turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2. sayfa - 3 sayfa var BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
24 sonuçtan 11 ile 20 arası
    TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Standart Cevap: Superleague Formula 2009 Haberleri

Kasper Anderson Danimarkalı futbol kulubü Midtylland adına Superleague Formula'daki ilk pole pozisyonunu kazandı. Zolder'deki sıralama turlarında Andersen Rangers takımı pilotu John Martin'in 0.078 saniye önünde ilk sırayı kazandı.
    Galatasaray adına yarışan Duncan Tappy ise ancak 11. sırayı alabildi.

1. Kasper Andersen Midtylland 1m19.878s

2. John Martin Rangers 1m19.956s

3. Max Wissel Basel 1m21.429s

4. Adrian Valles Liverpool 1m20.847s

5. Tristan Gommendy Porto 1m35.517s

6. Craig Dolby Tottenham Hotspur 1m19.812s

7. Esteban Guerrieri Al Ain 1m21.134s

8. Pedro Petiz Sporting 1m20.730s

9. Yelmer Buurman Anderlecht 1m19.950s

10. Antonio Pizzonia Corinthians 1m19.663s

11. Duncan Tappy Galatasaray 1m19.974s

12. Giorgio Pantano AC Milan 1m20.341s

13. Ho-Pin Tung Atletico Madrid 1m20.006s

14. Nelson Panciatici Olympique Lyonnais 1m20.395s

15. Davide Rigon Olympiacos 1m19.629s

16. Enrique Bernoldi Flamengo 1m20.344s

17. Jonathan Kennard AS Roma 1m21.815s

18. Dominick Muermans PSV Eindhoven 1m24.459s
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doğru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eğri olsam; elde tutarlar beni,
    Doğruda aç görmedim; eğride tok,
    Eğri yay elde kalır; menzil alır doğru ok.

Mevlana

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Bildiğiniz gibi futbol ile motor sporlarını birleştiren Superleague Formula serisindeki tek Türk takımı Galatasaray, bu sene İngiliz pilot Duncan Tappy ile yarışıyor.
    Biz de Duncan Tappy'yi size daha yakından tanıtmak istedik. Ayrıca Tappy ile bir söyleşi de yaptık.

Duncan Tappy, 1984'te İngiltere'nin Surrey viyaletinde doğdu. İngiliz şu anda sadece 25 yaşında olmasına rağmen birçok farklı seride yer aldı.

Tappy, 2007 yılına kadar Britanya içi yarışlarda boy gösterdi. Tappy, 2003'te Zip Formula serisinde yarıştıktan sonra 2004 ve 2005'te Britanya Formula Ford serisine geçti. İki sene farklı takımlarla şampiyonada ikinci olmayı başardı.

İngiliz pilot, Formula Ford takımı olan Jamun Racing ile 2006'da Britanya Formula Renault serisine geçti ancak bir başarı yakalayamadı.

Tappy, gelecek sene Fortec Motorsport'a transfer olarak doğru hamleyi yaptı ve Britanya Formula Renault 2.0 şampiyonu oldu. Tappy aynı sene yine Fortec Motorsport bünyesinde Formula Renauılt Kuzey Avrupa serisinde iki yarışa katıldı, bir podyum elde etti. Tappy yine aynı takımla Fransız Formula Renault'da da yarıştığı tek yarışta podyuma çıkmayı başardı.

2008, Tappy'nin kariyeri için bir dönüm noktası oldu. İngiliz pilot Superleague Formula'da Tottenham Hospur ile yarıştı ve üç kez podyuma çıktı. 12 yarıştan 10 tanesinde gridde olan ve Zolder'da zafere çok yaklaşan Tappy, sezonu 11. tamamladı. Tappy aynı sene SF'nin yanında Le Mans serisi LMP1 kategorisinde, Renault Dünya serisinde ve Britanya Porsche Carrera Kupasında da birkaç yarışa katıldı.

