Galatasaray Kaptanı Arda Turan, Bursaspor yenilgisini değerlendirdi, özeleştiri yaptı..

Galatasaray Galatasaray Kaptanı Arda Turan'ın açıklamaları şöyle:

"Üretkenlik olamadık, sorumululuklarımız yerine getiremedik ve iyi oynamadık.. Bursaspor haklı bir galibiyeti aldı.. Kredimizi yedik. Artık puan kaybetmeye tahammülümüz kalmadı. Hayat devam ediyor. Kafamızı yukarıya kaldırmamız lazım.. Avrupa Ligi'nde ve ligdeki maçlarımızı kazanmalıyız.

Çok iyi bir takımız.. İnişli çıkışlı zamanlarımız olabilir. İyi oynamadığımız bir gerçek.. Arda'nın yapması gerekenleri yapamadım.. Bir gol ve asist bile yeterli olamıyor bazen. Takım kaybettiği zaman en büyük sorumlulardan biri de benim. Keita'yı kullanmak istedik. Oranın oyuncusu değilim. Aslında istenileni de verdiğimi düşünüyorum.. Orta sahaya gelip duvar oldum.. Ama kazanmadığınızda bu büyük bir sorun. Gerekeni yapamadım ve kaybettik. Üretken olamıyoruz İyi de oynamıyoruz. Futbolda her an her şey değişebilir. Mesela Beşiktaş'a bakacak olursak..

Beşiktaş'ı da tebrik ediyorum çok önemli bir galibiyet aldılar.. Futbolda her an her şey değişebiliyor. Birlikte hareket etmeliyiz. Keşke böyle olmasa. Takım arkadaşlarıma yardım etmek istiyorum.. Onlar da insan.. Daha dikkatli olmalıyız. Ben biraz gerilmiş olabilirim"