turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

61. sayfa - 65 sayfa var BirinciBirinci ... 1151575859606162636465 SonuncuSonuncu
642 sonuçtan 601 ile 610 arası
    TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Standart Cevap: Motor Sporlari - 2010 Haberleri

Michael Schumacher, Mercedes’in Brezilya’da, öndeki gruba, son yarışlarda olduğundan biraz daha fazla uzak olduğunu ifade etti.
    Japonya ve Kore’de 6’ncı sırada finiş gören Schumacher, Mercedes’in İnterlagos’ta daha alt sıralarda yer alabileceğini söyledi.

Günü 10. sırada tamamlayan Schumacher, “Bugün her iki seansı da problemsiz tamamladık. Araca yönelik bir çok çalışmayı tamamlayabildik” dedi.

Alman pilot, “Zirvedeki takımlara daha yakın olmayı isterdim, böyle umuyorduk, fakat maalesef aradaki fark, son yarışlarda olduğundan biraz daha büyük” diye konuştu.

Mercedes Motorsporları Direktörü Norbert Haug da, takımın hız olarak biraz daha yavaş olduğunu belirtti. Haug, bununla birlikte yarışta öndeki gruba yaklaşacaklarını da sözlerine ekledi.

Turkiyef1
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Lewis Hamilton, dünkü antrenmanların ardından yaptığı açıklamada, yağmur yağmaması halinde, McLaren’ın kuru zeminde bu hafta sonu Red Bull’un hızına karşılık verecek durumda olamayacağını kaydetti.
    Cuma antrenmanlarını 3 ve 4. sıralarda tamamlayan ancak aradaki farkı 1,5 saniyeden fazla olan İngiliz pilot, aracın ayarlarından memnun olduğunu fakat önlerde mücadele edebilmek için yağmura ihtiyacı olduğunu söyledi.

Aracın performansını maksimuma yakın değerlendirdiğini ifade eden Hamilton, “Belki 0.1 saniye daha iyi olabilirdim ama bu kadar büyük bir fark varken, diğerleri rahat olabilirler” dedi.

Aracın limitlerinde olduğunu, buna rağmen Red Bull’la yarım saniyelik bir fark bulunduğunu söyleyen Hamilton, “Red Bull ve Ferrariler genel olarak daha hızlı görünüyorlar. Bizden daha fazla downforce üretiyor olmalılar, fakat zemin ıslak olursa, o zaman bu iş daha çok piyangoya ve bizim de işimizi kolaylaştırır. Araç, ıslak zeminde geçtiğimiz seneden çok daha iyi, o yüzden son seansta pole mücadelesi verebilirim” diye konuştu.

Hamilton ayrıca, “Kuru zeminde salt hız açısından, Red Bull’larla mücadele edemeyiz. Fakat yağmur, dayanıklılık, motor… bunlar son iki yarışta önemli rol oynayacaklar. Umarım bunlar bizim lehimize
    olur” dedi.

Turkiyef1
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Fernando Alonso, İnterlagos’ta şampiyonluğunu ilan etme şansı bulunmasına rağmen, Brezilya GP öncesinde takımın kendini baskı altında hissetmediğini söyledi.
    Alonso, “Cuma günü olduğu için rahatım. Pazar günü tabi daha stresli olacağım, fakat aşırı bir motivasyon, aşırı bir heyecan veya rahatlama için yapabileceğimiz pek bir şey yok, çünkü aracın şu an sahip olduğu hız belli” diye konuştu.

İspanyol pilot, “Brezilya ile Abu Dabi arasında araca yönelik güncelleme veya geliştirmeler çok az olacak veya hiç olmayacak. Artık tüm kartlar masada, sadece daha iyi oynamamız gerekiyor, sonucun ne olacağını da göreceğiz” dedi.

“Şampiyonluğu kazanmamız ya da kaybetmemiz, şu aşamada, araç üzerindeki çabalarımız veya yeteneklerimizden kaynaklanmayacak” diyen Alonso, “Bu daha çok bir kader, şans meselesi olacak, çünkü aramızda çok az puan farkı var, araçlar arasındaki performans birbirine yakın. Dolayısıyla beşimiz de elimizden gelenin en iyisini yaptıktan sonra sonucun ne olduğuna bakacağız” ifadelerini kullandı.

Bu arada ilk seansın sonunda, kullandığı motorun ömrünü doldurması nedeniyle aracını park etmek zorunda kalmaktan dolayı bir endişesi olmadığını vurgulayan Ferrari pilotu, “Bu sabah programında sadece iki seans arasında motor değiştirmeyi planlıyorduk. İlk antrenmanlarda çok çok eski bir motor kullandık. Değişiklik üç tur önce gelmiş oldu, planımıza göre sadece üç tur daha gidecektik, o kadar. Abu Dabi’ye kadar kullanılacak bolca motorumuz var” dedi.

Red Bull’un ilk günü domine etmesinin de kendisini etkilemediğini dile getiren Alonso, “Normal olarak Cuma antrenmanlarına bakarak bir değerlendirme yapmak zordur, çünkü derecelere baktığınız ana göre inişler çıkışlar olur. Red Bull şu an için hala çok rekabetçi görünüyor, yani hafta sonu onlar için güçlü geçecek gibi. Red Bull’ların arkasında McLaren’larla mücadele edebiliriz ve Red Bull’lar için problem olabiliriz görünüyor. Göreceğiz” dedi.

Turkiyef1
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Interlagos'ta etkileyici bir performans ile pol pozisyonunu elde eden Nico Hulkenberg, polün takımın kendisi ile anlaşma yenilemesine yardımcı olmasını umuyor.
    En yakın rakibine 1 saniyeden fazla fark ile ilk pol pozisyonunu alan Hulkenberg, Williams'ta devam etmek istediğini dile getirdi;

"Aslında bu maaşımda zam anlamına geliyor... Sadece şakaydı. Williams'taki durum her türlü şeye açık, ben sadece işime odaklanıyorum. Şimdiye kadar da herşey iyi gidiyor."

"Eğer böyle devam edip aptalca hatalar yapmazsam bugünkü gibi performans çıkabilir. Beni takımda tutmak onların kararı, ancak ben hikayenin iyi bir şekilde biteceğini sanıyorum."

"Oluksuz lastiklere geçmek kesinlikle doğru karardı. Mühendisim bana bir turumun daha kaldığını söyleyinci aracı zorlayabildiğim kadar hızlı sürdüm, ıslak bölgelerden de uzak durdum. Hata yapmak çok olasıydı ama sonuçta o sadece geliştirme turu oldu. Bu an bizim için harika."

Turkiyef1/Ozan Kulcu
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Fernando Alonso, şampiyonadaki rakiplerinin ilk 3'te olduğu sıralamada beşinci olmanın hiç yoktan iyi olduğunu düşünüyor.
    İspanyol pilot, son bölümde kuru lastiklerle pistte kalmanın çok riskli olduğunu ve pozisyonunun daha kötü olabileceğini söyledi;

"Böyle bir kuru, bir ıslak geçen sıralamalarda tahmin yapmak gerçekten çok zor. Yapabileceğinizin en iyisini yapmaya çalışıyorsunuz."

"İkinci bölüm bizim için zor geçti. Sanırım ben sekizinciydim ve Felipe de onuncuydu. Geçiş lastikleriyle çok zorlandık. Kuru zemin lastikleriyle de çok hassas kullanmamız gerekiyordu. Sonuç olarak beşincilik pol değil, ancak daha kötüsünü kurtardık."

Yarışın sonunda şampiyonluğunu ilan edebilme şansı olan Alonso, amacının Mark Webber ile arasındaki farkı sabit tutmak veya artırmak olduğunu belirtti;

"Mark ile aramızda 11 puan fark var. Eğer yarış sonunda fark 11'den fazla olursa harika olur. Birkaç puanı feda etmek zorunda olabiliiriz, umarım bu fazla olmaz."

Turkiyef1/Ozan Kulcu
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Robert Kubica, Interlagos'taki zorlu sıralamalarda aldığı yedincilikten memnun olduğunu dile getirdi.
    Polonyalı pilot, takımın doğru yerde doğru kararı verdiğini söyleyerek elinden geleni yaptığını belirtti;

"Sıralama turları çok zor geçti. Son seansta doğru lastik seçimini yaptık. En hızlı turumu attıktan sonra çok memnun kaldım çünkü hata yapmamak çok zordu, aracı pistte tutabilmekte zorlanıyordum."

"Lastiklerin ısısını ayarlamak çok zordu ve kuru zemin için ayarladığımız downforce bugün işe yaramadı. Her zaman daha iyisini yapabileceğini görmek kolaydır."

"Bugün doğru kararları verdik ve en fazla bu kadar iyi oldu. Yarınki iyi bir yarış olacağından umutluyum."

Turkiyef1/Ozan Kulcu
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Sauber pilotları Kamui Kobayashi ve Nick Heidfeld, pist tam kurumadan geçiş lastiklerine geçmenin hata olduğunu itiraf ettiler.
    16.lıktan öteye gidemeyen Nick Heidfeld, geçiş lastiklere olması gerektiğinden erken geçtiğini söyledi;

"Moralimin bozulduğunu itiraf etmeliyim. Kuru pist aracımıza daha uygun olurdu. Ama bu kontrolümüz altında değil."

"Olması gerektiğinden iki tur önce lastik değiştirdim. Ben pitten çıktığımda pistin durumu buna uygun değildi."

12. sırayı elde eden Kamui Kobayashi de strateji hatası yaptıklarını kabul etti;

"Üçüncü bölüme çok yaklaşmıştım ama son turumda lastiklerimin bittiğini fark ettim."