İngiliz pilot bu senenin başında Uluslararası Formula Master ve Indy Lights serilerinde de ikişer yarışa katıldı ve onun için asıl mücadele Superleague Formula serisinde başladı.

Duncan Tappy, bu sene Superleague Formula serisinde Galatasaray'ı ve Türkiye'yi temsil ediyor.

İşte Duncan Tappy ile yaptığımız özel söyleşi;

Ozan Kulcu: Bu sezonun sonunda şampiyonanın neresinde olacağınızı düşünyorsun?

Duncan Tappy: Mümkünse ilk 3'ü düşünmek istiyorum!

OK: Geçen sene sen zafer birkaç kez yaklaştın, özellikle Zolder'da. Bu sene Galatasaray ile yarış kazanabileceğini düşünüyor musun?

DT: Evet. Birlikte olduğum takım Magny-Cours'tan beri bu seri üzerinde çok çalıştı ve çok zaman harcadı. Umarım Galatasaray için yarış kazanabilirim!

OK: Sence bu sezonun favorisi kim olacak?

DT: Bence Liverpool olacak. Şimdiden kazanmaya başladılar ve çok istikrarlılar.

OK: Bu sene St. Petersburg'da bir Indy Lights yarışına katıldın. Gelecekte Amerikan serilerinde bir kariyer yapabilir misin?

DT: Her zaman söylerim, ben yarış otomobillerinde kariyer yapmak istiyorum, Avrupa veya Amerika olması benim için önemli değil. Bana uyar. Benim istediğim şey yarışmak.

OK: Hangi futbol takımını tutuyorsun?

DT: Gençken büyük bir Arsenal taraftarıydım. Ancak daha sonra pek birini tutmamaya başladım, tabi Superleague Formula 2009 başlayana kadar. Artık Galatasaray'ı tutuyorum.

OK: İyi futbol oynar mısın?

DT: Küçükken yerel futbol kulübünde çok oynardım. Hala da topa iyi vurabilirim!

OK: TurkiyeF1.Com aracılığı ile Superleague Formula fanlarına iletmek istediğin bir mesaj var mı?

DT: Galatasaray harika bir futbol takımı. Bu sezon hem futbolda hem pistte güzel şeyler yapacağız. Tüm fanlarımıza selamlar.

OK: İyi Şanslar Duncan.

Duncan Tappy'ye ve Galatasaray'a bu sene Superleague Formula'da, UEFA Avrupa liginde ve tabi Türkiye liginde başarılar...

Ozan KULCU, TurkiyeF1 ÖZEL HABER
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Mevlana

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Sonangol Superleague Formula 2009 sezonunun 1-2 Ağustos tarihlerinde yapılacak üçüncü yarışında Galatasaray takımının direksiyonunda yeni pilot Scott Mansel (23) olacak.

Motorsporlarının heyecanı ile futbolun coşkusunu bir araya getiren Superleague Formula serisinde Türkiye'yi temsil eden tek takım olarak yarışan Galatasaray, sezona Duncan Tappy ile başlamıştı. Ancak ilk iki yarış sonunda takım sezona İngiliz pilot 1985 doğumlu, EuroBOSS F1 serisinde şampiyonluk kazanmış ve test pilotluğu da yapan Scott Mansel ile devam etme kararı aldı.

Scott Mansel, Formula 1 aracı ile en genç resmi test yapan pilot.

Mansel, İngiltere'de yapılacak bir sonraki yarış olan Donington Park pistinin olduğu bölgede yaşıyor ve kendi evinde, bu seride ilk yarışına çıkacak olmaktan dolayı oldukça heyecanlı.

18 futbol takımının yarıştığı seride Galatasaray, ilk iki yarış sonunda 75 puan ile 10. sırada yer alıyor. Yeni pilot Scott Mansel'in hedefi kalan yarışlarda Galatasaray'ı podyuma taşımak ve sezonu üst sıralarda bitirmesine yardımcı olmak.

Mansel, yarış öncesi şunları söyledi: “ İlk kez Superleague Formula serisinde yer alacağım için çok heyecanlıyım. Uzun senelerdir pistlerde farklı serilerde yarıştım ancak 800 beygir gücündeki otomobille start almak için sabırsızlanıyorum. Galatasaray ise öğrendiğim kadarı ile Superleague Formula serisinin en ateşli taraftarlarına sahip. Bu yüzden çok şanslıyım. İlk yarışımda tüm taraftarların desteğini bekliyorum.”

Sonangol Superleague Formula serisinin bir sonraki yarışı 1-2 Ağustos tarihlerinde İngiltere'nin Donington Park pistinde koşulacak. Sezonun üçüncü yarışının koşulacağı Donington Park, Formula 1 severlerin de yakın takibinde önümüzdeki sezon takvimde yer alması açısından.

İngiliz motorspor severler ile seride lider durumda bulunan İngiliz takım Liverpool'un taraftarlarının yoğun ilgi söstermesi beklenen yarışın, sıralama turları Cumartesi ve yarışlar Pazar günü. Yarışlar, 1905 Galatasaraylı Yönetici ve İş Adamları Derneği sponsorluğunda Galatasaray TV'den canlı olarak izlenebiliyor.

Kaynak: Webaslan.com
    -W. Butler-

Mevlana

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Scott Mansel Sıralamada Geride Kaldı!

1-2 Ağustos tarihlerinde İngiltere’nin Donington Park pistinde düzenlenen Sonangol Superleague Formula yarışında Türkiye’yi temsil eden tek takım Galatasaray, sezona yeni pilotu Scott Mansel ile devam edeceğini açıklamıştı.

Cumartesi yapılan sıralama turlarında A Grubunda yer alan Galatasaray, 1.26.623’lük derecesi ile kendi grubunda sonuncu olduğu için bir üst tura çıkma şansını yakalayamadı.Grup A’dan üst tura çıkmayı başaran takımlar, SC Corinthians, FC Basel, Glasgow Rangers ve AS Roma oldu. Grup B den ise Olympiacos, Milan, Spurs, Anderlecht yarı finale çıkan isimler oldu.

Yağan şiddetli yağmur nedeniyle kalan eleme turları iptal edilince Pazar günü yapılacak yarış için start sıralaması Grup A ve Grup B mücadelesinin sonucuna göre belirlendi.Buna göre Galatasaray son çizgide 17.sırada yer alırken, gridde ilk sırada 1.22.869’lik zamanı ile Antonio Pizzonia’nın aracını kullandığı Corinthians ve Yunan takımı Olympiacos yer alacak. Corinthians pilotu yapılan basın toplantısında yarın ilk sırada başlayacak olmaktan mutlu olduğunu ve bu sezonki ilk birinciliğini almak için sabırsızlandığını açıkladı.

Galatasaray pilotu Scott Mansel ilk sıralama turları sonunda şunları söyledi: “ Çok iyi bir başlangıç yaptığımızı söylemek gerçekçi olmaz,sıralamalara da çok iyi hazırlanamadık. Mekanik sorunlar yaşadık. Ancak uzun süreden sonra pistlere döndüm ve bu güçte otomobillere alışmak kolay değil. Son sıradan start alacak olsam da yarın yarışı bitirmek ve her turda biraz daha tecrübe kazanmak istiyorum. Galatasaray taraftarlarından da başarılı sonuçlar için sabırlı olmalarını istiyorum.”

2 Ağustos Pazar günü Türkiye saati ile 13:00’da başlayacak ilk yarış GS TV’den canlı olarak yayınlanacak. İkinci yarış aynı gün saat 16:00’da.
    -W. Butler-

Mevlana

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Sonangol Superleague Formula 2009 sezonunun üçüncü yarışının ilk etabında Scot Mansel’ın kullandığı Galatasaray aracı yarışı 13. sırada tamamladı.

