turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

4. sayfa - 10 sayfa var BirinciBirinci 12345678 ... SonuncuSonuncu
96 sonuçtan 31 ile 40 arası
    Senior Member Nisbet3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    55 Toplam

Standart Cevap: CENTOS 5.2 PERFECT SERVER (PROFESSIONAL) ve ÇOKLU CCcam KURULUMU

Alıntı misterrobotto Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    SFTP yi niye boşversin usta işini kolaylaştıracak bişeyi boşver diyorsun sen SFTP yi ssh ile linux desktop olmayan bi makineden bağlandığında komutlarla dosya taşıyabilirsin !! klasör yarat demek için make dir yazmak zorundasın SFTP wincsp gibi bi program tarafından bile desteklenir ve komut gerektirmeden secure dosya transferi demektir .. birde bildiğin yöntem en doğru yöntem değildir herzaman unutma birine boşver derken anlatılanları önce bi kendin okumalısın ... !!

saygılar....

Usta adamin kafasi karismis terimlerle bende sadece programi soyleyerek kafasindaki karikligi gidermek icin dedim.Yoksa tabiki ne oldugu belli programin biz anladik arkadas anlamamis...
    sorunu giderdiyse aciklamadan sorun yok.

Bir çivi bir nalı, bir nal bir tırnagı, bir tırnak bir ayagı, bir ayak bir atı, bir at bir kumandanı, bir kumandan bir vatanı mahvedebilir....
    AlıntıAlıntı

Member gokhan2020 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    22 Toplam

Arrow Cevap: CENTOS 5.2 PERFECT SERVER (PROFESSIONAL) ve ÇOKLU CCcam KURULUMU

.......Kadir28 ......üstadima cok tesekkür ederim,yardimlari sayesinde serverim problemsiz calismaktadir.
    AlıntıAlıntı

Senior Member misterrobotto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    15 Toplam

Exclamation Cevap: CENTOS 5.2 PERFECT SERVER (PROFESSIONAL) ve ÇOKLU CCcam KURULUMU

Alıntı gokhan2020 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    /var/etc/CCcam.cfg
    /usr/local/bin/CCcam.x86 seklinde yükledim.
    komutu verip CCcam i calistirdim.

Pw nagra karti ve smargo var elimde.
    iste CCcam.cfg ayarlarim;
    #
    ###############################################
    #### Config ####
    # SERVER LISTEN PORT : #
    SERVER LISTEN PORT : 17000
    # ALLOW TELNET INFO : #
    ALLOW TELNETINFO: yes
    # ALLOW WEB INFO : #
    ALLOW WEBINFO: yes
    # WEBINFO USERNAME : #
    WEBINFO USERNAME : xxxxx
    # WEBINFO PASSWORD : #
    WEBINFO PASSWORD : xxxxx
    # TELNETINFO USERNAME : #
    TELNETINFO USERNAME : xxxxx
    # TELNETINFO PASSWORD : #
    TELNETINFO PASSWORD : xxxxx
    # TELNET INFO LISTEN PORT : #
    TELNETINFO LISTEN PORT : 16000
    # WEB INFO LISTEN PORT : #
    WEBINFO LISTEN PORT : 16001
    # ZAP OSD TIME : #
    ZAP OSD TIME :0
    # OSD USERNAME : #
    OSD USERNAME :root
    # OSD PASSWORD : #
    OSD PASSWORD :dreambox
    # PHOENIX READER PATH : #
    # OSD PORT : #
    OSD PORT :80
    # EMM Blocker #
    # SHOW TIMING : #
    SHOW TIMING : no
    # DEBUG : #
    DEBUG : no
    # NEWCAMD CONF : #
    NEWCAMD CONF :no
    # DISABLE EMM : #
    DISABLE EMM : no
    # EXTRA EMM LEVEL : #
    EXTRA EMM LEVEL : yes
    # Mini OSD #
    MINI OSD : no
    # CAM KEY #
    # CAMDATA #

SERIAL READER : /dev/ttyUSB0 3570000

#SMARTCARD CLOCK FREQUENCY: /dev/sci0 6300000 #lower #ndscard
    #SMARTCARD CLOCK FREQUENCY: /dev/sci1 6300000 #upper #ndscard
    #BOX KEY : /dev/sci0 02 14 5E 88 #Ndscard
    # BEEF ID : #
    # PINCODE : #
    # SOFTKEY FILE : #
    SOFTKEY FILE : /var/keys/SoftCam.Key
    # AUTOROLL FILE : #
    AUTOROLL FILE : /var/keys/AutoRoll.Key
    # STATIC CW FILE : #
    STATIC CW FILE : /var/keys/constant.cw
    # CAID PRIO FILE : #
    CAID PRIO FILE : /var/etc/CCcam.prio
    # LOG WARNINGS : #
    LOG WARNINGS : /tmp/warnings.txt
    # #
    # LOADBALANCE : #
    # TRY ALL CHIDS : #
    # #
    #### Next line is for my Editor Only ####
    ### Is For Version Detection ###
    #### Please Do Not Remove ####
    # Version : 2.0.3
    ##############################################

bizim anlattıklarımızın hiçbirini uygulamammışsınki... sonrada sorun var donma var diyorsun.. kendi bildiğin gibi kurmuşsun bence başka bi topic açman ve cccamim donuyor demen gerekirdi bizim sistemle ne ilgisi var senin kurduğun cccamin sadece centos tek benzerlik o biz anlattık nası düzgün çalışır.. ama kafana göre yapıp sonrada donuyo deme bence yada başka yere git aç cccam kurdum donuyo yaz burası sonuçta linux bölümü....
    SERIAL READER : /dev/ttyUSB0 3570000 <------ BU NE? böyle yaparsan olmaz tabiki !!
    kim sana böyle yap dediyse onun topiğine yaz bidaha !!!

biz anlattık topiği okursan nasıl olcak sen orda anlattıklarımızı uygulama sonrada donuyo olmadı fereyan ediyosun

saygılar
    Konu misterrobotto tarafından (9.02.2009 Saat 20:53 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

Member gokhan2020 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    22 Toplam

Standart Cevap: CENTOS 5.2 PERFECT SERVER (PROFESSIONAL) ve ÇOKLU CCcam KURULUMU

Yok oyle degil
    denenmis bir sürü cccam config den sonra en son bu halde birakmistim,burayada onu yazdim kopyala yaptim yani,ilk basta tabiki buradaki sizin verdiginiz ayarlari yaptim ama yinede olmadi,yardimlariniz icin yine de saolun,ama bana kalsa bir acemi linux cu icin yinede biraz detayli anlatilabilirdiben örnegim
    Ama forumlar icinde en iyi forum oldugunu moderator lerinde isi bilen arkadaslar oldugunu gördüm,hersey icin hepinize tsk ederim,
    özelliklede kadir28 üstadima....
    AlıntıAlıntı

Senior Member montaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    1 Toplam

evet gercekten anlatim icin tesekkurler fakat 3 lu config ubuntu olarak ta kuruluyor sanirim benim anlamadigim cok cccam larda yani tek pc de en iy stabil olan CENTOS 5.2 mi bunu oyrene bilirmiyiz yani ubuntu da kurup problem alanlar oldumu onu merak ettim
    AlıntıAlıntı

Senior Member kadir28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    127 Toplam

Alıntı montaj Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    evet gercekten anlatim icin tesekkurler fakat 3 lu config ubuntu olarak ta kuruluyor sanirim benim anlamadigim cok cccam larda yani tek pc de en iy stabil olan CENTOS 5.2 mi bunu oyrene bilirmiyiz yani ubuntu da kurup problem alanlar oldumu onu merak ettim
    Aslinda linuxler genel olarak stabildir. Ama hepimizin farkli bilgisaylari oldugu icin birimizde stabil calisan digerinde calismamaktadir. Siz en dogru tercihi kendiniz deneyerek bulabilirsiniz. Benim birkac yabanci forumdan okudugum cccam ubuntuda debian ve centosa gore daha yavas ve digerlerine gore az stabil oldugunu bircok kisiden okumuslugum var ama ne derece dogrudur onu bilemem. Ben sizin yerinizde olsam kendim dener en stabil olani kendim icin bulmaya calsirim. Benim icin su an icin en stabil calisan debiandir ve su an ClarkConnect test ediyorum, ben stabil calismasini kontrol ederken cccami gunlerce restart etmeden calistirarak kontrol ediyorum. Sizde bu sekilde denemeler yapabilrisiniz.

saygilar
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    1 Toplam

Alıntı kadir28 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Aslinda linuxler genel olarak stabildir. Ama hepimizin farkli bilgisaylari oldugu icin birimizde stabil calisan digerinde calismamaktadir. Siz en dogru tercihi kendiniz deneyerek bulabilirsiniz. Benim birkac yabanci forumdan okudugum cccam ubuntuda debian ve centosa gore daha yavas ve digerlerine gore az stabil oldugunu bircok kisiden okumuslugum var ama ne derece dogrudur onu bilemem. Ben sizin yerinizde olsam kendim dener en stabil olani kendim icin bulmaya calsirim. Benim icin su an icin en stabil calisan debiandir ve su an ClarkConnect test ediyorum, ben stabil calismasini kontrol ederken cccami gunlerce restart etmeden calistirarak kontrol ediyorum. Sizde bu sekilde denemeler yapabilrisiniz.

saygilar
    valla kadir hocam seni gercekten bu cevaplarin icin tesekkurler eskiden sende bilirsin moduletor arkadaslar cok hizli cevap verirdi yani senin simdi yaptiyin gibi mahalesef bugunlerde sorduyun soruya cevap almak zor belkide bu site bende bundan dolagi bayimlilik yapti tesekkurler basarilarinizin devamini dilerim
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    127 Toplam

Aklimda iken bak asagidaki linkte bazi linux verisiyonlarin eksileri artilari belirtilmis. Fikir acisindan belki yararli olur.

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

saygilar
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    127 Toplam

Ingilizcesi zayif arkadaslar asagidaki siteden faydalanabilir

Kod:
    http://translate.google.com/
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    1 Toplam

mesala bir seyi daha merak ettim simdi centos u kurarken veya herhangi bir linux u dns adresi yazilmiyormu yani diyelimki hasanmehmet.mine.nu gibi yoksa sadece moden un 192.168.1.1 gibi oluyormu eyer boyle olursa uzaktan dyndns ile nasil baylanilicak onu anliyamadim tabi sadece oyrenmek istiyorum sizler gibi bu iste usta falanda deyilim tesekkurler
    AlıntıAlıntı

4. sayfa - 10 sayfa var BirinciBirinci 12345678 ... SonuncuSonuncu