turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

4. sayfa - 268 sayfa var BirinciBirinci 123456781454104 ... SonuncuSonuncu
2673 sonuçtan 31 ile 40 arası
    TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    690 Toplam

Standart Cevap: Motor Sporlari - 2009 Haberleri

BMW Sauber, 2009 aracının lansmanını 20 Ocak'ta Valencia'da yapacağını bildirdi. Takımdan yapılan açıklamada, F1.09'a yönelik çalışmaların planlandığı gibi sürdürüldüğü belirtildi. Böylece BMW Sauber, Renault ve Williams'la aynı hafta içinde yeni aracının örtüsünü açmış olacak.
    Takımın idari direktörü Walter Riedl, BMW Sauber'in resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, "Planımıza uygun gidiyoruz. Sezona verilen arada parçaların üretimi tam planlandığı gibi gerçekleştirildi. Şu an, herşey 20 Ocak'a odaklanmış durumda. Yeni aracın lansmanını Valencia'da yapacağız" dedi.

Yeni aracın parçalarının bir araya getirilmesi için, lansman öncesinde fazladan 5 gün bıraktıklarını da sözlerine ekleyen Riedl, "Bu amaçla dolu dolu 5 günü bir kenara koyduk. Ancak sezon sırasında yeni bir aracın tümüyle montaj edilmesi sadece birkaç saat alacak" dedi.
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doğru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eğri olsam; elde tutarlar beni,
    Doğruda aç görmedim; eğride tok,
    Eğri yay elde kalır; menzil alır doğru ok.

Mevlana

0 Bu Konu icin
    690 Toplam

Ferrari, bu yıl uygulanacak köklü kural değişikliklerinin, 2008'deki dünya şampiyonluğunu savunmayı daha zor hale getireceğine inanıyor.
    Geçtiğimiz yıl sürücüler klasmanında şampiyonluğu McLaren pilotu Lewis Hamilton'a kaptırmasına rağmen İtalyan ekibi, son 10 yı içinde sekizinci dünya şampiyonluğuna ulaşmıştı.

Takım patronu Stefano Domenicali, sezona verilen arada yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürmelerine karşın, yeni aerodinamik düzenlemelerin ve maliyetlerin düşürülmesi sonucu getirilen bazı kısıtlamaların işlerini karmaşık hale getirdiğini söyledi.

Yeni F60'ın Mugello'daki lansmanında konuşan Domenicali, "Hedefimiz ilk takımlar arasında olmak. Yıllardır bunu hep yapıyoruz. Fakat bu yıl işimiz biraz daha karmaşık ve daha zor olacak" ifadelerini kullandı.

Domenicali, "Yani bu yıl geçmişteki başarılarımıza güvenmeden mütevazi bir sezon geçirmek zorunda kalacağız. Hayat zor... Herşey de gittikçe daha da zorlaşıyor" dedi.

Sezon içi test yasağı dahil yeni düzenlemeler nedeniyle ilginç bir sezon yaşayacaklarını düşündüğünü söyleyen Domenicali, "2009 sıradışı bir sezon olacak, hedefimiz ilk takımlar arasında bulunmak. Motivasyonu çok yüksek iki sürücümüz var, bu zaten herşeyi anlatıyor" diye konuştu.

Yeni aracın ilk testlerini yaptığını ve araçla ilgili tüm bilgileri analiz etmekte olduklarını ifade eden Domenicali, Raikkonen ve Massa'nın bu sene şampiyonlukta, geçmişte olduğundan daha büyük rol oynayacaklarını kaydetti.

Domenicali, "Sürücülerin takıma daha fazla girdide bulunacağına inanıyorum. Dolayısıyla sistemimiz yüzde 100 etkili olursa, pilotlarımıza, performans seviyelerini artırmaları için geçmişte olduğundan çok daha fazla fırsat vereceğiz" dedi.
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Mevlana

0 Bu Konu icin
    690 Toplam

Ferrari takım patronu Stefano Domenicali, Ferrari'nin önümüzdeki sezon Honda Racing'e motor tedarikinin sözkonusu olmadığını söyledi.
    Honda Racing'den Ross Brawn, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklmada, müşteri motoru tedariki konusunda İtalyan ekibiyle temas halinde olduğunu duyurmuştu.