İngiltere’nin Donington Park pistinde yapılan yarışı İsviçre ekibi Basel birinci sırada tamamladı. İkinciliği İskoçya ekibi Glasgow Rangers elde ederken, üçüncü sırada ise Brezilya ekibi Corinthians yer aldı.

Galatasaray ilk etabın ardından saat 16:00’da yapılacak yarışa 6. sırada başlamaya hak kazandı.
    -W. Butler-

Mevlana

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Superleague Formula serisinde mücadele veren Türk takımı Galatasaray, bu sezon üçüncü kez pilot değiştirdi. Galatasaray, şimdi de Çinli yıldız Ho Pin Tung ile anlaştı.
    Türk takımı sezonun başında Duncan Tappy ile anlaşmış, ikinci ayakta ise koltuğu Scott Mansell'e vermişti.

Mansell de Donington ayağında bekleneni veremeyince Galatasaray, Atletico Madrid ile yarışmakta olan Ho Pin Tung ile anlaştı.

Pin Tung, Galatasaray için yarışmaktan memnun olacağını, Türkiye'deki taraftarların ne kadar ateşli olduklarını bildiği için onlardan destek beklediğini söyledi.

Turkiyef1
    Ozan Kulcu
    -W. Butler-

Mevlana

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Superleague Formula'nın ilk bayan pilotu Maria de Villota

Atletico Madrid bir yandan yeni sezon hazırlıklarına başlarken bir yandan da Maria de Villota ile Sonangol Superleague Formula seridinde kulübü temsil etmesi için anlaşmaya vardı.
    İspanyol bayan pilot, 2009 Sonangol Superleague Formula sezonunun kalan yarışlarında Atletico Madrid adına yarışacak ilk bayan sürücü oldu.İlk yarışı 5-6 Eylül tarihlerinde koşulacak olan Estoril ayağı olacakken daha sonra 2-4 Ekim’de Monza pistinde, 7-8 Kasım da ise Jarama pistinde otomobilin direksiyonunda olacak.

“Bu benim için kariyerimde büyük bir fırsat” diyen Maria aynı zamanda 70’lerin sonu ile 80’lerin başında Formula 1’de yarışmış olan Emilo’nun kızı. “Ben Madrid’de doğdum, Superleague Formula’da Atletico Madrid’i temsil edecek olmak büyük bir onur benim için.”

İspanyol başkenti Madrid şehrinin futbolda çok başarılı iki kulübü var ve Maria şehrin kırmızı-beyaz taraftarlarından olduğunu söylerken şunları ekliyor: “Madrid de çok başarılı iki kulübümüz var; Atletico and Real. Ben her zaman Atletico taraftarı oldum. Takımın birçok ateşli taraftarı ve başarılı oyuncuları var. Taraftarlar takımı hem iyi günde, hem de kötü günde destekler.”

Kendi evindeki Jarama pistinde yarışacak olmasından ötürü de büyük heyecan duyan Maria, Jarama yarışı için gün sayıyor.

“Jarama’de ev sahibi ben olacağim, hatta piste çok yakın oturuyorum.” dedi. “Atletico taraftarlarının Jarama pistine geleceklerine ve takımlarını destekleyeceklerine eminim. Benim için de unutulmayacak bir yarış olacağına adım gibi eminim. İspanyollar hem futbol hem motorsporlarına büyük bir tutku duyarlar, benim için daha fazla ne olabilir ki...”

Öncesinde Maria 750 bg gücündeki otomobillerle ilk yarışına Estoril’de çıkacak. Maria Sonangol Superleague Formula otomobillerinin bugüne kadar kullandıkları içinde en iyisi olduğunu söylemekten çekinmiyor.

“Kasım ayında bir test yaptım ve bu araç kullandığım en güçlü otomobil. Bu kadar beygir gücü yüksek bir aracı kullanmak inanılmaz. V12 motoru, şasisi ve görünüşü ile bir F1 otomobili hissi veriyor. Önümüzdeki yariş için sabırsızlanıyorum.”

