turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

3 sonuçtan 1 ile 3 arası
    TDW Team-Co Admin sonic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    34.699 Toplam

Thumbs up FAQ:iPHONE NAVIGASYON KURMAK

Simdilik iphone bölümünde ve sygic bölümünde sundugum sygic mobile programi icin gecerlidir.Anlatim alintidir emegi gecen arguvan arkadasa tsk ederim..saygilar:

iPhone 3G'ye iDa Navigasyon Sistemini nasil kurabilirim?

iDa Navigasyon Sistemini 2 degisik yöntem ile iPhone 3G'ye kurabilirsiniz.

##### 1. Icy ile (otomatik kurulum). #####

1.1) Icy Programi nedir ve nerden bulabilirim?

Icy programi Cydia gibi iPhone'a program indirmek ve kurmak icin kullanilmakta. Cydia'yi da kullanabilirsiniz iDa yi indirmek icin ama Icy cok sabit ve saglam olmasiyla biliniyor, bu yüzden Icy tavsiye ediliyor. Kendim cok memnun kaldim bu Cydia alternatifinden.

Öncelikle Icy'i indirip kuruyoruz.

(I) Cydia'yi calistiriyoruz ve yeni bir Source ekliyoruz.
    Manage -> Sources -> Edit -> Add

"Add"e tikladiktan sonra adres bölümüne [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] yaziyoruz ve "Add Source" diyoruz.

(II) "Icy" isimli programi ariyoruz.

Cydia'yi calistiyoruz ve Search bölümünde "Icy" programini aratiyoruz. Bulduktan sonra tikliyoruz ve "Install"e tikliyoruz. (Ben programi kurdugum icin Modify yaziyor.)

1.2) Icy'i kurdum, iDa Navigation'u nasil bulup kuracagim?

Bunu yaptiktan sonra Icy programini calistiriyoruz ve "Katagorien" bölümünde "Navigation" bölümüne giriyoruz. Oraya girdiginizde karsiniza iDa programi ve Haritalari cikacaktir. En üstte Programin kendisi oluyor ve onun altindakiler cesitli ülkelerin haritalari. Öncelikle programi kuruyoruz. Programi kurduktan sonra istediginiz haritayi kurabilirsiniz. Tabi sunu da belirtmek isterim ki, Icy üzeri kurmak cok uzun sürüyor. Program 58 MB ve sadece Programi kurmasi nerdeyse 1-1,5 Saati buluyor. Almanya haritasi 250 MB kadar, gerisini siz düsünün artik.

1.3.) WinSCP ile baglanip Haritalari aktiflestirelim

Sol tarafta / <root>/Applications/ klasörüne geciyorsunuz ve sag tarafta görünen Klasörler arasinda "iDa.app" isimli Klasörü aciyorsunuz.

Bunun icersinde "IDA" isim bir dosya var. Bunu siliyoruz ve yerine @Falcone ustanin sunumunda ki Ilaç'in icersinde ki "IDA" ve "IDA_" isimli dosyalari kopyaliyoruz.

1.4.) CHMOD degerlerini degistirelim ki, patch aktif olsun.

Bu Patch'in okunabilmesi icin kullanici haklarini degistirmeniz gerekiyor. Bunun icin kopyaladigimiz bu dosyalarin üzerine maus'un sag tusuyla tikliyoruz ve "Eigenschaften" diyoruz.

Acilan Eigenschaftan Ekraninda "Oktal" yazan yere 0755 yaziyoruz ve yukarda ki "Gruppe" ve "Eigentümer" yazan kisimlar, tipki resimde ki gibi degistiriyoruz ve Programin haritalarini kurmaya basliyoruz.

1.5.) Haritalari nasil kuracagim?

indirdigimiz haritalarini suraya atiyoruz;
    / <root> /Applications/iDa.app/maps

Mesela Almanya haritasi:

bunu yaptiktan sonra "Strg+T"yi tusluyoruz Tastatur'da ve acilan Eingabeforderung ekraninin adres bölümüne sunu yaziyoruz;
    dpkg -i ida-europe-map-deu.deb
    ve "Ausführene" tikliyoruz.

Bunu yaptiktan sonra bekliyorsunuz. Ekrana bir hata mesaji gelebilir. Hic birsey yapmayip bekliyorsunuz. Yaklasik 1 - 1,5 dakika sonra o hata kendiliginden gidecek ve harita aktiflesmis olacak.

Not: Haritalari Icy üzeri programi kurdugunuz gibi de kurabilirsiniz!

##### 2. WinSCP (manuel kurulum). #####
    [Kendim denemedim! Garanti vermiyorum bu yönteme! Herkes riski kendi üzerine alip deniyor. Deneyimsiz arkadaslar Icy yöntemini tavsiye ediyorum!]

Icy gibi programlar ile ugrasmak istemiyorsaniz, ozaman manuell kuralim programi. Bunun icin WinSCP ile baglanip
    / <root> /Application/
    klasörüne giriyoruz. Burada "iDa.app" isminde bir klasör (Ordner) kuruyoruz. Bu klasörün icersine indirdigimiz programi (ida-europe-101-1.deb) kopyaliyoruz.
    Kopyaladiktan sonra "Strg+T" yi tusluyoruz Tastatur da ve acilan "Eingabeaufforderung" ekraninda "Befehl eingeben" yazan kismin yanina "dpkg -i ida-europe-101-1.deb" yaziyoruz ve "Ausführen"e tikliyoruz. Burda bir hata mesaji gelebilir, bunu görmezden gelip bekliyoruz. 1 - 1,5 dakika sonra bu hata mesaji kaybolacak ve program kurulmus olacaktir.

Haritalari ise yukarida 1.5.)'de anlattigim gibi kurabilirsiniz.

[/QUOTE]

WinSCP ile baglanamiyorum!?

WinSCPyi WLAN üzeri kullaniyorsunuz. Yani Router üzeri. Router'i ve ya WLAN'i olmayanlar icin Kablolu yöntemi anlatacagim asagida.
    WinSCPyi kullanabilmek icin "BossPrefs" programini calistiriyoruz ve WLAN ile SSH yi aktiflestiriyoruz.

Bunu yaptiktan sonra WinSCP'yi calistiriyoruz Bilgisayarimizda. Acilan ekranda "Neu"e tikliyoruz ve bilgilerimizi veriyoruz.

Ardindan önce "Speichern" ve ardindan "Anmelden" diyoruz. Olur ya tekrar sifre isterse program, ozaman alpine yaziyoruz.

"Datei Protokoll: SCP" olacak, yoksa CHMOD ayarlarinin tamamini degistiremezsiniz!

WinSCP ile CHMOD degisikliklerini yapamiyorum!

Eger WinSCP ile baglandiktan sonra Dosyalarin ayarinda "Gruppe" ve "Eigentümer" bölümlerinde degisiklikler yapamiyorsaniz Giris bilgilerinizi kontrol ediniz.

Özellikle dikkat etmeniz gereken husus, "Datei Protokoll" kisminin "SCP" olmasidir!

WinSCP ile baglandim ama bende "iDa.app" diye bir dosya yok?!

Ozaman iDa Navigasyon Sistemini Icy ve ya Cydia ile kurmamissiniz, yani installieren yapilmamis! Yukarda ki "2. WinSCP (manuel kurulum)." isimli basliga göz at.

Yukarida da yazdigim gibi bu yöntemi kendim denemedim. Deneyimsiz arkadaslara tavsiyem, programi Icy ile kurmalaridir.

CHMOD nedir?

CHMOD demek kullanici haklari (Zugriffsrechte) demektir. Bu ayarlari kendi istegimize göre degistirebiliriz. Eger bu degerleri degistirmezsek, patch aktif olmayacaktir. Böylece de programi acamayiz.

CHMOD hakkinda daha fazla bilgi icin Wikipedia ya bakabilirsiniz;
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

"Trial expired!" yaziyor?

Arkadaslar eger Patch'i hatasiz kurdum ama hala "Trail expired!" sorunu ile karsilasiyorum diyorsaniz, ozaman asagida ki resimli anlatimi takip edin...

Önce "iDA" isimli dosyaya sag maus tusu ile tiklayio "Bearbeiten"i tikliyoruz. "iDA_" degil, "iDA" !!!

Ardindan tarihi resimde yazdigi gibi degistiriyoruz ve kayit edip kapatiyoruz.

Bukadar! Simdi programi kapatip aciyoruz ve "Trial expired!" yerine "TRIAL will expire in 7 Days" yazacak ve altinda ki "OK"e tikliyoruz.

GPS Sinyali bulamiyor Sistem

Öncelikle GPS'i nasil aktif hale getireceginizi tarif edeyim;

Einstellungen -> Allgemein -> "Ortungsdienste"yi aktif hale getirin.

Eger Programi actiginizda "Warten auf GPS Signal" yaziyor ve birtürlü GPS sinyali bulamiyorsaniz ozaman GPS büyük ihtimal ile baska bir program tarafindan kullanilmaktadir ve mesgul oldugu icin Navigasyon Sistemi tarafindan kullanilamamakta.

Simdi yapmaniz gereken bir reboot'tur. Böylece tüm programlar kapanmis olur ve GPS mesguliyetten cikar.

FORUMDA SUNULAN DOSYALAR TEST AMACLIDIR!!!!

TDW FORUMA DESTEK
    ---------------------------------------------------------------------
    **SAMSUNG 46"C6700+40"6500+XTREND ET10000+LG BlurayPlayer+Denon1911+Magnat Supreme 1000 +PS3-120GB-3.55CFW!!!!

Senior Member TuraBey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    60 Toplam

Standart Cevap: FAQ:iPHONE NAVIGASYON KURMAK

sagolasin @sonic, ben iphone'u alali 2 hafta oldu, bu tarz programi kurmak cihazin garantisini öldûrürmü, yoksa sakinca yokmu?

saygilar.

TDW Team-Co Admin sonic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    34.699 Toplam

Standart Cevap: FAQ:iPHONE NAVIGASYON KURMAK

turabey simdi tabbii iphoneye program yükleme esnesinda bir hata yüzünden iphone calismaz duruma gelirse ve servisteki kisiler bunu fark ederlerse garanti yanarmi bilmiyorum ama sana sunu tavsiye ederim bu iphoneye böyle cokta iyi sayilmayan bir navi programi kurmak icin degermi bence bunu önce düsünmelisin.80 evro verip bir navigasyon alirdim ve kafam rahat ederdi..simdilik

fakat benim gibi merakli bir arkadassan her seyi göz önünde bulundurmak gerekir
    ama bu navi softunu kuran ve kullana arkadaslar mevcut yani sorun yasamadilar
    artik kendin.. riskleri gözönüne alarak denemelisin
    FORUMDA SUNULAN DOSYALAR TEST AMACLIDIR!!!!

TDW FORUMA DESTEK
    ---------------------------------------------------------------------
    **SAMSUNG 46"C6700+40"6500+XTREND ET10000+LG BlurayPlayer+Denon1911+Magnat Supreme 1000 +PS3-120GB-3.55CFW!!!!