turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2. sayfa - 5 sayfa var BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
44 sonuçtan 11 ile 20 arası
    Vip Member hayalet54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    33 Toplam

Standart Cevap: türkıyeden astra kaclık canakla izliyorsunuz

Sakaryada taktiracaktim gecen sene 2.50 m den as takarsan Premiere Kanallara bakamasin dediler,bende vas gectim, 2.5 m duyunca. nasil olsa 3 hafta lina isine gidiyorum.
    AlıntıAlıntı

Senior Member aydink - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    1 Toplam

İstanbuldan sadece 19.2 Astra 1KR alınabiliyor. D+ lar 90 lıkla bile çıkıyor, ama Premiere lerde sinyal oldukça düşük 1.50 çanakla bile %75 lerde sinyal seviyesi. İstanbul un bu uydu için talihsiz bir bölge olduğu söylenir. Orta anadoluda aynı çap çanakla Astra ların çoğunu rahatlıkla izleyenler var.

Kolay Gelsin
    AlıntıAlıntı

Senior Member cemil2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    47 Toplam

Alıntı ADANALI. Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    @All

Degerli Arkadaslarim

Ben Mersinden 1.80cm lik mega antenle(parabol) ve tek lnb ile Astra19° deki providerlerin % 90 nini izlemek kaydi ile sinyal aliyorum.
    Yalniz ARD kanali aksam 18 ila 21 arasi sinyal cok zayifliyor,Dreambox 7020 de sorun yasiyorum ama Humax 5400z ile heryer aydinlik !

23.5° bende olmadigindan bilmiyorum.

Ekipmani tekrar ve detayli yazayim :

- Canak 1.80 Mega Anten (tatlidiller izmir)
    - Lnb single MTI Süper LNB 70dB High Gain 0.2 db
    - Kablo BIEFFE C-O-12 A SAT Premium > 120 dB
    - Fis F-Kompression Stecker PPC 6,8-7,00 mm
    - Makina olarak Dreambox 7020 ve Humax 5400z

Bilginize...
    en yakın sensın arkadasım bana mersinden 1.80 lıkla %90 ızlıyormussun bende deneyecegım bu hafta ıcı kısmet olursa dıseqc motorun yanına bı sabıt atacagım.ayrıca mesaj yazan herkese tesekkurler deneyımlerınızı esırgemedıgınız ıcın
    AlıntıAlıntı

Senior Member abu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    2 Toplam

istanbuldan hotbirt odaklı aparatla 19,2 den 420 civarı kanal geliyor ancak premierler yok.
    AlıntıAlıntı

Vip Member ADANALI. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    57 Toplam

Alıntı cemil2006 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    en yakın sensın arkadasım bana mersinden 1.80 lıkla %90 ızlıyormussun bende deneyecegım bu hafta ıcı kısmet olursa dıseqc motorun yanına bı sabıt atacagım.ayrıca mesaj yazan herkese tesekkurler deneyımlerınızı esırgemedıgınız ıcın

@cemil2006

Degerli Arkadasim suanda ben yurtdisindayim.
    Bahsettigim yer benim yazlik ev sadece yazdan yaza Tatile gidiyorum oraya.
    Sana tam tesekküllü hangi providerleri (transponderleri) malesef suanda söyliyemem zira interneti kapattiriyorum tatil bitince ve dreamboxta kis uykusuna yatiyor.
    Artik yaza belki 6 ci ayda kismet olursa gitmeyi düsünüyoruz,o zaman daha detayli Bilgilendirebilirim seni !

Birde yeni canak alacaksan veya bir uyducuya ihtiyacin olursa benim araya araya nihayet buldugum profesyonel bir uyducu var onunla seni tanistirabilirim.
    Zira tam 3 kez canak degistirmek zorunda kaldim,her uyducu kafasindan salliyor iste su anten sizin isinizi görür diye maksat satis yapmak.
    En önemlisi ise bilgisi olan malesef cok az Türkiyede.
    Yani canak almadan önce cok iyi düsün oradaki uyducular sattigi mali geri almiyor,parana yazik olur.
    Ekipman konusunda ise Canak cok önemli özellikle odak noktasi !!!
    Lnb cok önemli ben kac tane lnb denedi isem en güzel sonucu yukardaki lnb de aldim.
    Birde kablo ve fisler,malum yazlik ev denizin dibinde nem orani yüksek ve kisin cok yagmur yagiyor,dolayisiyla sinyal güclülügü acisindan kablonun tam ortasinda bulunan tek bakir telin kalinligi cok önemli en az 1.12 falan olamsi lazim hatirladigim kadari ile !
    Fisler ise kompressiyon fisler özel SIKMA PENSESI ile monte ediliyor ve kesinlikle nem veya hava girmesi mümkün degil (halogen free)
    Bütün bu ekipmani canagin haricinde geri kalan hepsini almanyadan sagdan soldan temin ettim malesef almanyada da heryerde bulunmuyor bu kablo ve fisler.
    Canagida özel tahta kafes yaptirdim extra para aldilar onun icin ama en azindan saglam geldi,izmirden.
    Simdilik bu kadar bilgi yeterli sanirim ?
    Yardima ihtiyacin olursa ben burdayim.
    Görüsmek üzere...
    AlıntıAlıntı

Senior Member cemil2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    47 Toplam

Alıntı ADANALI. Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    @cemil2006

Degerli Arkadasim suanda ben yurtdisindayim.
    Bahsettigim yer benim yazlik ev sadece yazdan yaza Tatile gidiyorum oraya.
    Sana tam tesekküllü hangi providerleri (transponderleri) malesef suanda söyliyemem zira interneti kapattiriyorum tatil bitince ve dreamboxta kis uykusuna yatiyor.
    Artik yaza belki 6 ci ayda kismet olursa gitmeyi düsünüyoruz,o zaman daha detayli Bilgilendirebilirim seni !

Birde yeni canak alacaksan veya bir uyducuya ihtiyacin olursa benim araya araya nihayet buldugum profesyonel bir uyducu var onunla seni tanistirabilirim.
    Zira tam 3 kez canak degistirmek zorunda kaldim,her uyducu kafasindan salliyor iste su anten sizin isinizi görür diye maksat satis yapmak.
    En önemlisi ise bilgisi olan malesef cok az Türkiyede.
    Yani canak almadan önce cok iyi düsün oradaki uyducular sattigi mali geri almiyor,parana yazik olur.
    Ekipman konusunda ise Canak cok önemli özellikle odak noktasi !!!
    Lnb cok önemli ben kac tane lnb denedi isem en güzel sonucu yukardaki lnb de aldim.
    Birde kablo ve fisler,malum yazlik ev denizin dibinde nem orani yüksek ve kisin cok yagmur yagiyor,dolayisiyla sinyal güclülügü acisindan kablonun tam ortasinda bulunan tek bakir telin kalinligi cok önemli en az 1.12 falan olamsi lazim hatirladigim kadari ile !
    Fisler ise kompressiyon fisler özel SIKMA PENSESI ile monte ediliyor ve kesinlikle nem veya hava girmesi mümkün degil (halogen free)
    Bütün bu ekipmani canagin haricinde geri kalan hepsini almanyadan sagdan soldan temin ettim malesef almanyada da heryerde bulunmuyor bu kablo ve fisler.
    Canagida özel tahta kafes yaptirdim extra para aldilar onun icin ama en azindan saglam geldi,izmirden.
    Simdilik bu kadar bilgi yeterli sanirim ?
    Yardima ihtiyacin olursa ben burdayim.
    Görüsmek üzere...
    tesekkurler ilgin için.kendım 4 4 lük canak ayarı ve montajı yaptıgımı dusunuyorum.dedıgın gıbı ekıpman cok önemlı.bıde cografı konum daglar falan fılan.ben mersınde degılde osmanıyede oturuyorum.meslegım uyduculuk degıl ama hobi olarak en vazgecılmezim.astrayı daha once denemedım.yanılmıyorsam analog zamanında bı kere ayarlamıstım.bu konuyu acma sebebım ayarlamayı dusunen arkadaslar kafasında fıkır olussun dıye.saygılar
    AlıntıAlıntı

Senior Member cveneburi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    206 Toplam

samsundan 160 motorlu sistemle :L K uydularında 3_5 frekans harici tamamına yakınını alıyorum .en önemlisi tr de çoğu bölgede alınamayan 1-G ve 1-H uydularının tamamını alıyorum
    AlıntıAlıntı

Administrator Elvis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    5.913 Toplam

Alıntı abu Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    istanbuldan hotbirt odaklı aparatla 19,2 den 420 civarı kanal geliyor ancak premierler yok.

Kayseri-malatyalilar daha avantajli onlarda pw de var bildigime göre hemde 120 lik canak ile.
    AlıntıAlıntı

Senior Member cveneburi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    206 Toplam

malatyadan premiere alınmıyor 150 cm bile yeterli değil
    AlıntıAlıntı

Member damar80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    18 Toplam

denizliden 90 ve 120 lik denemelerimde k ve L harici yok malesef 4 sene önce ankarada bulunduğum zamanlarda 120 ile 450 civarı kanal alıyordu ozaman k ve L yoktu tabi
    AlıntıAlıntı

2. sayfa - 5 sayfa var BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu