turk-dreamworld.com Sitesine Hoþgeldiniz.

8 sonuçtan 1 ile 8 arasý
    Junior Member goplu34 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Standart Dm 500s ýcýn enýgma 2 ýmagenýz varmý ?

Beklýyorum
    AlýntýAlýntý

Vip Member endebar - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    4.435 Toplam

Standart Cevap: Dm 500s ýcýn enýgma 2 ýmagenýz varmý ?

dm500 s enigma 1 ona enigma 2 imaj yukleyemezsin
    AlýntýAlýntý

Senior Member Duezceli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Bulunduðu yer
    Gurbet ellerde
    0 Bu Konu icin
    2.506 Toplam

E2 imaj cok bekleme bosuna bulamazsin yok öyle bir imaj
    AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Alýntý endebar Nickli Üyeden Alýntý [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]
    dm500 s enigma 1 ona enigma 2 imaj yukleyemezsin
    Ben Ýnternetten Lig Tvyi VLC MEDIA PLAYERDEN AG AKISINDAN VERILEN STREAMLER ILE IZLEYEBILIYORUM ONU DREAMBOXA AKTARMAK ISTIYORUM IP TV YI NASIL OLUR ?
    AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Alýntý Düzceli Nickli Üyeden Alýntý [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]
    E2 imaj cok bekleme bosuna bulamazsin yok öyle bir imaj
    Ben Ýnternetten Lig Tvyi VLC MEDIA PLAYERDEN AG AKISINDAN VERILEN STREAMLER ILE IZLEYEBILIYORUM ONU DREAMBOXA AKTARMAK ISTIYORUM IP TV YI NASIL OLUR ?
    AlýntýAlýntý

Senior Member digisis - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Bulunduðu yer
    istanbul
    0 Bu Konu icin
    67 Toplam

dreambox a aktarman ne kazandýrýrki
    LCD tv varsa pc yi ona bagla daha kolay
    AlýntýAlýntý

Banned tayfun51 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    4 Toplam

Alýntý goplu34 Nickli Üyeden Alýntý [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]
    Vlc media plyer den izledigin satýrý versen de bizlerde izlesek goplu34 kardeþ .....
    AlýntýAlýntý

Senior Member swallow - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    79 Toplam

bi yerde vardý konusu 500s cihazý multiboot ile E2 den baþlatýlýyordu

ama E2 image pc hdd si mount edilip oraya yükleniyordu
    bunun gibi biþeydi

Kod:
    DM500S Adým Adým Enigma2 Kurulumu

Gerekenler

- Aða baðlý bir Dreambox 500S
    - Ubuntu  ( [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz] indirebilirsiniz.)
    - Wine (Ubuntu'da Flash Wizard Pro çalýþtýrmak için)
    - FlashWizard Pro 6.3
    - NFS server (Network File System) 
    - DM500S Enigma2
    - Filezilla (Ftp Programý)

Nasýl Yapýlýr

1. Dreambox'da swapon destekli bir imaj yüklü olmalý. Pli Jade bu iþ için uygun. Ben Pli-Turco v0.2 yükledim.

[Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]

2. Cihazýnýzda uygun bir imaj yoksa yükleyip çalýþtýrýn.

3. Ýlk önce bilgisayarýmýza NFS Server kurmalýyýz. Windows'da NFS Server kurmaya yarayan programlar var ama kurmaya çalýþmak sinir bozucu ve pek saðlýklý çalýþmýyor. O yüzden Ubuntu üzerinde NFS Server kurdum. Bilgisayarýnýzda Ubuntu kuruluysa NFS Server kurmak için Terminalde aþaðýdaki komutu vermeniz yeterli. (Terminal Uygulamalar/Donatýlar kýsmýndadýr.Türkçe ismi Uçbirim olarak geçmektedir.)

