir şekilde paylaşabilecekler. Bunun yanı sıra yeni güncelleme kullanıcıların sanal anahtarını da diğer kullanıcılarla paylaşmasının önünü açıyor. Ayrıca, Cüzdan uygulamanın temassız özelliği üzerinde de birtakım yeniliklere imza atan Apple, artık ürünlerini iPhone’dan ödeme kabul etmek isteyen satıcılar için aktif hale getiriyor.
    iOS 16 Özellikleri: Harita Uygulaması Sil Baştan Tasarlandı

WWDC 2022 etkinliğinde Harita uygulamasına da değinen Cupertinolu teknoloji devi Harita uygulamasını yeniden tasarladığını ifade ediyor. Yeniden tasarlanan Harita uygulaması ile beraber Atlanta, Chicago, Las Vegas, Londra, Los Angeles, Melbourne, Miami, Montreal, New York, Philadelphia, San Diego, San Francisco, Seattle, Sydney, Toronto, Vancouver, Washington gibi şehirlerin detaylı haritaları kullanıcılara sunuluyor.
    Aynı zamanda Birden Fazla Durak özelliği de, ilk kez Apple Haritalar’a geliyor. Apple yetkilileri kullanıcıların 15’e kadar durak ayarlayabileceklerini ve bu rotalarını da Yakın Zamanda Çizilen Rotalar sekmesinden görüntüleyebileceklerini söylüyor. Sürüş sırasında da kullanıcıların Siri yardımıyla belirledikleri bu rotaya yeni rotalar ekleyebilecekleri de belirtiliyor.
    iOS 16 Yenilikleri: My Sports

Yeni iOS sürümüyle Apple News’e My Sports sekmesi ekleniyor. Bu sekme sayesinde kullanıcılar ilgilendikleri spor dallarını, takımları ve ligleri anlık olarak takip edebilecekler.
    iOS 16 Yenilikleri: Güvenlik

Apple her zaman güvenlik ve gizlilik konusuna önem veren bir firma olarak tanınır. WWDC 2022 etkinliğinde bir kez daha güvenlik ve gizlilik konusuna değinen teknoloji devi, iOS 16 ile Güvenlik Kontrolü özelliğini kullanıma sunuyor. Kişisel güvenliğe odaklanan bu özellikte yer alan Acil Durum Sıfırlama butonu ile tüm hesaplarınıza olan erişimi kesebiliyorsunuz. Böylece istemediğiniz kişilerin hesaplarınıza erişimini tamamen engelleyebiliyorsunuz.
    iOS 16 Yenilikleri: CarPlay

iOS 16 ile Apple, tüm farklı araç bilgi-eğlence sistemlerinde ‘’CarPlay’’ deneyimi yeniden dizayn ediyor. Bu doğrultuda CarPlay’de ciddi değişikliklere imza atan şirket, kullanıcıların CarPlay uygulaması üzerinden klima ve gösterge paneli gibi çeşitli bilgilere erişmesine imkan tanıyor. Böylece kullanıcılar CarPay uygulamasından aracın kliması ayarlayabiliyor ve aracın radyosunu kontrol edebiliyorlar.
    iOS 16 Yenilikleri: Aile Paylaşımı Özelliği Detaylandırılıyor

Yeni iOS sürümüyle Aile Paylaşımı özelliğini de detaylandıran şirket, kullanıcıların çocukları için oluşturdukları hesapları daha kolay bir şekilde kontrol edebilmesine olanak sağlıyor. Bu yenilikler sayesinde kullanıcılar çocuklarının yaşına göre kısıtlamalar yapabiliyorlar. Ayrıca iPhone kullanıcıları çocuklarının ekran süresini aşması sonucunda veya ek ekran süresi istediği zaman mesaj ile uyarılıyorlar.
    iOS 16 Alacak iPhone Modelleri

• iPhone 8
    • iPhone 8 Plus
    • iPhone X
    • iPhone SE (2020)
    • iPhone XS
    • iPhone XS Max
    • iPhone XR
    • iPhone 11
    • iPhone 11 Pro
    • iPhone 11 Pro Max
    • iPhone 12 mini
    • iPhone 12
    • iPhone 12 Pro
    • iPhone 12 Pro Max
    • iPhone 13 mini
    • iPhone 13
    • iPhone 13 Pro
    • iPhone 13 Pro Max
    • iPhone 14 serisi
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.957 Toplam

Standart Cevap: [*.İOS/APP] İPadOS+[*.16.00 ] Version Hakkında Herşey

Eylül ayında düzenlenmesi beklenen iPhone 14 lansmanının hemen ardından yayınlanması bekleneN İOS 16.00için bugün ilk beta sürümü yayınlandı.
    iOS 16 Beta Nasıl Yüklenir?

iOS 16’nın Beta programına kayıt olmak için yapmanız gereken tek şey bir geliştirici kaydı oluşturmak. Eğer herhangi bir geliştirici hesabınız yoksa ne yazık ki iOS 16’nın geliştiricilere özel olarak yayınlanan ilk beta sürümünü iPhone’nunuza indiremeyeceksiniz.
    Ancak bir geliştirici hesabınız var ise, [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] iOS 16’nın ilk beta sürümünü cihazınıza yükleyerek yeni iOS güncellemesini herkesten önce deneyimleyebileceksiniz. İlk beta sürümünü iPhone’nunuza yüklemek istiyorsanız hemen aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.
    iOS 16 beta yükleme işlemci Adım Adım iOS 16 Beta Yükleme Rehberi

Beta sürümünü indirmeye başlamadan önce cihazınızın yedeğini kesinlikle almanızı tavsiye ederiz. Çünkü olası bir çökme ya da hata sonrası cihazınızdaki tüm verileri kaybedebilirsiniz. Cihazınızın yedeğini aldıysanız, o zaman iOS 16’nın ilk beta sürümünü nasıl indireceğinizden de kısaca bahsedelim.

• İlk olarak [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] üzerinden iOS 16 işletim sistemine ait olan geliştirici beta profilini indirmek için â€iOS 16 Download†sekmesi üzerindeki Download/Yükle butonuna tıklayın.
    • Daha sonra iPhone’unuz üzerinden Ayarlar‘a gidin. Ayarlar menüsü üzerinden Profiller sekmesinden â€Profil Yükle†seçeneğine dokunun.
    • Geliştirici beta profilini cihazınıza yükledikten sonra karşınıza çıkan ekrandan â€Yeniden Başlat†seçeneğine tıklayın.
    • Cihazınız yeniden başladıktan sonra Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme yolunu izleyin. Bu adımda da karşınıza çıkan ekrandan â€İndir†seçeneğine dokunun.
    • Tüm bu adımları tamamladıktan sonra artık siz de yeni iOS sürümünü cihazınız üzerinden deneyimlemeye başlayabilirsiniz.

iOS 16 Alacak iPhone Modelleri

• iPhone 13
    • iPhone 13 mini
    • iPhone 13 Pro
    • iPhone 13 Pro Max
    • iPhone 12
    • iPhone 12 mini
    • iPhone 12 Pro
    • iPhone 12 Pro Max
    • iPhone 11
    • iPhone 11 Pro
    • iPhone 11 Pro Max
    • iPhone XS
    • iPhone XS Max
    • iPhone XR
    • iPhone X
    • iPhone 8
    • iPhone 8 Plus
    • iPhone SE (2. nesil veya daha yeni modeller)

iOS 16 Çıkış Tarihi

WWDC 2022 konferansında ne yazık ki iOS 16 çıkış tarihi hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak, söz konusu güncellemenin Eylül ayında düzenlenecek olan iPhone 14 lansmanının hemen ardından yayınlanması bekleniyor.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.957 Toplam

Thumbs up Cevap: [*.İOS/APP] İPadOS+[*.16.00 ] Version Hakkında Herşey

Son zamanlarda sızıntı haberlerine konu olan iPadOS 16,

iPadOS 16 Özellikleri: Fotoğraflar

iPadOS 16 işletim sistemiyle beraber iCloud Paylaşılan Fotoğraf Arşivi özelliği kullanıcılara sunuluyor. Apple yetkililerinin aktardığı bilgilere göre bu özellik sayesinde kullanıcılar fotoğraf ve videoları beş kişiye kadar kolayca paylaşabiliyorlar. iCloud Paylaşılan Fotoğraf Arşivi, ailenizle anılarınızı tek bir yerde topluyor. Fotoğrafları çeken veya düzenleyen kim olursa olsun herkes dilediği zaman bu anıların tadını çıkarabiliyor. Bunun yanı sıra kullanıcılar Başlangıç tarihine veya fotoğraftaki kişilere göre hangi içerikleri paylaşmak istediğini de seçebiliyorlar.
    iPadOS 16 Yenilikleri: Mesajlar

iOS 16 işletimiyle beraber duyurulan Mesajları Düzenle özelliği iPadOS 16’ya da geliyor. Böylece kullanıcılar göndermiş olduğu yeni mesajı düzenleyebiliyor veya kısa süre önce gönderdiği mesajı tamamen geri alabiliyorlar.

Ayrıca SharePlay özelliğini Mesajlar uygulamasına entegre eden Cupertinolu teknoloji devi, bu sayede kullanıcıların arkadaşlarıyla beraber gerçek zamanlı olarak video izlemesine veya şarkı dinlemesine olanak sağlıyor.
    iPadOS 16 Yenilikleri: Mail

Yapılan açıklamaya göre iPadOS 16 ile beraber Mail uygulamasındaki Gelişmiş Arama özelliği daha isabetli ve eksiz sonuçları veriyor. Ayrıca kullanıcı daha yazmaya başlamadan arama özelliği kullanıcıya bazı önerilerde de bulunuyor.
    Aynı zamanda yeni iPadOS sürümüyle kullanıcılar gönderdiği bir maili kolayca geri alabiliyor, mesajları istediği zaman gönderilecek şekilde planlayabiliyorlar.
    iPadOS 16 Özellikleri: Sahne Yöneticisi

iPadOS 16 işletimiyle birlikte kullanıcılara adeta bir Mac deneyimi vaat eden Apple, bu kısımda bazı çoklu görev özelliklerini kullanıcılara sunuyor. Sahne Yöneticisi çatısı altına toplanan bu özellikler sayesinde iPad kullanıcıları aynı anda birden çok uygulamayı kullanarak işlerini kolaylıkla halledebilecek. Bununla birlikte iPad kullanıcıları tıpkı bilgisayarda olduğu gibi üst üste açılmış birden fazla pencereyi tek bir ekrandan görüntüleyebiliyorlar. Kullanıcılar bu pencerelerin boyutunu istediği şekilde büyütüp küçültebilecek ve tek bir dokunuşla istediği pencereler arasında geçiş yapabilecek.
    iPadOS 16 Yenilikleri: Yeni Ekran Modları

Referans Modu: 12.9 inç iPad Pro şimdi SDR ve HDR video formatlarının yanı sıra popüler renk standartları için de referans renk gösterebiliyor. Renk odaklı iş akışlarında iPad Pro’yu tek başına veya Mac’inizde Sidecar ile referans ekranı olarak kullanabiliyorsunuz.
    Ekran Ölçekleme Modu: Ekran ölçekleme modu sayesinde kullanıcılara daha fazla ekran alanı sağlıyor. Bu modla beraber ekranın piksel yoğunluğunu artırabilecek olan iPad kullanıcıları, ekranda daha fazla alanı görüntüleyebiliyorlar.
    iPadOS 16 Yenilikleri: Hava Durumu

Hava Durumu uygulaması sonunda iPad’e de geldi. iPad’e gelen hava durumu uygulaması sayesinde kullanıcılar birbirinden harika animasyonlar yardımıyla hava durumunu anlık olarak takip edebilecekler. Aynı zamanda iPad kullanıcıları hava tahmini modellerine dokunarak bulunduğu bölge için hava tahminlerine ulaşabilecek ve 10 günlük hava durumu tahminlerini saat saat görüntüleyebilecekler.
    iPadOS 16 Yenilikleri: Freefrom

Üretkenlik konusunda da bazı önemli duyurulara imza atan Apple, iPadOS 16 için Freeform uygulamasını duyurdu. Bu uygulama sayesinde de Apple kullanıcıların başlarıyla çalışarak fikirlerini hayata geçirmesine olanak sağlıyor. Ayrıca uygulama üzerinde kullanıcıların Apple Pencil ile çizim yapabileceğini ve not alabileceğini de ifade eden Cupertinolu teknoloji devi, aynı zamanda kullanıcıların FreeForm’a web bağlantıları, belgeler, videolar, sesler eklemesine ve dosya paylaşmasına da izin veriyor.
    iPadOS 16 Alacak iPad Modelleri

• iPad Pro (Tüm modeller)
    • iPad Air (3. nesil ve daha yeni modeller)
    • iPad (5. nesil ve daha yeni modeller)
    • iPad mini (5. nesil ve daha yeni modeller)
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.957 Toplam

Thumbs up Cevap: [*.İOS/APP] İPadOS_16 Version Hakkında Herşey

Apple'ın yeni nesil işletim sistemleri iOS 16 ve macOS Ventura'nın yüksek çözünürlüklü resmi duvar kağıtları paylaşıldı. Yeni duvar kağıtları ile on binlerce lira vermeden sahip olduğunuz cihazlara MacBook ya da iPhone havası katabilirsiniz.

