turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

3 sonuçtan 1 ile 3 arası
    Vip Member Batu55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    12.126 Toplam

Standart XP Netbook'unuzu Hizlandirin

XP İşletim Sistemine sahip Netbook'unuzun performansından şikayetçiyseniz, bu yazıdaki işlemlerle performansı arttırabilirsiniz.

Netbook giderek yaygınlaşan bir platform. Henüz piyasadaki birçok netbook, XP İşletim Sistemi'ni kullanıyor, zira hem Vista'ya oranla daha ucuz hem de Vista'nın bellek yiyen gösterişleri XP'de yok. Pratik kullanım ihtiyacından dolayı yüksek bellek değerlerine sahip olmayan netbook'lar, yine de kullanıcıya bir takım performans sorunları yaşatabiliyor.

Netbook'ların Neredeyse Hepsi XP İşletim Sistemi Kullanıyor.

Uzman bir kullanıcı her zaman bilgisayarının performansını arttırmanın bir yolu olduğunu bilir. Haliyle netbook'ların da performansını arttırmak mümkün. Yavaş bir netbook'a sahip olmak istemiyorsanız sizlerle paylaşacağımız bu yöntemi uygulamanızı tavsiye ederiz. Zira performansta ciddi bir artış söz konusu.

Gereksiz Animasyonlar

XP İşletim Sistemi her ne kadar Vista'nın şaşaalı animasyonlarından ve görselliklerinden uzak olsa da, kendi içinde bir takım bellek gereksinimine ihtiyaç duyan görsel efektlere sahip. Bu efektleri kapamanızı tavsiye ederiz. Bunu nasıl yapacağınızı adım adım anlatalım:

1. Kontrol Panelini (Control Panel) açın.

2. Sistem'e (System) çift tıklayın.

3. Gelişmiş (Advanced) sekmesinden Ayarlar (Settings) butonuna tıklayın.

4. XP Varsayılan olarak Görsel Efektler (Visual Effects) seçeneğini "Let Windows choose what's best for my computer", yani "Benim için en iyisine Windows karar versin" olarak seçiyor. Sizin için en iyisine bırakın Windows değil de siz karar verin. Yani "Adjust for best performance", yani "En iyi performansa ayarla" seçeneğini seçin. Göreceksiniz ki XP'nin gereksiz görsel efektleri ortadan kalkacak. Bu da netbook'unuzun performansını arttıracak.

5. Tamam (OK) tuşuna basın, birkaç saniye kadar bekleyin. Windows kendini tercihinize göre ayarlayacaktır. Sonra tekrar tamam butonuna basın ve sistem özelliklerinden (System Properties) çıkın.

Hizli Performans

Windows Sizin İçin Her Zaman En İyisini Düşünemeyebilir.

Yeni tercihinizde çok daha sade bir görünüme sahip olacaksınız. Bu sizin görsellikten aldığınızı keyfi azaltabilir, ama inanın bize performanstaki artış size bunu unutturacaktır. En iyi performansa göre ayarladıktan sonra Windows, size en iyi performansı verebilmek için varını yoğunu ortaya koyacaktır. Böylece önemli işlerinizi, sistem yavaşlamadan daha hızlı ve pratik bir şekilde yapabileceksiniz.

Lütfen gizli icerikleri görebilmeniz icin soldaki Tesekkür butonunu kullaniniz. Tesekkür butonunu kullandiginiz halede Linkler acilmiyor ise asagidaki nedenlerden kaynaklanabilir!

Neden 1
    Neden 2

Neden 3
    Neden 4
    AlıntıAlıntı

Member birinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    28 Toplam

Standart Cevap: XP Netbook'unuzu Hizlandirin

bu tür programlar çok kısa süre pc nize etki gösterir çok kısa sonra eski performansınıza siniz
    AlıntıAlıntı

Junior Member teencup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Standart Cevap: XP Netbook'unuzu Hizlandirin

En güzeli ram takmak. Ama destekliyorsa.
    AlıntıAlıntı