turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu
15 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member ferit244 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    1 Bu Konu icin
    20 Toplam

Standart flash korumasi

haci ben anlamıyorum neden milleti bazı arkadaslar ti ye alıyor.aam hic deyiilse yanlıs bile olsa fikrini soyluyor olur veya olamaz ben burda defalarca bir cok soru sordum ama kimseden yanıt alamadım ha bu sorularıda sadece benden daha fazla bilgisi olupta belki fikir verir diye sordum. iki sorum olacak
    1. bu cihazların flash ta koruma var bunu biliyoruz flastaki koruma xor sifrelememi?
    2. eyer oyleyse bu kod kırılamazmı
    bence emm ecm bunlarla ugrasacamıza direk camkey camdata boxid ne halt varsa ona ulasalım bu da bence kutuda baska seylerle cok ugrastık olmuyor.
    AlıntıAlıntı

2. Teşekkür edenler:

1-1-111 (17.10.2011)

Member goril - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 Bu Konu icin
    4 Toplam

Standart Cevap: flash korumasi

arkadaşım bilgi sahibi olmada fikir sahibi olmak bizim millete has bir şey galib.Yıllardır hiç bir bilgi dayanağı olmadan icatlar görmekten bıktık ya.Burada mesaj kirliliği yapmaktan öte gitdilmez.Yoksa çeşitli fikirlere kim ne diyebilir ki.Burada fikir beyan etmek için belirli düzey gerekli çeşitli teknoloji kulvarlarında.Bunlardan yoksun sadece bir image yükleyebilen arkadaşlarda fikir üretmeye başladılarsa birileri bir tarafı ile güler bize.Bu arkadaşlar sadece okurlarsa daha faydalı olurlar
    AlıntıAlıntı

4. Teşekkür edenler:

la_boss (28.10.2011) , aykiri1 (17.10.2011)

Senior Member 1-1-111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    1 Toplam

bizim bu forumda doğru yada yanlış belli kişilere mahsus isterlerse dinlerler istemezlerse yerin dibine sokarlar alay ederler boşverin
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    20 Toplam

arkadaslar yanlıs anlasılmasın ama millet ne yapmaya calısıyor sistemin algosunu cozmeye ugrasıyor ugrasalım ama soylede bir gercek var biz kim irdeto2 nin algosunu cozmek kim oyle basit olsaydı simiye kadar coktan cici mici bisuru kart olurdu piyasada bi kere bu iş bizi asar bu bi gercek .yav benim anlamadıgım bizim irdetonun algosuyla ne işimiz var bize lazı olan seyler dt nin cihazında gizli biz cihadaki bilgilere ulasmamız lazım ha nasıl olur milletin guldugu rs232 ile olabilir jtagla olabilir nebiliyim bize cihazda acık kapı lazım kapılar kilitliyse ya acacaz ya kıracaz biz artık cihazlarla ugrasalım bizim işimize lazım olan bilgiler o meretin icinde .
    AlıntıAlıntı

Member qwertyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    2 Toplam

xor ı kırmayı denersen flash kendini silebilir
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    20 Toplam

kardesim bunlarla ilgili programlar varmı bildiyin
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    20 Toplam

ha birde bu dcr8002 makinelerin gizli menusunde jtag secure yazıyor buyuk ihtimal işlemcide kilit var bu işlemcinin muadili veya kilitsiz olanını bulup jtagla baglanılabilirmi.aykırı ustanın dsmart cihazına yaptıgı gibi.
    AlıntıAlıntı

Banned barzo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    4 Toplam

xor şifresi yokmuş
    des şifresi varmış son aldığım bilgiye göre
    uzman bir atkadaştan
    AlıntıAlıntı

Banned forzanta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    3 Toplam

sayın @ferit244 youtube de pay tv hack diye bir video dizgesi var onları izlersen Jtag, rs232 vs aygıtların nasıl işe yaramayacağını tahmin edebilirsin.
    bir tanesini de ben vereyim [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    burada göreceğin gibi iş öyle gözle görülebilecek ulaşılabilecek bir yerde değil. Ben de cahilane fikrimi bu şekilde ifade edebilirim.
    ve senin dediğin gibi ben de ECM bilmem ne kelimelerine yabancıyım.
    Saygılarımla.
    AlıntıAlıntı

Senior Member sonyokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    42 Toplam

Alıntı ferit244 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    arkadaslar yanlıs anlasılmasın ama millet ne yapmaya calısıyor sistemin algosunu cozmeye ugrasıyor ugrasalım ama soylede bir gercek var biz kim irdeto2 nin algosunu cozmek kim oyle basit olsaydı simiye kadar coktan cici mici bisuru kart olurdu piyasada bi kere bu iş bizi asar bu bi gercek .yav benim anlamadıgım bizim irdetonun algosuyla ne işimiz var bize lazı olan seyler dt nin cihazında gizli biz cihadaki bilgilere ulasmamız lazım ha nasıl olur milletin guldugu rs232 ile olabilir jtagla olabilir nebiliyim bize cihazda acık kapı lazım kapılar kilitliyse ya acacaz ya kıracaz biz artık cihazlarla ugrasalım bizim işimize lazım olan bilgiler o meretin icinde .
    Dt nin orjinal box larında sti işlemcide fabrika üretiminde ön bellek boştur bu ön belleği cihazın üretim aşamasında yükler (seri no vs) ve otomatikman işlemci nin son yüklemesinde son atılan data ile blok lanır dolayı ile bir daha o işlemciye girme yöntemi yoktur ne ile istersen dene ,flash içine tabiki ulaşabilirsin yada e2 epromun ama ordaki bilgilerde hiç bir işe yaramaz tek yapılabilecek bir şey karta dır oda algoritmanın içindedir o da bizi aşar ve zor olanı başarmanın bizim başarma sansımız yoktur çünkü daha önece public olan yöntemleri ancak uygulamayı biliyoruz bunuda bizim tr den birinin yaptığına kesinlikle inanmıyorum ve ayriyetten bu bilgileride daha öneceden public edeninde muhakkak içeriden biri tarafından verildiği kesindir benim görüşüm bu yöndedir ..

Saygılarımla
    REAL OSCAM GROUP
    AlıntıAlıntı

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu