turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

6 sonuçtan 1 ile 6 arası
    Junior Member ElvirBalic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Standart Kafam Karisti, yardimlariniza ihtiyacim var

Merhabalar,

yaklasik 4 Senedir Dreambox 7000 kullaniyorum ve iyi kötü memnunum aletten aslinda, simdi 2. bir receiver almak istedim ve gördümgüm kadariyla cikan bir sürü model var.

ilk önce 600 PVR alayim dedim, ama anladigim kadariyla Modül takilamadigindan örnegin mevcut Ligtv üyeligimi kullanamiyorum (emu yoluyla oluyormus ama tam anlamadim).. Emu yoluyla oldugunda cesitli takilmalar olabiliyormus birde , mesela kayit yaparken veye network üzerinden stream ederken vs.

daha sonra 7020 / 7025 ve 7025+ detaylarini okudum, anladigim kadariyla 7020-7025 arasindaki tek fark cift tuner olmasi ve 7025 ve 7025+ arasinda ki farta LCD ekraninda ki bir yenilik ve yanilmiyorsam enerji harcamasi daha az (yanlis anlamis olabilirim tabiki).

daha sonra 800 HD modelini arastirdim, orada da 600 deki sorun var (modül takilmiyor) ve yeni oldugu icin baska ufak tefek sorunlar var...

Gelelim benim nacizane istegime... aslinda tek istegim 7000 gibi az cok düzgün calisan bir alet (mümkünse 7000 deki kadar cok takilma olmadan ) ... ve mevcut ligtv üyeligimi iki receiver üzerinden kullanabilmek (7000´den yeni alacagim makinaya sharing yapabilmek)..

Bunu yapabilmek icin , basimin en az agriyacagi model olarak sizce hangisi olabilir?

800 HD olmasi tabiki bir avantaj ama mevcut model´deki sorunlar biraz gözümü korkutuyor..

yardimlariniz icin cok tesekkürler

/Elvir
    AlıntıAlıntı

Senior Member kadir28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    127 Toplam

Standart Cevap: Kafam Karisti, yardimlariniza ihtiyacim var

Bende su anda dm600 var herhangi bir problem yasmiyorum. Ama su saatten sonra sd dm almakmi hd mi almak dersen tabi kendin bilebilecegin bir durum. Ama bence su anda bu fiat kalite olarak dm600 iyi.
    AlıntıAlıntı

Administrator d-king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    7.396 Toplam

Usta siz üyeliginizi iki receiver arasinda kullanmak istediginiz icin Modul kullanmadan ayarlamaniz gerek. Onun icin diger Modellerden biriside olabilir.

DM7020 ve DM7025 arasindaki farklari cok güzel kendiniz yazmissiniz, yanliz bir önemli konu daha var. DM7020 de Enigma1 ve DM7025 de Enigma2 yürüyor. Gelismede agirlik Enigma2' ye veriliyor.

Karar sizin,

Enigma1 DM500+, DM600PVR ve DM7020
    Enigma2 DM7025 ve DM800 HD

Boxu alirsaniz üyeliginizi iki receeiver arasinda kullanma konusunu Emular bölümünde devam ederiz
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

öncelikle vermis oldugunuz bilgiler icin her ikinize de cok tesekkür ederim..

bende sanki su an fiyat bakimindan (görsellik acisindan da 600 daha güzel bence) dm 600 e yöneliyor gibiyim..

DM 600 de network üzerinden TV izlemede DM 7000 deki sorunlar devam ediyormu? .. benim en cok sevdigim özelliklerinden biri bu.. cok takilma vs. olunca insan ister istemez usaniyor :-/

yada 7025 de bu sorun daha az olur denilebilirmi? yada genel anlamda card sharing üzerinden seyredilince zaten bu sorun olur sen bu funksiyonu hic kullanma mi dersiniz?

tsk.
    /Elvir
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

pardon birsey daha unuttum.. aleti türkiye den alacagim icin burada cesitli siteler de 1:1 kopya , klon vs. durumlari var anladigim kadariyla.. güvenilir ve emin bir yer varmi tavsiye edebileceginiz?

mesela 800 HD aldim diyelim mevcut 7000 ´den buna card sharing yapip üyeligimi kullanabiliyormuyum?

tsk.

/Elvir
    Konu ElvirBalic tarafından (29.09.2008 Saat 14:41 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

Administrator d-king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    7.396 Toplam

ElviBalic Usta, DM600 de Flash (dm7000 karsi) büyük oldugu icin, software daha saglam yürüyor. Sharing meselesine ben fazla dokunmiyacagim. Emin Satici istiyorsaniz Forumun Sponsorlarindan ismarlayin diyecegim. Ben Boxumu [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] ismarladim ve aldim. Hem uygun, hemde garanti Original. TDW Üyeleri buradan özel siparisini vereblir. [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    AlıntıAlıntı