turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

7 sonuçtan 1 ile 7 arası
    Junior Member kurtlarr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Standart Kanal bulunamadi sorunu

Arkadaslar DM600 PVR ile ilgili bir sorunum var umararim yardimci olabilirsiniz.
    Kanal setting atiyorum hersey normal ama bir süre sonra kanal bulunamadi diye ekrana yazi geliyor, bütün softlari, camlari denedim en az on tane setting denedim ama nafile hep ayni ne yapacam bilmiyorum bilen varsa yardimci olursaniz sevinirim. Dreambox kendi sitesinden baktim 100% Original. Simdiden tesekkürler
    AlıntıAlıntı

Senior Member -=sezo=- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    878 Toplam

Standart Cevap: Kanal bulunamadi sorunu

LNB bir kac sene sonra Toleransini kaybediyor ve Frekanslarda degisiklik oluyor.
    Genelde olan frekanslari 2 yukari alirsaniz,sorunun kalmayacaktir.
    Frekanslari manuel olaral elle veriniz.ShowTürk icin 12656 H 04444 yerine 12658 olarak deneyin.olmazsa 1 yada 2 daha ekleyin.Sembol oranina dikkat edin,bazen ne hikmetse oda degisebiliyor.
    BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKI KANDIR.
    TOPRAK EGER UGRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Biliyosunuzdur Dreambox zaten bunu otamatik yapiyor ama ben farkli lnb lerle denedim bende olmadi gittim arkadasta denedim gene olmadi yani bildigim herseyi yaptim ama nafile bende simdi satin aldigim yere geri gönderdim bakayim ne olacak.

Yinede cok tesekkürler
    AlıntıAlıntı

Senior Member yeerken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    81 Toplam

-Mevcut ayarldan uydu yapılandırma - standar olmayan uydu yapılandırma-lnb üstüne yani 0,1,2,3 yazan yere gelip ok tuşuna basıp,mavi tuş ile sonraki sayfa diyoruz.Orada LNB değerini 1.0 dandegiştirip 1.1 yapıp daha sonra 6 nolu tiki gemini için veya sıralama tekrarı aktif hale getirip ok liyoruz.tüm çanaklar için aynısı yapıp çıkıyoruz
    AlıntıAlıntı

Junior Member necc7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Alıntı yeerken Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    -Mevcut ayarldan uydu yapılandırma - standar olmayan uydu yapılandırma-lnb üstüne yani 0,1,2,3 yazan yere gelip ok tuşuna basıp,mavi tuş ile sonraki sayfa diyoruz.Orada LNB değerini 1.0 dandegiştirip 1.1 yapıp daha sonra 6 nolu tiki gemini için veya sıralama tekrarı aktif hale getirip ok liyoruz.tüm çanaklar için aynısı yapıp çıkıyoruz
    bende bu şekilde yapıyorum ama yine bir hafta on gün sonra kanal bulunamadı hatası veriyor ve bunu birkaç kanalda yapıyor. sadece kanal listesini yeniden yüklüyorum düzeliyor. skybox cihazım daha var onda bu sorunlar olmuyor. tam çözümü varmı servis vs yardımcı olurmu bu konuda.
    AlıntıAlıntı

Member FurkanB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    8 Toplam

selam aynı sorunları bende yaşıyordum yukarıda yazılanların hepsinide denemiştim sonunda sorunuma şöyle bi çözüm buldum adaptörün içindeki 1000-25 değerli kondansatörü 1000 - 35 değerli kondansatör ile değiştirdim şu anda bu tür bi sıkıntı yaşamıyorum ( kullandığım lnb botech marka ve 5-6 yıldır kullanıyorum )

kolay gelsin
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Alıntı aydın Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    selam aynı sorunları bende yaşıyordum yukarıda yazılanların hepsinide denemiştim sonunda sorunuma şöyle bi çözüm buldum adaptörün içindeki 1000-25 değerli kondansatörü 1000 - 35 değerli kondansatör ile değiştirdim şu anda bu tür bi sıkıntı yaşamıyorum ( kullandığım lnb botech marka ve 5-6 yıldır kullanıyorum )

kolay gelsin
    Sagolasin Arkadasim bide bunu deneyeyim
    AlıntıAlıntı