Atletico Madrid, Sonangol Superleague Formula serisinde üç yarış sonunda 120 puan ile 9.sırada.

İsim: Maria de Villota
    Doğum Tarihi: 13 Ocak 1979
    Doğum Yeri: Madrid, İspanya
    Uyruğu:İspanyol
    İkametgah: Madrid, İspanya
    Websitesi: [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Superleague Formula Takimi: Atletico Madrid

Kariyer Özeti:
    Maria eski F1 pilotu Emilio de Villota’nın kızı ve yarışçı Emilio Jnr.’ın kardeşi. Karting ile kariyerine başlayan Maria, İspanya Formula Toyota şampiyonasına 1999’da katıldı ve ardından İspanya F3 serisinde 2001-2005 tarihleri arasında yer aldı. Bu tarihten sonra European Ferrari Challenge, World Touring Car Championship, İspanya GT ve ADAC Procar serilerinde zafer elde edip sezonu 3. Sırada bitirdi. Daha sonra tek koltuklu yarış otomobillerine dönen Maria, Euroseries 3000 serisinde 2008 boyunca puan kazandığı yarışlara katıldı ve yine bu sene Formula Palmer Audi serisinde yer aldı.

Yarış Geçmişi:
    2009 Formula Palmer Audi
    2008 Euroseries 3000
    2007 ADAC Procar (3rd), İspanya GT, WTCC
    2006 WTCC, Ferrari Challenge
    2005 İspanya F3, Ferrari Challenge
    2002-04 İspanya F3
    2001 İspanya Formula Toyota 1300

Turkiyef1
    -W. Butler-

Mevlana

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Galatasaray'ın yeni pilotu Ho-Pin Tung'u tanıyalım

Superleague Formula'da Türkiye'yi temsil eden Galatasaray, sezonun dördüncü ayağına üçüncü farklı pilotla çıkacak. Bildiğiniz gibi bundan sonraki yarışlarda Galatasaray kokpitinde Ho-Pin Tung olacak. İsterseniz Estoril'de yapılacak yarış öncesi Çinli yıldızı daha yakından tanıyalım.
    Tung 1982 Hollanda doğumlu, ancak asıl olarak Çinli ve Çin lisansıyla yarışıyor. 27 yaşındaki pilot, şu ana kadar birçok uluslar arası şampiyonada ülkesini temsil etti. İsterseniz GS’nin yeni pilotunun yarış kariyerine bir göz atalım;

Çinli pilot yarış kariyerine 15 yaşındayken Hollanda’da karting ile başladı. Karting’de adını duyurmayı başaran Tung, 2001’de Formula Ford serisine geçti ve burada bir zafer elde ederek şampiyonada dördüncü oldu.

Tung’un yıldızının asıl parladığı seri ise Formula BMW Asya serisi oldu. 2003 yılında Tung Formula BMW Asya şampiyonasının 14 yarışından tam 12 pol ve 10 zafer çıkarınca Williams-BMW, Çinli pilota ödül olarak bir Formula 1 test sürüşü verdi.

Ho-Pin Tung 2004’te Alman Formula 3 serisinde yarıştı, ilk sezonunda dört podyum almasına rağmen şampiyonada 7. sırada kaldı. Ancak sonraki sezonda 2 zafer aldı ve puanlamada ikinci oldu. Çinli yıldız serideki üçüncü sezonunda ise tam 9 yarış kazanarak şampiyon olmayı başardı.

Bu arada Tung, 2006-07 A1GP sezonunda 10 yarışta Çin takımını temsil etti ve bir kez podyuma çıkmayı başardı.

2007 Çin Grand Prix’sinde BMW Sauber, Tung’un sezonun geri kalan yarışlar için test pilotu olacağını açıkladı. Bu arada Tung aynı zamanda BCN Competition takımı ile Grand Prix 2 serisinde tam zamanlı yarıştı, ancak iki Belçika yarışı dışında puan çıkaramadı.

