turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1. sayfa - 16 sayfa var 1234511 ... SonuncuSonuncu
156 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Member xy07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Standart Dream Multimedia Dreambox DM500C icin Isvicreden yardim

Merhaba,

Forum ve Dreambox konusunda 1 günlük bir gecmism var, simdiden söyliyeyim :-)

1 gün önce tesadüfen böyle bir aletin oldugunu ögrendim ve aldim, alirken bir cok kanal kayitliydi izleyebiliyordum ama sansya bizim ufaklik nasil yapti bilemem kanallarin yarisini silmis :-) aleti aldigim kiside nerededir allah bilir.
    Bu konuda sizlerin yardimina ihtiyacim var, ben Cabelcom hattindan Isvicredeki ve almanyadaki sifreli kanallari izliyebiliyordum aynizamanda bazi Türk kanallarida vardi
    Dedigim gibi bunlar gitdi, nasil geri getiririm bunlari hic bir bilgim yok Forumunuz cok genis ve detayli ama bunlarin hepsini veya benim ihtiyacimi görecekleri okmumam icin azda olsa biraz bilgim olmali ama oda yok, onun icin böyle bir baslik acma ihtiyaci duydum.
    Yapmak istedigim su anda yüklü olan kanallari ve "sistemi" bilgisayarima aktarmak istiyorum (olurya bir terslik olursa bunlari bari kaybetmiyeyim) daha sonra kaybolan kanallari insallah sizin sayenizde tekrar bulmak ve asil ozaman PC`ye kopyalayip isi garantiye almak istiyorum.
    Bunlari yapabilmem icin neler gerektigini, benim gibi acemi birisinin anlayacagi sekilde, yazarsaniz cok sevinirim.

Eger bana yardim edebilmeniz icin aletin detailari gerekiyorsa lütfen bunlarin neler oldugunu yazarsaniz hemen sizlere bildiririm.

Tek umudum sizsiniz.... Simdiden Tesekkürler

Selamlar
    AlıntıAlıntı

Senior Member lange - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    321 Toplam

Standart Cevap: Dream Multimedia Dreambox DM500C icin Isvicreden yardim

slm
    yababilecegin en dogru sey kanallari yeniden araddirmakdir
    menü hangi dilden bilmiyorum almanca diyelim
    1.menü
    2.einstellungen
    3.transponder
    4.automatische sendersuche
    umarim yardimci olabilmisimdir
    kolay gelsin
    AlıntıAlıntı

Vip Member tahtali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    43 Toplam

xy07 arkadas asagda verdigim setingi kendim paket halinde ayarladim dreambox edit programi ile dreamboxa yükle program ve nasil yüklenecegi boardimizin arsivinde var takildigin bir yer olursa yazarsin
    Eklenmiş Dosya Eklenmiş Dosya
      Mesaja cevap vermeden eklentiyi indiremessiniz
    AlıntıAlıntı

Senior Member suatak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    2 Toplam

şifreli kanallar gitti dediğine göre sanırım emu değişmiştir.
    AlıntıAlıntı

Member gurkanoguz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    46 Toplam

Alıntı xy07 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Merhaba,

Forum ve Dreambox konusunda 1 günlük bir gecmism var, simdiden söyliyeyim :-)

1 gün önce tesadüfen böyle bir aletin oldugunu ögrendim ve aldim, alirken bir cok kanal kayitliydi izleyebiliyordum ama sansya bizim ufaklik nasil yapti bilemem kanallarin yarisini silmis :-) aleti aldigim kiside nerededir allah bilir.
    Bu konuda sizlerin yardimina ihtiyacim var, ben Cabelcom hattindan Isvicredeki ve almanyadaki sifreli kanallari izliyebiliyordum aynizamanda bazi Türk kanallarida vardi
    Dedigim gibi bunlar gitdi, nasil geri getiririm bunlari hic bir bilgim yok Forumunuz cok genis ve detayli ama bunlarin hepsini veya benim ihtiyacimi görecekleri okmumam icin azda olsa biraz bilgim olmali ama oda yok, onun icin böyle bir baslik acma ihtiyaci duydum.
    Yapmak istedigim su anda yüklü olan kanallari ve "sistemi" bilgisayarima aktarmak istiyorum (olurya bir terslik olursa bunlari bari kaybetmiyeyim) daha sonra kaybolan kanallari insallah sizin sayenizde tekrar bulmak ve asil ozaman PC`ye kopyalayip isi garantiye almak istiyorum.
    Bunlari yapabilmem icin neler gerektigini, benim gibi acemi birisinin anlayacagi sekilde, yazarsaniz cok sevinirim.

