turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    Senior Member DiLaRa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    1 Bu Konu icin
    253 Toplam

Standart Muhallebi Soslu Muzlu Kadayıf Tarifi

Muzlu Kadayıf İçin Gerekli Malzemeler;
    300 gr. tel kadayı
    3 muz

Muhallebisi için:
    3 su bardağı süt
    1 su bardağı toz şeker
    3 çorba kaşığı pirinç unu
    1 paket vanilya

Kızartmak için:
    Sıvıyağ

Üzeri için:
    Pirinç yeşil fıstık

Muhallebi Soslu Muzlu Kadayıf Hazırlanışı :

Muhalbesi için tencereye 3 su bardağı sütü alın.Sütün içine 1su bardağı toz şeker 3 çorba kaşığı pirinç unu ve 1 paket vanilya ilave edip muhallebiyi pişirin.300 gr.tel kadayıfı tutam tutam ayırın.1 tutam tel kadayıfın içine 1 dilim muz ilave edin ve tel kadayıfı sarıp rulo hale getirin.Tavaya sıvıyağı alın.Sıvıyağda tel kadayıfları kızartın.Servis tabağına tel kadayıfları alın.Üzerine muhallebiyi ilave edin.Muhallebinin üzerine yeşil fıstık ilave edip servis edin.

Afiyet Olsun..

AlıntıAlıntı

2. Teşekkür edenler:

ADANALI. (25.08.2011)

Senior Member sakli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    158 Toplam

Standart Cevap: Muhallebi Soslu Muzlu Kadayıf Tarifi

Alıntı aykiri1 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    5 kere okudum 2 defa denedim ama bir turlu tutam tutam ayikladigim tel kadayifin icine muzu sarmayi beceremedim
    bir turlu birseye benzemedi. bu iste bir gariplik var
    Ehh erkek eliyle kadin isine el atarsan boyle olur tabiki. Bir tavsiye, dolaptan cikmis olan kadayiflar sert ve kuru olur, sarmaya baslamadan once bu kadayiflari hafif bir sekilde islatir ve havalandirirsaniz sarmasi daha kolay olacaktir ve bu tarz tatlilarda mumkun oldugu kadar kadayiflari kirmamaya dikkat edin. Bu sekilde top kadayif, burma kadayifida sarabilirsiniz. Iclerine fistik veya ceviz koyup sarabilirsiniz sonra tereyag ile uslerini yaglayip 200 derecede pisirip, kadayif yapabilirsiniz. Serbeti ise 1 litre suya 1.750 gr seker ve yarim limon.
    Ehh bu arada kadayif tarifide verdik. Eger akliniza sen nerden diye bir soru gelirse zamaninda bu ise biraz merak sarmistim. Kolay gelsin.
    AlıntıAlıntı