Ankaralý milli kick boksçu Gökhan Acar, ''Profesyonel kick boksta ülkeme ilk dünya þampiyonluðunu getirmek istiyorum'' dedi

1991 yýlýnda boksa baþlayan, 1995 yýlýnda da kick boksa geçen milli sporcu Acar, Türkiye'nin henüz kick boksta dünya þampiyonluðu bulunmadýðýna dikkati çekerek, ''Bugüne kadar defalarca milli formayý giydim ve birçok baþarýya imza attým. Amatör kick boksta 2005 yýlýnda dünya ikincisi oldum. Þimdi de bu sporu profesyonel olarak yapýyorum. Profesyonel olarak kick boksta Türkiye'ye ilk þampiyonluðu kazandýrmak istiyorum. Bu zorlu yolda hiç yýlmadan çalýþarak, bu baþarýyý yakalamak en büyük hedefim'' diye konuþtu.

Kick boksta, profesyonel olduktan sonra da amatör turnuvalara ve þampiyonalara katýlabildiklerini vurgulayan Acar, þöyle devam etti:
''Mart ayýnýn 27'sinde Eskiþehir'de bir turnuva düzenlenecek. 7'si Türk, 14 sporcunun katýlacaðý bu turnuva, bir ilk olma özelliðini de taþýyor. Çünkü turnuva, Türkiye Kick Boks Federasyonu ile WAKO (Dünya Amatör Kick Boks Federasyonu) tarafýndan ortaklaþa olarak organize ediliyor. Bu tür turnuvalarda baþarýlý olarak, zaman içinde kemer için dövüþmek istiyorum. 85 kiloda Türkiye'nin en iyi sporcusuyum. Bu kiloda dünyanýn en iyisi olmak için mücadele edeceðim.''

-SPONSORLUK ARAYIÞI-
Milli sporcu Gökhan Acar, koyduðu hedefe ulaþmanýn fedakarlýk ve çalýþmaktan geçtiðini belirterek, sponsorlarýn da bu zor yolda kendisine yardýmcý olmalarýný istedi.

Sponsorluðun spordaki önemine de deðinen Acar, ''Kick boks için kiþiler veya kurumlar, genelde televizyondan yayýnlanan organizasyonlarda sponsor olmayý tercih ediyor. Bu konuda Ýstanbul diðer illere oranla biraz daha þanslý. Aslýnda kick boksa sponsor olanlar, daha çok bu sporu sevenlerin arasýndan çýkýyor. Ben de büyük hedefim doðrultusunda çalýþmalarýmý sürdürebilmek için sponsor ihtiyacý hissediyorum. Sponsorluk yasasýnýn da çýkmasý, bizim için büyük avantaj oldu. Ülkemin tanýtýmýna katký saðlayacak dünya þampiyonluðu hedefim için kiþilerden veya kurumlardan gerekli desteði bekliyorum'' diye konuþtu.

Gökhan Acar'ýn 27 Mart Cuma günü Kongolu rakibiyle yapacaðý karþýlaþma, televizyondan naklen yayýnlanacak.
alinti..