turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

60. sayfa - 65 sayfa var BirinciBirinci ... 1050565758596061626364 ... SonuncuSonuncu
642 sonuçtan 591 ile 600 arası
    TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    693 Toplam

Standart Cevap: Motor Sporlari - 2010 Haberleri

2010 Dünya şampiyonluğu savaşı kızıştıkça, Red Bull pilotları arasındaki rekabet de giderek artıyor.
    Mark Webber ve Sebastian Vettel'in birbirlerini pek sevmediklerini herkes biliyor, fakat 2 yarış kala aralarında 14 puan olmasından dolayı, bazıları Vettel'in takım arkadaşına yardım etmesi gerektiğine inanıyor.

23 yaşındaki Alman pilot yaptığı bir ropörtajda bu görüşe 'Pes etmiyorum' diyerek cevap verdi.

'Şampiyonluk savaşında pes etmek ahmaklık olur. Savaşmaya devam edeceğim.'

Vettel'e, Webber'le işbirliği yapıp yapmayacağı sorulduğunda 'Benden çok uzakta. Ben kendi işime konsantre olmalıyım' diyerek cevap verdi.

Bu hafta başında Webber, Vettel'in 'süperstar' olarak görülme nedeninin sadece genç olmasından kaynaklandığını belirtmişti.

Vettel bu demece cevap olarak 'Şunu açıklığa kavuşturalım: Eğer Kore'de kendi hatası ile yarış dışı kalan ben olsaydım çok daha fazla hayal kırıklığına uğrardım.' dedi.

'Geride olsam da takımımın beni Mark ile aynı seviyede desteklediğini gayet iyi biliyorum ve bu konuda endişelenmeme gerek yok.'

Ömer Said /Turkiyef1.com
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    693 Toplam

Mark Webber, Red Bull Racing’in sezonun son iki yarışına girerken, “duygusal olarak” takım arkadaşı Sebastian Vettel’i desteklediğini söyledi.
    Brezilya GP öncesinde Webber 11, Vettel ise 25 puan şampiyona liderinin gerisinde bulunuyor. Bununla birlikte takım ısrarlı bir şekilde her iki pilota da eşit şans tanımaya devam edeceğini belirtiyor.

İnterlagos’ta soruları cevaplayan Webber, takımdan Vettel’le eşit destek aldığını düşünüp düşünmediği sorusuna, “Teknik olarak her şey çok çok iyi” cevabını verdi. Webber, "Elbette genç ve dinamik olan duygusal olarak daha çok desteklenir' ifadesini kullandı.

Avustralyalı pilota bu kez, duygusal manada kendisinin, Vettel’le aynı seviyede desteklendiğini düşünüp düşünmediği soruldu. Webber bu soruya ise, “Bu çok açık, değil mi?” cevabını verdi.

Webber, “Benim de hayatımda favorilerim vardır, birlikte olmak istediğim insanlar vardır. Bu iş böyle. Bu insanın doğasında var” dedi.

Bununla birlikte Red Bull’un bu son iki yarışı doğru şekilde yönetememesi halinde, her iki şampiyonluğu da kaybetme riski bulunduğuna dikkat çeken Webber, şampiyonada Vettel önde olsaydı takımın yine eşit davranıp davranmayacağı yönünde sorulan soruya 'Bu zor bir soru' cevabını verdi.

'Bu zor bir durum. Elbette buna takımı yöneten patronlar karar verirler. Benim işim sadece sürmek.'

'Takımda birçok güzel insan var ve hepimiz şampiyon olmayı istiyoruz.'

Webber ayrıca, “Kariyerimizin farklı bölümlerindeyiz. Dolayısıyla bu bazılarının hayal edebileceği kadar kolay değil. Sanırım bu konuda biraz daha düşünmem gerekiyor” dedi.

Avustralyalı pilot ayrıca, "Takımın bize gösterdiği tavrın doğru olup olmadığını Abu Dabi sonrasında göreceğiz" dedi.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    693 Toplam

Mark Webber'in yaptığı 'Red Bull duygusal olarak Vettel'i destekliyor' açıklamasına bir cevap da Sebastian Vettel'den geldi.
    Vettel, Webber'in takımdan yeterli destek görmediği düşüncesine anlam veremediğini ifade etti.

'Neden böyle konuştu bilmiyorum. Herkesin kendi fikirleri olabilir, fakat bence takım her ikimize de eşit şartları sunuyor.'

'Takım bizi harika bir araç ile destekliyor ve kazanabilen bir araçta yarışmak her pilotun isteyeceği bir şeydir.'

Alman pilot, bu sezon kendisinin daha çok mekanik sorun yaşadığını belirtti.

