turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

12. sayfa - 65 sayfa var BirinciBirinci ... 289101112131415162262 ... SonuncuSonuncu
642 sonuçtan 111 ile 120 arası
    TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    693 Toplam

Standart Cevap: Motor Sporlari - 2010 Haberleri

F1'e dönmeyi düşünen Deutsche Post, Mercedes takımına sponsor olarak Formula 1 aracı üzerine logosunu yerleştirmeyi planlıyor.
    Münih'te yayınlanan TZ gazetesi, alt kuruluşu olan DHL'in şampiyonanın resmi sponsoru olduğu Alman lojistik devinin, Mercedes GP takımıyla işbirliği için Alman yetkililerle görüşmeler yaptığı belirtildi.

Deutsche Post yetkililerinin, geçtiğimiz hafta sonunda Bahreyn'de Daimler CEO'su Dieter Zetsche ile bir araya geldiği bildirildi.

TZ'de yer alan haberde, anlaşmanın Mayıs ayında, Avrupa sezonunun ilk yarışı olan İspanya Grand Pri'de hazır olabileceği ifade edildi.

DHL ve Deutsche Post, 2002 seazonunda şu an Force India olan Jordan takımına sponsor olmuştu.

Şirket halen Timo Glock'un kişisel sponsorluğunu yapıyor.
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doğru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eğri olsam; elde tutarlar beni,
    Doğruda aç görmedim; eğride tok,
    Eğri yay elde kalır; menzil alır doğru ok.

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    693 Toplam

F1 2009 oyunun yapımcısı Codemasters firması geçtiğimiz günlerde yeni oyunu F1 2010'u Londra'da gerçekleştirilen basın toplasında tanıttı.
    Tanıtımda, oyundaki yeni kariyer özellikleri ve yeni dinamik hava sistemi göze çarpan detaylar oldu. Codemasters'ın GRID ve DIRT serilerinde kullandığı Ego fizik motoruna sahip olacak olan oyun XBOX, PC ve PS3 platformlarında oynanabilecek.

Yapımcı Paul Jeal, firmanın bir simülasyon veya "arcade" bir oyun ortaya çıkarmaya çalışmadığını, F1'i enine boyuna oyuncuya yansıtabilecek bir "deneyim" geliştirmeye çalıştıklarını söyledi.

Oyunda dinamik olarak lastik aşınma değeri, değişen hava sistemi gibi gerçekçi işlemler simüle edilebilecek.

Pist dışında ise oyuncuya bir F1 pilotunun kariyerinde yaşanan gelişmeleri simüle edebilecek bir kariyer sistemi geliştirildiği bildirildi.

Kariyer özelliklerinde transfer gelişmeleri, yarış sonrası basın toplantıları, menajerlerle görüşme gibi olaylar konu alınacak.
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    693 Toplam

McLaren, Mercedes-Benz’in takımdaki hisselerinin büyük bir kısmını geri aldı.
    Alman otomobil üreticisi, Brawn GP’yi satın almadan önce, McLaren F1 Team’in yüzde 40 hissesine sahipti.

Mercedes, kendi takımını kurmasının, McLaren’la ilişkisinin sona ereceği manasına gelmeyeceğini söylemişti. Ancak mevcut anlaşmalara göre 2011 sezonu sonuna kadar devam edecek olan işbirliğinin değişeceğini kabul etmişti.

McLaren ise, geçtiğimiz Kasım ayında, Mercedes’den hisselerini geri almayı planladığını duyurmuştu. Takım patronu Martin Whitmarsh ise dün yaptığı açıklamada McLaren Group’un hisselerin çok önemli bir bölümünü geri aldığını bildirdi.

Reuters’a konuşan Whitmarsh, “Galiba şu an Mercedes’in hissesi sadece yüzde 11. Bu da önemli değil veya çok yüksek bir rakam sayılmaz” dedi.

McLaren Automotive Başkanı ve eski takım patronu Ron Dennis takımın yüzde 15’sine sahip bulunuyor. Suudi işadamı Mansour Ojjeh’in yüzde 15, Bahreyn şirketi Mumtalakat’ın ise takımdaki hissesi yüzde 30.

McLaren’ın yeni spor aracı MP4-12C’nin lansmanında konuşan Whitmarsh, bu yeni araçla GT yarışlarında Ferrariler’e karşı rekabet etmeyi umduklarını söyledi.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    693 Toplam

TV yorumcusu ve eski F1 pilotu Marc Surer, bu sene ilk kez yarışan üç yeni takımın, "üçüncü sınıf" bir rekabet sergilediklerini söyledi.
    Ancak yeni Malezya takımının teknik patronu Mike Gascoyne, gerideki mücadelede milyonların hesabının yapıldığını ifade etti.

Formule 1 Race Report'a konuşan Gascoyne, "Önümüzdeki üç yarışta finiş görmek önemli. O yüzden şu an dayanıklılık üzerine yoğunlaşıyoruz. Puan almak şu aşamada gerçekçi değil. Ama markalar klasmanında 10'nculuk bir hedef, çok bunun parasal değeri çok yüksek" dedi.

İngiliz teknik adam, "Yeni takımlar için muhtemelen puan olmayacak. O yüzden finiş görmek önemli. Bir sıra üstte olmak sonunda milyonlar getirebilir" diye konuştu.

Bu arada Gascoyne'nin geçtiğimiz hafta sonunda takımla ilgili bilgileri herkesle paylaşması Lotus'a, F1'in en şeffaf takımı ünvanını da kazandırmış durumda.

Alman Auto Motor und Sport dergisi, Gascoyne'nin cep telefonu vasıtasıyla henüz yapılmamış pitstop hakkındaki bilgileri Twitter üzerinden yayınlamasının birçok kişiyi şaşkınlığa uğrattığını yazdı. Habered, "Böyle birşeyi McLaren veya Ferrari'de hayal edebilir misiniz?" denildi.

Formula 1 Race Report muhabiri de, yarış hafta sonunda Lotus garajında rahatça vakit geçirmesinin kendisi şaşırttığını itiraf etti.

Gascoyne ise, "Ne yaptığımız konusunda açık ve şeffaf olmak istiyoruz" yorumunda bulundu.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    693 Toplam

Monza Belediye Başkanı Marco Mariani, tarihi İtalya Grand Prix'nin önümüzdeki beş yıl daha takvimde yer almasını garantilendiğini duyurdu.
    Meşhur Autodromo Nazionale di Monza pistini işleten Sias şirketi de, F1 patronu Bernie Ecclestone'la anlaşmaya vardıklarını ve Monza'nın 2016 yılına kadar takvimde yer almasını öngören sözleşmeye imza atıldığını doğruladı.

Mevcut anlaşma 2012'de sona eriyordu. Böylece, Monza'nın 2013'te Roma'daki cadde yarışıyla yer değiştireceğine yönelik endişeler de son bulmuş oldu.

Belediye Başkanı Mariani, La Gazzetta dello Sport'ta yayınlanan açıklamasında, "Çok olumlu bir gelişme. Yarından itibaren İtalya GP'nin en az 2021 yılına kadar uzatılması için girişimlerimize başlayacağız" ifadelerini kullandı.

Mariani, Monza ile birlikte olsa bile Roma'nın gelecekte F1 takvimine girmesine destek vermediğini açıkça dile getirdi.

Roma Büyükşehir Belediye Başkanı Gianni Alemanno ise, 2012 veya 2013'e kadar İtalya'nın iki grand prix'ye açık olduğunu, yeni bir yarışın hem turizm, hem de spor açısından birçok faydasının olacağını kaydetti.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    693 Toplam

Fransız basınında çıkan iddialara göre, eski adı Campos Meta olan Hispania Racing Team'in (HRT) takım patronu Colin Kolles takımı satın almayı düşünüyor.
    Campos'un araçlarını üreten İtalyan üretici Dallara'nın her iki aracı da yeni sezona yetiştirme telaşı içinde yaşanan finansal sıkıntılar nedeniyle Jose Roman Carabante, takımın çoğunluk hisselerini satın alarak kontrolü, kurucu Adrian Campos'tan devralmıştı.

Fransız Auto Hebdo dergisi ise, takımı Almanya'ya taşımak istediği iddia edilen Kolles'in, takımı satın alma planları yaptığını ileri sürdü.

Bu arada İspanyol AS gazetesi, Campos-Meta olarak takıma ismini verdiği Meta Image'ın, takımın Carabante'nun kontrolüne geçmesinin ardından ismini değiştirilmesi nedeniyle yasal yollara başvuracakları söylentilerini yalanladığını yazdı.

Meta patrounu Enrique Rodriguez yaptığı açıklamada, "İsim değişikliği veya başka herhangi birşeyden dolayı bir şikayetimiz yok. Bu bir işbirliği ve sadece takım için en iyi olan neyse onu istiyoruz" dedi.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    693 Toplam

Flavio Briatore’nin ilk erkek çocuğu dünyaya geldi. La Gazzetta dello Sport’un haberine göre, bebeğe Falco Nathan ismi verildi.
    Singapur GP skandalının ardından hakkında verilen motorsporlarından ömür boyu men cezasını iptal ettirmesine rağmen F1’e dönmeyeceğini açıklayan 59 yaşındaki Briatore’nin doğum için Fransa’nın Nice şehrinde bulunduğu bilidirildi.

Falco’nun 4.1 kilogram ağırlığında olduğu, Briatore’nin 30 yaşındaki manken eşi Elisabetta Gregoraci’nin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Briatore’nin, süper model Heidi Klum’dan, 5 yaşında Leni isimli bir kız çocuğu bulunuyor. Leni’nin vesayet hakkı geçtiğimiz sene Klum’un İngiliz müzisyen eşi Seal tarafından alınmıştı.

Bu arada FIA Başkanı Jean Todt, geçtiğimiz hafta sonu Bahreyn’deki bir açıklamasında, Briatore’nin hakkındaki cezayı bozdurmasına rağmen, skandalın üstünün kapanmadığını söylemişti.

Todt, “2008’de Singapur GP’de kasıtlı olarak kaza yapan bir aracı unutamayız. Böyle bir hadise
    sonuçsuz kalamaz” demişti.

Turkiyef1.com
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    693 Toplam

Kariyerinin en başarılı sezonunu geçirdiği 2009'da Formula 1'deki ilk zaferini kazanan Mark Webber, yeni sezonu takım arkadaşı Sebastian Vettel'in önünde bitirmek istediğini ifade etti.
    Bugüne kadarki mücadelelerde ağırlıklı olarak takım arkadaşının gerisinde kalan Avustralyalı pilot, 2010'da başabaş bir mücadeleyle sezonu Vettel'in önünde noktalamayı umduğunu kaydetti.

Geçtiğimiz hafta sonu Bahreyn'deki ilk yarışta Vettel 8 puan alırken, Webber mücadeleyi 4 puanla tamamlamıştı. Sakhir'de takım arkadaşının hızına karşılık vermekte başarısız olan Webber, bununla birlikte sezonun ilerleyen yarışlarında takım arkadaşını mağlup etmeyi amaçladığını belirtti.

BBC'ye konuşan Webber, "Hedefim, mümkün olduğunca çok pilotun önünde bitirmek, fakat daha üst sıralara çıkmaya çalıştıkça bu daha da zorlaşıyor" dedi.

Red Bull Racing pilotu, "Sebastian oldukça zorlu, geçtiğimiz yıl etkileyici bir sezon geçirdi. Fakat birbirimize çok yakın olduğumuz belli dönemlerde vardı" diye konuştu.

Webber ayrıca, "Umarım bu sezon yeniden çok yakın bir mücadele olur. Bu kez sezonun lehime biteceğini umuyorum" ifadesini kullandı.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    693 Toplam

Eski Renault, Toyota ve Super Aguri F1 pilotu Franck Montagny, üçüncü sezonunda Superleague Formula'ya katılacak. Fransız pilot bu sezon, Fransız takımı FC Girodins de Bordeaux için mücadele edecek.
    Motor sporları kariyerinde yeni bir sayfa açan Montagny konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Çok güzel oldu. Şampiyonaya katılmayı, özellikle de takvimin genişlemiş olması ve serinin güçlenerek büyümeye devam etmesinden dolayı sabırsızlıkla bekliyorum" dedi.

Superleague Formula'nın, F1 ve diğer serilerden eski arkadaşlarıyla yeniden bir araya gelmesine de imkan sağlayacağını ifade eden Montagny, yeni seride kendini motive eden etkenler olduğunu söyledi.

Fransız pilot, "Barazi-Epsilon'la bağlantılı olmak ve FC Girodins de Bordeaux gibi şampiyon bir takım adına yarışmak, beni çok motive ediyor" dedi.

Bordeaux'nun Superleauge Formula ekibi, şu an merkezi Le Mans'da bulunan Barazi-Epsilon takımı tarafından yönetiliyor.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    693 Toplam

Mark Webber, Bahreyn'de buji problemi nedeniyle zaferden oldukları yarışa rağmen dayanıklılık konusunda en iyi noktaya geleceklerine inandığını söyledi.
    Daha dayanıklı ve güçlü bir aracın üretilmesi konusunda hiçbir endişesi olmadığını ifade eden Webber, hiçbir takımın güvenirlik probleminden tümüyle emin olamayacağını belirterek, "Son birkaç aylık çalışmalarımız sırasında araç hakkında devasa oranda şeyler öğrendik. Buna devam edeceğiz" dedi.

Avustralyalı pilot, "Dayanıklılıkla ilgili departmanımız geçtiğimiz sene göz kamaştırıcıydı. Onlara bu sene de güvenim tam" ifadelerini kullandı.

F1'de seyir zevki konusuna da değinen Red Bull Racing pilotu, bu sene, Bahreyn'de olduğundan çok daha iyi yarışların olacağını söyledi.

Sakhir'deki mücadelenin rekabetten uzak ve sıkıcı olduğu yönündeki yoğun eleştirilere karşın Webber, "Bahreyn'de gördüğümüzden çok daha heyecan verici yarışlar olacaktır" dedi.

İki pitstopun zorunlu hale getirilmesi konusuna da değinen Webber, "İki pit stop olursa, bu gerilimi biraz daha artırır ve bu da hata potansiyelini yükseltir. İki pitstop heyecanın artmasına yardımcı olacaktır ama pistte daha fazla sollama yapmaya yönelik bir çözüm olmayabilir" yorumunda bulundu.
    AlıntıAlıntı

12. sayfa - 65 sayfa var BirinciBirinci ... 289101112131415162262 ... SonuncuSonuncu