Apple, yeni işletim sistemlerinde daha çok performans ve işlevsellik üzerine yoğunlaştı. Ancak hem iOS 16 hem de macOS Ventura için bazı görsel yenilikler de kullanıcıların beğenilerine sunuldu. Örneğin yepyeni duvar kağıtları. Tanıtımın hemen ardındansa bu yeni duvar kağıtlarının yüksek çözünürlüklü versiyonları servis edildi. İşte iOS 16 için sunulan yeni duvar kağıtları

Apple, iOS 16 ile birlikte tabiki macOS Ventura için de yeni duvar kağıtları tasarladı. İki işletim sisteminin duvar kağıtları hem dil hem renk paleti olarak birbirine yakın sayılabilir.
    ​
    Apple, yeni işletim sistemlerinin geliştirici beta sürümlerini resmi internet sitesi üzerinden yayınladı. Hal böyle olunca da yukarıda gördüğünüz duvar kağıtlarının yüksek çözünürlüklü versiyonları servis edilebildi.
    Eğer iOS 16 ve macOS Ventura için hazırlanan yeni duvar kağıtlarının yüksek çözünürlüklü versiyonlarına ulaşmak isterseniz [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.957 Toplam

Standart Cevap: [*.İOS/APP] İPadOS_16 Version Hakkında Herşey

Apple, iOS 16'nın ilk herkese açık beta sürümünü tüm kullanıcılar için yayınladı. Artık iPhone sahipleri, yepyeni özellikleri kararlı iOS 16 sürümünü beklemeden deneyimleyebiliyorlar. Peki iOS 16 açık beta nasıl indirilir?

ABD merkezli teknoloji devi Apple, bundan yaklaşık bir ay önce düzenlediği WWDC 2022 etkinlikleri kapsamında iPhone'lara gelecek yepyeni özellikleri bir bir göstermişti. Şimdiyse tüm iPhone sahiplerini ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı. iOS 16'nın herkese açık ilk beta sürümü resmen yayınlandı. Peki iOS 16 beta nasıl indirilir?
    iOS 16'nın ilk beta sürümü, iPhone'lar için geliştirilen yeni işletim sisteminin yeni özelliklerini içeriyor. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir husus var. Öyle ki beta sürümler, genel anlamda bazı sorunlara sahip olabilirler. Yani bu işletim sistemini kurduktan sonra tüm özellikleri kullanamayabilir, kullansanız da takılma, çökme benzeri sorunlarla karşılaşabilirsiniz. iOS 16 beta nasıl indirilir konusuna geçmeden önce, bu hatırlatmayı yapmamız gerektiğini düşünüyoruz. iOS 16 açık betayı yüklemeden önce verilerinizi yediklediğinizden emin olun.
    iOS 16 açık beta nasıl indirilir?

• Adım #1: iPhone'dan Safari'ye girin.
    • Adım #2: [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] bağlantıyı açın.
    • Adım #3: Apple'ın beta programına, iCloud hesabınızla kaydolun. Daha önce kaydolduysanız giriş yapın.
    • Adım #4: Hüküm ve koşulları kabul edin.
    • Adım #5: iOS'u seçin.
    • Adım #6: Telefon yedeklemesi ile ilgili hatırlatıcı göreceksiniz. Burayı geçin.
    • Adım #7: Sayfada ilerleyin ve "Profili İndir" butonuna tıklayın.
    • Adım #8: Gelen uyarıya izin verin.
    • Adım #9: İndirmenin tamamlanmasını bekleyin.
    • Adım #10: Ayarlar'a girin.
    • Adım #11: İndirilen Profil bölümüne girin.
    • Adım #12: Yükle'ye dokunun.
    • Adım #13: Parolanızı girin ve yeniden Yükle'ye dokunun.
    • Adım #14: İzni onaylayın.
    • Adım #15: Telefonun yeniden başlatılmasını bekleyin.
    • Adım #16: Ayarlar'a girin.
    • Adım #17: Genel'e girin.
    • Adım #18: Yazılım Güncelleme bölümüne girin.
    • Adım #19: iOS 16 betasını göreceksiniz. İndirme işlemlerini yapın.
    • Adım #20: Telefonun yeniden başlatılmasını bekleyin.

iOS 16 beta nasıl indirilir sorusunun cevabı aslında bu kadar basit. Ancak rehberimizin başında da belirtmiş olduğumuz gibi; beta sürümlerde sorunlar yaşanabileceğini unutmayın. Ayrıca; tüm aşamaları doğru bir şekilde yapsanız bile iOS 16 beta sürümü göremeyebilirsiniz. Bunun nedeni ise dağıtım sürecinin devam etmesidir. Güncelleme, saatler içerisinde telefonunuza gelecektir.
    Peki tüm aşamaları doğru bir şekilde yaptınız ve iOS 16'nın ilk beta sürümünü başarılı bir şekilde yüklediniz diyelim. Hangi yeniliklerle karşılaşacaksınız?

Apple’ın beta test programına kaydolan açık beta test kullanıcıları, uygun sertifikayı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] yükledikten sonra iOS ve iPadOS 15 güncellemelerini kablosuz olarak indirebiliyor.
    *iOS 16 özelleştirilebilir duvar kağıtları ve elden geçirilmiş bir Kilit Ekranı getiriyor. Ek olarak bildirimler ekranın altından gelecek şekilde güncellenmiş durumda. Çoklu Kilit Ekranları da destekleniyor ve Odak modları ile bağlanabiliyor.
    Mesajlar uygulaması, mesajları düzenlemeyi, silmeyi ve ayrıca mesajları okunmamış olarak işaretlemeyi destekliyor. SharePlay artık FaceTime ile sınırlı değil. Bu nedenle Mesajlar, birbirleriyle içerik paylaşan kişiler arasındaki iletişim için kullanılabiliyor. *Ayrıca FaceTime* aramaları bir cihazdan diğerine aktarılabiliyor ve Sağlık uygulaması da aldığınız vitaminler ile ilaçları takip etmek için yeni bir İlaçlar özelliği kazanıyor.
    Apple, parolaları Passkeys ile değiştiriyor ve Safari artık ortak çalışma için Paylaşılan Sekme Gruplarını destekliyor. Mail uygulamasında e-postaları planlayabiliyor, göndermeyi iptal edebiliyor ve takip hatırlatıcıları alabiliyorsunuz. Bununla birlikte Haritalar uygulaması çok duraklı yönlendirmeyi desteklemeye başladı. iCloud Paylaşılan Fotoğraf Kitaplığı da fotoğrafları aile üyeleriyle paylaşmak için uygun bir yol sunuyor.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.957 Toplam

Standart Cevap: [*.İOS/APP] İPadOS_16 Version Hakkında Herşey

Apple tarafından sonunda iPhone kullanıcıları tarafından merakla beklenileN ios 16 güncellemesi yayınlandı Peki, iOS 16 yenilikleri neler?
    Kişiselleştirilebilir Kilit Ekranı, Canlı Aktiviteler, iMessage ve Apple Cüzdan yenilikleri, yenilenen Apple Harita uygulaması, Sporlarım, yeni güvenlik özellikleri ve yenilenen CarPlay güncellemenin yeniliklerinden sadece öne çıkanlar.
    iOS 16 Yenilikleri

Kilit Ekranı

• Yeniden tasarlanan Kilit Ekranı favori fotoğraflarınızı göstererek, font stillerini özelleştirerek, araç takımlarını görüntüleyerek ve daha fazlası ile Kilit Ekranı’ınızı kişiselleştirmenin yeni yollarını sunar
    • Birden fazla Kilit Ekranı yaratabilir ve aralarında kolaylıkla geçiş yapabilirsiniz
    • Kilit Ekranı galerisi, Kilit Ekranı’ınız için kişiselleştirilmiş önerilerin yanı sıra Apple tarafından hazırlanmış koleksiyonlar sunar
    • Kilit Ekranı’ınızdaki tarih ve saat görünümünü özelleştirmek için font ve renk seçenekleri
    • Kilit Ekranı’ndaki araç takımları hava durumu, pil düzeyi, yaklaşan takvim etkinlikleri gibi bilgileri ve daha fazlasını tek bir yerde gösterir
    • Yeni bir efekt, fotoğraftaki nesneyi saatin önüne getirir (iPhone XS ve daha yenisi)
    • Fotoğraf stilleri Kilit Ekranı’ndaki fotoğrafların renk filtresini, renk tonlarını ve font stilini birbirine uyumlu hale gelecek şekilde değiştirir
    • Bildirimler, Kilit Ekranı’nızın altında görünür ve genişletilmiş liste, grup ve sayı olarak görüntülenebilir

Odak

• Kilit Ekranı bağlantısı, Kilit Ekranı’ınızı bir odağa bağlar, böylece ilgili Kilit Ekranı’na geçerek bir odağı etkinleştirebilirsiniz
    • Odak filtreleri; Takvim, Mail, Mesajlar, Safari ve üçüncü parti uygulamaları gibi uygulamalarda dikkat dağıtıcı içerikleri gizler
    • Sadeleştirilmiş ayarlama adımları, ayarladığınız Odak’la ilgili uygulamaları ve araç takımlarını içeren kişiselleştirilmiş Kilit Ekranı ve Ana ekran önerileri ile Odak’ı daha kolay ve hızlı kullanmaya başlamanızı sağlar

• Bir mesajı gönderdikten sonra 15 dakika içinde düzenleyebilirsiniz ve alıcılar düzenlemelerin bir kaydını görebilir
    • Göndermeyi geri alma, mesajı gönderdikten sonra 2 dakika içinde geri almanızı sağlar
    • Okunmadı olarak işaretleme bir yazışmanın anımsanmasını kolaylaştırır
    • Mesajlar’daki SharePlay özelliği, arkadaşlarınızla mesajlaşırken aynı zamanda onlarla film izleme, müzik dinleme, oyun oynama gibi etkinliklerin keyfini çıkarmanıza izin verir
    • Ortak çalışma, başkalarını Mesajlar aracılığıyla bir dosya üzerinde ortak çalışmaya davet etmenizi ve biri paylaşılan projede düzenleme yaptığında güncellemeleri almanızı sağlar

Mail

• İyileştirilmiş arama daha doğru ve tam sonuçlar verir ve siz yazmaya başlar başlamaz öneriler sunar
    • Göndermeyi geri alma, gönderme düğmesine bastıktan sonra 10 saniye içinde bir iletiyi göndermekten vazgeçmenize izin verir
    • E-postaları belirli bir günde ve saatte göndermek için zamanlanmış gönderme
    • Anımsatma özelliği, bir e-posta hakkında anımsatılmak için tarih ve saat belirlemenize izin verir

Safari ve Geçiş Anahtarları

• Paylaşılan Sekme Grupları, bir sekme grubunu başkalarıyla paylaşmanızı ve birlikte çalışırken güncellemeleri anında görebilmenizi sağlar
    • Sekme Grubu başlangıç sayfaları her Sekme Grubu için farklı arka plan görüntüleri ve favorileriyle özelleştirilebilir
    • Sekme Grupları’ndaki iğnelenmiş sekmeler her Sekme Grubu’nda en çok gidilen web sitesini iğnelemenizi sağlar
    • Safari web sayfası çeviri özelliği Türkçe, Tayca, Vietnamca, Lehçe, Endonezce ve Felemenkçe web sayfaları için dil desteği ekler
    • Geçiş anahtarları, parolalar yerine daha kolay ve güvenli giriş yapma yöntemi sunar
    • Geçiş anahtarlarını iCloud Anahtar Zinciri aracılığıyla eşzamanlama, geçiş anahtarlarınızın uçtan uca şifreli tutulmasını ve tüm Apple aygıtlarınızda kullanılabilmesini sağlar

Görsel Araştır

• Nesneyi arka plandan kaldırma özelliği bir görüntüdeki nesneyi ayırarak onu Mail ve Mesajlar gibi uygulamalara kopyalayıp yapıştırabilmenizi sağlar (iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR ve daha yenisi)

Siri

• Kolay Kestirmeler ayarlaması, uygulamaları indirir indirmez hiçbir ön ayar yapmadan kestirmeyi Siri’yle çalıştırmanızı sağlar (iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR ve daha yenisi)
    • Yeni bir ayar, göndermeden önce Siri tarafından onayınız istenmeden mesaj göndermenizi sağlar

Dikte

• Yepyeni Dikte deneyimi, metin yazma ve düzenleme için sesinizi ve klavyeyi birlikte kullanmanızı destekler (iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR ve daha yenisi)

Harita

• Çok duraklı rotalar, Harita’da güzergâhınız üzerinde on beşe kadar durak eklemenizi destekler
    • Harita’daki toplu taşıma kartları, onları Cüzdan’a eklediğinizde Harita’dan çıkmadan düşük bakiyeleri görmenizi ve kartınızı doldurmanızı sağlar
    • Toplu taşıma ücretleri San Francisco Körfez Bölgesi’nde, Londra’da, New York’ta ve San Diego’da yolculuğunuzun ne kadar tutacağını gösterir

Ev

• Yeniden tasarlanan Ev uygulaması akıllı ev aksesuarlarınız arasında dolaşmayı, onları düzenlemeyi, görüntülemeyi ve denetlemeyi kolaylaştırır
    • Ev sekmesi, tam bir ev görünümü için artık tüm aksesuarlarınızı, odalarınızı ve ortamlarınızı tek bir sekme altında birleştirerek evinizin tamamını bir bakışta görmenizi sağlar
    • Işık, klima, güvenlik, su, hoparlör ve TV kategorileri, odalara göre organize edilmiş ilgili tüm aksesuarlara hızla erişmenizi sağlar ve daha ayrıntılı durum bilgisi görüntüler
    • Yeni kamera görünümü, Ev sekmesinde önde ve ortada en fazla dört kamerayı gösterir. Ekranı kaydırarak evinizdeki diğer kamera görünümlerine de bakın
    • Yeniden tasarlanan aksesuar kutuları, kategorilerine göre rengiyle eşleşen ve görsel olarak daha tanınabilir simgeler ve daha hassas aksesuar denetimleri için yeni davranışlar sunar

Sağlık

• İlaçlar özelliği; ilaçlarınızı, vitaminlerinizi ve takviyelerinizi liste, özel plan ve anımsatıcı yaratarak ve zaman içerisindeki kayıtlarınızı görüntüleyerek takip etmenize ve yönetmenize yardımcı olur
    • Döngü sapma bildirimleri kaydettiğiniz âdet döngüleriniz seyrek âdet, düzensiz âdet, uzun süreli âdet veya sürekli lekelenme gösterdiğinde sizi uyarır
    • Sağlık Paylaşma davetleri, sevdiklerinizin sağlık verilerini sizinle kolay ve güvenli bir şekilde paylaşmalarına izin verir
    • Sağlık Paylaşma anımsatıcıları, sevdiklerinizle paylaştığınız sağlık verileri ile ilgili şeffaflık ve denetim verir

Aile Paylaşımı

• İyileştirilmiş çocuk hesabı ayarlaması, yaşa uygun ortam sınırlamalarını da içeren doğru ebeveyn denetimleri ile çocuk hesaplarının yaratılmasını kolaylaştırır
    • Çocuk için aygıt ayarlama, çocuğunuz için seçtiğiniz ebeveyn denetimlerine sahip yeni bir iOS veya iPadOS aygıtını kolayca ayarlamanız için Hızlı Başlangıç’ı kullanmanızı sağlar
    • Mesajlar’da Ekran Süresi istekleri, çocuğunuzun isteklerini onaylamanızı ya da reddetmenizi kolaylaştırır
    • Aile Denetim Listesi çocuğunuzun ebeveyn denetim ayarlarını güncelleme, konum paylaşımını açma veya iCloud+ aboneliğinizi herkesle paylaşabileceğinizi anımsatma gibi ipuçları ve öneriler sunar

Güvenlik Denetimi

• Ayarlar’da yeni bir bölüm olan Güvenlik Denetimi, aile içinde veya partnerleri tarafından şiddet görmeleri durumunda kişilerin başkalarına verdikleri erişimi hızlıca sıfırlamasına yardım eder
    • Acil sıfırlama; Bul aracılığıyla konum paylaşımının etkisizleştirilmesi, uygulamalarda gizlilik izinlerinin sıfırlanması ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm kişiler ve uygulamalar arasında erişimin sıfırlanması için hızlıca harekete geçmenize izin verir
    • Paylaşımı ve erişimi yönetme, hangi uygulamaların ve kişilerin bilgilerinize erişebileceğini gözden geçirmenize ve özelleştirmenize yardımcı olur

Erişilebilirlik

• Büyüteç’teki kapı algılama; kapının yerini bulur, çevresindeki işaretleri ve sembolleri okur ve kapının nasıl açılacağı ile ilgili yönergeler verir (iPhone 12 Pro ve iPhone 13 Pro)
    • Apple Watch yansıtma, Apple Watch’un tamamen iPhone’dan denetlenmesini sağlar ve Apple Watch’unuzdan en iyi şekilde yararlanmak için iPhone’daki Anahtarla Denetim’in, Sesle Denetim’in veya diğer yardımcı özelliklerin kullanılmasını destekler
    • Arkadaşlar kumandası, birden fazla oyun kumandasını bir kumandada birleştirerek bilişsel güçlükleri olan kullanıcıların oyun oynarken bakıcılarından veya arkadaşlarından destek almasına yardımcı olur
    • VoiceOver artık Bengalce (Hindistan), Bulgarca, Katalanca, Ukraynaca ve Vietnamca da dahil 20’den fazla yeni dilde kullanılabilir

Bu sürüm başka özellikler ve iyileştirmeler de içerir:

• Fitness uygulaması, günlük Hareket hedefinize ulaşmak için harcadığınız tahmini kalori miktarını belirlemek için iPhone’un hareket sensörünü kullanarak Apple Watch’unuz olmasa bile fitness hedeflerinizi takip edip bu hedeflere ulaşmanızı sağlar
    • AirPods Pro (2. nesil) desteği
    • Kişiselleştirilmiş Uzamsal Ses; AirPods (3. nesil), AirPods Pro (1. ve 2. nesil), AirPods Max ile daha hassas ve sarmalayan dinleme deneyimi sunan Uzamsal Ses için bir kişisel profil yaratmak amacıyla iPhone’da TrueDepth kamerayı kullanır
    • FaceTime’daki Handoff FaceTime aramalarını iPhone’unuzdan iPad’inize veya Mac’inize ya da iPad’inizden veya Mac’inizden iPhone’unuza sorunsuz bir şekilde taşımanıza izin verir
    • Memoji güncellemeleri daha fazla çıkartma pozları, saç stilleri, şapka ve başlıklar, burunlar ve dudak renkleri içerir
    • Hızlı Not iPhone’unuzda herhangi bir uygulamada not almak, içerik yaratmak ve içeriği kolayca bulmak amacıyla bağlantı eklemek için destek ekler
    • Fotoğraflar’daki yineleme algılaması, yinelenen fotoğrafları belirleyip arşivinizi hızlıca temizlemenizi sağlar
    • Kamera’da portre fotoğraflarda ön plan bulanıklığı, daha gerçekçi alan derinliği efektinin görünüşü için ön plandaki nesneleri bulanıklaştırır (iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max)
    • Anımsatıcılar’daki iğnelenmiş listeler favori listelerinizde hızlıca dolaşmanıza yardımcı olur
    • Ana ekranda arama, Spotlight’ın Ana ekranın alt kısmından doğrudan erişebilmesini sağlayarak uygulamaların açılmasını, kişilerin bulunmasını veya bilgilerin internetten bulunmasını kolaylaştırır
    • Mesaj gönderirken onaylama adımını atlamak için CarPlay’de mesajları otomatik olarak gönderin
    • Hızlı Güvenlik Yanıtı, standart yazılım güncellemeleri arasında otomatik olarak uygulanabildikleri için önemli güvenlik iyileştirmelerini aygıtınıza daha da hızlı indirir

iOS 16 alan iPhone modelleri

• iPhone 8
    • iPhone 8 Plus
    • iPhone X
    • iPhone XS
    • iPhone XS Max
    • iPhone XR
    • iPhone 11
    • iPhone 11 Pro
    • iPhone 11 Pro Max
    • iPhone 12 mini
    • iPhone 12
    • iPhone 12 Pro
    • iPhone 12 Pro Max
    • iPhone 13 mini
    • iPhone 13
    • iPhone 13 Pro
    • iPhone 13 Pro Max
    • iPhone SE (2. ve 3. nesil)
    • iPhone 14
    • iPhone 14 Plus
    • iPhone 14 Pro
    • iPhone 14 Pro Max

iOS 16 almayacak iPhone modelleri

• iPhone 6S
    • iPhone 6S Plus
    • iPhone 7
    • iPhone 7 Plus
    • iPhone SE (1. nesil)

iOS 16 güncellemesi nasıl yüklenir?

• Adım #1: iPhone’u şarja takın.
      • Güncelleme esnasında pil tüketimi artar, şarjın bitmesini engellemek gerekir.

• Adım #2: Bir Wi-Fi ağına bağlanın.
      • Bağlandığınız Wi-Fi ağının stabil bağlantıya sahip olduğundan emin olun.

• Adım #3: iPhone menüsünden Ayarlar sayfasını açın.
    • Adım #4: Genel sayfasını açın.
    • Adım #5: Yazılım Güncelleme bölümünü açın.
      • Eğer mevcut bir güncelleme varsa burada görünecek.

• Adım #6: İndir ve Yükle butonuna dokunun.
      • Bu işlemden önce her ihtimale karşı önemli verilerinizi iCloud ile yedekleyin.

• Adım #7: İndirme işlemi tamamlanınca Yükle butonuna dokunun.
    • Adım #8: İstenirse şifrenizi girin.
    • Adım #9: Güncelleme sırasında cihaz yeniden başlatılacak.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.957 Toplam

Standart Cevap: [*.İOS+İPadOS]+[*.16.0.2 ] Sürüm yazılımları

Apple söz verdiği gibi iPhone akıllı telefonlarla yaşanan sorunları düzelten bir iOS 16 güncellemesi yayınlandı. Peki, iOS 16 çalıştırabilen tüm iPhone’lara gelen iOS 16.0.2 güncellemesi ile hangi sorunlar çözüme kavuşturuluyor?
    iOS 16.0.2 Yenilikleri

• iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max aygıtlarında Kamera’nın bazı üçüncü parti uygulamalar ile çekim yaparken titreşime ve bulanık fotoğraflara Neden olabilmesi
    • Ekranın aygıt ayarlama sırasında tamamen siyah olarak görünebilmesi
    • Uygulamalar arasında kopyalama ve yapıştırmanın beklenenden daha fazla izin komutunun görünmesine neden olabilmesi
    • VoiceOver’ın yeniden başlatmadan sonra kullanılamaması
    • Bazı iPhone X, iPhone XR ve ekranlarında servisten sonra dokunmatik girişin yanıtsız kaldığı bir sorunu düzeltir

iOS 16.0.2 güncellemesini Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme’ye giderek uygun iPhone’lara kablosuz olarak hemen indirebilirsiniz.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.957 Toplam

Standart Cevap: [*.İOS+İPadOS]+[*.16.0.3 ] Sürüm yazılımları

Apple tarafından daha çok iPhone 14, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde yaşanan sorunlara odaklanan bir iOS 16.0.3 güncellemesi [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız].
    Peki, iPhone 14 modellerinin çıkış günü hatalarını düzelten ve ios 16.0.2™i takip eden güncelleme neler sunuyor?

iOS 16.0.3 Güncellemesi Yenilikleri

• iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max üzerinde gelen arama ve uygulama bildirimlerinin gecikmesi veya hiç gelmemesi
    • iPhone 14 modellerinde CarPlay telefon aramaları sırasında mikrofon ses yüksekliğinin düşük olması
    • iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max üzerinde Kameraâ™nın başlatırken veya modlar arasında geçiş yaparken yavaş kalması
    • Mail’in hatalı bir e-posta aldıktan sonra başlatılırken çökmesi

iOS 16.0.2 güncellemesini Ayarlar > Genel > Yazılım Güncellemeâ™ye giderek uygun iPhoneâ™lara kablosuz olarak hemen indirebilirsiniz.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.957 Toplam

Standart Cevap: [*.İOS+İPadOS]+[*.16.1 ] Sürüm yazılımları

Apple tarafından ios 16.1 güncellemesinin yanı sıra beklenen iPadOS 16.1 de tüm yenilikleri ile [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]. Güncelleme birkaç ay süren beta testinden sonra geldi. Bu, iOS 16’nın Eylül ayında kendi başına piyasaya sürülmesinden dolayı bu, Apple’ın tabletleri için kullanılabilen ilk iPadOS 16 sürümü olarak karşımıza çıkıyor.
    iPadOS 16, güçlü yeni üretkenlik ve ortak çalışma özellikleriyle iPad’in çok yönlülüğünü daha da öteye taşıyor. iCloud Paylaşılan Fotoğraf Arşivi, Mesajlar, Mail, Safari ve özellikle Sahne Yöneticisi bu güncellemenin yeniliklerinden.
    iOS 16.1 Yenilikleri

iCloud Paylaşılan Fotoğraf Arşivi

• Fotoğrafları ve videoları en fazla beş başka kişiyle sorunsuz bir şekilde paylaşmaya yönelik ayrı bir arşiv
    • Ayarlama kuralları, bir arşiv ayarlarken veya arşive katılırken başlangıç tarihine ya da fotoğraflardaki kişilere göre eski fotoğraflarla kolayca katkıda bulunmanızı sağlar
    • Paylaşılan Arşiv’i, Kişisel Arşiv’inizi ya da her ikisini görüntüleme arasında kolayca geçiş yapmak için arşiv filtreleri
    • Paylaşılan düzenlemeler ve izinler herkesin fotoğraf eklemesine, düzenlemesine, favori yapmasına, resim yazısı eklemesine ve silmesine olanak tanır
    • Kamera’daki paylaşma seçeneği, çektiğiniz fotoğrafları doğrudan Paylaşılan Arşiv’e göndermeyi ya da Bluetooth kullanılarak diğer katılımcıların yakında olduğu algılandığında otomatik olarak paylaşma ayarını etkinleştirmeyi seçmenize izin verir

• Bir mesajı gönderdikten sonra 15 dakika içinde düzenleyebilirsiniz ve alıcılar düzenlemelerin bir kaydını görebilir
    • Göndermeyi geri alma, mesajı gönderdikten sonra 2 dakika içinde geri almanızı sağlar
    • Okunmadı olarak işaretleme bir yazışmanın anımsanmasını kolaylaştırır
    • Mesajlar’daki SharePlay özelliği, arkadaşlarınızla mesajlaşırken aynı zamanda onlarla film izleme, müzik dinleme, oyun oynama gibi etkinliklerin keyfini çıkarmanıza izin verir
    • Ortak çalışma, başkalarını Mesajlar aracılığıyla bir dosya üzerinde ortak çalışmaya davet etmenizi ve biri paylaşılan projede düzenleme yaptığında güncellemeleri almanızı sağlar

Mail

• İyileştirilmiş arama daha doğru ve tam sonuçlar verir ve siz yazmaya başlar başlamaz öneriler sunar
    • Göndermeyi geri alma, gönderme düğmesine bastıktan sonra 10 saniye içinde bir iletiyi göndermekten vazgeçmenize izin verir
    • E-postaları belirli bir günde ve saatte göndermek için zamanlanmış gönderme
    • Anımsatma özelliği, bir e-posta hakkında anımsatma almak için tarih ve saat belirlemenize izin verir

Safari ve Geçiş Anahtarları

• Paylaşılan Sekme Grupları, bir sekme grubunu başkalarıyla paylaşmanızı ve birlikte çalışırken güncellemeleri anında görebilmenizi sağlar
    • Sekme Grubu başlangıç sayfaları her Sekme Grubu için farklı arka plan görüntüleri ve favorileriyle özelleştirilebilir
    • Sekme Grupları’ndaki sabitlenmiş sekmeler her Sekme Grubu’nda en çok gidilen web sitelerini sabitlemenizi sağlar
    • Safari web sayfası çeviri özelliği Türkçe, Tayca, Vietnamca, Lehçe, Endonezce ve Felemenkçe web sayfaları için çeviri desteği ekler
    • Geçiş anahtarları, parolalar yerine daha kolay ve güvenli giriş yapma yöntemi sunar
    • Geçiş anahtarlarını iCloud Anahtar Zinciri aracılığıyla eşzamanlama, geçiş anahtarlarınızın uçtan uca şifreli tutulmasını ve tüm Apple aygıtlarınızda kullanılabilmesini sağlar

Sahne Yöneticisi

• iPad Pro 12,9 inç (3. nesil ve daha yenisi), iPad Pro 11 inç (1. nesil ve daha yenisi) ve iPad Air (5. nesil) modellerinde çoklu görevler gerçekleştirmenin yeni bir yolu
    • Üst üste binen ve büyüklüğü değiştirilebilir pencereler, uygulamalarınızın boyutunu ayarlamanızı ve ideal çalışma alanınızı düzenlemenizi sağlar
    • Ekranın sol tarafına yerleştirilen Son Kullanılan Uygulamalar, uygulamalar arasında hızla geçiş yapmanızı sağlar
    • Uygulama grupları, kolayca dönebileceğiniz uygulama kümeleri yaratmanızı sağlar

Yeni Ekran Modları

• Referans Modu, Liquid Retina XDR ekrana sahip 12,9 inç iPad Pro’da popüler renk standartları ve video biçimleri için referans renkler sunar ve Sidecar ile de onu Apple Silicon Mac’iniz için referans ekran olarak kullanmanızı sağlar
    • Ekranın piksel yoğunluğunu artıran yeni ekran ölçekleme ayarı, iPad Pro 11 inç (1. nesil ve daha yenisi), iPad Pro 12,9 inç (5. nesil ve daha yenisi) ve iPad Air (5. nesil) modellerinde kullandığınız uygulamalarda daha fazlasını görüntülemenizi sağlar

Hava Durumu

• iPad’deki Hava Durumu uygulaması; etkileyici canlandırmalar, ayrıntılı haritalar ve dokunulabilir hava durumu modülleri de dahil olmak üzere büyük ekran için en iyi duruma getirilmiştir
    • Hava durumu haritaları; yağışı, hava kalitesini ve sıcaklığı konum görünümüyle birlikte veya tam ekranda gösterir
    • Dokunulabilir modüller, saatlik sıcaklık veya önümüzdeki 10 gün için yağış tahminleri gibi daha fazla ayrıntı gösterir
    • Hava kalitesi; hava kalitesi için renk kodlu bir ölçeği, düzeyi ve kategoriyi görüntüler ve ilgili sağlık önerilerini, hava kirliliğine neden olan maddelerin analizini ve daha fazlasını görmek için bir harita üzerinde görüntülenebilir
    • Hareketli arka planlar; binlerce farklı şekilde Güneşâ€™in konumunu, bulutları ve yağışı gösterir
    • Sert hava şartı bildirimleri, yakınınızda sert hava şartı uyarısı yayımlandığında haberdar olmanızı sağlar

Game Center

• Oyun İçi Puan Cetveli Aktivitesi, arkadaşlarınızın bu oyundaki başarıları ile oynadıkları oyunları ve tüm oyunlardaki başarılarını tek bir yerde gösterir
    • Game Center Profilleri, oynadığınız tüm oyunlardaki başarı ve puan cetveli aktivitelerinizi öne çıkarır
    • Kişiler entegrasyonu, arkadaşlarınızın Game Center profillerini gösterir ve arkadaşlarınızın hangi oyunları oynadığını ve ne gibi başarılar elde ettiğini görmenizi sağlar

Görsel Araştır

• Nesneyi arka plandan kaldırma, görüntüdeki nesneyi ayırarak onu Mail ve Mesajlar gibi uygulamalara kopyalayıp yapıştırabilmenizi sağlar; bu özellik iPad (8. nesil ve daha yenisi), iPad mini (5. nesil ve daha yenisi), iPad Air (3. nesil ve daha yenisi), iPad Pro 12,9 inç (3. nesil ve daha yenisi) ve iPad Pro 11 inç (tüm modeller) üzerinde kullanılabilir

Siri

• Kolay Kestirmeler ayarlaması, uygulamaları indirir indirmez hiçbir ön ayar yapmadan kestirmeyi Siri’yle çalıştırmanızı sağlar
    • Yeni bir ayar, göndermeden önce Siri tarafından onayınız istenmeden mesaj göndermenizi sağlar

Dikte

• Tamamen yeni Dikte deneyimi, metin girmek ve düzenlemek için klavye veya Apple Pencil ile birlikte sesinizi kullanmayı destekler; bu özellik iPad (8. nesil ve daha yenisi), iPad mini (5. nesil ve daha yenisi), iPad Air (3. nesil ve daha yenisi), iPad Pro 12,9 inç (3. nesil ve daha yenisi) ve iPad Pro 11 inç (tüm modeller) üzerinde kullanılabilir

Harita

• Çok duraklı rotalar, Harita’da güzergâhınız üzerinde on beşe kadar durak eklemenizi destekler
    • Toplu taşıma ücretleri San Francisco Körfez Bölgesi’nde, Londra’da, New York’ta ve başka yerlerde yolculuğunuzun ne kadar tutacağını gösterir

Ev

• Yeniden tasarlanan Ev uygulaması akıllı ev aksesuarlarınız arasında dolaşmayı, onları düzenlemeyi, görüntülemeyi ve denetlemeyi kolaylaştırır
    • Ev sekmesi, tam bir ev görünümü için artık tüm aksesuarlarınızı, odalarınızı ve ortamlarınızı tek bir sekme altında birleştirerek tüm evinizi bir bakışta görmenizi sağlar
    • Işık, havalandırma, güvenlik, hoparlörler ve TV’ler ve su kategorileri, odalara göre organize edilmiş ilgili tüm aksesuarlara hızla erişmenizi sağlar ve daha ayrıntılı durum bilgisi görüntüler
    • Yeni kamera görünümü, Ev sekmesinde önde ve ortada en fazla dört kamerayı gösterir. Ekranı kaydırarak evinizdeki diğer kamera görünümlerine de bakın
    • Yeniden tasarlanan aksesuar karoları, kategorilerine göre rengiyle eşleşen ve görsel olarak daha tanınabilir simgeler ve daha hassas aksesuar denetimleri için yeni davranışlar sunar
    • Pek çok akıllı ev aksesuarının birden fazla ekosistemde birlikte çalışmasını sağlayan yeni akıllı ev bağlantı standardı Matter desteklenir

Aile Paylaşımı

• İyileştirilmiş çocuk hesabı ayarlaması, yaşa uygun ortam sınırlamalarını da içeren doğru ebeveyn denetimleri ile çocuk hesaplarının yaratılmasını kolaylaştırır
    • Çocuk için aygıt ayarlama, çocuğunuz için seçtiğiniz ebeveyn denetimlerine sahip yeni bir iOS veya iPadOS aygıtını kolayca ayarlamanız için Hızlı Başlangıç’ı kullanmanızı sağlar
    • Mesajlar’da Ekran Süresi istekleri, çocuğunuzun isteklerini onaylamanızı ya da reddetmenizi kolaylaştırır
    • Aile Denetim Listesi çocuğunuzun ebeveyn denetim ayarlarını güncelleme, konum paylaşımını açma veya iCloud+ aboneliğinizi herkesle paylaşabileceğinizi anımsatma gibi ipuçları ve öneriler sunar

Masaüstü Sınıfı Uygulamalar

• Özelleştirilebilir araç çubukları, uygulamalarınızda en sık kullandığınız özellikleri eklemenizi sağlar
    • Menüler; kapatma, kaydetme ve çoğaltma gibi eylemler için ek bağlamlar sunarak Pages ve Numbers gibi uygulamalarda belgeleri ve dosyaları düzenlemeyi kolaylaştırır
    • Bul ve Değiştir özelliği; Mail, Mesajlar, Anımsatıcılar ve Swift Playgrounds da dahil olmak üzere sistem genelinde çeşitli uygulamalarda kullanılabilir
    • Takvim’deki uygunluk durumu görünümü, Takvim’de toplantı yaratırken davet edilen katılımcıların uygun oldukları zamanı gösterir

Güvenlik Denetimi

• Ayarlar’da yeni bir bölüm olan Güvenlik Denetimi, aile içinde veya partnerleri tarafından şiddet görmeleri durumunda kişilerin başkalarına verdikleri erişimi hızlıca sıfırlamasına yardım eder
    • Acil sıfırlama; Bul aracılığıyla konum paylaşımının etkisizleştirilmesi, uygulamalarda gizlilik izinlerinin sıfırlanması ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm kişiler ve uygulamalar arasında erişimin sıfırlanması için hızlıca harekete geçmenize izin verir
    • Paylaşımı ve erişimi yönetme, hangi uygulamaların ve kişilerin bilgilerinize erişebileceğini gözden geçirmenize ve özelleştirmenize yardımcı olur

Erişilebilirlik

• Büyüteç’teki kapı algılama; kapının yerini bulur, çevresindeki işaretleri ve sembolleri okur ve kapının nasıl açılacağı ile ilgili yönergeler verir
    • Arkadaş kumandası, birden fazla oyun kumandasını bir kumandada birleştirerek bilişsel güçlükleri olan kullanıcıların oyun oynarken bakıcılarından veya arkadaşlarından destek almasına yardımcı olur
    • VoiceOver artık Bengalce (Hindistan), Bulgarca, Katalanca, Ukraynaca ve Vietnamca da dahil 20’den fazla yeni dilde kullanılabilir

Bu sürüm başka özellikler ve iyileştirmeler de içerir:

• Notlar’da yeni Sulu Boya, Eşit Ağırlık ve Dolma Kalem stilleri
    • MagSafe şarj kutusu için Bul ve Tam Konum Bulma desteğinin yanı sıra AirPods’da (3. nesil), AirPods Pro’da (1. nesil) ve AirPods Max’te de kullanılabilen ve daha hassas ve sarmalayan dinleme deneyimi sunan Uzamsal Ses de dahil olmak üzere AirPods Pro (2. nesil) desteği
    • FaceTime’daki Handoff, FaceTime aramalarını iPad’inizden iPhone’unuza veya Mac’inize ya da bunlardan iPad’inize sorunsuz bir şekilde taşımanıza olanak tanır
    • Memoji güncellemeleri daha fazla çıkartma pozları, saç stilleri, şapka ve başlıklar, burunlar ve dudak renkleri içerir
    • Fotoğraflar’daki yineleme algılaması, yinelenen fotoğrafları belirleyip arşivinizi hızlıca temizlemenizi sağlar
    • Anımsatıcılar’daki iğnelenmiş listeler favori listelerinizde hızlıca dolaşmanıza yardımcı olur
    • Ana ekranda arama, Spotlight’ın ana ekranın alt kısmından doğrudan erişilebilmesini sağlayarak uygulamaların açılmasını, kişilerin bulunmasını veya bilgilerin internetten bulunmasını kolaylaştırır
    • Hızlı Güvenlik Yanıtı, standart yazılım güncellemeleri arasında otomatik olarak uygulanabildikleri için önemli güvenlik iyileştirmelerini aygıtınıza daha da hızlı indirir

iPadOS 16.1 güncellemesi Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme’ye giderek uygun iPad’lere kablosuz olarak indirilebilir.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.957 Toplam

Standart Cevap: [*.İOS+İPadOS]+[*.16.1.1] Sürüm yazılımları

Apple tarafından iOS 16.1.1 güncellemesi iPhone kullanıcılarına [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]. Güncelleme, ek hata düzeltmeleri ve güvenlik iyileştirmeleri içeriyor. Ayrıca geçen ay bir dizi önemli yeni özellikle ios 16.1˜in piyasaya sürülmesinin ve iOS 16.2™nin devam eden beta testinin ardından geliyor.
    iOS 16.1.1 Yenilikleri

Kullanıcılar artık Ayarlar uygulamasındaki Yazılım Güncelleme menüsüne giderek iOS 16.1.1™e güncelleme yapabilirler. Apple ayrıca iPad kullanıcıları için iPadOS 16.1.1™i de kullanıma sundu.
    Apple™ın iOS 16.1.1 sürüm notları, güncellemenin hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri içerdiğini gösteriyor.
    iOS 16.1.1 sürümünün ardından, Appl€™ın iPhone kullanıcıları için bir sonraki yazılım güncellemesi iOS 16.2 olacak. Bu güncelleme şu anda geliştiriciler ve genel beta kullanıcıları ile test aşamasında.
    AlıntıAlıntı

1. sayfa - 3 sayfa var 123 SonuncuSonuncu