turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    Senior Member asemo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    722 Toplam

Standart Dünya şampiyonu, sponsor bulmakta zorlanıyor.''

Kick boks antrenörü olan anne ve babasının antrenmanlarından özenerek 3 yaşında spor yapmaya başlayan Seda Duygu Aygün (25), bugüne kadar katıldığı şampiyonalarda hiç yenilmeyerek üst üste 3 kez Dünya Kick Boks Şampiyonu oldu.

Aygün, yaptığı açıklamada spor yapmayı çok sevdiğini ve spora tekvando yaparak başladığını belirterek, anne ve babasının teşvikiyle üç yaşında sporla tanıştığını kaydetti.

Babası ve antrenörü Erdin Aygün'ün çocukken sporu kendisine bir oyun olarak gösterdiğini anlatan Aygün, şöyle konuştu:
    ''Üç yaşından beri mücadele sporlarıyla uğraşıyorum. Türkiye Şampiyonasına katılma yaşıma geldiğimde babam, (Bu spora devam etmek istiyor musun) diye sordu. O günden sonra çalışmalarım yoğunluk kazandı. Çalışmalarının ardından kick boksta dokuz Türkiye, bir balkan, bir Avrupa ve üç dünya şampiyonluğu kazandım. Türkiye'de kick boksun profesyonel nitelik kazandığı 2007 yılının ardından 2008'de profesyonel müsabakalara katıldım. Bugüne kadar profesyonel olarak iki karşılaşma yaptım. İki karşılaşmada da rakiplerimi nakavt ettim. Anne Aysun Aygün ve babam Erdin Aygün, hem ailem hem antrenörlerim. Onlar sayesinde 80 kez milli takımda yer aldım. Şampiyonalara günde üç antrenman yaparak hazırlanıyorum. Annem, diyetisyenim olma görevini de üstlendi.''

-''KİCK BOKS DÜNYA ŞAMPİYONU OLDUĞUMA İNANMIYOR''
    Aygün, kick boksçuların her zaman burnu kırık, kaslı, iri yapılı olarak bilindiğini belirterek, kendisinin belli kalıplara oturan kick boksçu modelini yıktığını bildirdi.

52 kilogramda dövüştüğünü anlatan Aygün, şöyle devam etti:
    ''Erkekler ve kadınlar kick boks dünya şampiyonu olduğuma inanmıyor. (Böyle çıtı, pıtı bir kız nasıl bu sporu yapıyor), (korkmuyor musun) diye soruyorlar. Onlara benim antrenman ve maçlarımı izletiyorum. Bana soru soranları öyle inandırıyorum. Bayanlar da bu sporu yapmaktan korkmamalı. Aynı zamanda, Eskişehir Kurtuluş İlköğretim Okulu'nda beden eğitimi öğretmenliği yapıyorum. Öğrencilerimle aramda sıcak bir ilişki var. Ara sıra onlara gösteriler yapıyorum. Öğrencilerim beni örnek alıyor. Bana hayranlıkla bakıyorlar. (Biz de sizin gibi olmak istiyoruz) diyorlar. Beni örnek alarak kick boksa başlayan 80 öğrencim var.''

-''DÜNYA ŞAMPİYONU, SPONSOR BULMAKTA ZORLANIYOR''
    Erdin Aygün de Seda'nın, sporculuğu tercih ettiği günlerden bu yana başarıyı da beraberinde getirdiğini belirterek, kendisine başarı değil, spor yapmayı aşıladıklarını kaydetti.

Seda'nın Türkiye, Balkan, Avrupa ve dünya şampiyonu olmasının kendilerini mutlu ettiğini anlatan Aygün, şöyle konuştu:
    ''Kızımızın büyüdüğünü şampiyonalarda başarılı olmasıyla anladık. Spordaki başarısını, yaşamındaki başarısıyla birleştirdi. Seda, sporla birlikte, okulunda, işinde, mahallesinde yaşamıyla örnek bir kız oldu. Seda, bizim, Eskişehir'in ve Türkiye'nin gurur kaynağı. Seda, her yıl ülkesini ve kentini müsabakalarda temsil etti. Kick boksta namağlup bir sporcu. Seda, dünyada nakavtçı olarak tanınıyor. Seda'ya 2000 yılından beri yabancı ülkelerden (bizim milli takımız adına yarış), (bizim ülkemizde yaşa) diye teklifler yapılıyor. Dünya şampiyonu olarak, sponsor bulmakta zorlansak da ihtiyaçlarımızı karşılayamasak da Türkiye adına yarışmaya devam edeceğiz. Kentin, odaları, dernekleri, firmaları ve sivil toplum oluşumları Seda'nın başarısıyla övünürken, destek olmuyor. Dünya şampiyonu, sponsor bulmakta zorlanıyor.''
    AlıntıAlıntı

TDW Team-Co Admin TA69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    441 Toplam

Standart Cevap: Dünya şampiyonu, sponsor bulmakta zorlanıyor.''

benim bildigim Kiksbox federesyonu yok, sponsoruda sporcunu kendi bulmasi gerekir.
    Kiksbox popüler bir sporda degil aslinda.
    "Kalbin gıdası iman, aklın gıdası faydalı ilimdir."
    AlıntıAlıntı