Çinli pilot 2008’de Trident Racing’e geçti, Monako’da ikinci olarak podyuma çıktı, ancak iki Monako yarışı dışında bu sezon da hiçbir puan alamadı. Yine 2008’de Ho-Pin GP2 Asya serisinde de yarıştı, fakat sadece 1 puan topladı.

GP2’de iki kötü sezon geçiren ve 2008-09 sezonunda A1GP’ye geri dönen Çinli, üç yarıştan puan çıkardı. Ardından Ho-Pin, Atletico Madrid ile Superleague Formula’da yarışmaya başladı. Tung, Zolder’da yapılan ikinci yarışta Atletico’ya bir podyum kazandırdı ve takımını puanlamada 7. sıraya yerleştirdi.

Ho-Pin Tung, sezonun dördüncü ayağı, yedinci yarışı olan Estoril ayağında Galatasaray ile piste çıkacak.

İşte Ho-Pin Tung’un Superleague Formula medyasıyla yaptığı bir söyleşi;

5-6 Ekim’de yapılacak olan Estoril yarışı, Galatasaray ile çıktığın ilk yarış olacak, bu senin için büyük bir değişiklik olacak mı?

Evet, bu benim için tamamiyle yeni bir tecrübe olacak. Farklı bir yarış takımı, farklı insanlar ve farklı bir kulüp. Hazırlanıp birbirimize alışma zamanı çok kısa ancak ben kısa süre içerisinde diğer takımları yakalayıp iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyorum.

GP2 ve A1GP gibi başka serilerde de bulundun. Bize Superleague Formula ile ilgili düşündüklerini söyleyebilir misin?

Gerçekten hoş bir seri. Bu otomobilleri kullanmak çok eğlenceli. Çok güçlüler ve sesleri çok güzel. Ayrıca yol tutuşu çok fazla ve bu virajların daha hızlı alınacağı anlamına geliyor. Çok rahat bir ortam var. Pilotların arası çok iyi ancak aynı zamanda rekabet üst düzeyde. Pilotların seviyeleri çok yüksek.

Zolder’da Atletico Madrid otomobiliyle podyuma çıktın. Bütün GS takımı ve taraftarları senden böyle sonuçlar bekliyor. Bu senin üzerinde bir baskı oluşturuyor mu?

Hayır, pek değil. Bu sene Galatasaray için çok zor geçiyor ancak takımın başarılı olma potansiyeli çok yüksek. Bazen insanlar yarışlarda başarının anahtarının takım çalışması olduğunu unutuyor. Başarılı olmak için bütün faktörlerin birleşmesi gerekir, tabi kötü şans da bunların hepsini yok edebilir. Ancak ben takım için iyi bir iş yapacağıma eminim. Zolder’da Atletico Madrid’e bir ikincilik verdim, şimdi Galatasaray için yarış kazanmak istiyorum.

Sezon şu ana kadar senin için nasıl gidiyordu?

Yarıştan birkaç gün önce Atletico Madrid ile anlaşma imzaladım ve neler olacağını bilmiyordum. Ancak iyi gitti. Her yarışta iyi gittik ve bu Zolder’da geri beslemesini verdi. Bu Atletico Madrid’in seri başladığından beri ilk podyumuydu. Açıkça takımla birlikte çok mutluydum. Daha iyi sonuçlar da alabilirdik ancak bazı yerlerde şansımız yaver gitmedi. Birkaç yarışı tamamlayamadık ancak takımı puanlamada ilk 10’a soktuk.

Galatasaray taraftarlarından aradığın desteği buluyor musun?

Evet kesinlikle, gelen destek beni çok şaşırttı. Takımla anlaşmamın açıklandığı gün birkaç GS taraftarı beni Facebook’ta ekledi ve bana şans diledi. Bu destekleri görmek gerçekten çok hoş. Şimdi Galatasaray için elimden geleni yapacağım ve bu destek de bana ekstra güç veriyor.

2009-10 Türkiye Ligi başladı. Galatasaray’ı takip ediyor musun?

Evet! Ben Hollanda’da yaşıyorum ve GS’nin teknik direktörü Hollandalı Frank Rijkaard. Yani gazetede onunla ve GS ile ilgili birçok yazı çıkıyor. GP2 yarışı için birkaç kez İstanbul’da bulunmuştum ama hiç stadyumu ziyaret etmedim. Yakında gitmeyi umuyorum, tabi ki bir kupayla.

Sen Türk takımında İngiliz ekibiyle çalışan ve Hollanda’da yaşayan bir Çinlisin. Ve her yarış için farklı yerlere gidiyorsun. Bu yarışmanın eğlenceli kısmı mı yoksa zor kısmı mı?

Bu futbol ve yarışların birleşmesi sonucu oluşan iyi bir durum. Farklı yerlerden farklı insanlar var ve buradaki gol; kazanmak. Yolculuk etmek tabi bazen zor olabiliyor. Ailemden uzak kalıyorum ve günlerimi otelde yalnız geçiriyorum. Ama iyi ki telefon ve internet var!

Bir yarış pilotu olmasaydın ne olurdun?

Zor bir soru ancak sanırım kendi işimi kurmaya çalışırdım. Veya okula geri dim. Aslında üniversiteye gittim ve Hukuk ve Ekonomi gördüm. Ama yarış kariyerimle birlikte yürütemedim ve ayrılmak zorunda kaldım. Belki gelecekte buna devam edebilirim.

Superleague Formula, Formula 1 yolunda bir adım olarak görülüyor. Buna katılıyor musun, gelecekte hangi seride olmak istersin?

Superleague Formula araçları çok güçlü ve hızlı, Formula 1’e yakın. Birçok seriden, hatta F1’den gelen pilotlar arasında büyük bir rekabet var. Benim amacım hala Formula 1. Umudum bu ve bunu başarmak için elimden geleni yapacağım.

Galatasaray’a ve Ho-Pin Tung’a önümüzdeki yarışlar için başarılar diliyoruz.

Ozan Kulcu, TurkiyeF1
    -W. Butler-

Mevlana

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Sonangol Superleague Formula, sezonun beşinci yarışı için 2/3/4 Ekim tarihlerinde İtalya’nın Monza pistine gidiyor. Liverpool’un şampiyona lideri Adrian Valles yine zafer peşinde.
    İspanyol şampiyona lideri 58 puan ile oldukça avantajlı durumda. Tottenham pilotu Craig Dolby ikinci sırada ancak geçtiğimiz yarış Portekiz’de aldığı kötü sonuç ve kaybettiği puanlar yüzünden moralsiz.Şampiyonanın üçüncüsü ise Max Wissel ise Dolby’nin sadece bir puan arkasında.

İtalya’da başarıya gözlerini dikmiş muhtemel bir isim daha var; Giorgio Pantano kendi evinde rakiplerine zor anlar yaşatacak ve podyumda yer alabilmek için çok çalışacak. Ateşli italyan taraftarların yarışa büyük ilgi göstermesi beklenirken, Pantano’nun kendi taraftarının önünde takımı AC Milan’a zafer getirmek peşinde.Bu pistte daha once GP2 ve F3000 adına zaferler kazanan Pantano, bu kez Superleague Formula direksiyonunda kazanarak kariyerine bir başarı daha eklemek istiyor.

“Bu hafta sonu zafer için savaşacağım” diyen Pantano en son Magny-Cours’da ikinci yarışı kazanmıştı. “Normalde bu pistte çok iyi giderim, araç ne olursa olsun.Bunun Superleague Formula aracı ile de geçerli olacağını umuyorum.Diğer şampiyonalar boyunca, bu pistte edindiğim tecrübelerin bana faydası olacaktır, pisti ne kadar iyi tanırsanız, o kadar hızlı gidersiniz çünkü” dedi.

Monza pisti italyan başkentinin kuzeyinde yer alıyor ve Pantono pistte bol AC Milan seyircisi olacağını düşünüyor.

“Takım A Serisinde güzel bir başlangıç yapamadı bu sene. Umarım ben en azından AC Milan taraftarlarına pistte başarı yaşatırım” dedi.

Futbolda AC Milan’ın A Serisindeki rakiplerinden AS Roma’nın direksiyonuna bu yarışta Formula 2’de yarış birinciliği bulunan Julien Jousse geçerken, Tristan Gommendy FC Porto direksiyonuna dönüyor. Jonathan Kennard ise Brezilyalı pilot Enrique Bernoldi’nin yerine Flamengo’nun otomobilinde olacak.

Bu pilot değişiklerinin yanısıra yarışta da küçük değişiklikler olacak. Monza’da 39dakika + 1 tur üzerinden koşulacak yarışta Super Final yapılmayacak çünkü pist International GT ve F3 Open serilerine de aynı haftasonunda ev sahipliği yapıyor. Sezonun son super finali bir sonraki yarış İspanya’nın Jarama pistinde yapılacak.

İtalyan futbol severleri ve AC Milan taraftarlarını bekleyen bir de süpriz var. 1982 Dünya Kupası galibi Daniele Massaro Superleague Formula padoğunu ziyaret edecek. İki kez UEFA Şampiyonlar Ligi zaferi yaşayan ve 1994’de 4-0’lık skora imza atan Massaro, padokta sevenlerine imza dağıtacak ve AC Milan otomobilini yakından inceleyecek.

133 Puan ile 16. Sırada bulunan Galatasaray pilotu Ho-Pin Tung Monza pistinde elinden geleni yapacak ve sezon sonu yaklaşırken Galatasaray’ı üst sıralara taşımaya çalışacak. Sonangol Superleague Formula yarışlarını 4 Ekim Pazar günü GS TV’den 12:15 ilk yarış ve 16:15 ikinci yarış olarak izleyebilirsiniz.
    -W. Butler-

Mevlana

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Galatasaray SF Team İlk Kez Çeyrek Finalde Yarıştı

Bugün İtalya’nın Monza pistinde yapılacak Sonangol Superleague Formula yarışının sıralama turları 3 Ekim Cumartesi günü yerel saatle 13:50’de yapıldı. Sıralama turları öncesi yapılan ve grupların belirlendiği kura çekiminde Galatasaray Grup A’da yer aldı.

Grup A’de yer alan 9 takımdan bir üst tura çıkmaya hak kazananlar FC Basel, FC Porto, AS Roma ve Galatasaray oldu. GS pilotu Ho-Pin 1:37.392’lik derecesi ile, bir üst turda takım arkadaşı Sevilla pilotu Sebastien Bourdais ile eşleşti. Takım arkadaşına geçilen Tung, yarın ilk yarışta yedinci sırada start alacak.

Basel, Olympiacos, AC Milan ve Seville takımları arasında yapılan çeyrek finalden sonra sıralamada ilk çizgide Sevilla FC ve Olympiacos olacak. Son turda Sevilla pilotu ve eski F1 yarışçısı Sebastien Bourdais virajı kaçırdı ve zaman kaybetti. Bu hatası yarın ikinci sıradan start almasına sebep olacak.

Sıralama turları sonrası yapılan basın toplantısında Olympiacos pilotu Estaban Guerrieri şunları söyledi: “Finalde Sebastien (Bourdais) ile mücadele ettim. Zor olacağını bildiğim için tüm performansımı ortaya koydum. Telsizden de yarış mühendisim Sebastien’in sorun yaşadığını söylemedi ve bu yüzden ben de bastırmaya devam ettim. Sonuçta kazandığım için, takımım ve kendim adına mutluyum.”
    -W. Butler-

Mevlana

2. sayfa - 3 sayfa var BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu