turk-dreamworld.com Sitesine Hoþgeldiniz.

1. sayfa - 3 sayfa var 123 SonuncuSonuncu
23 sonuçtan 1 ile 10 arasý
    Senior Member savaþ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    1 Bu Konu icin
    89 Toplam

Standart Dreambox Donaným Arýzalarý

DREAMBOX DONANIM ARIZALARI

DREAMBOX 500S

1- Aradýðýnýz Servis Bulunamadý

2- Çözüm bu arýza genellikle anten dayzek lnb Kablo dörtlüsünden baþýmýza gelmekte bu makinalar çoklu anten kullanýminda dayzek seçmektedir önerilen dayzek starsat,emp,goldmaster dayzeklerde olumlu sonuç vermiþtir…

3- Aradýðýnýz Servis Bulunamadý

4- Yukardaki iþlemde anten ve dayzek düzenli çalýþtýðýndan eminseniz ! arkadaþlar bu aþamada yapýlacak iþlem tuner çýkýþ voltajýný ölçüyoruz lnb 14-18 voltajý çýkýyor veya çýkmýyor veya kararsýz çalýþan makinalar

5- Çözüm cihaz ön panel kendimize dönük iken 6r bobin açýk devre veya soðuk lehim deðiþtirin veya lehimlerini tazeleyin

6- Aradýðýnýz Servis Bulunamadý

7- Çözüm cihaz ön panel kendimize dönük iken tunerin hemen altýnda F 70 sigorta direnç var bu açýk devre veya deðeri büyümüþtür bu direnç yerine 0,33 ohm yarým watt direnç takýn düzelecektir makina sinyal almaya baþladýðý zaman D 72 micro led yandýðýný göreceksiniz

8- Dreambox 500s serilerinin özellikle klon makinalarýnda baþýma gelen diðer sorun durup dururken cihaz ön panel yeþilde kalmasý hiçbir iþlem yapmamasý..

9- Çözüm Bu sorun genelde çok parçadan yapýyor iþlemci flaþh ram power gibi benim bu arýza ile karþýlaþtýðýmda olumlu sonuç aldýðým parça ön panel söketi yanýnda yine sigorta direnci F4 yerine 0,33 ohm yarým watt direnç takýlmalý her zaman bu arýzada bu iþlem baþarýlý olmamaktadýr

Donaným Arýzalarýnýn genellikle dýþardan beslemeli olan yani adaptörlü olan modellerde sýk görülmekte bu sorunlarýn aslýnda tamamýnýn adaptör aðýrlýklý ve kullanýcý hatasýndan dolayý olduðu kanatindeyim

Aradýðýnýz Servis Bulunama Arýzasý

Arkadaþlar bu arýza dreambox kullanýpta baþýna gelmeyen yoktur dreambox dýþardan beslemeli modellerde adaptör arýzalý ise yayýn alsanýz bile istikrar olmayanlar bil hassa ilk açýldýgýnda sinyal almada sorun yaþayan arkadaþlar aþaðýdaki tarifi uygulasýnlar %100 olum sonuç bu iþleme baþlamadan baþka bir adaptör deneyip sorunun adaptörden olduðunu kesinleþtirsinler

adaptör kapaðýný açalým

aþagýda iþaretli olan konnastörün þiþtiðini göreceksiniz 470 uf 16 konnastör yerine 1000 uf 25 volt yenileyin

deðiþim iþlemi bitince adaptör kapaðýný itinalý bir þekilde kapatýn japon yapýþtýrýcý ile kapak kenarlarýný yapýþtýrýn

Sonuç 1 Vertikal Yayýn

Sonuç 2 Horzantel Yayýn

Son olarakta son çýkan klon makinalarda menüde servis arama menüsü çýkmýyor bu cihazlar taþýma ve dikkatsiz montaj sonucu ve arýzalý tunerden kaynaklanýyor önerim tüner ayarlarýný makinada güç baðlý deðilken lehimle tazaleyip gözden geçirin..

ÖNEMLÝ

Yukarda yazdýðým bilgiler tamamiyle test amaçlý olup teknik elamanlar uygulaya bilir iþten anlamýyorsanýz makinanýn içine edebilirsiniz…
    SAKARYA/FIRAT OSMAN SINAVDAN ÝSÝMSÝZ KAHRAMANLAR ÝÇÝN 71 DAKÝKALIK SAYGI DURUÞU HER ÇARÞAMBA TRT1 DE
    AlýntýAlýntý

2. Teşekkür edenler:

mx87 (1.01.2015)

Member ChamServer - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    9 Toplam

Standart Cevap: Dreambox Donaným Arýzalarý

Ethernet chipi nerdedir yardýmcý olacak varmý ip almayan bir cihazým var da...
    AlýntýAlýntý

Member DREAM61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    1 Toplam

selam arkadaþlar

@ChamServer arkadaþým eternet chipi aþaðýda ki resimde sol altta bulunan ASIX marka olan chiptir.

Eternet chipinin arýzalý olduðunu nasýl tespit ettiniz bende de vardý bir adet ben kendim tamirini yaptým.kolay gelsin...
    DREAMBOX 800HD
    DREAMBOX 500S

STAB H-H120 MOTOR
    120 cm NEXT ANTEN

AlýntýAlýntý

5. Teşekkür edenler:

hüseyin27 (6.09.2015)

Member shutdown - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    1 Toplam

Peki ciahazýn her yarým saate 20 dk veya bir saaate bir kendiliðinden donmasý ve 3 ,5 saniyede resetlenip kapanýp açýlmasý neyle alakalý olabilir
    AlýntýAlýntý

Member ChamServer - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    9 Toplam

tessekkur ederim her turlu image denedim ip almýyor elle ip versemde cihaza baglanamýyorum..
    cihaz yavas yavas gitti zaten ftp ile baglanýp dosya almam oldukca yavas olmaya baslamýstý ve kopuyordu . en son car chip degiþtirmek oldu aklýma geldi bir degiþtirip deneyeceðim ve yazarým..

iyi çalýþmalar..
    AlýntýAlýntý

Junior Member YsuF - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

arkadaþlar dream 500s cihazdan görüntü gelmiyor ? tv ye baðlý olan cihazý bugün fiþe taktým sinyal yok cihazýn içine baktým kýrmýzý ýþýkta yanmýyor sorun ne olabilir lütfen yardýmcý olurmusunuz ?
    AlýntýAlýntý

TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Alýntý YsuF Nickli Üyeden Alýntý [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]
    arkadaþlar dream 500s cihazdan görüntü gelmiyor ? tv ye baðlý olan cihazý bugün fiþe taktým sinyal yok cihazýn içine baktým kýrmýzý ýþýkta yanmýyor sorun ne olabilir lütfen yardýmcý olurmusunuz ?
    cihazin beslemesini saglayan adaptore bakin
    Haddini bilmedikten sonra çok þey bilmek birþeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanýltmasýn, Çünkü susan konuþursa kimse kaldýramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doðru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eðri olsam; elde tutarlar beni,
    Doðruda aç görmedim; eðride tok,
    Eðri yay elde kalýr; menzil alýr doðru ok.

Mevlana
    AlýntýAlýntý

Junior Member YsuF - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Alýntý as11 Nickli Üyeden Alýntý [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]
    cihazin beslemesini saglayan adaptore bakin
    Arkadaþým sorunu kendim bizzat hallettim yardým için tþk ederim.Cihazdaki image çökmüþ bende yeni yükledim çalýþýyor.
    AlýntýAlýntý

Senior Member cveneburi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    206 Toplam

bir haftadýr cihazdan setting alamýyorum ne denediysem olmadý .bir donaným arýzasý olabilirmi
    AlýntýAlýntý

Junior Member eddik - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Bulunduðu yer
    almanya
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

slm arkadaslar benim cihazin ondeki isiklari yanmiyor ve hic bir sekilde cihaz acilmiyor.
    Jtag yaptirdim olmadi yapan arkadas dediki bunun flashi de bozulmus. bunu simdi saticam bozuk olarak
    yalniz cihazda benim cccam bilgilerim vardi alan kisi bu bilgileri görürmü eger görerse ne yapmam lazim herhangi bir sekilde bu bilgiler silebilirmiyim cihazdan ?
    Lütfen yardim edin

Not bu arada cihaz 500S
    AlýntýAlýntý

1. sayfa - 3 sayfa var 123 SonuncuSonuncu