Ancak bunun mümkün görünmediğini söyleyen Domenicali, İtalyan ekibinin Honda'ya motor verme ihtimalinin "sıfıra yakın" olduğunu ifade etti.

Brawn geçen haftaki açıklamasında, Honda Racing'in, sezonun ilk yarışına çıkacak şekilde 2009 aracına yönelik hazırlıklarını sürdürdüğünü belirtmişti.

Gazzetta dello Sport'a konuşan eski Ferrari teknik direktörü Brawn, "Honda, bize motor vermeyeceğini söylemişti. Bu yüzden ben de Ferrari ile temasa geçtim. Ancak şu an imzalanmış hiçbir şey yok. Fakat Başkanı Luca di Montezemolo'nun ve Stefano Domenicali'den desteği takdirle karşılıyorum" diye konuşmuştu.
    -W. Butler-

Mevlana

0 Bu Konu icin
    690 Toplam

Ferrari Teknik Direktörü Aldo Costa, F60'ın, geçtiğimiz sezon şampiyon olan selefiyle hiçbir ilişkisinin bulunmadığını söyledi.
    Costa, downforce'un düşürülmesi, oluksuz lastiklere dönülmesi ve KERS'in uygulanması gibi radikal değişikliklerin takımı, bu yıl bambaşka bir araç üretmeye mecbur bıraktığını belirterek, F60'da F2008'den çok farklı bir tasarım felsefesinin uygulandığını kaydetti.

Costa, "Sizin de gördüğünüz gibi yeni araç, selefinin devam değil, beyaz bir sayfaya çizilmiş yepyeni bir araç" dedi.

Yeni kuralların tasarımda köklü değişikliklere neden olduğunu belirten Costa, oluksuz lastikler nedeniyle yeni araç üzerinde çok önceden çalışmaya başladıklarını söyleyerek, "Çok uzun ve yoğun bir çalışma oldu" diye konuştu.

Sezon içi test yasağı nedeniyle İtalyan ekibinin önünde sadece beş test bulunduğunu hatırlatan Costa, "Mugello'dan sonra Portekiz'de Portimao'ya gidiyoruz. Ondan sonra Şubat ayındaki testler için Bahreyn'e hareket edeceğiz. Ardından da Mart'ta Jerez ve Barselona testlerine çıkacağız" dedi.

Takım bütçelerinin daraltılmasına yönelik tasarruf tedbirleri çerçevesinde rüzgar tünellerinin kullanımında da sınırlamalarla karşı karşıya olduklarını vurgulayan Costa, fabrika merkezli gelişim çalışmalarının artık kaçınılmaz olarak daha önemli hale geleceğini ifade etti.

Costa, "Tüm metodolojimizi çok derinden analiz etmek zorundayız. Tezgah üzerindeki çalışmalara çok daha fazla efor sarfetmemiz gerekiyor artık" diye konuştu.
    -W. Butler-

Mevlana

0 Bu Konu icin
    690 Toplam

Ferrari, sezon içi test yasağının şampiyonluk mücadelesini etkilemeyeceğini, buna araçların performansının karar vereceğine inanıyor.
    Ferrari Teknik Direktörü Aldo Costa, takımların sezon boyunca araçlarını geliştirebilmek için yeterince fırsat olacağını düşünüyor.

Costa, "Bizler, bir hedefi başarmak teknik olarak mümkünse, bunu başaracağımız düşüncesine alışkınız. Fakat bu kez daha zor olacak" dedi.

Yeni kurallara göre mümkün olan ihtimalleri değerlendireceklerini ifade eden Costa, kilometre sınırlaması, yeni parçalar ve genel dayanıklılık çalışmaları nedeniyle işlerinin zor olacağını, bununla birlikte yeni duruma adapte olacaklarını ifade etti.

Ferrari Baştasarımcısı Nikolas Tombazis ise, sezon içi test yasağının, araç gelişiminin olmayacağı manasına gelmediğini, çalışmaların sezon sonuna kadar süreceğini kaydetti.

Tombazis, "Avustralya'da kullanılan araç sezonun son yarışında kullanılacak olanla aynı olmayacak" dedi.
    -W. Butler-

Mevlana

0 Bu Konu icin
    690 Toplam

KV Racing Technologhy, 2009 sezonunda takımda yarışması için Mario Moraes ile anlaşma imzaladı
    20 yaşındaki genç Brezilyalı pilot, geçtiğimiz sene Formula 3 serisinden Dale Coyne Racing takımında yarışmak için Indy Car'a geçmiş ve çaylak sezonunda sabit ilerlemeler kaydetmişti. Umut verici performanslarının çoğu her ne kadar kazalar ile sonuçlanmış olsa da, geçen sene aldığı en iyi sonuç Watkins Glen'de aldığı yedincilikti.

Takımın ortaklarından Jimmy Vasser, ''Mario, takımımıza katıldığı için çok heyecanlıyız. Mario, genç ve aşırı derecede yetenekli. Geçen sene bizi, hem oval hem de yol/cadde pistlerindeki performanslarından ötürü hayran bıraktı. Onun daha da büyümesi, gelişmesi için ileriye bakacağız. Kendisinin 2009 sezonunda daha rekabetçi olacağına dair güvenimiz tam'' şeklinde konuştu.

Mario Moares de KV ile büyük bir ilerleme kaydedeceğine inandığını belirterek, takım sahipleri Kevin Kalkhoven ve Jimmy Vasser'e, ona bu fırsatı verdikleri için teşekkür etti.
    -W. Butler-

Mevlana

0 Bu Konu icin
    690 Toplam

Formula 1'de yerini Donington Park'a kaptıran Silverstone pisti, 2010'dan itibaren en az 5 yıl gibi bir süre ile MotoGp'ye Britanya GP'si için ev sahipliği yapacak.
    Anlaşmaya yakın olan bir kaynağa göre, bu değişimin olacağı yönünde söylentiler vardı. 1987 yılından beri ev sahipliği yapan Donington Park, son yıllarda özellikle padok konusunda MotoGp için mutsuzluk kaynağıydı.

MotoGP destekçisi Dorna'nın patronu Camelo Ezpeleta konuyla ilgili olarak, ''MotoGp Dünya Şampiyonasının, 2010'dan itibaren Silverstone'a dönüyor olmasından ötürü çok memnunuz. Silverstone pistinin mükemmel tesisleri ve 1970'ler ve 1980'lerde şahane yarışlara ev sahipliği yapmış harika bir geçmişi var. Gelecek sene, Silverstone'nun çok başarılı bir organizasyon gerçekleştrieceğini eminiz '' şeklinde konuştu.
    -W. Butler-

Mevlana

0 Bu Konu icin
    690 Toplam

David Coulthard, Jenson Button'ın boş bir Torro Rosso koltuğunun peşinde olmaktansa, Honda Racing takımının kurtarılması konusunda umudunu yitirmemesine hak verdiğini söyledi. Coulthard aynı zamanda, eğer takımın geleceği emniyette değilse, Button'ın başka takımlara bakacağını söylemesi gerektiğini de belirtti
    Honda Racing F1'in satılmasının hala belirsizliğini koruduğu şu günlerde griddeki tek boş koltuk, Torro Rosso pilotu Sebastien Buemi'nin yanı. Fakat Button, bu zamana kadar Honda F1'in kurtarılması yönünde takıma sadık kalacağına dair açıklamalarda bulundu. Honda ise, 2009 sezonu için hala anlaşması olan İngiliz pilot'un gerekli durumda, dilerse, serbest kalabileceğini belirtti.

Coulthard, ''Torro Rosso'nun takım patronu değilim, fakat kişisel olarak Jenson'ın Honda ile kalma arzusunun anlaşılabilir olduğunu düşünüyorum. Oradaki yatırımı ve gelişmeyi görüyor. Takımı çok iyi tanıyor, seviyor ve güveniyor. Eğer, herhangi biri takımı satın alacaksa onun bu düşüncelerinin ve takımdaki varlığının önemli bir etkisi olacağına eminim.''

''Doğal olarak zor bir karar vermek zorunda. Tam olarak zamanını bilemiyorum, Şubat ortası diyelim. Kafasında takımın 2009'da gridde olamayabileceği ihtimalini tutmalı ve Torro Rosso seçeneğini düşünmeli.''

Coulthard, Button'ın 2009 sezonunda yarışamamayı göze alamayacağını düşünüyor.

''Şahsen, 1 yıl boşta kalmayı seçmezdim. Formula 1 bugün çok hızla ilerliyor ve birçok yetenekli genç pilot var.''

''Jenson'ın yarış kazanmış ve ıslak hava şartlarında olağanüstü bir pilot olduğunu biliyoruz. Kuru hava şartlarında da hızlı. Eğer hızlı bir yarış pilotu istiyorsanız, Jenson doğru bir seçenek.''
    -W. Butler-

Mevlana

0 Bu Konu icin
    690 Toplam

Sebastian Buemi, Formula 1'deki ilk sezonunda üstleneceği görevin zorluğu konusunda "hayal görmediğini" söyledi.
    20 yaşındaki İsviçreli sürücü, Scuderia Toro Rosso ile anlaşmasının ardından Avustralya'da F1 kariyerinin ilk yarışına çıkacak.

Geçtiğimiz sene takıma ilk zaferini yaşatan Sebastian Vettel'in yerine geçecek olan Buemi, ilk yılın çok zorlu geçeceğini beklediğini ifade etti.

Buemi, Toro Rosso'nun resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, "Gerçekçi olmak zorundasınız. Kendinize güvenmek ve kendinizi mümkün olan en iyi duruma getirmek zorundasınız. Fakat bu arada ayaklarınızın da yere basması ve istediğiniz sonuçları alamadığınızda hemen depresif olmamanız gerekiyor" dedi.

Buemi, "Zor bir sezon olacak. Takımdaki herkes, motor sporlarının zirvesinde olmanın getirdiği disiplinle aracı geliştirmek için çok sıkı çalışıyor olacak. Daha alt kategorilerde iyi iş yaparsanız sonuç alırsınız, fakat F1'de bu otomatik olarak kendiliğinden gelmiyor" ifadelerini kullandı.

F1'de yarış kazanmanın çok zor olduğunu ve bunun da F1'in bir özelliği olduğunu kaydeden Buemi, "Yirminci olmayı amaçlayarak yarışamazsınız, bu saçmalık olur. Kendinize yüksek standartlar belirlemelisiniz ancak bunu yaparken de abartıya kaçmamalısınız. İlk senemde dünya şampiyonu olmayacağım!" dedi.

Takım arkadaşı konusunda bir tercihinin olmadığını belirten Buemi, "Benim için önemli olan Formula 1'de yer almak. Takım arkadaşımın kim olacağı önemli değil" diye konuştu.

Buemi, "Elbette takım arkadaşımı geçmek ve mümkün olduğunca rekabetçi olmak isteyeceğim. Belki de çok tecrübeli bir takım arkadaşım olacak. Bu kez onu seyrederek, ondan mümkün olduğunca çok şey öğrenmeye çalışacağım" dedi
    -W. Butler-

Mevlana

0 Bu Konu icin
    690 Toplam

FIA, Honda Racing'in bir alıcı bularak sezona başlayacağı düşüncesiyle 2009 Formula 1 gridinde iki araçlık yeri rezerve etmiş durumda.
    FIA'nın resmi kayıt listesinde 18 ve 19 nuraları araçlar, Honda Racing sezona başlayacak şekilde takıma ayrıldı.

Federasyondan yapılan açıklamada, "FIA takımın satılık olduğunu gözönüne almaktadır" denildi.
    FIA'nın listesinde sürpriz bir isim bulunmuyor. Listede Toro Rosso'nın Sebastian Buemi ile anlaştığını açıklamasının ardından Honda dışında belli olmayan bir araç bulunuyor.

McLaren pilotu Lewis Hamilton 1 numarada yer alırken, Felipe Massa'nın geçen seneki çıkışına rağmen 3 numarada Kimi Raikkonen bulunuyor.

Bu arada Force India'nın Ferrari motoru kullanmaya son vermesinin ardından takım resmi olarak Force India-Mercedes olarak yarışacak.
    -W. Butler-

Mevlana

4. sayfa - 268 sayfa var BirinciBirinci 123456781454104 ... SonuncuSonuncu