turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

13. sayfa - 65 sayfa var BirinciBirinci ... 3910111213141516172363 ... SonuncuSonuncu
642 sonuçtan 121 ile 130 arası
    TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    693 Toplam

Standart Cevap: Motor Sporlari - 2010 Haberleri

Red Bull Racing takımının ekipmanlarını taşıyan bir aracın, Melbourne yakınlarında bir trafik kazasına karıştığı bildirildi.
    Yerel radyo istasyonu 3AW, kazanın Melbourne'e 20 dakika uzaklıkta Princess Freeway yolunda meydana geldiğini belirtti.

Görgü şahitleri, koyteynır taşıyan konvoydaki ağır vasıta aracın, başka bir araçla çarpıştığını, koyteynırların üzerinde de "Red Bull Racing" yazısının bulunduğunu söyledi.

Age gazetesi, polise dayanarak verdiği haberde, kazanın ciddi olmadığını ve yaralanan 32 yaşında bir sürücünün olay yerinde tedavi edildiğini bildirdi.

Gazete ayrıca, RB6 araçlarının Cuma günü Albert Park pit alanına ***ürüleceğini belirterek, koyteynırların içinde araçların olabileceğini yazdı
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doğru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eğri olsam; elde tutarlar beni,
    Doğruda aç görmedim; eğride tok,
    Eğri yay elde kalır; menzil alır doğru ok.

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    693 Toplam

McLaren'ın şampiyon pilotları Jenson Button ve Lewis Hamilton, Avustralya Grand Prix öncesinde değerlendirmelerde bulundu. İşte McLaren çiftinin Albert Park yorumları:
    Jenson Button: "Avustralya'da beni çok mutlu eden hatıralarım var. Griddeki pilotların çoğu gibi, Albert Park benim de Formula 1'deki ilk yarışım oldu. Keyif vericiydi, yarış dışı kalmadan önce dördüncü sıraya kadar yükselmiştim. 2006'da pole pozisyonu kazandım, fakat yarışta maalesef finiş göremedim. Tabi geçen yıl benim için müthiş bir yarış olmuştu. Hem pole'ü kazandım, hem de yarışı. Gerçekten kariyerimin en duygusal anlarından biriydi."

"Bu yılki yarışa bakarsak, Albert Park pistine bu yıl, genel hızımıza daha büyük bir güvenle bakarak gittiğimizi düşünüyorum. Pistin Bahreyn'le çok zıt yönleri var, bir kere dar değil, düşük hızda geçilen bölümler ve bolca hızlı viraj. Pistin yapısı, aracımıza uygun diye düşünüyorum."

"İlk yarışta MP4-25 hakkında çok faydalı bilgiler edindik. Tüm takım bu verileri hafta sonunda pratiğe dökmeyi sabırsızlıkla bekliyor."

Lewis Hamilton: "Albert Parkı her zaman sevmişimdir. 2007'de Formula 1'deki ilk yarışımda harika bir mücadele sergilemiştim. Bir yıl sonraki yarışı kazandım, geçtiğimiz yıl da KERS'i full olarak ilk kez burada kullandım. Fakat Avustralya GP'nin benim için önemli özellikleri, halkı ve atmosferi. Tribündeki taraftarlar, şehirdeki halk, pistteki organizasyon harika. Yılın en güzel ve rahatlatıcı yarışlarından biri. Burayı gerçekten seviyorum."

"Bahreyn'de, ilk bölümde vakit kaybetmeme rağmen harika bir yarış çıkardım. Tüm yarış boyunca çılgınca bastım. Podyuma çıkarak iyi bir puan aldığım için de memnunum."

"Şimdi Melbourne'u sabırsızlıka bekliyorum. Bu pisti seviyorum. Ayrıca Bahreyn'de daha iyi sonuç almamızı engelleyen problemlerin Albert Park'ta tekrarlanacağını sanmıyorum."

turkiyef1
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doğru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eğri olsam; elde tutarlar beni,
    Doğruda aç görmedim; eğride tok,
    Eğri yay elde kalır; menzil alır doğru ok.

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    693 Toplam

Geçtiğimiz yıl yarıştığı Nico Rosberg'i Mercedes'e kaptıran Williams, F1'in bir diğer Nico'su Hulkenberg'le uzun dönemli bir anlaşma yapmayı planlıyor.
    Takımın sahibi Frank Williams, Nico Rosberg'in bu sezon da takımda devam etmesinin hemen hemen kesin olduğunu belirtmiş ancak 24 yaşındaki Alman pilot Mercdes'den gelen teklifi kabul etmişti.

Bunun üzerine GP2 şampiyonu Nico Hulkenberg'le anlaşan Williams, yetenekli genç pilotun takımda uzun süre kalmasını istiyor.

Alman Auto Bild Motorsport dergisine konuşan 67 yaşındaki Williams, "Nico bizim yıldızımız" ifadesini kullandı.

Hulkenberg'in bugüne kadar yarıştığı bütün serilerde şampiyon olduğunu hatırlatan Williams, "Diğerlerinden bunu yapan tek pilot Lewis Hamilton" dedi.

Hulkenberg'in Williams'ı gelecekte Ferrari veya McLaren'a geçmek için bir atlama tahtası olarak kullanacağını söyleyen menajeri Willi Weber'in bu ifadelerine ilişkin olarak da, "Bu takıların onu kapmaması bana bağlı. Weber'in, Hulkenberg 2013'te Ferrari'de olacak ifadesi profesyonellikten çok uzak bir ifade. Umarım Nico uzun süre bizimle kalır" dedi.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    693 Toplam

Sauber Teknik Direktörü Willy Rampf, Avustralya Grand Prix'de, Bahreyn'de olduğundan çok daha güçlü bir performans ortaya koyacaklarını söyledi.
    Sauber çifti Pedro de la Rosa ve Kamui Kobayaşi, hidrolik arızalardan dolayı finiş görememiş, İsviçre ekibi Sakhir'den büyük bir hayal kırıklığıyla ayrılmıştı.

De la Rosa ve Kobayaşi yarış sonrasındaki açıklamalarında, araçlarının piste uygun olmadığını belirtmişti. Ancak takım, kendileri için sezonun başlangıç yarışının Melbourne olacağını ifade etti.

Bahreyn'de yaşadıkların problemleri çözdüklerini dile getiren Rampf, "Bahreyn'deki hayal kırıcı performansımızın ardıdan Avustralya'da birçok şey yapmak zorundayız. Bahreyn'deki verileri titiz şekilde analiz edip bir sonuç çıkardık. Melbourne'de çok daha rekabetçi bir yarış bekliyorum" dedi.

Rampf ayrıca, "Her iki araçta da hidrolik sızıntıdan kaynaklanan arızalar yaşadık. Fakat bunların sebepleri farklı. Ama her iki probleme de gerekli çözümler getirildi" diye konuştu.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    693 Toplam

Mercedes GP takım patronu Ross Brawn, mevcut gelişim planı sayesinde, çok kısa süre içerisinde önlerde mücadele edeceklerine inandığını söyledi.
    Sezonun ilk yarışı olan Bahreyn Grand Prix'de Nico Rosberg ve Michael Schumacher'le 4 ve 5'nci sıraların sahibi olan Alman ekibi,
    Öndeki üçlü gruptakilerin hızına karşılık vermekte başarısız olmuştu.

Rakiplerine göre Mercedes'in hız konusunda eksiklikleri bulunduğunu kabul eden Brawn, bununla birlikte takımın çalışarak, önümüzdeki yarışlarda bu farkı kapatabileceğini kaydetti.

Brawn, "Takım Bahreyn'de iyi bir iş çıkardı. Yeterince rekabetçi olmadığımızı kabul ediyoruz. Öndekilerle aradaki boşluğu kapatmak için yapacağımız işler var" dedi.

Rosberg ve Schumacher'in performanslarının ise mutluluk verici olduğunu vurgulayan Brawn, her iki pilotun da uyumlu çalışması ve takıma sağladıkları çok net ve istikrarlı geri bildirimlerin, aracın gelişimine büyük katkı sağlayacağını belirtti.

turkiyef1
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    693 Toplam

Bahreyn GP'de sezona ümit verici bir başlangıç yapan Renault, ön sıralara yükselmek için agresif gelişim programını tüm hızıyla sürdüreceğini açıkladı.
    Kış testleri sırasında sönük bir performans sergileyen Renault'nun Sakhir'de kullandığı yeni aero paket, Robert Kubica ve Vitali Petrov'un görece iyi sonuçlar almasına yardımcı oldu.

Takım patronu Eric Boullier, takımın tahmin edilenden daha iyi durumda olduğunu belirterek, bundan sonraki yarışlarda düzenli olarak puan finişler göreceklerine inandığını kaydetti.

Fransız teknik adam, "Hata yapmazsak, aracı doğru düzgün kullanırsak, beklentimiz düzenli olarak hep ilk 10 içinde yer almak" diye konuştu.

Boullier, "Sezonun ilk bölümünde bu agresif gelişim programına devam edeceğiz. Her yarış veya bir sonraki için güncellemelerimiz olacak" dedi.

Boullier ayrıca, takımın kış döneminde kasıtlı olarak geride kalmayı tercih ettiğini, bunun yerine gelişimini ilk yarışta sergilemeye karar verdiğini söyledi.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    693 Toplam

FIA'nın, maliyet ve dayanıklılık sebeplerinden dolayı Renault'nun motorunda çok sayıda iyileştirme yapmasına onay verdiği öğrenildi.
    Federasyonun, bu sezon motor performanslarının eşitlenmesi konusunda harekete geçmesinin sözkonusu olmadığını belirtmesine rağmen,
    Fransız otomobil üreticisi, motorda çok sayıda değişiklik yapmak için FIA'ya başvuruda bulunmuştu.

Bu talep ilk önce, Renault motoru kullanan ve geçtiğimiz yıllık şampiyonluk mücadelesi veren Red Bull Racing'den gelmişti. Red Bull, motor teknolojisinin dondurulmasına karşın tüm motorların eşit olmadığını ve bunun da rekabette haksız bir durum ortaya çıkardığını savunmuştu.

Red Bull Racing takım patronu Christian Horner yaptığı açıklamada, "Problem şu, bazı iyileştirmelere izin vermezseniz, avantajlı olan takım hep avantajlı, dezavantajlı olan da hep dezavantajlı olur" dedi.

Horner, "O yüzden bunun bir dengesinin olması lazım. Aksi takdirde bu, Mercedes motoru kullanan araçların tüm yarışları kazanmasıyla sonuçlanır. Bu da F1 için hiç de iyi olmaz. Bu durumda, diğer üreticiler F1 dışında bir mücadele alanı aramaya başlarlar" ifadelerini kullandı.

Bu arada FIA'nın, motorlar arasında çok büyük bir performans farkı olduğuna dair yeterli kanıtın bulunmadığını düşündüğü için, tüm motorların açılarak eşitlenmesine karşı olduğu belirtildi.

Bununla birlikte Renault'ya, maliyet ve dayanıklılık gerekçeleriyle, motorda çok sayıda değişiklik yapabileceğinin söylendiği ve tüm bu değişiliklerin de FIA'nın onay verdiği alanlarda olabileceği ifade edildi.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    693 Toplam

Bu yıl tüm girişimlerine rağmen federasyondan gerekli izni alamayan Sırp işadamı Zoran Stefanoviç, buna karşın 2010'da yarışma çabalarını sürdüreceğini söyledi.
    Stefanoviç, US F1'in sezona yetişemeyeceği umuduyla Amerikan ekibinin boşluğunu doldurmayı planlıyordu. Ancak FIA, sezonun bir takım eksik geçeceğini ve 2011 için yeni bir seçim süreci başlatılacağını duyurmuştu.

Toyota'nın 2010 aracıyla hazırlıklarını sürdüren Stefan GP'nin, bu sezon yarışabilmesine imkan tanıyabilecek bir hareketle, US F1'i satın almaya çalıştığı öğrenildi.

Stefanoviç, sahibi olduğu AMCO şirketinin Amerikan ekibini devralmasının ardından, bu yıl US F1'in yarışma hakkını kullanarak bu yıl piste çıkmayı umuyor.

Bununla birlikte bu hafta Stefanoviç ile FIA arasındaki görüşmelerde, federasyonun konuya çok daha farklı bir açıdan baktığının anlaşıldığını belirtildi.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    693 Toplam

FIA, 2011 sezonu için gridi doldurmak maksadıyla yeni bir seçim süreci başlatacağını duyurmasının ardından, dün muhtemel adayları gelecek sezon için başvuruda bulunmaya davet etti.
    Federasyondan yapılan açıklamada, bu kez gelecek yıl yarışamayacak durumda olmaları halinde boşluğu doldurmak üzere bir veya daha fazla yedek takımın tespit edileceği belirtildi.

FIA, 2011 ve 2012 sezonlarında yarışabilecek güçtü ve kapasitede tüm adayların başvuru yapma hakkı bulunduğunu bildirdi. Seçim sürecinde ana kriter olarak Formula 1'in uzun vadeli çıkarlarının ön plana alınarak bir tercih yapılacağı vurgulandı.

Açıklamada ayrıca, seçim sürecine ilişkin tüm detayların başvuru yapan takımlara duyurulacağı, başvuruların 15 Nisan tarihinden önce resmi başvuruda bulunmuş olması gerektiği kaydedildi.

FIA, yeni adayların ne zaman belirleneceği konusunda ise kararın, adayların cevaplarına bağlı olacağını ancak seçilen yeni takımların en geç Temmuz ayında kadar açıklanmış olacağını bildirdi.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    693 Toplam

Richard Branson, Formula 1'de maliyetlerin düşürülmesine yönelik adımların, önümüzdeki birkaç yıl içinde Virgin Racing'in ön plana çıkmasına yardımcı olacağını söyledi.
    Takımın sezona arka sırada başlamasına karşın Branson, kısa sürede rakiplerinin önünde yer alma konusunda, Red Bull Racing'in izinden gitmek için tüm imkanlara sahip olduklarını kaydetti.

F1 takımlarının bütçelerinin, şu an Virgin Racing'in faaliyetlerinin yürüttüğü miktar olan 40 milyon sterline düşürülecek olmasına değinen Branson, bu durumun takımın daha hızlı bir şekilde öne çıkmasına yardımcı olacağını belirtti.

İngiliz girişimci Branson, "Bu beş veya altı yıllık bir süreç. Fakat kurallar uygulanır, herkes, bizim bu yıl yaptığımız gibi, 40 milyon sterlinlik bütçeyle yarışırsa, bu parayla bir takım nasıl yönetilir bildiğimiz için bu bizi avantajlı kılacak. Diğerleri ise bu seviyeye düşmek zorunda kalacaklar" dedi.

Bütçelerin bu seviyeye çekilmesiyle takımlar arasındaki bir eşitlenme olacağını da savunan Branson, "Eski takılar birkaç daha bu personelle devam edecek, oysa bizim zaten birçok tecrübeli çalışanımız zaten burda. Kısa sürede başarılı olmak istiyoruz. Red Bull Racing'e bakın. Onların nasıl Ferrari'nin önüne geçtiklerini görün. Umarım bir gün Virgin de, Red Bull'u geçer. Fakat bir yerden başlamak zorundayız" ifadelerini kullandı.

Turkiyef1.com
    AlıntıAlıntı

13. sayfa - 65 sayfa var BirinciBirinci ... 3910111213141516172363 ... SonuncuSonuncu