turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    TDW Team-Co Admin OsmaNLı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    1.828 Toplam

Standart Parasız tedavi hizmeti

Helikopter ambulansların ücretsiz hizmet verdiğini söyleyen Recep Akdağ, hastaların üniversite hastanelerinde özel muayene ücreti ödemeden hızla tedavi olmaları için YÖK'le anlaşmaya çalıştıklarını belirtti.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, üniversitelerin tıp fakültesinde görev doktorların da tam gün yasasına dahil olması için YÖK'le mutabakat sağlamaya çalıştıklarını söyledi. Akdağ, "Mutlaka üniversitelerdeki sistemi rehabilite etmememiz gerekir. Üniversitelerde muayene parası ödenmesin istiyoruz" dedi.
    Sağlık Bakanı Recep Akdağ, bir basın toplantısı düzenleyerek Sağlıkta Dönüşüm Programı'nın 6. yılını değerlendirdi. Üniversitelerde yaşanan duruma kendisinin "Taşma sendromu" adını verdiğini belirten Bakan Akdağ, "Tıp Fakültesi hastanelerinde 'taşma sendromu' yaşanıyor. Hasta yükü fazla ve doktor sayısı yeterli olmadığı için hastalar kısa sürede tedavi için yüksek ücretler ödemek zorunda kalıyor. Saat 2'den sonra doktor bulamıyorsunuz hastanede. Tam gün yasasıyla getireceğimiz en önemli değişiklik bu olacak. 3 ay sonraya randevu verilen hasta aynı doktora özel ücreti ödeyerek 3 gün içinde tedavi oluyor. Bunu yapanlar da tamamen hukuki olarak yapıyor" dedi.

HAVA AMBULANSI HİZMETİ

Mevcut uygulama için Tıp Fakültesi öğretim üyelerini suçlamadığını özellikle belirten Akdağ, yeni sistemde maaşlarına ek bir ödeme yaparak doktorları tam gün mesaiye geçireceklerini söyledi. Üniversite hastanelerinde özel muayenenin olduğu mevcut sistemin 1990'lı yıllarda geliştiğini söyleyen Bakan Akdağ, "Vatandaşın cebinden bu özel muayene parası çıkmasın istiyoruz. Aslında çok büyük paralar değil belki ama vatandaşın cebinden çıkınca büyük oluyor. Hekimleri asla suçlamıyorum. YÖK'le bu konuda anlaştığımız gün Meclis'in önüne getireceğiz" dedi.

Artık acil vakaların yüzde 90'ına ilk 10 dakikada ulaştıklarını belirten Bakan Akdağ, "Yıl sonuna kadar 17 helikopter ve 2 uçak da hava ambulans sistemine dahil olacak. İçinde donanımı dahi olmayan ambulansa mazot parası istenen dönemden bugünlere geldik. Bir uçuşu 5 bin euro olan hava ambulansı da dahil hepsi ücretsiz olarak halkımızın hizmetinde" diye konuştu.
    AlıntıAlıntı

TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    691 Toplam

Standart Cevap: Parasız tedavi hizmeti

kulağı hoş geliyor,ama birde dedikleri gibi olsa
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doğru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eğri olsam; elde tutarlar beni,
    Doğruda aç görmedim; eğride tok,
    Eğri yay elde kalır; menzil alır doğru ok.

Mevlana
    AlıntıAlıntı