turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    Senior Member kyoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    139 Toplam

Standart SKYNET'lerdeki Bilinen ve Bilinmeyen Özellikler

Konu yarbay üstada aitdir emeği için teşekkürler

Evet arkadaşlar forumumuzda yazılan bir çok skynet özelliklerinden kaynaklanan çelişkili ve bir o kadar yanlış anlaşılmadan dolayı bu başlığı açmayı uygun buldum...

Burada yapacağımız paylaşım gayet açık,başlıkta'da anlaşılacağı üzere skynetlerde bulunan ve herkesce bilinen veya bilinmeyen özellikleri burada paylaşmaktır...

Skynette bulunan bir özelliği paylaşırken,yaa bu özellik küçük bir özellik veya herkes bu özelliği biliyor olabilir diye hiç bir tereddüt'te kalmadan rahatlılıkla paylaşabiliriz...

Haa bu arada arkadaşlar sakın paylaşılan bir skynet özelliğini,yaa bu özellik çok ufak kayda değmez veya herkesce biliniyor vs gibi eleştirilerle,yapılan paylaşıma saygısızlık yapmayalım...

Burada yapılan paylaşımdan amaç:
    Paylaşılan skynet özelliklerinden eğer bildiğimiz varsa 'ki olabilir,bildiğimizi yenilemiş oluruz...
    Yokk eğer bilmediğimiz bir özellik ise bilgi dağarcığımızı genişletmiş oluruz...

Birde özellik paylaşımında bulunurken,o özelliğin tam olarak ne işe yaradığını anlatmak için,ufak çaplı resimli anlatım olursa daha sağlıklı olur kanısındayım...

SAYGI'lar...

Kolay Gelsin...

۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩ ۩۞۩۩۞

İlk Özellik benden olsun:

Mesela bu paylaşacağım özellik benim imzamdaki skynet'te yoktu.İnternetten indirdiğim bir skynette bu özelliğin olduğunu farkedince hemen skynet.ini içinden bu özelliğin kod'unu buldum ve kendi skynet.ini min içine kodladım...

KOD:
    exit_promt=1

Ne işe yarıyor:
    Skynetimizin masaüstünde açık halde çalıştığını düşünelim ve skynet'in üstünde'de herhangi bir klasörün açık olduğunu farkedersek,o açık olan klasörü kapatmak için çarpı işaretine basıp kapattığımızda,yanlışlıkla altındaki skynetimizi de çarpı işaretine basıp kapattığımız olmuyor değil...
    En azından benim bir kaç sefer başıma geldi...

ÖRNEK:

Eğer yukarıdaki KOD'u ( exit_promt=1 ) skynet.ini içine eklersek ve sayısal değerini de 1 olarak yaparsak,skynet'i kapatmak için çarpı işaretine tıkladığımızda hemen kapanmıyor ve bize küçük bir pencerede,kapatmak istediğinize eminmisiniz ( close application ) diye bir uyarı veriyor..
    O uyarı penceresine göre TAMAM'a tıklarsak skynet kapanır,eğer İPTAL'e tıklarsak skynetimiz kapanmaz ve download'a devam etmiş oluruz...

ÖRNEK:

Skynet.ini içindeki ( name_format= )Özelliği:

Skynet ini içinde yazılış Genel şekli=name_format=E/*/p_m_d_s_c_i_R.E

Dosyamızın ismi de farzedelim'ki bu olsun:
    3013_d0d7152aea_10.133.221.159_80.239.236.89_0151_ iIPxTCPxHTTP_Friday.Night.Lights.S01E12.HDTV.part1.rar

Harf E/ = exe,rar,zip,avi vs hepsini hiç bir klasörleme yapmadan,ok klasör'ün içine inmesini sağlar.

Harf /*/ = E'den sonra bu işareti koyarsanız,ok klasör'ün,içine exe,rar,zip,avi vs diye ayrı ayrı klasörlere indirir.

ÖRNEK:

Eğer E/ yerine P/ eklerseniz pid'lere göre, M/ eklerseniz mac'lara göre klasörlerlenir.
    ÖRNEK:

Harf p_ = İnen dosyanın başına hangi pid'den geldiğini yazar.ÖRNEK= 3013_

Harf m_ = İnen dosyaların hangi mac adresinden geldiğini yazar. ÖRNEK= d0d7152aea_

Harf d_ = Yukarıdaki dosyamızın ismindeki yeri simgeliyor.ÖRNEK= 10.133.221.159_

Harf s_ = Yukarıdaki dosyamızın ismindeki yeri simgeliyor.ÖRNEK= 80.239.236.89_

Harf c_ = Skeynet'teki inen dosyalara numara verir, 0001'den başlar.ÖRNEK= 0151_

Harf i_ = İnen dosyaların ismine iIP adresi yazar.ÖRNEK= iIPxTCPxHTTP_

HarfR. = İnen dosyamızın orjinal ismi'ni yazar.ÖRNEK= Friday.Night.Lights.S01E12.HDTV.part1

Harf .E = İnen dosyalar'ın sonuna hangi format'ta ise onu yazar.ÖRNEK= .rar

NOT:Herkes kendisi dosya isminin ne şekilde gelmesini istiyorsa,name_format= kısmındaki simgeleyen harfleri ekler veya çıkarabilir...

Yokk eğer ben dosya isminde fazla yazı kalabalığı olmasını istemiyorum,sadece orjinal dosya ismini istiyorum diyorsa o zaman aşağıdaki Kod'un değerini 1 olarak ayarlaması yeterli...

rename_ok_files_if_real_name_known=1

Kolay Gelsin....

Dostluk Her zaman Kazanır
    Lakin
    Şüpe insanı eritip kurutur
    Benim Hakkımda Ne düşünürseniz ALLAH size iki katını versin

Forum Kullanma kılavuzu Resimli anlatım

AlıntıAlıntı

Senior Member kyoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    139 Toplam

Standart Cevap: SKYNET'lerdeki Bilinen ve Bilinmeyen Özellikler

SKYNET İN KULLANIM TUŞLARI

Numpad (+ ve -) = Ana pencerede iken dosya boyutu göstergesini büyültür/küçültür izleyebilirsiniz.İsterseniz 2Gb lık bir dosyayı bile tek pencereye sığdırabilirsiniz.

(Del) = Seçili olan dosyayı siler.

(M)= Dosya bilgisi alanını genişletir.

(N)= Dosya bilgisi ekranı alanını daraltır.

(Ctrl+ E) = Hata listesini gösterir/gizler.

(E) = Dosya göstergesini genişletir.

(Shift+ E) = Dosya göstergesini daraltır.

(G) = Dosya tipleri menüsü.Aşağı-yukarı ok ile satır atlar.Sağ-sol ok ile dosyanın min-max değerlerine geçer.Dosyanın boyutlarını min-max alanalarına geçerek Num pad + ve - ile artırıp azaltabilirsiniz.Dosya uzantısı üzerinde iken + ile o dosyaların alınmasını, - ile alınmamasını seçersiniz. (bu tuşa basarak mb alt ve üst sınırları belirliyoruz)

(Ctrl+ S) = Geçerli dosya menüsünü kaydeder.

(L) =Tusu yaptığınız işlemleri en üst tarafta gösterir.

(SHIFT+L) = Tuşu yukarıya kaldıra bilirsiniz.

(S) = Tuşu yeni dosya indirimini durdurur tekrar basarak dosya inmesini sağlar.

(K) = Seçili olan dosyanın [(DEL) tuşuyla] yanlışlıkla silinmesini engelliyebilir ve indirilmeyen yarıda kalan dosya belli bir süre sonra skynet tarafından silinir bunu engelleyebilirsiniz.

(1) = Tuşu pid sırasına göre

(3) = Tuşu Destinetion IP sırasına göre

(4) = Tuşu Source IP sırasına göre

(5) = Tuşu ile de indirilen dosyaların boyutuna göre sıralıyabilirsiniz.

Dosya boyutu göstergesini büyük dosyaları üst kısma küçük dosyaları da alt kısma veya tam tersi olarak ayarlayabilirsin

Dostluk Her zaman Kazanır
    Lakin
    Şüpe insanı eritip kurutur
    Benim Hakkımda Ne düşünürseniz ALLAH size iki katını versin

Forum Kullanma kılavuzu Resimli anlatım

AlıntıAlıntı