turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

5. sayfa - 65 sayfa var BirinciBirinci 1234567891555 ... SonuncuSonuncu
642 sonuçtan 41 ile 50 arası
    TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Standart Cevap: Motor Sporlari - 2010 Haberleri

Jaime Alguersuari, Red Bull Racing'de yarışma yönünde bir teklif gelirse, bunu memnuniyetle kabul edeceğini söyledi.
    Formula 1 kariyerine geçtiğimiz yıl başlayan ve bu yıl tam sezon yarışacak olan İspanyol pilot, Red Bull patronu Dietrich Mateschitz'in ikinci takımı olan Toro Rosso kokpitinde mücadele ediyor.

İspanyol El Mundo Deportivo gazetesine konuşan 19 yaşındaki Alguersuari, bu yılki hedefinin ne olduğu sorusuna, "Görevimi başarıyla yerine getirmek ve gelecek yıl için Toro Rosso'ya yardımcı olmak" cevabını verdi.

Alguersuari ayrıca, "Tabi gerçekten olmasını istediğim şey, yarış kazanan, çok rekabetçi bir takım olan Red Bull'a geçmek. Hedefim bu, tabi takım arkadaşı Sebastien Buemi'nin hedefinin de bu olduğunu düşünüyorum" dedi.
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doğru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eğri olsam; elde tutarlar beni,
    Doğruda aç görmedim; eğride tok,
    Eğri yay elde kalır; menzil alır doğru ok.

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Force India, takımın ticari işler sorumlusu Ian Phillips'in, Jordan zamanından bu yana 19 yıldır birlikte çalıştığı takımdan ayrıldığını duyurdu.
    Phillips, 19 senelik süre içinde 50'den fazla pilotla imza atılması, takımın FIA ve FOM'la görüşmelerinin yürütülmesi ve sponsor tedariki konularında sorumlu yetkili olarak görev yapıyordu.

Force India'dan yapılan açıklamada, "Takım olarak, gelecekteki kariyerinde kendisine başarılar dileriz" denildi.
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Bruno Senna, gri görünümlü yeni Hispania Racing Team aracının, Bahreyn'e sadece bir hafta kala lansmanının yapılmış olmasına rağmen, takımın diğer yeni takımlar Virgin ve Lotus'u geri bırakabileceğini söyledi.
    İspanyol ekibinin Brezilyalı pilotu Senna, 2010'un kendileri için kolay geçmeyeceğini belirterek, sezon öncesindeki hazırlık testlerinde yer almamalarının dezavantajlarını göreceklerini ifade etti.

26 yaşındaki Senna, son Barselona testlerindeki verileri incelediğini belirterek, Virgin ve Lotus araçlarının, Dallara Automobili tarafından üretlien geçici GP2 aracından sadece bir saniye hızlı göründüklerine dikkat çekti.

İtalyan üretici Dallara, Cosworth motoru kullanacak olan Hispania Racing Team'in aracını da üretiyor.

Alman motorsport.magazine.com'a konuşan Senna, "Tahminlere göre, ta başından itibaren GP2 aracından en az iki saniye hızlı olmamız gerekiyor" dedi.

2008'de GP2 serisinin önde gelen pilotlarından olan Senna, henüz bir tur bile test edilmemiş araçla Bahreyn'de yarışmanın hiç de kolay olmayacağını ifade etti.

Senna, "Mesela şimdi karbon fiber yerine metalden yapılmış süspansiyon komponentleri ile start alacağız. Bu durumda, araç istediğimizden 20 kilo kadar daha ağır olacak" şeklinde konuştu.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

McLaren'ın Woking'deki merkezini ziyaret etmesi planlanan FIA teknik delegesi Charlie Whiting'in, İngiltere'ye gelemediği için MP4-25'in arka kanadına ilişkin incelemeyi yapamadığı öğrenildi.
    Red Bull takım patronu Christian Horner, düzlüklerde araca avantaj sağladığı gerekçesiyle arka kanattaki slot hakkında FIA'dan açıklama talebinde bulunmuştu.

Kaynaklar, Whiting'in Brezilya'dan uçuşunun rötar yaptığı için Woking'deki incelemenin de gerçekleşmediğini bildirdi.

McLaren takım patronu Martin Whitmarsh, sözkonusu tasarımın kurallara uygunluğu konusunda hiçbir endişeleri olmadığını belirterek, aracın dizaynında sürekli olarak zaten Whiting'le istişareler yapıldığını ve şu ana kadar bir kural ihlalinin bulunmadığını kaydetmişti.

