turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    TDW Team-S-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    2.603 Toplam

Thumbs up [*.macOS] Ventura_Güncellemesi [*.Uptade]

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Apple tarafından birçok yeniliğin duyurulduğu wwdc 2022 etkinliğinde Mac bilgisayarlar için en güncel işletim sistemi olan macOS Ventura da tanıtıldı. İşte macOS Ventura özellikleri.

macOS Ventura Özellikleri

macOS Ventura beraberinde birçok yeni özelliği de getiriyor. Bunların başında ise Stage Manager geliyor. Özellik sayesinde tüm pencerelerinizi yönetmek oldukça kolaylaşıyor. Stage Manager, ana ve etkin uygulama ortada olacak şekilde kullanılmayan tüm uygulamaları yan tarafa yerleştiriyor. Bu sayede dikkatiniz dağılmadan kullandığınız uygulamaya odaklanmanız sağlanacak.
    Ayrıca Ventura, [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] ve iPadOS’a gelen Zengin Sonuçlar ile Spotlight’ı geliştirerek kullanıcıların doğrudan Spotlight içinden işlem yapmasına olanak tanıyacak. Spotlight artık Fotoğraflar ve Canlı Metin dahil olmak üzere daha fazla uygulamayı ve daha fazlasını da dizine ekliyor.

Mail uygulaması büyük iyileştirmeler alıyor. Göndermeyi Geri Al, kullanıcıların gönderilen bir e-postayı gönderdikten sadece birkaç dakika sonra geri almasına izin veriyor. Bu sayede yanlışlıkla giden veya yanlışlar olan bir e-postanın önüne geçilebiliyor. Bununla birlikte kullanıcılar artık e-postaları planlayabilecek ve takibe hatırlatıcılar ekleyebilecek.
    Paylaşılan Sekme Grupları ile sekmeleri arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmayı kolaylaştırarak başta Safari olmak üzere bazı stok uygulamaları da iyileştiriliyor.
    macOS Ventura Çıkış Tarihi

macOS Ventura, bu yıl içinde desteklenen tüm Mac’lerde kullanılabilecek. Geliştirici betası bugün sunulurken genel beta ise Temmuz ayında sunulacak.
    AlıntıAlıntı

TDW Team-S-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    2.603 Toplam

Thumbs up Cevap: [*.macOS] Ventura_Güncellemesi [*.Uptade]

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Apple, Geliştirici konferansının ardından da Cupertinolu teknoloji devi her yıl olduğu gibi yeni nesil işletim sistemlerinin Geliştirici Beta sürümlerini kayıtlı geliştiriciler için yayınladı. Biz de siz değerli okurlarımız için hazırlamış olduğumuz bu rehber konusuyla beraber macOS Ventura Beta’yı uyumlu Mac cihazınıza nasıl indirip yükleyeceğiniz adım adım anlatıyoruz. Peki, macOS Ventura Beta nasıl yüklenir? İşte karşınızda macOS Ventura Beta yükleme rehberi!

Adım Adım macOS Ventura Beta Yükleme

macOS Beta nasıl yüklenir? Adım 1: Mac’inizi güvenli bir şekilde yedekledikten hemen sonra [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] web sitesine giriş yapım ve sağ üst köşede yer alan Hesap seçeneğine tıklayın. Hesap menüsüne giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekran üzerinden Apple kimliğiniz ile giriş yapın.
    Önemli Not: Apple’ın geliştirici programındaki beta profillerine sadece programa kayıtlı olan kullanıcılar erişim sağlayabiliyor. Eğer ücretli bir aboneliğiniz yoksa macOS Ventura’nın Geliştirici Beta sürümüne erişemeyeceğinizi belirtelim.

Adım 2: Apple Geliştirici Hesabı’nıza giriş yaptıktan sonra ekranın sol tarafındaki menüden İndirilenler seçeneğine tıklayın.

Adım 3: İndirme işlemini başlatmak için hemen yukarıdaki görselden de görebileceğiniz gibi Download Page seçeneğine tıklayın.
    Adım 4: Sonrasında cihazınıza macOSDeveloperBetaAccessUtility.pkg adlı bir dosya inecektir. İndirdiğiniz pakete çift tıklayarak çalıştırın ve karşınıza çıkan ekrandan gerekli izinlerini onaylayın.

Adım 5: Kurulum adımlarını tamamlayın. Bu sırada Mac’iniz sizden parolanızı girmenizi ve Time Machine yedeklemesi yapmanızı isteyebilir.
    Adım 6: Yükleme başarılı olur olmaz karşınıza Yazılım Güncelleme ekranı çıkacaktır. Bu ekranda biraz bekledikten sonra macOS 13 beta güncellemesinin birkaç saniye içerisinde göründüğünü gözlemleyeceksiniz.
    Adım 7: macOS Ventura beta güncellemesini cihazınızda görüntüledikten sonra karşınızda çıkan ekrandan ”Şimdi Yükselt” seçeneğine tıklayın. Bu işlemi de tamamladıktan sonra yeni macOS sürümünün beta güncellemesini cihazına inecektir
    macOS Venture beta yükleme rehberi Adım 8: İndirme işlemi tamamladıktan sonra kurulum aşamasına geçin ve gereken işlemleri yapmasına izin verin.
    Kurulum işlemi esnasında Mac’inizin birkaç defa yeniden başlayacağını belirtelim. Bu yüzden cihazınızı kurulum esnasında olduğu gibi bırakmanızı tavsiye ederiz. Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra da WWDC 2022 etkinliğinde duyurulan macOS 13 sürümünün yeniliklerini deneyimlemeye başlayabilirsiniz.
    MacOS Ventura Beta Uyumlu Mac Modelleri

• iMac (2017 ve daha yeni modeller)
    • iMac Pro (2017)
    • MacBook Air (2018 ve daha yeni modeller)
    • MacBook Pro (2017 ve daha yeni modeller)
    • Mac Pro (2019 ve daha yeni modeller
    • Mac Mini (2018 ve daha yeni modeller
    • MacBook (2017 ve daha yeni modeller)
    AlıntıAlıntı