turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

6. sayfa - 7 sayfa var BirinciBirinci ... 234567 SonuncuSonuncu
64 sonuçtan 51 ile 60 arası
    Vip Member HasBahCa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    41.224 Toplam

Standart Cevap: Satloader (güncel satellites.xml) @ismail

Alıntı -=ismail=- Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    dinekbagli peki ne gibi önerin var ?
    Güzel bir soru lyngsata falan bakınca tv ler cesitleine göre yazmıyor haber muzik falan diye lyngsatdan boyle bir otomatik seceneğin olmayacak en fazla doğu batı diye yada yayıncılara göre bouqet yaptırablirsin. yada her hangi yere kendi hazırladığın buqetleri yuklersin direk o web sitesinden hazır buketleri aldırtabilirsin.

ben şahsen dreamboxedit le hallediyorum.
    AlıntıAlıntı

Vip Member endebar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

Alıntı -=ismail=- Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    dinekbagli peki ne gibi önerin var ?
    sakıncası yoksa bende onerimi yazayım

kanal taratmadıktan sonra satellite.xml guncellemek birsey ifade etmeyecek kanal taratsakta bulunanan
    kanallar buketlere gelmeyecek

tek cozum hazır kanallar

nasıl olacak ? forumlarda onlarca kisi kanallarını veriyor open pli yada baska imajdaki eklentilere bakarsak
    bircok kisinin hazır kanal verdigini goruruz ancak cogu isimize yaramıyor onun izledigi kanalları benim
    antenim cekmiyor sadece avrupa turkiye degil bircok kanal turkiyenin bazı bolgelerinde bile degistenlik gosteriyor

herseye ragmen kanal eklemeyi bilen var bilmeyen var cakısan kanalları dreambox edit ile duzenlemeyi bilen
    var bilmeyen var hepimiz bilsek bile forumdan kanal ara pc ac dreambox editle cihaza gonder falan bir dunya is
    ama satloader bu isi tek tusla halleder

satloader da satellite.xml guncellemeye gerek yok hazır kanal verilirse zaten xml de guncel olacaktır
    satloader da isim hangi uydular guncelleme tarihi seklinde gorunurse yeterli olacaktır
    ornek ahmet 42-19-13-7 23.1.13
    diyelim ahmetin buket bana uydu ve yaptıgı sıralamayı begendim artık o guncelledikce onun kanalları indirir
    kullanırım yada osman mdu4 kanal verir mdu lnb olan arkadaslar su frekanstan bunu cıkart bunu topla gibi
    matematik hesaplarıyla ugrasmamıs olur

eger herkez kullandıgı buketi ismail arkadasımıza verirse o da satloader a eklerse iyi bir arsivimiz olur
    diye dusunuyorum
    insan olmak karşındakinin dinine, diline, ırkına bakmadan saygı göstermektir.
    AlıntıAlıntı

Member arkadascaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    4 Toplam

dreambox 800hd de bu eklenti calismiyor mu?
    AlıntıAlıntı

Senior Member -=ismail=- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    133 Toplam

Alıntı arkadascaa Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    dreambox 800hd de bu eklenti calismiyor mu?
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    133 Toplam

Alıntı endebar Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    sakıncası yoksa bende onerimi yazayım

kanal taratmadıktan sonra satellite.xml guncellemek birsey ifade etmeyecek kanal taratsakta bulunanan
    kanallar buketlere gelmeyecek

tek cozum hazır kanallar

nasıl olacak ? forumlarda onlarca kisi kanallarını veriyor open pli yada baska imajdaki eklentilere bakarsak
    bircok kisinin hazır kanal verdigini goruruz ancak cogu isimize yaramıyor onun izledigi kanalları benim
    antenim cekmiyor sadece avrupa turkiye degil bircok kanal turkiyenin bazı bolgelerinde bile degistenlik gosteriyor

herseye ragmen kanal eklemeyi bilen var bilmeyen var cakısan kanalları dreambox edit ile duzenlemeyi bilen
    var bilmeyen var hepimiz bilsek bile forumdan kanal ara pc ac dreambox editle cihaza gonder falan bir dunya is
    ama satloader bu isi tek tusla halleder

satloader da satellite.xml guncellemeye gerek yok hazır kanal verilirse zaten xml de guncel olacaktır
    satloader da isim hangi uydular guncelleme tarihi seklinde gorunurse yeterli olacaktır
    ornek ahmet 42-19-13-7 23.1.13
    diyelim ahmetin buket bana uydu ve yaptıgı sıralamayı begendim artık o guncelledikce onun kanalları indirir
    kullanırım yada osman mdu4 kanal verir mdu lnb olan arkadaslar su frekanstan bunu cıkart bunu topla gibi
    matematik hesaplarıyla ugrasmamıs olur

eger herkez kullandıgı buketi ismail arkadasımıza verirse o da satloader a eklerse iyi bir arsivimiz olur
    diye dusunuyorum
    önerin icin tesekkürler, bir gözden gecireyim.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    4 Toplam

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

verdiginiz dosyayi dreambox'a atip kurdum fakat eklentilerde gorunmuyor.
    cihaz drm 800 hd klon
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    133 Toplam

enigma restart ettinmi ?
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    4 Toplam

enigma restart ettinmi ?
    dünden beri bi kac kez kapatip actim cihazi : )
    ipk dosyasini extensions icine attim.. dreambox uzerinden kurdum.
    eklentilerde gorunmuyor.
    imaj open pli..
    chmod degerini degistirmek gereklimi
    AlıntıAlıntı

Vip Member endebar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

dreamset programı tek tusla tum uyduları indiriyor istersek bukette hazırlıyor dil tur sifrelenme sistemi vs
    buket gereksiz bence herkesin kendi kullandıgı buket var herkesin sistemi farklılık gosteriyor

dreamset sadece lamedb yada services i istersek tek tusla olusturuyor tek yapmamız gereken uydu secmek bu islemi
    yapan bir plugins yapılamaz mı ?
    sadece lamedb olustursun istersek yeni kanalları kendi buketimize atarız orası bize kalsın ama kanal taratmaya gerek
    kalmadan tum kanallar gelsin

dreamset ile tum kanallar geliyor turksatta cakısan kanalların hepsi birkac saniyede guncelleniyor cakısma falan yok
    ancak king of sat guncel degil
    12130 h olan dsmart transponder da 5 tane kanal var gerisi yok king of sat hd kanalları ya eklememis yada eksik eklemis
    kendi sitesindede durum aynı oysa lyngsat tamamen guncel ama dreamset te sadece king of sat var ne yazık ki

hd kanal sorunu haricinde kanal taratma derdi yok transponderların cakısması derdi yok canak cekiyor mu cekmiyor mu derdi
    yok sırf turksat zaten tek basına bela kanal aratmayla bircok kanal gelmiyor manuel yazmak gerekiyor

eger lamedb dosyasını guncelleyecek bir plugins yapılırsa bircok sorun ortadan kalkacaktır

tabi once lamedb nasıl yazıyor onu bulmak gerekir tsid onid bunları bilmek sart bilsekte transponder code nasıl olusuyor
    bunun gibi lamedb de bilinmeyen birkac rakam var

dreamset bunu yapabiliyorsa bir pluginslede bu yapılabilir diye dusunuyorum
    insan olmak karşındakinin dinine, diline, ırkına bakmadan saygı göstermektir.
    AlıntıAlıntı

Member decsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    21 Toplam

Teşekkürler
    AlıntıAlıntı

6. sayfa - 7 sayfa var BirinciBirinci ... 234567 SonuncuSonuncu