Whiting, bugün fabrikaya gelerek incelemeyi yapabileceği belirtiliyor
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

McLaren'ın Woking'deki merkezini ziyaret etmesi planlanan FIA teknik delegesi Charlie Whiting'in, İngiltere'ye gelemediği için MP4-25'in arka kanadına ilişkin incelemeyi yapamadığı öğrenildi.
    Red Bull takım patronu Christian Horner, düzlüklerde araca avantaj sağladığı gerekçesiyle arka kanattaki slot hakkında FIA'dan açıklama talebinde bulunmuştu.

Kaynaklar, Whiting'in Brezilya'dan uçuşunun rötar yaptığı için Woking'deki incelemenin de gerçekleşmediğini bildirdi.

McLaren takım patronu Martin Whitmarsh, sözkonusu tasarımın kurallara uygunluğu konusunda hiçbir endişeleri olmadığını belirterek, aracın dizaynında sürekli olarak zaten Whiting'le istişareler yapıldığını ve şu ana kadar bir kural ihlalinin bulunmadığını kaydetmişti.

Whiting, bugün fabrikaya gelerek incelemeyi yapabileceği belirtiliyor
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Formula 1 sezonunun başlamasına sayılı saatler kala McLaren, bir yıl öncesine göre çok daha sağlıklı durumda bulunuyor. Hem son şampiyon Jenson Button, hem de bir önceki yılın şampiyonu Lewis Hamilton, Sakhir’de kazanmak için mücadele edecekler.
    McLaren’ın, Varşova’daki yatırım uzmanı X-Trade Brokers’la ortaklığının başlaması sebebiyle düzenlenen organizasyonun ardından Jonathan Neale, telekonferans yoluyla gazetecilerin sorularını cevapladı:

S: Barselona’da kullanılan paketle karşılaştırıldığında Bahreyn’de MP4-25’de yeni modifikasyonlar olacak mı?

Jonathan Neale: Evet, çok büyük olmayan bazı değişiklikler var. Fakat bunlar bir günde düşünülmüş değişiklikler değil. Pit stopların hızlı olmasıyla ilgili detaylar üzerinde çalışmaya devam edeceğiz. Araçta bir veya iki küçük aerodinamik ekleme yapılacak.

S – Aerodinamik modifikasyonlar aracın neresinde olacak?

JN: Difüzer çevresinde. Sidepod kanatları konusunda yapmayı planladığımız şeye henüz karar vermedik.

S – Aracın Jenson Button’ın mı, yoksa Lewis Hamilton’ın mı sürüş şekline daha uygun olduğunu konusunda birşey söyleyebilir misiniz?

JN: Zaman geçtikçe Jenson’ı, tercihlerini ve araçla olan uyumunu daha yakından görüyoruz. Kimin daha avantajlı olacağı, güzel bir soru, eğer aracın doğasına ve lastikleri kullanım stiline bakarsak, Lewis frenleri ve virajlardan geçişlerde aracı daha agresif kullanıyor.O yüzden V şeklindeki virajlarda sürmeye çalışıyor.

Jenson Button ise, çok yumuşak bir sürüş stiline sahip. Bu da, virajlarda daha fazla momentum uyguladığı ve yanal G-kuvvetinin araca yüklenmesi manasına geliyor. Her iki durumda da lastikler, bir koruma olmazsa, aşınmaya meyilli. Bu aşamada farklı bir planımız yok. Aracın dinamik paketinde, değişikliğe gitmemize neden olabilecek birşey görmüyorum. Geçmişte de bunu yaptık. Henüz bu konuda konuşmak için erken, ilk iki veya üç yarışı görmek lazım.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Ferrari'nin ardından Red Bull'dan da yeni takımların, tehlike oluşturabileceği yönünde açıklama geldi. McLaren ise yeni takımların desteklenmesinden yana bir tavır ortaya koydu.
    Red Bull Racing takım patronu Christian Horner, Times'da yayınlanan demecinde yeni takımları işaret ederek, "Yollarının dışında kalmaya çalışacağız. Zaman farkının tur başına beş saniyeden daha fazla olması, büyük tehlike, hızlı geçişlerde bu daha da büyük olacak" dedi.

Horner, yeni takımların yavaş araçlarının kazaya sebebiyet verme ihtimalinin yüksek olduğunu kaydetti.

Öte yandan geçtiğimiz sene Toyota'da yarışan, bu yıl Virgin'le mücadele edecek olan Timo Glock, yeni durumun kendisini endişelendirmediğini söyledi.

Frankfurter Rundschau gazetesine konuşan Glock, "Beni ilgilendirmiyor. Formula 1 için, taraftarlar için, yeni takımların yarışmasının güzel bir şey olduğunu düşünüyorum" dedi.

McLaren İdari Direktörü Neale de, FOTA olarak, yeni takımları destekleyici bir tavır takınılması ve bunların en kısa sürede istikrarlı hale gelmelerinin büyük önem taşıdığını belirtmişti.

turkiyef1
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Timo Glock, Sauber ve Renault'ya karşı Virgin'i tercih etmesinin sebebini, İngiliz ekibinde daha güvenli bir gelecek görmesini gösterdi.
    Toyota'nın Formula 1'den ayrılmasının ardından 27 yaşındaki Glock'un; bu yıl Renault'ya geçerek, Robert Kubica'nın takım arkadaşı olması bekleniyordu.

Frankfurter Rundschau gazetesi ise, Glock'un Sauber'i de bir opsiyon olarak değerlendirdiğini ortaya çıkardı.

Gazeteye konuşan Glock, "Sadece spor açısından bakıldığında çok güzel fırsatlar vardı. Fakat Sauber'in F1'de kalıp kalmayacağının netleşmesi çok uzun zaman alacaktı" dedi.

Glock, "Renault da listeminde başındaydı. Fakat daha sonra satılma durumu oldu. Kendi kendime, ya bu süreç başarısızlıkla sonuçlanır da spordan çekilirlerse diye düşündüm. Sonuçta hiçbir elde edemeden terk edilmiş olacaktım" diye konuştu.

Alman pilot, "bense yeni ve heyecan verici şeylerden hoşlanan bir adamım" ifadelerini kullandı.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Bu yılki takvimde yer almayan Fransa'nın, 2011'de de durumunun değişmesinin zor bir ihtimal olduğu belirtiliyor.
    Fransa Motorsporları Federasyonu (Federation Francaise du Sport Automobile) Başkanı Nicolas Deschaux yaptığı açıklamada, gelecek sezon da takvime girmelerinin zor olduğunu ifade etti.

Magny Cours'ın takvimden çıkarılmasının ardından bazı alternatif öneriler getirildiğini belirten Deschaux, bunların hayata geçirilmemesiyle ilgili olarak siyasileri suçladı.

Deschaux, spor gazetesi L'Equipe'e yaptığı açıklamada, "Şimdi hükümetin sponsor olmasının zamanı" dedi.

Rusya Başbakanı Vladimir Putin'in, Lada ile Vitali Petrov'a destek vermesini örnek gösteren Deschaux, "İşte Fransa'daki durumla kıyaslandığında arada ne kadar büyük bir fark olduğunu görüyoruz" diye konuştu.

Fransız hükümetinin, çevresel konular başlığı altında seçim mülahazalarından dolayı konuyu farklı şekilde değerlendirdiğini kaydeden Deschaux, Magny Cours, Paul Ricard ve Sarcelles projelerinin, Fransa GP'nin yeniden takvime dönmesi için muhtemel yerler olduğunu söyledi.

Deschaux, "Sarcelles'in finansal açıdan uygulanabilirliği için rapor bekliyorum. Bu arada FIA Başkanı Jean Todt ile de sürekli temas halindeyim" dedi.

Deschaux ayrıca, "Fakat önümüzdeki yıl yarış olmasını beklemiyorum. 2011'de takvime gireceğimizi düşünmek gerçek dışı olur" ifadelerini kullandı.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Nick Heidfeld, 2010 sezonunun ilk yarışı için Red Bull Racing'in favori olduğunu söyledi. Alman Auto Motor und Sport'a konuşan Mercedes GP'nin 32 yaşındaki test pilotu Heidfeld, "Red Bull aracı gerçekten en iyisi" ifadesini kullandı.
    169 grand prix'de start alan tecrübeli Alman pilot, "Vettel ve Webber'in aracı ne kadar kolayda limitlerinde sürebildiğini görmek gerçeten dehşet verici" dedi.

Heidfeld ayrıca, Red Bull'un testlerde rakiplerinden daha fazla ağır depoyla piste çıkarak, Adrian Newey'in imzasını taşıyan RB6'nın gerçek hızını gizlediğini öne sürdü.

Bu arada medya, Michael Schumacher'in yıllar sonra yeniden piste dönmesi nedeniyle tüm dikkatlerini efsane Alman pilot üzerine yoğunlaştırmış durumda.

Willi Weber bu hafta yaptığı açıklamada, Schumacher'in, W01'in understeer yaşamasından rahatsız olduğunu belirtti. Takım patronu Ross Brawn ise, Nico Rosberg'in araçta, kendisini Schumacher'den daha iyi hissettiğini söyledi.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

5. sayfa - 65 sayfa var BirinciBirinci 1234567891555 ... SonuncuSonuncu