turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

4 sonuçtan 1 ile 4 arası
    Senior Member by_kernekli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    5 Bu Konu icin
    57.068 Toplam

Standart Whited00r Nedir .bilinmesi gerekenler ,avantajlari nelerdir

Bilinmesi gerekenler,Avantajları nelerdir,yüklenişi
    Whited00r dünyadaki en geniş editlenmiş IOS yazılımı yapan grubun oluşturduğu yazılımdır

apple tarafından geliştirilen ios lardan en hızlısı olan 3.1.3 üzerine yapılan modifikasyonlarla sonraki ios'ların özelliklerini yada genel iphone kullanıcılarının ihtiyaçlarını barındıran yazılımlar yaparlar...

Whited00r temel olarak WD3 WD4 ve WD5 versiyonlarını barındırır

WD3 3.1.3 üzerine kurulu 0 sistem hatası ile çalışan çok hılzı bir sistemdir

WD4 ise ios 4 üzerine kurulu,hız konusunda yavaş ama normal ios4 ten daha hızlı ve çok az kullanıcı kullandığı için sorunları tam olarak çözülmemiş,tek artısı cydia ve appstore daki minimum ios 4 gerektiren uygulamaları yükleyebiliyor olmanız ki zaten WD ekibi bu uygulamaların türevlerini sürekli geliştirmekte...

WD5 ise uzun testler sonucu yine 3.1.3 üzerine yazılmış ios 5 özelliklerini barındıran,sadece söz verildiği günde çıkması için biraz acele edilmiş son versiyonudur

WD3 ten WD5 e henüz 2 gün önce upgrade ettim,mevcut bir sorun yok...

yukarda da belirttim ama üzerine basarak tekrar yazayım WD konusunda bilinmesi gereken WD4 hariç (ki yüklenmesini önermiyorum) WD5 dahil hepsi ios3 üzerine kuruldur; yani ios4 isteyen programları çalıştırmaz

burda WD ekibi ve özellikle Installous devereye giriyor (installous cydia souce e cydia.hackulo.us kaynağından yüklenen bir installer yani yükleyici)

installous un en önemli iki özelliği ; uygulamaların bedava olması ve konumuzla asıl ilgisi olan kısmı hangi ios tan girerseniz uygulamanın o ios a uygun olanını bize vermesidir

örneğin ios3 ile appstore a girip twitter yüklemeye çalışın size hata verir minimum ios4 gerekiyor diye
    ama installous a girip twitter yüklemek istediğinizde sorun çıkmaz çünkü size ios3 için geçerli son versiyon olan 3.3.5 i yükletir ve hiç sorunsuz twitter yüklemesi tamamlanır,bu diğer uygulamalar için de geçerli...

konuyu çok dağıtmadan

WD neden daha hızlıdır biraz ondan bahsedeyim;
    çünkü WD de normalde kullanmadığımız,işimize yaramayan birçok ios özelliği kaldırılmıştır

320x480 pikseldir ama ios içerisindeki sistem resimleri bu çözünürlüğün üstündedir

320x480 bir resim 5kb iken daha büyük resim 10kb dir ve ana ekranımızda bunun gibi çok resim mevcuttur(duvar kağıdı iconlar vs..)

toplamda 50kb veri işelemek 100kb veri işlemekten daha kolay olduğu için telefonumuz normalde daha çok işlem yapar ; WD de bu resimler ihtiyacımız boyutuna indirilmiştir ve böylece bir hız artışı sağlanmıştır

bu ve benzeri birçok diğer değişkenlerden dolayı WD sürümleri offical ios lara göre daha hızlıdır

bunların yanında ios3 üzerine kurulmasına rağmen normalde ios4 ve hatta son versiyon ios5 ile birlikte gelen özellikleri de içinde barındırır

başlıca ios3 üstü barındırdığı özellikler(WD5 için yazıyorum)

Multiasking, yani aynı anda birden çok uygulama kullanma(detay bilenler için WD5 dah bir adım daha ileri gitti activator tabanı olmadan yapıyor bu işlemi)

Folders,ios4 ile gelen uygulamarı birleştirme özelliği

video kaydetme(Cycorder) cydia nın babası saurik tarafından geliştirilen ve WD5 için yeniden düzenlenen mevcut en yüksek FPS(saniyede ki resim sayısı) değerine ulaşan uygulama

Mobile Terminal ,windowstaki dos gibi düşünebilirsiniz,uygulamaların editlenmesinde satırların değiştirilmesinde yetkilerin kontrolünde kullanılan bir uygulama

Cydia 1.1.1 hepimizin bildiği saurik tarafından geliştirilen cydia installer uygulamasının son hali

Karakter sayaçı ; mesaj gönderirken kaç karakter kaldığını gösteriyor

Reminders ; ios5 ile gelen hatırlatıcılar özelliği WD5 e montajlanmış durumda(şuan tam stabil çalıştığı söylenemez ama twitterdan yapımcısını takipteyim güncelleme olursa paylaşırım)

iCloud daha sonrası için yada bilgilerinizi başka bir iphone aktarmak için kullanacağımız uygulama,rehberi mesajları (yanlış değilsem fotoğrafları) bilgisayardaki yüklü uygulamaları(appstore dan yüklenenleri) yedekleyen,daha sonra istersek restore sonrası kullanmamıza istersek te yeni bir iphone a geçtiğimizde biglilerimizi direk ona aktarmamızı sağlayan uygulama...

Sesler tüm sistem sesleri ios5 ten,zil sesleri ve mesajlar ise iphone 4 ten

Safari ; normalde ios3 te mevcut olmayan sekme özelliği ve WD5 ile gelen aslında ciddi sıkıntısını çektiğimiz sayfa içi arama yapma özelliği (sayfada iken yer imleri menüsünde "fine on page" olarak karşımıza çıkıyor)

yeniliklere denk geldikçe konuda güncelleme yapıyorum...

WD5 ile gelen ve hız sağlayan özelliklerden birisi de daha önce multiasking özelliğini kullananlar bilir telefon ve mail uygulamaları sürekli açık kalırdı,WD5 te bu da giderilmiş durumda

WD5 teknik özelliklerinin yanında zaten normal ioslara göre hızlı olmasıyla da kalmıyor en stabil ve hızlı versiyon olan WD3 ü de benchmark testlerinde geride bırakmaktadır

aklıma gelen ve öne çıkan bilgiler bunlar

yüklenişi normal restore gibi zaten forumda yeterli bilgi var ;
    ben basit olarak bahsedeyim

öncelikle yedekleriniz alma işlemi
    fotoğraflarınızı zaten direk itunes i de geçiyorum windows explorer üzerinden alabiliyorsunuz

(i-funbox tavisye ederim)
    mesajları ;

Raw File System/var/mobile/Library/SMS

klasöründeki "sms.db" doyasını yedekleyin

rehber için ise ;

Raw File System/var/mobile/Library/AddressBook
    klasöründeki "AddressBook.db" dosyasını yedekleyin
    (bunlarla birlikte eğer hattınız turkcell ise appstore daki turkcell yedek i kullanabilirsiniz, yada itunes ile isterseniz gmailinizle isterseniz windows kişiler yada outlook ile yedekleme yapabilirsiniz)

restore işlemi için

gerekli programlar

Whited00r5
    Gizli iceriği görmeniz icin 'Teşekkür' etmeniz gerekiyor.
    Yetersiz haklar yüzünden gizli iceriği göremessinız.
    (normal simkilit olmayan telefonlar için(simkilidi olmayanlar mutlaka bunu indirsin)
    Whited00r5 [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] (sim kilitli telefonlar için ; gözünüz aydın
    ( [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] 2g ipod 1g&2g için gerekli versiyonlar Whited00r sitesinde)

iREB (google da bulabilirsiniz ücretsiz)
    ve [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    işlemleri windows xp olan bir bilgisayarda arkadaki(yani direk anakarttaki) usb çıkışlarını kullanarak yapmanızı öneririm 16xx(1600,1601..)&1xxx hatalarını alma olasılığınız çok düşük olur(neden bunu diyorum WD5 yükseltmesini 2 farklı pc de win7 de denedim,hatta birinde win7 tekrar kurdum birde vistada denedim :S ireb den tinyumrellaya hosttan redsn0w a herşeyi denedim yapamadım xp olan 1980 den kalma pc de 20 dk sürmedi)

itunes i açıyoruz
    itunes açıkken ireb i açıyoruz
    itunes i kapatıcak

irebte telefon modelimizi seçiyoruz (3g yada neyse artık)

sonra bizi yönlendiriyor ; ama yapmanız gereken 10 saniye hem kapama tuşuna(yada kilit tuşu diyebiliriz) hem home tuşuna basılı tutuyoruz,10 saniye sonunda köşe tuştan parmağımızı çekiyoruz ama home tuşundaki duracak
    zaten ireb işleme başlıyor downloading diye (internet bağlantısı gerekiyor)
    bi kaç saniyeden uyarı veriyor,şimdi itunes i açabilirsiniz diye

itunes i açıp shift+restore tıklayıp indirdiğimiz WD5 i hedef gösteriyoruz ve yükleme bitiyor

burdaki önemli nokta işlem bitince itunes backup seçenekleri sunacak biz yeni bir iphone seçeceğiz
    eski iphone dan yada ayarlarımızdan tamamen bağımsız bir iphone olacak(hız için ve yeni ayarlar için gerekli)
    (rehberi ve mesajları yine i-funbox ile yüklemenizi öneririm daha önce kopyaladığınız klasörlere tekrar koyacaksınız(var olanla değiştirin)
    mesajları ;
    Raw File System/var/mobile/Library/SMS
    rehber için ise ;
    Raw File System/var/mobile/Library/AddressBook)

zaten ana ekran gelmiş olacak iphone da cydia yoksa iki sayfa sağa bakın bazen ileri sayfaya atıyor ana ekrana değil yine yoksa 2 kez açıp kapatın telefonu,hala tekrar restore edin gelecektir

konuya dair sorularınız olursa başlık altında diğer arkadaşların da desteğini alacağımı umarak elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım

Saygılarımla

tesekkurler Günhan Yeltekin (twitter gyeltekin)
    insanlara teşekkür etmesini bilmeyen ,Allah a da şükür etmesini bilemez.(hadisi şerif)
    teşşekkür etmek için mesaj yazmayın ,teşşekkür butonunu kullanın
    Forumda Sunulan dosyalar test amaclidir!!!!
    AlıntıAlıntı

2. Teşekkür edenler:

zqrykt (18.04.2012) , enterhd (17.04.2012) , rocknrol (17.12.2011) , lernen1988 (8.12.2011) , ayyas (21.11.2011)

Member ayyas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    605 Toplam

Standart Cevap: Whited00r Nedir .bilinmesi gerekenler ,avantajlari nelerdir

whitedoor geçekten 3g kullanıcıları için çok güzel bir çalışma. Ancak dikkat edilmesi gereken normal ile unlock olan sürümleri karıştırmamak aksi halde baya uğraştırıyor insanı. Paylaşım için teşekkürler
    AlıntıAlıntı

4. Teşekkür edenler:

by_kernekli (21.11.2011)

Junior Member blackmfe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

mrb hocam öncelıkle konu içincoktskler..lakın ben wd5i basarıyla kurdum ama iphone o meshur usb+itunnes ekranında takıldıkaldı.yapabılecegımız bırseyler varmıdır?
    AlıntıAlıntı

Senior Member by_kernekli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    57.068 Toplam

Alıntı blackmfe Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    mrb hocam öncelıkle konu içincoktskler..lakın ben wd5i basarıyla kurdum ama iphone o meshur usb+itunnes ekranında takıldıkaldı.yapabılecegımız bırseyler varmıdır?
    ustat onceki versiyonlar icin var buradan bak ama frimwer 5 icin olurmu bilmiyom
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    yada buradan bak
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    insanlara teşekkür etmesini bilmeyen ,Allah a da şükür etmesini bilemez.(hadisi şerif)
    teşşekkür etmek için mesaj yazmayın ,teşşekkür butonunu kullanın
    Forumda Sunulan dosyalar test amaclidir!!!!
    AlıntıAlıntı

7. Teşekkür edenler:

terrano (7.12.2013)