Eger bana yardim edebilmeniz icin aletin detailari gerekiyorsa lütfen bunlarin neler oldugunu yazarsaniz hemen sizlere bildiririm.

Tek umudum sizsiniz.... Simdiden Tesekkürler

Selamlar
    istersen dostum akşam türkiye satiyle 7 gibi olacam msn pm ile yolla bana senin pc ne girip hemen kanal setting yükleyelim sorun değil hemde görerek öğrenmiş olursun bir de yedek alalım nasıl yedek atılır alınır onuda öğrenirsin kolay gelsin...
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    43 Toplam

emu dan degil kanlarin silindigini yazmis eger fabrika ayrlarina getirmise oda sorun degil yeni image yükler o kunuda da yardimci oluruz arkadas detayli yazin ona göre bakariz
    AlıntıAlıntı

TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Alıntı gurkanoguz Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    istersen dostum akşam türkiye satiyle 7 gibi olacam msn pm ile yolla bana senin pc ne girip hemen kanal setting yükleyelim sorun değil hemde görerek öğrenmiş olursun bir de yedek alalım nasıl yedek atılır alınır onuda öğrenirsin kolay gelsin...
    usta yardim isteğini taktir ediyorum,ama bildiklerini burada paylaşırsan daha çok insan faydalanabilir

saygılar
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doğru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eğri olsam; elde tutarlar beni,
    Doğruda aç görmedim; eğride tok,
    Eğri yay elde kalır; menzil alır doğru ok.

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Merhaba,

öncelikle hepinize cevaplariniz icin tesekkür ederim.

@lange:
    dün gece Foruma yazimi yazdikdan sonra biraz kurcaladim ve kanallarin hemen hemen hepsi geri geldi, sadece Cinema 1`den 8`e kadar olan programlar gelmedi nedense, ona bir cözüm bulmus degilim henüz, farkli sitelerde cable.xml diye bir dosyadan bahsediyorlardi orada cinema kanallarini TV yapmam gerekiyormus ????? birsey anlamadim.

@tahtali:
    Dosyani indirdim, tesekkürler.
    Ama yüklemeye gelince biraz teredütdeyim, senin dosyani yükledikden sonra var olanlarda giderse vay halime, benim su anki ayarlarimi herhalde o Programla kopyalayabiliyorumdur, birde bu kanallar belli sürelerle güncelleniyormu?

@suatak
    Giden kanallarin hepsi sifreli degildi, sifresiz olanlarda vardi.

@gurkanoguz
    Teklifin icin tesekkürler ama MSN hic kullanmadim ve kullanmayi düsünmüyorum, tekrardan tesekkürler.

Hepinize tekrardan tesekkür ederim herhalde su an Tahtali arkadasin dosyasini yüklemeye calisacagim, aksama feryatlarimi duyarsaniz bilinki var olanlarda yok olup gitmistir

Selamlar
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

@tahtali Merhaba,

Dosyani yüklemeye calistim ama ilk hamlemde takilip kaldim, ne baglanabildim ne birsey.
    kyoto resimli anlatmis ama bende ne hikmetse olmadi demekki biryerde birseyleri beceremiyorum. Ben bilgisayar`dan Dreamboxa direk bir "Crossoverkabel" ile baglanmaya calistim.
    Simdi bana bunu böyle tane tane anlatabilecek bir arkadas cikarmi acaba?

Selamlar
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    43 Toplam

xy07 arkadas sen kanalari aratin geri geldigini yazmisin sinemalar haric sinema kanallari da dreamboxuna geldi ama data olarak geldigi icin tv listesinde göremesin tek yöntem verdigim setingi yüklemen seting yüklemen icinde dreamboxa baglanman gerek eger routerin varsa dreamboxa baglanman icin menu,kurulum,uzmankurulum,iletisim kurulumu
    ordaki ip ayarlarini dhcp isaret kancasini kaldirarak senin routere uygun olarak ip yazacaksin örnegin senin routerin ip 192.168.01 sayalim sende dreamboxa ip olarak su sekilde bir ip yazman lazim
    Netmask 192.168.0.12
    Type Lan
    Nameserver 192.168.0.1
    Gateway 192.168.0.1
    bunlar örnek olarak verdim sen senin routere göre ip vereceksin
    ondan sonra dreambox edit programinda dreambox ip ve sifresini vereceksin dreamboxun sifresi standart dreambox dur geriside kyoto ustanin verdigi faq bakarak setingi yüklersin tabiki sana dreamboxu veren kisi boxun sifresini degistirmediyse eger sifre koymusa yapacagin yeniden image yüklemelisin sende hangi donanim var net icin onlari yaz gerisi kolay
    AlıntıAlıntı

1. sayfa - 16 sayfa var 1234511 ... SonuncuSonuncu