Dünya tenisinde 7'den 77'ye herkesin gönlünü kazanmış İsviçreli bayan raket Martina Hingis'den şok karar!

Kraliçe lakaplı başarılı sporcu Wimbledon devam ederken kendisine karşı başlatılan 'kokain' suçlamaları karşısında bugün Zürih'te bir basın toplantısı düzenleyerek tenisi bırakma kararı aldığını ve bunu sponsorlarına da ilettiğini söyledi.

Hingis'e Wimbledon esnasında kokain gerekçesiyle 3 test uygulanmış ve bu testlerden saç olanında pozitif sonuç alınmıştı. Hingis bugün düzenlediği basın toplantısında oldukça kırgın ve kızgın gözükürken, "Bu döneme kadar sadece tenisim ile anıldım. Size karşı hep dürüsttüm. Yapılan suçlamalar insanlık dışı. Kariyerimi ve yaşımı gözden geçirerek bırakma kararı aldım" dedi. 27 yaşındaki kariyeri bir dizi şampiyonluklarla süslü raket kendisini yüzde yüz suçsuz hissettiğini de sözlerine ekledi.

Bu karar tenis dünyasına bomba gibi düştü. Martina Hingis 2002 yılında sakatlığı sebebiyle kortlara veda etmiş ve 3 yıllık aranın ardından tenise geri dönmüştü. Hingis'in kokain testi sonuçlarının WTA'ya bildirilmesinden sonra tecrübeli raketin kortlara vedası resmileşecek. Kariyeri boyunca 5 Grand Slam şampiyonluğu yaşayan ve 209 hafta dünya sıralamasında zirvede yer alan İsviçreli raketi tenisseverler artık bir daha kortta göremeyecek...