turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

4 sonuçtan 1 ile 4 arası
    Junior Member sahin07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    1 Toplam

Standart Dreambox Kart okutma

Merhaba arkadaşlar,

Geçenlerde klon bir DM 500 S aldım. Yeni bir kullanıcı olduğum için cihazın üzerindeki kart okuyucunun çalışıp çalışmadığını anlyabilmek için elimde bulunan "fun 4" kartı yuvaya yerleştirdim. Bu kartın cihazda takılı olduğunu ve okunduğunu nasıl anlayabilirim. Yeni bir abonelik kartı almadan önce cihazın kartı okuduğundan emin olmak istiyorum. Cihazda Gemini 4.50 ve CCcam 2.0.11 mevcut. Bu arada kartı yuvaya yerleştirdiğimde yaklaşık 1 cm kadar kart dışarıda kalıyor. Bu normal midir yoksa yuvaya tam oturmalı mı?
    AlıntıAlıntı

Senior Member kadir28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    127 Toplam

Standart Cevap: Dreambox Kart okutma

Alıntı sahin07 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Merhaba arkadaşlar,

Geçenlerde klon bir DM 500 S aldım. Yeni bir kullanıcı olduğum için cihazın üzerindeki kart okuyucunun çalışıp çalışmadığını anlyabilmek için elimde bulunan "fun 4" kartı yuvaya yerleştirdim. Bu kartın cihazda takılı olduğunu ve okunduğunu nasıl anlayabilirim. Yeni bir abonelik kartı almadan önce cihazın kartı okuduğundan emin olmak istiyorum. Cihazda Gemini 4.50 ve CCcam 2.0.11 mevcut. Bu arada kartı yuvaya yerleştirdiğimde yaklaşık 1 cm kadar kart dışarıda kalıyor. Bu normal midir yoksa yuvaya tam oturmalı mı?
    Karti cihaza cip asagi bakacak sekilde yerlestirmelisin. Pluginde cccam info vardir yoksa addonstan indir onda kartin calisip calsimadigini gorursun. kartin 1 cm disarda olmasi normaldir.
    AlıntıAlıntı

Junior Member sahin07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    1 Toplam

Yanıtınız için teşekkür ederim. Kartın yüzeyi aşağı bakacak şekilde yerleştirip cccam info çalıştırınca bir süre bekleyip ".... replaying cccam" türü bir mesajdan sonra tekrar seçim menüsüne dönüyor. Bu sorunu nasıl aşabilirim bir fikriniz var mı? Hatta bağlı olduğum server bilgilerini görmek istersem bu bölümde de aynını yapıyor.
    AlıntıAlıntı

Senior Member kadir28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    127 Toplam

Alıntı sahin07 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Yanıtınız için teşekkür ederim. Kartın yüzeyi aşağı bakacak şekilde yerleştirip cccam info çalıştırınca bir süre bekleyip ".... replaying cccam" türü bir mesajdan sonra tekrar seçim menüsüne dönüyor. Bu sorunu nasıl aşabilirim bir fikriniz var mı? Hatta bağlı olduğum server bilgilerini görmek istersem bu bölümde de aynını yapıyor.
    cccam.cfg icersindeki asagidaki satirlarin onune # isareti koyun cccam yeniden baslatin
    WEBINFO USERNAME : root
    WEBINFO PASSWORD : testpass
    TELNETINFO USERNAME : root
    TELNETINFO PASSWORD : testpass

bu sekilde olsun
    #WEBINFO USERNAME : root
    #WEBINFO PASSWORD : testpass
    #TELNETINFO USERNAME : root
    #TELNETINFO PASSWORD : testpass
    Konu kadir28 tarafından (11.12.2008 Saat 13:44 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı