turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

3. sayfa - 65 sayfa var BirinciBirinci 12345671353 ... SonuncuSonuncu
642 sonuçtan 21 ile 30 arası
    TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Standart Cevap: Motor Sporlari - 2010 Haberleri

Michael Schumacher'in Formula 1'deki ikinci baharında menajerliğini yürütecek isim belli oldu. Willi Webber'in ayrılmasından sonra bu görevi, Alman pilotun yıllardır sözcülüğünü de yapan Sabine Kehm yürütecek.
    Schumacher'in altın yıllarında menajerliğini yapan Weber, Alman pilotun Mercedes GP ile pistlere dönüşü öncesinde bu görevden ayrılmıştı.

Almanca yayınlanan Sponsor News dergisinin haberine göre, Schumacher'in uzun süredir medyayla ilişkilerini yürüten Khem, bundan sonra Alman pilotun Cenevre'deki ofisinde bulunacak.

Bu sezon F1'e adım atan Nico Hulkenberg'in menajerliğini yürüten 67 yaşındaki Weber'in, buna karşın Kehm ile temas içinde olacağı belirtildi.
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doğru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eğri olsam; elde tutarlar beni,
    Doğruda aç görmedim; eğride tok,
    Eğri yay elde kalır; menzil alır doğru ok.

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Adrian Campos'un, takımın çoğunluk hisselerini satması ve kontrolü devretmesine rağmen, takımdaki öncü rolünün devam edeceği belirtiliyor.
    İspanyol El Mundo gazetesi, takımın çoğunluk hisselerini İspanyol işadamı Jose Ramon Carabante'ye satan 49 yaşındaki Campos'un, başkan yardımcısı olarak takımda kalacağını yazdı.

Enrique Rodriguez ve Meta Image'in geri plana itildiği belirtilirken, Carabente'nin takımın ismini Hispania Racing olarak değiştirmeyi düşündüğü ileri sürüldü.

El Mundo gazetesinin haberinde ayrıca, bir Alman yatırım grubunun da takımın yeniden yapılanmasında rol alacağını yazdı. Takımın resmi lansmanı Perşembe günü İspanya'da yapılacak.

Murcia'daki törende Karun Chandhok'un da Bruno Senna'nın takım arkadaşı olarak resmen açıklanacağı belirtildi.

Bu arada FIA Başkanı Jean Todt'un oğlu Nicolas'ın menajerliklerini yaptığı Jose Maria Lopez ile 24 yaşındaki Venezuelalı pilot Pastor Maldonado'nun da yedek pilotlar olacakları ve Cuma günü antremanlarda sürüş yapacakları ifade edildi.

Yeni aracın örtüsünün indirilmesinin ardından Bahreyn'deki yarış öncesinde, Dallara'nın Parma'daki merkezinden çok uzakta olmayan İmola pistinde de bir sürüş yapabileceği öğrenildi.

Takımın yeni patronu Colin Kolles, takımı devralmasının ardından yeni sezona yetirmenin çok büyük bir iş olduğunu belirterek, her türlü zorluğa rağmen önemli eksiklerini tamamlayarak griddeki yerlerini alacaklarını söyledi.
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Önde gelen ekipler, yeni araçlar ve takım performansları hakkındaki açıklamalarıyla 2010 sezonu öncesindeki taktik mücadeleye şimdiden başlamış oldukları görünüyor.
    Michael Schumacher'in geçtiğimiz günlerde W01 aracının Bahreyn'e hazır olmayı beklemediğini söylemesinin ardından McLaren pilotu Jenson Button dün, Schumacher'e inanmadığını açıklamıştı.

Mercedes takım patronu Ross Brawn da, dün "yeni sezona olmasını istediğim gibi hazır değiliz" ifadelerini kullandı. Norbert Haug da, zirve için dört eşit takımın bulunduğu görüşüne katılmadığını söyledi.

Haug, Avusturya'nın Servus TV kanalına verdiği demeçte, "Tam bir eşitlik olduğunu düşünmüyorum. Red Bull önümüzde yer alıyor" dedi.
    Red Bull takım patronu Christian Horner ise, "Şu ana kadar içinde bulunduğumuz en iyi durumu yaşıyoruz" ifadelerini kullandı.

Mercedes'in temkinli olması, kardeş kuruluştan gelen baskının bir sonucu da olabileceği öne sürülüyor. Çünkü Daimler-Benz'in CEO'su Dieter Zetsche bu hafta Cenevre'deki Motor Show'dayaptığı açıklamada, 2010'un Mercedes için "ya hep, ya hiç" olacağını ifade etmişti.

Eski dünya şampiyonu Niki Lauda da ORF televizyonuna yaptığı açıklamada, Mercedes'in ilk yarışlarda kazanmak için mücadele edemeyeceği yönündeki açıklamalarına katılmadığını söyledi.

Ferrari'deki durum da Mercedes'ten çok farklı değil. İtalyan ekibi 2010'un kazanabilcek aracına sahip görülürken, Başkan Luca di Montezemolo, "En iyi değiliz, ama en iyiler arasındayız" dedi.

Cenevre Motor Show'da Sky Sport'a açıklamalarda bulunan Montezemolo, "Geçen yıl diğerlerinin arkasında bitirdik. Şimdi daha iyi duruma geliyoruz" şeklinde konuşta.

McLaren'dan Lewis Hamilton ise, İtalyan La Stampa gazetesiyle yaptığı mülakatta, takımlardaki temkinli durumun bir parça yalan barındırdığını dile getirdi.

Hamilton, "Ben de aynı şekilde şikayette bulunabilir ve onların yaptığı gibi biraz yalan söyleyebilirim. Gerçek şu ki, birbirine benzer performansa sahip beş veya altı rekabetçi takım var. Bu, F1'de daha önce hiç görmediğim bir durum" yorumunda bulundu.

Ferrari pilotu Fernando Alonso ise İspanyol EFE ajansında yayınlanan açıklamasında, Bahreyn'deki hedeflerinin kazanmak olduğunu belirterek, "Tüm takımların kendilerine biraz boşluk bıraktıklarını ve bu konuda temkin olduklarını görüyoruz. Birkaç gün içinde neyin ne olduğu ortaya çıkacak" dedi.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Rus otomobil üreticisi Lada, Renault takımı ve Rus pilot Vitali Petrov ile yapılan sponsorluk anlaşmasıyla bu yıl ilk kez Formula 1'de boy gösterecek. Renault F1 aracında Lada'nın logosu yer alacak.
    Bu hafta başında taraflar arasında yapılan yeni işbirliği anlaşması, Rusya Başbakanı Vladimir Putin tarafından da onaylandı.

Renault takım patronu Gerard Lopez yaptığı açıklamada, "Hem Renault F1 takımı, hem de Rusya'da Formula 1 açısından önemli bir adım olan bu yeni anlaşmayı açıklamaktan gurur duyuyoruz" dedi.

Mangrove Capital şirketiyle Rusya'da önemli yatırımları olduğunu belirten Lopez, "Bu ülkeyi çok iyi tanıyoruz. Rusya'nın Formula 1'deki varlığının güçlenmesi ve Lada markasının, motor sporlarının zirvesinde yer alması bizim için bir onurdur. Birlikte heyecan verici ve başarılı bir sezonu sabırsızlıkla bekliyoruz" diye konuştu.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Carlos Sainz,, 2010 sezonunda Formula 1 yorumcusu olacak.
    İki kez dünya ralli şampiyonu olan 47 yaşındaki Sainz, İspanyol yayın kurumu La Sexta ile anlaşma imzaladı. İspanyol kanalı F1 yorumcusu olarak Ferrari'nin test pilotu Marc Gene ile de birlikte çalışıyor.

Ünlü bir F1 taraftarı olan Sainz, 2006'da Renault'nun şampiyonluk kazanan aracı ile test sürüşü yapmıştı.

El Mundo gazetesi, Sainz'un oğlu Carlos Sainz Jr'ın da Formula 1'e giden yolda profesyonel olarak yükselmek istediğini yazdı.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Felipe Massa, 2009'da geçirdiği ciddi kazanın ardından gözünde bir görme bozukluğu olduğu ve gözlük takarak yarışmak zorunda kalacağı iddialarını yalanladı.
    28 yaşındaki Brezilyalı pilot, geçtiğimiz Temmuz ayındaki Macaristan GP sıralama turlarında kaskına isabet eden bir kiloluk yayın kaskına isabet etmesi sonucu başından yaralanmıştı.

Massa'nın görüşünde hiçbir problem kalmadığı ifade edilmesine karşın, son haftalarda Massa'nın gözlük takarken görüldüğü ve yarışlara gözlükle çıkacağı ileri sürülmüştü.

Massa, Ferrari'nin internet sitesine konan videoda, F1 aracı kokpitinde gözlük takmaya ihtiyaç duyduğu yönündeki haberleri yalanladı.

Ferrari pilotu, "Gözümde sadece çok az bir miyopluk var. O yüzden akşamları araba kullanırken veya film izlerken gözlük takıyorum. Onu da ekranda yazılanları daha iyi okuyabilmek için tercih ediyorum" dedi.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Altı kez dünya şampiyonluğu yaşayan Sebastien Loeb, yol durumuna yönelik taktiklerin, bu haftaki Meksika Rallisi'nde önemli rol oynamasını beklediğini söyledi.
    Meksika'da 2005'den bu yana kaybetmeyen Fransız sürücü, ne kendisinin, ne de en büyük rakibi Mikko Hirvonen'in taktiksel bir yaklaşımla yarışmasını umduğunu ancak durumun pek de öyle olmayacak göründüğünü belirtti.

Loeb'ün tersine Hirvonen, Ford Focus RS WRC 09'la ilk sırada start alacak, böylece Fin pilotu, rakiplerinden önce çakıl yolu temizlemek zorunda kalacak. Loeb ise Hirvonen'in hemen arkasında başlayacak.

Fransız sürücü, "Taktikler bu rallide rol oynayacak. Fakat umarım öyle olmaz. Neler olacağını söylemek zor. Yarın neler olacağını göreceğiz. Her zamanki gibi bu rallide de birileri için problemler olacaktır" yorumunda bulundu.

Loeb, "Yarışa başlamadan önce bir taktik düşünmüyoruz. Bunu düşünemem. Öncelikle araca geçip etaba çıkmalı ve neler olduğunu görmem lazım. İlk gün sırasında, 'Evet, biz bu durumdayız, şöyel olmasını istemiyoruz' diyebilmeliyiz. Bunları görmeden birşey yapamayız. Umarım buna da gerek kalmaz" dedi.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Hindistanlı pilotu Karun Chandhok, Hispania Racing Team'in yarış pilotu olarak bu sezon pistte mücadele edecek.
    Takım patronu Colin Kolles, takımın yeni aracının tanıtım töreninde yaptığı konuşmada, Hindistanlı pilot Chandhok ile sürücü kadrosunu tamamlamış olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Kolles, "Karun'un GP2'deki performansı bizi çok etkilemişti. Hindistan harika bir ülke. İlk Hindistan Grand Prix'de, gridde bir Hint pilotun olması F1 için çok güzel olacak" dedi.

Çok kısa bir süre içinde takımı yeni sezona hazır hale getirdiklerini ifade eden Kolles, "Şimdi birlikte çalışmamız, birlikte öğrenmemiz ve bir takım olarak gelişimimizi sürdürmemiz gerekiyor" diye konuştu.

Takım sahibi İspanyol işadamı Jose Ramon Carabantes ise, "Yeni HRT F1 Team, Hispania Racing F1 Team, Murcia'da doğdu. Takımın köklerinin bulunduğu Murcia'da sizleri karşılamaktan ve Formula 1'e bir ilk İspanyol ekibini kazandırmaktan gurur duyuyorum" ifadelerini kullandı.

Carabantes, "Takımın isminde Hispania kelimesi yer alıyor. Bu sadece şirketlerimden birinin ismi değil. Hispania aynı zamanda Iberya Yarımadası'nın Roma dömenideki ismi. Bu yeni takımımızın kimliğini de yansıtıyor. 2010 takım için büyük bir yıl olacak" dedi.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Jacques Villeneuve, Stefan Grand Prix'ye yarışma hakkı verilmemesinin ardından, bu sezon Formula 1'e dönemeyecek olmaktan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.
    Merkezi Köln'de bulunan Sırp ekibinin yarışmasına onay verilmesi halinde, eski dünya şampiyonunun, bu sezon piste dönmesine kesin gözüyle bakılıyordu.

SpeedTV'ye konuşan Kanadalı pilot, Amerikan ekibinin bu sezon yarışmamasına karşın Stefan GP'ye hak tanınmamasından dolayı üzgün olduğunu ancak olanlara felsefi şekilde yaklaştığını da ifade etti.

Villeneuve, "Elbette hayal kırıcı bir durum. Araç ve takım cesaret verici gröünüyordu. Fakat, yarışma hakkı tanınmadığı sürece tüm bunların bir risk olduğunu da biliyorduk. Geç kalındı. Yani tümüyle de bir sürpriz değil fakat gerçekten üzüntü verici" yorumunda bulundu.

1997 dünya şampiyonu Villeneuve, "Aracın çok güçlü bir potansiyeli var. Başlamıs olsaydı rekabetçi bir araç olurdu. Böylesine uygun bir takımın yarışamaması çok kötü, ama işler böyle yürüyor" ifadelerini kullandı.

F1 dönme ümitlerinin şu an için sona ermiş göründüğü kaydeden Villeneuve, yine de karşısına yeni fırsatlar çıkabileceğine olan inancını da dile getirdi.

turkiyef1
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Ferrari Başkanı Luca di Montezemolo, İtalyan ekibinin bu sene şampiyon olabilmek için her fırsatı en iyi şekilde değerlendirmek zorunda kalacağını söyledi.
    Sakhir'de sezonun başlamasına bir hafta kala, takımın durumu hakkında genel bir toplantı yapmak üzere Maranello'daki fabrikayı ziyaret eden Montezemolo, önlerinde yapılacak hala çok iş bulunduğunu ifade etti.

Montezemolo, "Kazanmak istiyoruz, bunun için birçok fedakarlıkta bulunuyoruz. Dünyanın en iyi takımı olduğumuzu göstermek bizim tutkumuzun motoru, gururuz ve arzumuzdur" dedi.

Montezemolo, "Bu hedefe ulaşmak için bir salisenin bile fark yapabileceğinin bilincinde olmamız gerekiyor. Bu yüzden de hepinizden, her an, her fırsatta herşeyinizi ortaya koymanızı istiyorum" diye konuştu.

"Kariyerinin zirvesinde olan Fernando Alonso gibi bir pilotumuz var. Kazanmak için elinden gelen tüm katkıyı yapacaktır" diyen Ferrari Başkanı, "Geçtiğimiz yılın ardından tamamen yenilenen Felipe'miz (Massa) var. En iyiye yakınız, fakat en iyisi olmak istiyoruz. Büyük bir ekibiz ve her yarıştan sonra aracı geliştirmek için elimizden gelenin en iyisini yapmak zorundayız" ifadelerini kullandı.

Pistte, fabrikada ve tüm çalışma alanlarında en iyisini yapmak için devirmedik taş bırakılmaması gerektiğini belirten Montezemolo, "Yapılması mümkün olan herşey yapılmalı. Benim sizden isteiğim bu. Şu ana kadar çok iyi bir çalışma sergilediniz. Bunu yapabileceğinize inanıyorum. Alınan sonuçlardan dolayı size teşekkür etmek için çok yakında tekrar burada sizinle birlikte olmayı umuyorum" şeklined konuştu.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

3. sayfa - 65 sayfa var BirinciBirinci 12345671353 ... SonuncuSonuncu