turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    Senior Member cudix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    18 Toplam

Standart Acronis True İmage F11' e bas Windows yeniden kurulsun resimli kurulum

F11' e bas Windows yeniden kurulsun

sistem ve hardisk yedeklemede en yoğun kullanılan programlardan biri olan acronis true image programının uzun süredir kullandığım bir özelliğinin bir çok kişi tarafından

bilinmediğini farkettim..
    bir sitede görünce shanex üyeleriyle paylaşmaya karar verdim.
    bu özellik kısaca şöyle:bazı laptoplarda görmüşsünüzdür..laptopun yanında işletim sistemi cd si
    vermezler.bunun yerine bilgisayar çöktüğünde açılışta birkaç tuşa
    basarak sistemi geri getirirsiniz.bizde bunun gibi "acronisi kullanarak hardiskte gizli ve ulaşılamayan bir bölüm oluşturup buraya sistemimizn yedeğini alacagız.sonra sistem çöktüğünde hiç açılmasa bile biz
    herhangi bir cd ye ihtiyaç duymadan yedeğimizi geri yükleyeceğiz."
    öncelikle acronis true image programını hiç kullanmamış olanlar ve ne işe yaradığını bilmeyenler.aşağıdaki linkten görsel anlatıma ulaşabilirler..
    Acronis True İmage programı bilgisayarınızın yedeğini alan kendi dalında oldukca populer sistem yedekleme programıdır.. Programın kullanımını gorsel anlatımını asağıdaki linkten indirebilirsiniz..

CODE
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

(27554 KB).

-Acronis True Image Home sabit diskinizin tam bir kopyasını yaratmanızı sağlayan en iyi yedekleme yazılımıdır bunu bir çok kişi biliyor peki Acro
    nis True Imagenin Active Acronis Startup Recovery Manager özelliğini biliyormusunuz.
    Active Acronis Startup Recovery Manager sizi yedeklerinizi DVD yazma derdinden kurtarıyor. Hardiskinizde küçük bir bölüm ayırıyorsunuz tüm yedeklerinizi ayırdığınız bölüme yüklüyorsunuz sorun çıktığınıda F11 bastığınızda tüm yedekler ilk kuduğunuz şekilde yeniden yükleniyor.

A. Acronis Startup Recovery Manager
    İlk aşama olarak kullandığınız işletim sisteminin boot bölümünü silip kendi boot menüsünü yüklüyor.

-Starting Acronis Loader

-Press F11 for Acronis Startup Recovery Manager...

şeklinde bir yazı ile açılıyor bu ekranda F11 basarak yedek alabilir veya mevcut yedeğinizi yükleyebilirsiniz.
    1. Management Tools

2. Activate Acronis Startup Recovery Manager

3. Activate Acronis Startup Recovery Manager kurulum sihirbazında Next tıklayarak bir sonraki aşamaya geçin.

4. Activate Acronis Startup Recovery Manager resimde görüldüğü gibi disk bilgileriniz gösteriliyor burada seçeceğiniz disk üzerinde Acronis Secure Zone bölümü oluşturucağız.

5. Acronis Secure Zone alanının kaç GB oluşacağını belirliyoruz. Windows işletim sistemi Office ve diğer yüklediğiniz programları düşünerek buradaki değeri belirleyin. Bu arada burada oluşturduğunuz disk bölümü Bilgisayarım tıkladığında görünmez gizli Partition' dır.

6. Acronis Secure Zone bilgisayarınız ortak kullanıyorsanız Acronis Secure Zone kısmına şifre ile koruyabilirsiniz.

7. Acronis Secure Zone bilgilerini gösteriyor Proceed ile Acronis Secure Zone partition oluşturmaya başlayın.

8. Acronis Secure Zone oluşturuluyor

9. Bu işlemden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

10. Bilgisayarım kısmına girdiğinizde oluşturduğunuz bölüm görünmüyor. Disk bölümünü görebilmeniz için Denetim Masası | Yönetimsel Araçlar | Bilgisayar Yönetimi | Depolama | Disk Yönetimi kısmına görebilirsiniz.

B - Backup ve Restore
    İlk aşamada Boot menü ve Acronis Secure Zone disk bölümünü oluşturduk Şimdi işletim sistemini gerekli güncellemeleri ve programlarımızı yükleyip yedeğini alıp Acronis Secure Zone kısmına yükleyelim..
    1. Backup ve Restore

2. Backup tıklayın.

3. Backup - Next tıklayın

4. Backup - Next

5. Backup - Next

5. Backup - Next
    6. Backup - bu kısımda ilk aşamada oluşturduğumuz Acronis Secure Zone partition seçmelisiniz.

7. Backup - Next

8. Backup - Next

9. Backup - Next

10. Backup - Next

11. Backup - Next

12. Backup - Proceed

13. Backup alma işlemi bitmiştir.

C - Restore
    Gerekli yedekleri aldık ileride işletim sisteminde sorun çıktı yedeği nasıl yükleyeceğiniz anlatayım.
    1. Starting Acronis Loader - Bilgisayarınız ilk açıldığında

Starting Acronis Loader

Press F11 for Acronis Startup Recovery Manager...

Bu mesajı gördüğünüzde F11 tuşuna basın

2. Acronis True Image tıklayın.

3. Recovery kullanarak sisteminizi geri yükleyebilirsiniz.

Backup ile belli aralıkla sisteminiz yedeğini güncelleyebilirsiniz

not:versiyona bağlı olarak menülerde değişiklikler olabilir..

edit:acronis kullanmayı bilen fakat bu özelliğini bilmeyenler için kısaca özetliyeyim..
    1-"manage acronis secure zone" diyerek..hdd de windows üzerinde görünmeyen yedeğinizin sığacağı kadarlık
    gizli bi bölüm oluşturun..oluştururken seçeneklerden "activate acronis startup manager" işaretli kalsın
    2-yedeginizi alırken hedef klasör olarak "acronis secure zone" gösterin
    bu kadar ..artık yedeğiniz güvende..geri yüklerkende buradan geri yükleyin..

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Konu cudix tarafından (26.01.2009 Saat 10:18 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

Member iptvduzcebey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Standart Cevap: Acronis True İmage F11' e bas Windows yeniden kurulsun resimli kurulum

selamün aleyküm arkadaşlar acronis true image 2019 uzmanı olan birisi varmı bir şey danışacaktımda bilgisayarı yedek almak için
    AlıntıAlıntı