turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2. sayfa - 2 sayfa var BirinciBirinci 12
18 sonuçtan 11 ile 18 arası
    Junior Member metehan16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Question Cevap: Apartman Merkezi Sistemi ve Kendi Sistemimizi Birleştirme.!

<script src='http://img221.imageshack.us/shareable/?i=pict0008ok.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]</noscript>
    arkadaşlar ne kadar uğraştıysam da apartmandan gelen birleşmiş türksat ve hotbird sistemi ile balkondaki dt antenini birleştirmeyi beceremedim.
    yukarıdaki optinon swich e lnbA' ya merkezi sistemden gelen kabloyu bağlıyorum turksat ve hotbird gayet güzel ama lnbB'ye dt uydusundan gelen kabloyu taktığımda ise sadece dt gösteriyo turksat ve hotbird te sinyal olmuyor. bana yardımcı olabilirmisiniz? acaba opt swichimmi farklı bu arada makinam dreambox 500 clone
    AlıntıAlıntı

Member alaçatı35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    5 Toplam

Standart Cevap: Apartman Merkezi Sistemi ve Kendi Sistemimizi Birleştirme.!

dostum bende bu konu hakkında bilgi sahibi değildim ama yardımcı olayım lnb girişlerine bir tanesini merkezi sisteme bağlı kabloyu disech'ye bağlıyorsun ara kablo yapıp.diğer lnb kısmına diğitürk çanaktan gelen kabloyu bağlıyorsun.out kısmınıda dairene inen kabloyu bağlıyorsun.bu kadar arkadaşım
    AlıntıAlıntı

Member alaçatı35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    5 Toplam

disegc ayarlarınıda 1 türksat 2. hotbird 3.eutelsatw3 yapmayı unutma dreambox uydu yapılandırmadan...
    AlıntıAlıntı

Banned Sudo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    113 Toplam

Olay şu bireysel dt antenindeki lnb çok büyük ihtimalle mdu2 tipidir. ben optionsSwitch olarakta baff tercih ettim sorunsuz çalıştırdım. dm500 ise kolay 1 türksat 2 hotbird 3 eutelsat olarak ayarla ha yok çok zor gelir diyorsan sana useraddon.xml dosyasını vereyim. ordan addons tan kanal listesini mdu olarak indir tüm ayarları ile gelsin ama dm800 kullanıyorsan diyecek birşeyim yok. cevap beklemeden buraya ekleyeyim useraddons.xml dosyasının içini.
    Kod:
    <?xml version="1.0" encoding="iso-8859-1" ?>

<item>
    	<item name="SkyServer" url="http://www.satpazar.com/bkserver.xml"/>
    </item>

<!-- example test.xml:
         description = optional
         creator = optional
         pic = Preview optional
         md5 = MD5 Checksum optional
         optional-settings 2=Reboot-Box 3=Restart-Enigma 4=Reload Seetings

<list>
    	<Plugin>
    		<content>
    			<name>example</name>
    			<url>http://example/example.tar.gz</url>
    			<description>description</description>
    			<creator>all</creator>
    			<pic>http://example/example.jpg</pic>
    			<size>523000</size>
    			<md5>b9218bc1c7b71b705d7fd7f2f0dd80c6</md5>
    			<option></option>
    		</content>
    	</Plugin>
    </list>
    -->
    Bunu /var/tuxbox/config/ içindeki useraddon.xml dosyasının içine yazpıştıracaksın sonra Blue-Panel 2 ( Addons) 2. Seçenek download (SkyServer) Altında, kanallistesi Linkine gir Orada MduKanalListesi var indir onu uyarıya evet dediğinde tamamdır Mdu1 Mdu2 Md4 tüm ayarları almış olacaksın.

Not: Dm500 Modeli için geçerlidir. e1 Gemini Yazılımlarda çalışır.
    AlıntıAlıntı

Member balnak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    2 Toplam

konuyu açan şahsiyet sanki kendi yaptığı şeymiş gibi yazmış.Bu konuyu daha önce başka bir forumda ben açtım ve kendi deneyip yanılma yöntemiyle bulduğum yöntemdir.Hala bu şekilde çalıştırıyorum.Keşke bir alıntı olduğunu da yazsaymış sayın kaymakam bey.........
    AlıntıAlıntı

Senior Member arifkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    39 Toplam

Alıntı metehan16 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    <script src='http://img221.imageshack.us/shareable/?i=pict0008ok.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]</noscript>
    arkadaşlar ne kadar uğraştıysam da apartmandan gelen birleşmiş türksat ve hotbird sistemi ile balkondaki dt antenini birleştirmeyi beceremedim.
    yukarıdaki optinon swich e lnbA' ya merkezi sistemden gelen kabloyu bağlıyorum turksat ve hotbird gayet güzel ama lnbB'ye dt uydusundan gelen kabloyu taktığımda ise sadece dt gösteriyo turksat ve hotbird te sinyal olmuyor. bana yardımcı olabilirmisiniz? acaba opt swichimmi farklı bu arada makinam dreambox 500 clone
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Not: @balnak arkadaşın konuyu ilk olarak açtığı yerden okuyup kendime göre düzenledim.Kendisine buradan teşekkür etme fırsatı çıktığı için memnun oldum.Teşekkürler @balnak...

Next8000xcam-
    DB600Pvr Gemini 4.70 CCcam 2.2.1 MgCamd 1.35-DB800HD

AlıntıAlıntı

Senior Member arifkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    39 Toplam

Ben binamızdaki normal santral ile (Türksat/Hotbird) digitürkün santralını yukarıda anlattığım gibi birleştirdim.Sistemdeki lnb MDU1 olduğu için onunla ilgili tp leri kaydettim.MDU olan lnb için ise LOF/L yi 10000 olarak kaydettim.Bir yıldan fazladır kullanıyorum..

Next8000xcam-
    DB600Pvr Gemini 4.70 CCcam 2.2.1 MgCamd 1.35-DB800HD

AlıntıAlıntı

Junior Member metehan16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

arkadaşlar t konnektör ve 4lü diseq kullanarak turksat, hotbird ve dt den aynı anda sinyal aldım( istetyen arkadaş olursa nasıl yaptığımı anlatabilirim). fakat bu seferde ntv paketinde kanald ve star kanallarındaki sinyallerim gitti bu seferde bunları izleyemiyorum. bu durum aslında bşrçok kişinin problemi galiba, ben kabloyu direkt dreamboxa bağlayınca ntv paketindeki yayınlar gayet güzel, ama dt kablosunu takınca ntv yayını bozuluyor. eğer yardım edebilecek olursa minnettar kalıcamm
    AlıntıAlıntı

2. sayfa - 2 sayfa var BirinciBirinci 12