Kod:
    >sudo apt-get install nfs-kernel-server
    (Ýsterseniz Sistem/Yönetim/Synaptic Paket Yöneticisinden de kurabilirsiniz.) Server kurulduktan sonra bilgisayarýmýzda bir klasör açýp onu NFS Server için kullanacaðýz. Ben /home klasörü altýna share isimli bir klasör açtým. Þimdi etc klasöründeki exports isimli dosyaya açtýðýmýz klasörü tanýmlayacaðýz. (/etc/exports) exports dosyasýný açýn ve en alt satýra oluþturduðunuz klasörü aþaðýdaki þekilde ilave edip kaydedin. (etc klasörü Yerler/Bilgisayar/Dosya Sistemi altýndadýr.)
    Kod:
    /home/share *(rw)
    Oluþturduðumuz klasöre okuma ve yazma izni vermiþ olduk. Þimdi Terminal penceresinde aþaðýdaki komutu verip NFS server'ý çalýþtýralým.
    Kod:
    >sudo /etc/init.d/nfs-kernel-server start
    Artýk bilgisayarýnýzý her açtýðýnýzda Nfs Server devreye girecektir. 4. Ubuntu üzerinde Windows programlarýný çalýþtýrmak için Wine kurmalýsýnýz. Terminalden aþaðýdaki komutu vererek kurabilirsiniz ya da Synaptic Paket Yöneticisinden kurulabilir.
    Kod:
    >sudo apt-get install wine1.2
    Artýk Flash Wizard Pro'yu çalýþtýrabilirsiniz. Dreambox ip ve kullanýcý adý/þifre girilmiþ olduðunu varsayarak devam ediyorum.(Pli-Turco v0.2 kurduysanýz kullanýcý adý root þifre dreambox'dur. Enigma2 dosyasýný aþaðýdaki sayfada download linkinden indirebilirsiniz. [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz] Sol taraftan Multiboot seçin. Çýkan soruya tamam diyerek devam edin. Sað üstte PC Ip kýsmýna bilgisayarýnýzýn ip adresi hemen sol tarafýndaki Pc export yazan yere az önce oluþturduðumuz klasörün yerini yazýyoruz. Þu þekilde olmalý /home/share Nfs Enable kutucuðunu iþaretleyin ve oluþturduðunuz klasörü görmesini bekleyin. Hemen alt taraftaki klasör ikonuna basýn ve Confirm penceresi açýlýnca Yes diyerek Enigma2 backup imajý yüklemeye baþlayýn. Bu iþlem biraz zaman alacaktýr. Yükleme iþlemi bittikten sonra cihazýn fiþini çekip takýn. 5. Dreambox'u baþtan baþlatýnca ekranda NFS Mounting yazýsý belirecektir. Biraz sonrada boot loader menüsü çýkacaktýr. DM500 FlashImage (2.6.9) cihaza yüklü olan imajdýr. Enigma2 ise az önce yüklediðimiz imaj. Enigma2'yi seçip kumandanýn Ok tuþuna basýn. 6. Enigma2'nin açýlmasý 1-5 dakika arasý sürecektir. 7. Karþýnýza Enigma2 setup ekraný gelecek. Yönergeleri izleyerek gerekli ayarlarý yapýn. Ftp programý Filezilla'yý kurmak için Terminalden aþaðýdaki komutu verin.
    Kod:
    >sudo apt-get install filezilla
    Filezilla ile Dreambox'a baðlanýp alttaki linkten indireceðiniz dosyalarý etc klsaörü içinde tuxbox isimli bir klasör oluþturarak onun içine koyun ve dosya izinlerini 755 yapýn. (Enigma2'nin kullanýcý adý root olup þifre yoktur.Ftp programýnda þifre alanýný boþ býrakýn) hidden content may not be quoted Alttaki linkten indireceðiniz dosyalarý /etc/enigma2 içine kopyalayýn ve dosya izinlerini 755 yapýn. hidden content may not be quoted 8. Þimdi Enigma2 için swap dosyasý oluþturmamýz gerekiyor. Terminalde sýrasýyla aþaðýdaki komutlarý verin.
    Kod:
    >telnet 192.168.1.4
    (Buraya kendi cihazýnýzýn ip adresini yazacaksýnýz.) Kullanýcý adý root, þifre sorduðunda sadece Enter tuþuna basýn.
    Kod:
    > dd if=/dev/zero of=/media/hdd/swapfile bs=1024 count=65536
    Bu komutu verdikten sonra biraz bekleyeceksiniz. Televizyon ekraný kararacaktýr ama merak etmeyin herþey yolunda. Terminal penceresi yukardaki þekilde olduðunda devam edebiliriz.
    Kod:
    > mkswap /hdd/swapfile
    Kod:
    > losetup /dev/loop/0 /media/hdd/swapfile
    Kod:
    > swapon /dev/loop/0
    Swap dosyasýnýn baþlangýçta çalýþmasý için /etc/enigma2/custom_script.sh dosyasýný aþaðýdaki þekilde düzenleyin. C line'ýnýz varsa en alt satýrda baþtaki iþareti kaldýrýn ve CCcam.cfg dosyasýný /etc/enigma2 içine atýn. 9. Þimdi cihazýnýzýn fiþini çekip takýn ve boot loader ekranýnda Enigma2 seçerek yüklenmesini bekleyin. Dreambox açýlýnca telnet'den free komutunu vererek boþ hafýza durumunu görebilirsiniz. 10. Artýk Enigma2'yi kullanmaya hazýrsýnýz. Güle güle kullanýn. Son Söz : Enigma2 DM500S'de çok hýzlý çalýþmayacaktýr. Enigma2 kullanan cihazlarýn kumandalarý DM500S kumandasýndan farklý olduðu için bazý tuþlarý kullanamayacaksýnýz. Örneðin ses seviyesi yükseltme ya da azaltma yapamayacaksýnýz. Çünkü o tuþlar kanal listesi açma ve kanal ileri-geri için kullanýlýyor. Kumandanýzdaki Help tuþu Exit tuþu iþlevi görüyor. Kumandadaki Exit tuþuna bakarak hangi tuþun ne iþe yaradýðýný görebilirsiniz. (DM7020 kumandasý ile anlatmýþ olsada yararlý olacaktýr.) NFS Server kurduðunuz için Flash Wizard Pro 6.3'ün Multiboot menüsünden diðer DM500S imajlarýnýda multiboot olarak kurabilirsiniz. Multiboot olarak farklý imajlar kurmak için DM500S'i üzerindeki imajdan açmýþ olmanýz gerekir. Bu klavuzdaki örneðe göre Pli-Turco v0.2 ile yani. Not : Bu klavuz [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz] adresindeki howto belgesi baz alýnarak hazýrlanmýþtýr. Howto belgesinde yer almayan NFS Server, Wine, Filezilla kurulumlarýda eklenerek tam bir klavuz oluþturulmuþtur. Teþekkür : DM500S kullanýcýlarýna Enigma2 kullanma fýrsatý veren moveq ve Suomipoeka'ya teþekkür ederim.
    AlýntýAlýntý