'Bence bu sezon çok inişli çıkışlıydı. Ama ne zaman bir mekanik arıza gelse, benim aracıma bulaşmayı tercih etti. Bu konu hakkında bir komplo teorisi üretiyor muyum? Elbette hayır. Bu aklıma gelebilecek son şey.'

Vettel, gerekirse şampiyonluk yolunda Webber'e destek olup olmayacağı konusunda 'Takım emri uygulamaya başlamadan önce aşmamız gereken çok engel var. Şu anda sadece gridde iyi bir pozisyon elde edip, güzel bir sonuç almaya odaklanıyorum. Takım emri veya bu tür konularda kafamı yormuyorum.' yorumunu yaptı.

'Bu tür bir karar vermemiz gerektiğinde kafa yorarım.'

23 yaşındaki genç pilot, şampiyonluk şansına inandığını söyledi.

'Bu sezon benim için bir iyi bir kötü geçti ve çok olaylı geçti. Bu yüzden hala şampiyonluk savaşında bulunmam bir mucize.'

'İki yarış kaldı. Önceki yıllarda ve yarışlarda işlerin ne kadar çabuk değişebileceğini gördük. Bu yüzden tamamen umutluyum ve burada iyi bir sonuç almaya odaklandım.'

'İyi bir sonuç ile beraber biraz şansa da ihtiyacım var. Çünkü rakiplerimin aldığı puanlar da önemli.'

Ömer Said /Turkiyef1.com
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    693 Toplam

Sebastian Vettel, Mark Webebr'in açıklamalarının ardından yaptığı konuşmada, Red Bull'un kendisinden yana olduğunu gösterecek hiçbir kanıt göremediğini söyledi.
    Vettel, Webber'in kendisini niçin destekten yoksun hissettiğini anlayamadığını ifade etti.

Alman pilot, "Açıkçası zaten bu konuda şu ana kadar çok şey söylendi. (Webber'in) ne dediğini bilemiyorum. Herkesin bir düşüncesi olabilir, fakat bence, her hafta sonu her ikimiz de aynı şansa sahibiz" dedi.

Vettel, "Takım bize çok iyi bir araç sağlıyor. Sonuçta olmasını istediğiniz durum bu, yani yarış
    kazanabileceğiniz bir araca sahip olmak" dedi.

Bu sezon çok sayıda mekanik arıza yaşayan Webber'den daha fazla sorunla karşılaştığını ifade eden Vettel, "Bu yıl epey bir iniş çıkış yaşadım" diyerek, karşılaştığı problemlerde hiçbir zaman bir komplo aramadığını
    söyledi. Vettel, "Bu, düşünebileceğim son şey" ifadesini kullandı.

Takım stratejisi konusunun bugüne kadar hiç gündeme gelmediğini de kaydeden Vettel, yarışı kazanmak için yeterince hızlı olmaya odaklandıklarını belirtti.

Turkiyef1
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    693 Toplam

Lider Fernando Alonso'nun 21 puan gerisinde olmasına rağmen Lewis Hamilton dünya şampiyonluğuna ve farkı kapatacağına inanıyor.
    McLaren pilotunun son iki yarışı kazanıp rakiplerinin sorun yaşamasını beklemesi gerekiyor fakat Hamilton Brezilya ve Abu Dhabi'de bunu başaramamak için bir neden göremiyor.

"Fark açısından 21 puan oldukça fazla görünüyor fakat geçmişte olduğu kadar çok fazla değil. Kimi (Raikkonen) geçmişte her şeyin mümkün olduğunu gösterdi ve bu anlamda motorsporlarında her şey olabilir."

"Özellikle değişkenlik gösteren sezonla birlikte yarışta neler olacağını bilemiyorsunuz. Yağmur yağıp yağmayacağını bilmiyorsunuz. Hava koşulları bu sezon çıldırmış gibiydi, her zaman iniş çıkışlar gösterdi anlayacağınız bu ikisin biraraya getirdiğinizde kesinlikle mümkün görünüyor."

Hamilton takımı McLaren'in Brezilya içi çok büyük güncellemeler getirmediğini fakat mevcut güncellemelerle de hala iyi bir potansiyele sahip olacaklarını söyledi.

"Çok büyük adımlar atmadık. Cebimde yarım saniyelik bir avantajım olduğunu söylemekten mutlu olurdum fakat sahip olduğumuz kaynaklarla ekibin araçtan mümkün olan her şeyi çıkardığını ve her şeyi yaptıklarını düşünüyorum ve aynı zamanda bu yılın aracıyla gelecek yıl kullanacağımız araç arasında bir dengede olmalıyız."

"Umarım gelecek yıl kullanacağımız araç bu yılki araca nazaran daha fazla potansiyele sahip olur fakat buraya bazı güncellemelerle geldik açıkçası son yarışta araçta bazı şeyler tam anlamıyla çalışmadı umarım bu hafta bunu çözebiliriz ve daha çalışır hale getiririz."

Hamilton ayrıca Interlagos ve Abu Dhabi pistlerinde McLaren'in daha güçlü olacağını düşünüyor.

"Sürüş stilim açısından iki güçlü pist olduğunu düşünüyorum. Geçmişte burada en iyi araca sahip olmak konusunda sıkıntı yaşadım fakat bu aracın bu piste daha uygun olduğunu hissediyorum ve pist çok yüksek seviyede downforce gerektirmiyor yani diğerlerini bize daha çok yaklaştırıyor. Son yarışta gördüğünüz mücadeleye benzer bir mücadele olacağını düşünüyorum."

Şampiyonluk için mücadele eden pilotlardan biri olup olmadığı sorulduğunda Hamilton şunları söyledi: "Şampiyonluk için mücadele eden birisi değilim çünkü şampiyonaya liderlik yapmıyorum yani takip eden konumdayım."

"Fakat buraya nasıl geldiğime bakarsanız kesinlikle şampiyonluk için mücadele ettiğimi düşünüyorum. Açıkçası yapabileceğim şey sonuca varmak ve gelişen diğer şeylerin benim yararıma olması gerekiyor."

"Geçmişte bazı zor deneyimler ve şanssızlıklar yaşadım ve umarım gelecek iki yarışta daha iyimser bir konumda olurum."

Turkiyef1/Sertuğ Ünal
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    693 Toplam

Red Bull Racing takım patronu Christian Horner, Stefano Domenicali'nin "Red Bull'un araç performansına sahip olsaydık çoktan şampiyon olmuştuk" şeklindeki açıklamasına tepki gösterdi.
    Red Bull, BU sezon 14 pole pozisyonu kazanmasına rağmen, Ferrari pilotu Fernando Alonso, sezonun bitimine iki yarış kala liderliği elinde bulunduruyor.

Domenicali, Alman medyasına yaptığı açıklamada, "Red Bull'un (sahip olduğu hıza rağmen) hala şampiyon olamamasının mucize olduğunu" belirtmiş, "İtalyan ekibinin bu kadar hızlı olması durumunda çoktan şampiyonluğunu ilan etmiş olacağını" ifade etmişti.

Domenicali'nin ifadeleri hakkındaki düşüncesi sorulan Horner, "Ben de onlarınki gibi bir motora sahip olmuş olsaydım, o motorla fark atmış olurduk" diye konuştu.

Ayrıca takımın bu seneki performansından mutlu olmak bolca sebep olduğunu dile getiren Horner, "Bu takım için ne kadar harika bir yıl olduğunu unutuyoruz. Yedi grand prix kazandık, tüm diğer takımlardan daha fazla. 14 kez pole pozisyonu elde ettik. Monako'da kazandık, Silverstone'da kazandık. Üç kez duble yaptık" dedi.

Horner, "Yani McLaren ve Ferrari ile mücadele eden bir takım için harika bir yıl oldu. Kendi özellikleri ve karakterleri olan rekabetçi iki pilotumuz var" diye konuştu.

Horner, "Takım açısından bakarsak, bu yıl çok iyi bir performans sergiledik. Stratejik olarak takım çok etkili oldu, çok hızlı bir araca sahibiz. Teknik açıdan, şasi açısından en dayanıklı araçlardan biri olduk" dedi.

Red Bull patronu, "Bazı motor sorunları yaşadık, fakat bu diğer takımlar için de geçerli. Her iki pilotumuza da en iyi sağlamak için elimizden geleni yaptık" dedi.

Turkiyef1
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    693 Toplam

Robert Kubica, Red Bull Racing'in pistin en hızlı aracına sahip olduğunu belirterek, Fernando Alonso'nun şampiyona lideri olmasının kendisi için sürpriz olduğunu söyledi.
    Sezon boyunca araçların genel olarak hızları dikkate alındığında, Alonso’nun liderliğe yükselmesini beklemediğini ifade eden Kubica, “Red Bull, bu sezon kesinlikle açık farkla an hızlı araca sahipken, Ferrari’nin önde olmasına beni biraz şaşırttı” dedi.

“Fakat farklı sebeplerden dolayı Ferrari önde. Demek ki onlar genel olarak daha iyi bir iş çıkarmışlar” ifadesini kullanan Polonyalı pilot, “Fakat sezon henüz bitmiş de değil” diyerek, yine de temkinli konuşmayı tercih etti.

Kubica, “Kore hem Ferrari, hem de Fernando açısından durumu tümüyle değiştirdi. Yeterli tecrübeye sahipler, kesinlikle Red Bull için kolay rakip olmayacaklar, fakat Red Bull, sezon boyunca en hızlı araç oldu, dolayısıyla oldukça ilgi çekici bir mücadele olacak” dedi.

Red Bull’un bu yıl yaşadığı problemlerin rekabetin hala devam etmesine, dolayısıyla daha iyi bir sezonun geçmesine yardımcı olduğunu söyleyen Kubica, sıralama performanslarındaki sonuçları tekrarlamış olmaları halinde, sonucun Belçika GP’de belli olacağını kaydetti.
    Kubica, “Bu, en hızlı araçtakiler için iyi olmasa da, F1 açısından, herkes için iyi bir durum aslında” dedi.

Kubica ayrıca, Alonso’nun 11 puanlık avantajının, sezonun bu safhasında, psikolojik olarak önem taşıdığını belirterek, “Şampiyonanın lideri için, diğerlerinin önünde bitirmek zorunluluğu yok. Şu an sanırım herkes, ikinci, üçüncü olmaktansa lider olmayı tercih eder” dedi.

Turkiyef1
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    693 Toplam

Mark Webber, son haftada takımla girdiği yorum çatışmasına rağmen takım içerisinde durumun iyi olduğunu ve seneye de Red Bull'dan ayrılmayacağını belirtti.
    Avusturalyalı pilot, takımda yeterli desteği bulduğunu ve sürüş yapmayı unutmadığı sürece takımda kalmayı düşündüğünü söyledi;

"Sorun yok. Dün birkaç yorum yapıldı ancak insanların buna şaşırdığını düşünmüyorum. Ancak gerçekten takım içinde sorun yok, durum iyi."

"Takım içinde doğru kişilerle iyi ilişkilerim var ve onlar bana iyi iş çıkarmak için gerekli teknik desteği sağlıyorlar. Önemli olan da bu zaten."

"Ben kendi sürüşümden memnun olduğum ve başarılı olduğum sürece sorun yok. Bugün de herşey iyiydi. Birkaç ay içerisinde araç kullanmayı unutmazsam gelecek sene de kesinlikle bu takımda olacağım."

Turkiyef1/Ozan Kulcu
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    693 Toplam

Cuma antrenmanlarını zirvede bitiren Red Bull pilotları Mark Webber ve Sebastian Vettel, verimli bir günün ardından yarış için cesaretlendi.
    İkinci antrenmanları takım arkadaşının 0.1 sn önünde tamamlayan Vettel, aracın daha da hızlanabileceğini söyledi;

"Bugün oldukça iyi geçti. Ancak önemli olan yarın hatta özellikle Pazar günü ne yapacağımız. Bunu da bekleyip göreceğiz."

"İyi bir başlandıçtı. Araçtan yüzde yüz olmasa da memnunum ve bu da daha gelişeceğimiz anlamına geliyor."

Pazar günü şampiyona liderliği için piste çıkacak olan Webber de verimli bir gün olduğunu belirtti;

"Güzel bir cuma oldu, herşey beklediğimiz gibi gitti. Pistin durumu iyiydi ve işimizi yapabildik."

"Şartlar gayet iyiydi. Yarın havanın nasıl olacağını bilmiyoruz ama bugün yeterince veri elde ettik ve bu nedenle iyi bir gün oldu."

Turkiyef1/Ozan Kulcu
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    693 Toplam

Robert Kubica, bugün cuma antrenmanlarında aracının performansının yetersiz olduğunu söyledi.
    İki seansta da ilk 6'ya giren Polonyalı pilot, hala denge ve yol tutuşu sorunlarını çözemediklerini belirtti;

"Bugün iki seansta da iyiydik. Ancak tecrübelerimizden biliyoruz ki bu günün sonuçları yanlış yönlendirebilir. Bu nedenle şüpheci olmalıyız."

"Bu geceki amacımız aracın dengesi üzerinde çalışmak çünkü bugün ideal seviyede değildi. Bugün düşük yol tutuşu ve istikrarsız sürüşle sorun yaşadım.

"Yaptığımız değişikliklerin hiçbiri büyük bir sıçramaya yol açmadı. Bu nedenle bu geceye yapacak çok iş kaldı."

Turkiyef1/Ozan Kulcu
    AlıntıAlıntı

60. sayfa - 65 sayfa var BirinciBirinci ... 1050565758596061626364 ... SonuncuSonuncu