Turkiyef1/Ozan Kulcu
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Red Bull pilotları Sebastian Vettel ve Mark Webber, Hulkenberg'in ardından sıralandıkları Brezilya Grand Prix sıralama turları sonucundan memnun olduklarını belirttiler.
    Sau Paulo'da Nico Hulkenberg polü alırken Vettel ikinci, Webber üçüncü olmuştu. İki pilotun da şampiyonluk ihtimalleri devam ediyor.

Sebastian Vettel, Hulkenberg ile arasındaki farkı fazla bulsa da ikincilikten memnun olduğunu söyledi;

"Zorlu bir seanstı ve üçüncü bölümde zor bir karar bizi bekliyordu. Şartlar çok zordu ve hata yapmak çok basitti. Polü hedefliyorduk ancak o hepimizden daha iyi çıktı. İkincilikten memnunum."

"Sıralamadan genelde mutluyum, ancak aradaki farka biraz sinirlendim de. Dün pist toyken Williams zaten hızlı bir aracı olduğunu kanıtlamıştı."

Mark Webber de şartlar göz önünde bulundurulduğunda üçüncülüğün harika olduğunu anlattı;

"Sıralamalarda eğlendim. Hepimiz için zorlayıcıydı. Böyle koşullar altında hata yapmak çok olası ve bu göz önünde bulundurulduğunda önde olmaktan mutluyum."

"Bu şartlarda temiz tur atmak çok zordu ama yapabildiğimi yaptım ve Seb'e de yakınım."

Turkiyef1/Ozan Kulcu
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Brezilya’da yarın 8. cepten start alacak olan Michael Schumacher, sıralamalarda daha iyi bir sonuç beklediğini söyledi.
    Sıralama koşullarının tam gerçekleşmesini umduğu şekilde olduğunu ifade eden Alman pilot, bu sonuç için kısmen hayal kırıklığı yaşadığını dile getirdi.

Seans boyunca güçlü bir performans sergileyen ancak sonlara doğru gerileyen Schumacher, “Sıralamalardan gerçekten daha fazlasını bekliyordum” ifadesini kullandı.

Schumacher, “Hız turumda daha iyi bir derece yapamazdım. Bir problem de yoktu. Bunun tek açıklaması, Sebastian ve Mark’ın geçişine yol açmak için yarış çizgisinin dışına çıktığımda lastiklerimin soğuması” diye konuştu.

Nico Rosberg ise, ikinci seansta en iyi turunu yaptığı sırada Toro Rosso pilotu Sebastian Buemi’nin kendisini yavaşlattığını belirtti.

Belçika GP’den bu yana ilk kez son seansa kalamayan Rosberg, yarışa 13. cepten başlayacak.
    Rosberg, “Sıralamalarda iyi bir sonuç alabilirdik, fakat pistin kurumasıyla birlikte geçiş lastikleriyle sadece bir iyi hız turu atabildik. İkinci seanstaki turumda da Buemi tarafından bloke edildim” dedi.

Turkiyef1
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Lewis Hamilton'a göre Mclaren 2011 yılında Jenson Button'nın da desteği ile çok daha güçlü bir hale gelecek.
    2008 Dünya şampiyonu pilot, Button'nın takıma katıldığından beri büyük bir destek olduğunu ve tam bir sezon geçirdikten sonraki tecrübesi ile Mclaren'e daha fazla katkıda bulunacağını söyledi.

'Jenson'nın gelişi bizi daha güçlü bir takım haline getirdi ve bence onun yardımı sayesinde son yarışa kadar şampiyonluk savaşında kaldık.'

'Bilindiği gibi, 2010 aracımız 2009 aracımıza göre çok farklıydı, fakat artık 2011 aracımız için sağlam bir altyapımız var.'

'Her zaman bir takım olarak gelişiyoruz. 2010'da yeni bir yarış mühendisim oldu ve onunla 1 sezon geçirdikten sonra 2011'de çok daha güçlü olacağız.'

'Bence Jenson'nın kış aylarındaki gelişimimize büyük bir katkısı olacak. Bu sayede Şubat ayında yapılacak olan testlere çok daha güçlü çıkacağız.'

Button da Mclaren'a tam olarak adapte olduğunu ifade etti.

'Bu gerçekten harika bir sezon oldu. Benim bu takıma henüz 2010 başında katıldığımı düşünmek çok zor. Çok çabuk uyum sağladım, takım ile bütünleştim ve daha uzun süre burada olacağımı hissediyorum.'

'Bu takımı daha iyi bir hale getirmek için yapabileceğimiz bir sürü şey var. Artık elimde 1 senelik bir tecrübe var. Bu sezon çok çalıştık ve bunun meyvelerini kış aylarında alacağız.'

TurkiyeF1/Ömer Said
    AlıntıAlıntı

61. sayfa - 65 sayfa var BirinciBirinci ... 1151575859606162636465 SonuncuSonuncu