turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu
13 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Junior Member thearchitect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Standart server kalitesi

herkese selamlar..arkadaslar piyasada dreamboxlarla birlikte server almak istedigimizde kaliteli servar ya da vasat server diye ayrım yapılıp fiyat farkı olusturuluyor..mutlaka dogrudur ama benim ogrenmek istedigim bizim bunun ayrımını nasıl yapacagımız..misal benim dreamboxı alırken kaliteli servarla aldım ama takılma sorunları yasıyorum.acaba gercekten kaliteli bi servar mı.makinamda servar hızını vs gorebilecegim bi yer var mı...bir de bu takılma sorununu asabilmem icin ne yapmam lazım..saygılar..(bu arada tdw image kullanıyorum.cccam2,0,9 olması lazım)
    Konu thearchitect tarafından (12.11.2008 Saat 17:08 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

Senior Member cemil2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    47 Toplam

Standart Cevap: server kalitesi

Alıntı thearchitect Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    herkese selamlar..arkadaslar piyasada dreamboxlarla birlikte server almak istedigimizde kaliteli servar ya da vasat server diye ayrım yapılıp fiyat farkı olusturuluyor..mutlaka dogrudur ama benim ogrenmek istedigim bizim bunun ayrımını nasıl yapacagımız..misal benim dreamboxı alırken kaliteli servarla aldım ama takılma sorunları yasıyorum.acaba gercekten kaliteli bi servar mı.makinamda servar hızını vs gorebilecegim bi yer var mı...bir de bu takılma sorununu asabilmem icin ne yapmam lazım..saygılar..(bu arada tdw image kullanıyorum.cccam2,0,9 olması lazım)
    donmayan server oldu mu sorun yoktur bence en önemlı nokta bu.pc den web browserıne veya dream ınfo pluglerınden bırını veya pc de herhangı bı ınfo programı ıle kartların uzaklıgını felan tespıt edebılırsın.server sen sadece aldıgın ıcın bu gıbı donma sorunlarında aldıgın yere muracat edıp bılgı alabılırsın.
    AlıntıAlıntı

Junior Member thearchitect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

cevap icin tesekkurler..aldıgım yere sordum aslında tabi onlar icin genelde cevap basit oluyor,donmalar modeminden kaynaklanıyordur diyorlar..
    AlıntıAlıntı

Senior Member cemil2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    47 Toplam

Alıntı thearchitect Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    cevap icin tesekkurler..aldıgım yere sordum aslında tabi onlar icin genelde cevap basit oluyor,donmalar modeminden kaynaklanıyordur diyorlar..
    modemın fazla sorun cıkaracagını dusunmuyorum.belkı soyle deseler netı baskasıyla paylasıyorsan sorun olabılır dıye.
    AlıntıAlıntı

Member xxlinux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

arkaşım merhaba işte sana cevap serverden kaç kart geliyor ona bak eğer serverden 3000 4000 kart geliyorsa o server dandik demektir bu durumda neyapman lazım sen aldığın cline sonuna kısıtlama getireceksin bu birnevi düzeltir ama sana veren server sahibi kendi serverine 3000 kart filan kabul ediyorsa senin herzaman donar yani serveri iyi izlemenin yolu direkt kart sahibinden almaktır başka yolu yok sevgiler kardeşim
    AlıntıAlıntı

Member barisnet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    22 Toplam

Kaliteli server serimdeki gibidir.

[IMG]EDIT Forum kurallarina dikkat et[/IMG]
    AlıntıAlıntı

7. Teşekkür edenler:

ersegun (30.09.2010)

Junior Member mmkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    4 Toplam

resimdeki degerlerin anlamı ne hangi deger iyi hangi deger kötü serveri gösterirsenin resimdeki degerlere koyunlar bakar
    AlıntıAlıntı

Member barisnet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    22 Toplam

resimdeki en son değer süreyi gösterir. bu süre saniye olarak belirtilmiştir. 0, olması 1 saniyenin altında serverden kart alındığını gösterir.
    Kanalın açma hızının hızlı olması için bu sürelerin düşük olması gerekir.
    Donma sorunu ise farklı bir durumdur. Her paketin kart sorgu süresi farklıdır. Örnek olarak dsmart, 0.350ms nin üzerinde donma kırılma yapabilirken, digitürk ise 3.00 sn de bile donma yapmayabilir.
    AlıntıAlıntı

Junior Member serte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

peki direk kart sahiplerini nasıl bulacağız piyasada bir sürü server satan arkadas var
    AlıntıAlıntı

Junior Member Tamerlax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Alıntı xxlinux Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    arkaşım merhaba işte sana cevap serverden kaç kart geliyor ona bak eğer serverden 3000 4000 kart geliyorsa o server dandik demektir bu durumda neyapman lazım sen aldığın cline sonuna kısıtlama getireceksin bu birnevi düzeltir ama sana veren server sahibi kendi serverine 3000 kart filan kabul ediyorsa senin herzaman donar yani serveri iyi izlemenin yolu direkt kart sahibinden almaktır başka yolu yok sevgiler kardeşim
    Selam benimde çok donmalar oluyor ve server aldigim yere sordum aynen dedikleri senin internetinde gelebilir diyorlar ,hangi program lan kontrol edebiliriz ve ne sekil'de cline kisitlama getirebiliriz bu konularda aciklama verirseniz çok yardimci olursunuz . Tesekürler
    AlıntıAlıntı

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu