turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1. sayfa - 268 sayfa var 123451151101 ... SonuncuSonuncu
2673 sonuçtan 1 ile 10 arası
    TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Standart Motor Sporlari - 2009 Haberleri

Yeni Yil ,Yeni haberler

Bernie Ecclestone, küresel finans krizinin Formula 1'i etkileyeceğini ancak bunun kesinlikle sarsıcı olmayacağını ifade etti.
    Kriz nedeniyle araç satışlarında önemli düşüşler yaşayan Japon otomobil devi Honda, tasarruf tedbirleri çerçevesinde, F1 faaliyetlerine son verdiğini açıklamıştı. Bununla birlikte Ecclestone, 2009'da işlerin eskisi gibi olacağını savundu.

78 yaşındaki F1 patronu, "Dünyadaki finans krizinin, otomotiv sektörü dahil, herkesi etkilediği elbette ortada. Fakat kriz, Formula 1'i ciddi olarak etkilemeyecek" dedi.

Formula 1'in büyük kitleler tarafından takip edilen popüler bir spor dalı olduğunu belirterek, olimpiyat oyunları gibi dünya genelinde herkes tarafından izlendiğini vurguladı.

Sırbistan'ı ziyareti sırasında Press gazetesine konuşan Ecclestone, "Bildiğim kadarıyla gelecek sezonun tüm yarışlarının biletleri neredeyse satıldı" dedi.

Bununla birlikte hala birçok ülkenin F1 takvimine girmek istediğine dikkat çeken Ecclestone, "Dahası LG ve DHL gibi küresel iki firmayla büyük anlaşmalar imzaladık" şeklinde konuştu.

Ecclestone ayrıca, dünya genelinde reklam yapmak isteyen küresel firmaların, Formula 1'in pazarlama stratejileri için en ucuz yol olduğunu bildiklerini vurguladı.
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doğru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eğri olsam; elde tutarlar beni,
    Doğruda aç görmedim; eğride tok,
    Eğri yay elde kalır; menzil alır doğru ok.

Mevlana

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Standart Cevap: Motor Sporlari - 2009 Haberleri

DTM serisinde mücadele eden Paul di Resta, gelecek sezon Formula 1'de görev üstlenmeye "yakın" olduğunu söyledi.
    22 yaşındaki İskoç pilotun, Force India'nın gelecek yılki sürücü kadrosunu değiştirmeyeceğini açıklamasının ardından, F1'e geçme şansının ortadan kalktığı düşünülüyordu.

Ancak Daily Record gazetesi, di Resta için test pilotluğu görevinin hala mümkün olduğunu yazdı.

DTM serisinde Mercedes adına yarışan di Resta, "(Bir F1 takımıyla) anlaşma imzalamaya yakınım. Formula 1 benim için hala mümkün" dedi.

Haberde, menajerliğini, Lewis Hamilton'ın babası Anthony'nin yaptığı di Resta'nın, düzenli test pilotluğu görevini üstlenebileceği veya DTM serisinde kalarak, aynı zamanda test pilotluğu yapabileceğini belirtti.
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Mevlana

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Eski dünya şampiyonu Mika Hakkinen, Formula 1'in iki önemli ismi olan Bernie Ecclestone ve Kimi Raikkonen'i savundu.
    2001'de McLaren yarış pilotu olarak aktif F1 kariyerine veda eden 40 yaşındaki Fin sürücü, Raikkonen'in şanssız bir sezonun ardından gelecek yıl yeniden şampiyonluk mücadelesine döneceğini söyledi.

Hakkinen, "Kimi bu yıl iyi bir sezon geçirmedi. Fakat 2009'da yeniden saldıracak ve yarışlar kazanacak. Neyin yanlış olduğunu biliyor. O yüzden bunların tekrarlanmasına izin vermeyecek" diye konuştu.

Fin sürücü ayrıca F1'in 78 yaşındaki patronu Ecclestone'a da, görevini bırakması çağrılarının ardından destek verdi.

Hakkinen, "Ecclestone mevcut göreve geldiğinden bu yana, Formula 1'i ileriye ***üren insanlardan biri oldu. Bu iş için kesinlikle doğru adam" ifadelerini kullandı.
    -W. Butler-

Mevlana

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Brezilyalı sürücü Rubens Barrichello, Honda'nın Formula 1 faaliyetlerinden çekildiğini açıklamasına rağmen, takımın yeni bir sahip bulacağını ve bir dereceye kadar pozisyonunu güçlendirdiğini ifade etti.
    por basınında yer alan haberlerde Honda'nın satın alınacağı ve Bruno Senna'nın gelecek yıl yarış aracına geçme ihtimalinin çok yüksek olduğu belirtiliyor. Bununla birlikte Barrichello, takımın yeni sahiplerinin kendisi gibi çok daha tecrübeli bir pilota ihtiyaç duyacaklarını düşünüyor.

Barrichello yaptığı açıklamada, "Sonuçta, dediğim gibi, benim için çok fazla bir değişiklik olmayacak. Takım satılır da, daha küçük bir bütçeyle idare edilirse, buradaki yetenikli insanlar, özellikle de Ross'la, sürücülerin daha tecrübeli olmasına ihtiyaç duyacaklarını düşünüyorum. Sanırım çok fazla birşey değişmeyecek" dedi.

Şu an İngiltere'de Honda fabrikasını ziyaret eden Brezilyalı sürücü, kendisine başka serilerden teklifler geldiğini de söyledi.

Barrichello, "Bazı kimselerle görüştüm. Honda'nın çekildiğini açıklamasından sonra telefonum farklı işler dolayısıyla çalmaya başladı. WTCC'den Daytona 24 Saat yarışlarına kadar birçok yerden telefon aldım" dedi.

Brezilyalı pilot bununla birlikte tümüyle F1'e odaklı olduğunu belirterek, "Hız tutkum nedeniyle herşeyi yapabilirim, IRL'ye bile geçebilirim. Fakat F1'de henüz bitmemiş bir işim var. Şampiyon olamasam bile, daha iyi bitirebileceğimden eminim" dedi.
    -W. Butler-

Mevlana

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Michael Schumacher, Hamilton'un geçtiğimiz sezon 2. defa şampiyonluğu son yarışta kaybetmesi durumunda tüm saygınlığını yitireceğini düşündüğünü söyledi. 2007' de Hamilton şampiyonluğu bir puan farkla son yarışta Kimi Raikkonen'e kaptırmış, 2008' de ise bir puan farkla Felipe Massa'dan almıştı.
    İtalyan La Repubblica gazetesine konuşan Schumacher: "Eğer Lewis yine son yarışta bir puan farkla şampiyonluğu kaybetseydi F1'deki saygınlığına çok büyük zarar verirdi."

"Bu durum başınıza bir defa gelirse sizin için bir masal olur.Fakat aynı olayı 2.defa yaşarsanız artık sizin için alışkanlık olmaya başlamıştır."

"Eğer son yarışta şampiyonluk yine avuçlarının arasından kayıp gitseydi bu kariyerinin geri kalanı için ömür boyu bir uğursuzluk olurdu." dedi

Schumacher Hamilton'un 2007'de yaşadığı durumun benzeri 1997'de Jacques Villeneuve ve 1998'de Mika Hakkinen'e karşı yaşamıştı.2006'da ise şampiyona lideri olarak gittiği sezonun sondan bir önceki yarışı Japonya'da yaşadığı motor arızası nedeniyle şampiyonluğu Fernando Alonso' ya kaptırmıştı.
    -W. Butler-

Mevlana

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

2008'de şampiyonluk mücadelesi veren Brezilyalı Felipe Massa, Bernie Ecclestone'un düşüncesi olan madalya sistemine arka çıktı ve "ilginç bir fikir" olarak nitelendirdi
    Buna rağmen Felipe Massa medyanın, 2008'de Lewis Hamilton'dan daha çok yarış kazandığı için bu sistemin geçerli olması durumunda şampiyon olacağı dolayısıyla şampiyonluğu daha hak ettiği düşüncesine de karşı çıktı.

"Evet ilginç bir fikir.Neler olacağını birlikte göreceğiz.Bana ne söyleyeceğinizi biliyorum: Bu sistem geçerli olsa ben şampiyon olacaktım."

"Fakat bu yanlış bir değerlendirme.Çünkü sezon başında nasıl bir puanlama sistemine sahip olduğumuzu biliyorduk ve yarışlara buna göre odaklandık."

Fikrin sahibi Bernie Ecclestone'da Hamilton'un şampiyonluğu haketmediği düşüncesinde olduğunu belirtmişti.Formula 1 resmi sitesindeki röportajında Bernie: " Demek ki şampiyon olmak kaderinde varmış.Kazanamasaydı asıl soru "Ne zaman kazanacak? " olurdu.Saçmalık." dedi.
    -W. Butler-

Mevlana

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Bernie Ecclestone verdiği basın demeçlerinde Michael Schumacher'in tekrardan tam sezon yarışmak için dönmesi halinde kapıların sonuna kadar açık olduğunu söyledi.
    7 kez dünya şampiyonu Schumacher 2008'de Alman Superbike Şampiyonası yarışlarında sahne almış ve Honda'dan tam sezon yarışmasına yönelik bir teklif almıştı.

Honda Racing'ten Carlo Fiorani "Eğer Michael bizimle yarışmak isterse, istediğini yapmanın bir yolunu buluruz.Tek yapması gereken bize sorması." demişti.

Schumacher ise " Benim amacım Dünya Superbike Şampiyonası'nda (WSB) yarışmak." diyerek teklifi geri çevirmişti.

"Belki izlemeye gidebilirim.Fakat yarışmayacağım kesin."

Ecclestone ise Schumacher hakkındaki konuşmalarında:

"Michael'in WSB'de yarışmayacağı iyi bir haber.Çünkü sadece gösteri amaçlı yarışması O'nun için yeterli olmazdı.Gerçek temposuyla ve zorlayarak yarışması gerekir ki bu da tehlikeli olur." dedi.
    -W. Butler-

Mevlana

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

İngiltere GP'ye 2010 yılından itibaren ev sahipliği yapması planlanan Donington Park pistine yönelik yapılan değerlendirmelerde, bölgedeki ses seviyesinin artacağı ancak yerel ekonomiye olan ciddi katkısının bu dezavantajı ortadan kaldıracağı belirtildi.
    Derby Evening Telegraph gazetesinde yayınlanan habere göre, pistin bulunduğu bölgenin belediye meclisi, F1 yarışlarına ev sahipliği yapmanın bölgeye 100 milyon sterlin getirisinin olacağına inanıyor. Belediyenin bu nedenle, önümüzdeki Perşembe günü Donington Park pist planına ilişkin kararı onaylaması bekleniyor.

Belediye yetkilisi Mark Alflat yaptığı açıklamada, "Donington pisti, çok ciddi ekonomik fırsatlar sunuyor. Grand Prix sayesinde bölgeye hem yatırım yapılacak, hem de pist çok sayıda ziyaretçiyi buraya çekecek. Yeni tesislerin yanı sıra gelişim projeleri de inşaat sektöründe ciddi bir istihdam sağlayacak" dedi.

Alflat, "Bu da bölgeye yatırımın ve yüksek nitelikli istihdam fırsatlarının gelmesi demek" diye konuştu.

Alflat ayrıca pistin restorasyon çalışmalarının ses kirliliğini artıracağını, ancak bunun seviyesinde çok sınırlı alanları etkileyeceğini söyledi.

Bu arada bazı yetkililer Donington pistine ilişkin belediye kararın olumlu sonuçlanması durumunda, yarış haftasında taraftarların ücretsiz otobüslerle piste taşınacağını ifade etti.
    -W. Butler-

Mevlana

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Robert Kubica, modern Formula 1 sürücülerinin motor sporlarında ilk önemli adımı attıkları yer olan kartingle bağlarını güçlendirecek.
    BMW Sauber'in resmi internet sitesine konuşan Polonyalı sürücü, "Kartingi her zaman sevdim. Kartingde mücadele etmek büyük zevkti. Siyasetin olmadığı ve sadece müthiş bir rekabetin yaşandığı bir kategori" dedi.

Kartingde yeni projeleri hayata geçirmek istediğini belirten Kubica, bu çerçevede, 2001'de F1'e geçmeden önce mücadele ettiği ve kendi takımını kurduğu, İtalyan kart imalatçısı Birel'le son zamnalarda yeniden irtibata geçtiğini söyledi.

Yeni kart aracını test ettiğiğini belirten Kubica, bu konudaki yeni projelerin yönetimiyle de ilgileneceğini belirtti.

Kubica, "Bana F1'in yolunu açan ve buraya taşıyan kart yarışları camiasında aktif olarak birşeyler yapmak istiyorum. Kartingi hala çok seviyorum" dedi.
    -W. Butler-

Mevlana

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Toro Rosso'nun eski ortaklarından Gerhard Berger, Formula 1'in ekonomik durumu konusunda iç açıcı olmayan değerlendirmelerde bulundu.
    Red Bull'un ikinci takımı olan Toro Rosso'nun yüzde 50 hissesini satan Berger, İsviçre'nin SonntagsBlick gazetesine verdiği demeçte, Formula 1 tutkusunun sürdüğünü belirterek, "Ancak ben F1'i bir ticaret olarak görmek zorundayım. Sağlıklı olmayan bir ortamda ticaret yapmam istemem" dedi.

Berger, "Formula 1 sadece küresel finans krizinden etkilenmiyor, krizi kendisi üretiyor" ifadelerini kullandı.

Artık bir takım çalıştırmaya "dayanamadığını" belirten Berger, ayrıca Red Bull'un takımın tamamına sahip olmadığını, dolayısıyla artık takımın idaresinde ellerinin serbest olduğunu söyledi.

Berger ayrıca, "Bugün yıllık 300 milyon dolarlık bir bütçeyle yapılmakta olanlar, şartlar uygun olmadığında, 30 milyon dolarla da yapılabilir" dedi.

Formula 1'in içinde bulunduğu durumdan kurtulmak için "Bernie Ecclestone'un yeteneklerini bolca kullanmak" zorunda kalacağını kaydeden Berger, "Formula 1 şu an ince bir buz tabakasının üzerinde. Geleneksel pistlerin organizatörleri artık masrafları karşılayamıyorlar. Normal sponsorlar, yüksek giderleri karşılayamıyor" diye konuştu.

Formula 1'den doğru zamanda ayrıldığını belirten Berger, "2009'da Toro Rosso, Buemi ile iyi ve hızlı bir pilota sahip olacak" dedi.
    -W. Butler-

Mevlana

1. sayfa - 268 sayfa var 123451151101 ... SonuncuSonuncu