turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

6. sayfa - 65 sayfa var BirinciBirinci ... 23456789101656 ... SonuncuSonuncu
642 sonuçtan 51 ile 60 arası
    TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Standart Cevap: Motor Sporlari - 2010 Haberleri

Red Bull Racing pilotu Sebastian Vettel, konuşurken sözünü sakınmayan takım arkadaşı Mark Webber'le ilişkisinin gayet güzel gittiğini söyledi.
    Geçtiğimiz yıl meydana gelen bir kazanın Webber, Vettel'i; "F1'in iyi iş çıkaran, sonra da işin içine eden çocuğu" olarak nitelemişti. Bu eleştirinin ardından, şampiyonluk mücadelesi veren ikili arasında gerilim yaşandığı söylentileri çıkmıştı.

33 yaşındaki Avustralyalı pilot Webber bu haftaki bir açıklamasında da, F1'deki yeni jenerasyonun "gerçek adamlar" olmadığını ileri sürmüştü.

Fuji'deki kazadan buyana Webber ile asla problem yaşamadığını söyleyen 22 yaşındaki Vettel ise, Guardian'a yaptığı açıklamada, "Mark'ı tanırsınız, düşündüğünü söylemekten korkmayan biridir" yorumunda bulundu.

Webber'le aralarındaki takım arkadaşlığı ilişkisinin başka hiçbir takımda olmadığını da savunan Vettel, "Elbette her zaman onu yenmek isterim, o da benim yenmek ister. Fakat yanyana gayet iyi gidiyoruz" dedi.
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doğru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eğri olsam; elde tutarlar beni,
    Doğruda aç görmedim; eğride tok,
    Eğri yay elde kalır; menzil alır doğru ok.

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Bahreyn'deki yarış öncesinde ülkeye gelen yarış pilotları arasındaki Bruno Senna, hava durumunun memnuniyet verici olduğunu söyledi.
    Son bir gün içinde Fernando Alonso, Nico Rosberg, Felipe Massa, Sebastien Buemi ve Nico Hulkenberg, güneşli bir havanın hakim olduğu Bahreyn'e gelmişti.

Yarışa ev sahipliği yapacak Sakhir pistini ziyaret eden HRT'nin çaylak pilotu Senna, Globo'ya yaptığı açıklamada, "Çok fazla sıcak değil, en azından şimdilik. 25-26 derecelik bir sıcaklık var. Gece ise bu 18 dereceye düşüyor" dedi.

Senna ayrıca, sürücülerin başlarından yaralanması durumuna karşı elde hazır bir veri olmasını sağlayan ve çaylak pilotlar için FIA tarafından şart koşulan nöroloji testinden geçeceğini de söyledi.

Bu arada daha önce Bahreyn'e gelen Lucas di Grassi, Sakhir'de gezinti yaparken, Heikki Kovalainen de bugün öğleye doğru pisti ziyaret etmeyi planlıyor.

Dün Timo Glock ve FIA teknik delegesi Bahreyn'e varırken, bugün öğleden önec McLaren pilotlarını taşıyan uçağın inmesi bekleniyor.

Öte yandan Bahreynli yetkiller yaptıkları açıklamada, bu hafta 100 bin civarında bir ziyaretçi beklediklerini bildirdi.
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Sauber'in, daha önce çıkan haberlerin aksine, Bahreyn'de yeni büyük bir sponsorla yarışacağı bilgisinin doğru olmadığı öğrenildi.
    Medyada yayınlanan haberlerde, büyük bir şirketle yapılan görüşmelerin, Bahreyn'de açıklanacak bir anlaşmayla sonuçlanabileceği ileri sürülmüştü.

Fakat takım patronu Peter Sauber, C29'un şasisinde yeni bir logonun yer almayacağını ve şimdilik neredeyse tamamen çıplak bir şekilde yarışacaklarını ifade etti.

66 yaşındaki Sauber, İsviçre'nin 20 Minuten gazetesine verdiği demeçte, "BMW'nin çekilmesi ve takımın satılmasından sonra yeni bir ortak veya ana sponsor bulamayacak kadar kısa bir süre vardı" dedi.

Sauber, "13'ncü takım olmamız ancak Aralık ayında onaylandı. O yüzden destekçilerimizle görüşmelerimiz zaten çok geç başlamış oldu" şeklinde konuştu.

Bununla birlikte mevcut mali durumlarının 2010 senesini garanti altına aldığını belirten Sauber, "Sezon içinde yeni sponsorlar bularak, daha fazla yatırımlar da yapabiliriz" dedi.

turkiyef1
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Alman Auto Motor und Sport dergisi, arka kanat tasarımına ilişkin tartışmaların muhatabı olan McLaren'ın bu hafta sonunda Lewis Hamilton ve Jenson Button'ın aracına yeni bir inovatif parça ekleyebileceğine dikkat çekti.
    Barselona testleri sırasında çekilen fotoğraflarda, pilotların kasklarının önünde, monokok yapının üst tarafının sol tarafında küçük bir hava giriş deliği görülüyor.

Dergi bu resme dayanarak, Button ve Hamilton'ın araçlarında, sol dizlerini kullanarak hava akışını engelleme veya hava akışına imkan sağlama olağına sahip olabileceğini öne sürüyor.

-W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Japon lastik üreticisi Bridgestone, FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası ile resmi lastik tedarikçisi olarak yaptığı sözleşmesinin son yılına, süper yumuşak ve medium lastikler getirdiği Bahreyn GP ile giriyor.
    Bu yıl, ön lastiklerin daha dar hale getirilmesi dahil, yapılan değişikler araca, önden arkaya doğru daha kuvvetli bir yol tutuş imkanı sağlayacak.

Ayrıca yakıt ikmalinin yasak olmasından dolayı takımlar, araçların daha ağır olması karşısında bu sezon çok daha farklı lastik stratejileri uygulayacaklar.

Bridgestone Motorsporları Direktörü Hiroşi Yasukava yaptığı açıklamada, bu yıl Formula 1'deki 14'ncü sezonlarını geride bırakacaklarını belirterek, "Bridgestone açısından Formula 1, şubemiz olan şirketler ve pazarlama fırsatları açısından önemli bir rol oynamaya devam edecek. İlk yarışın Bahreyn'de olması da sezona başlamak için harika bir seçim. Çünkü Ortadoğu bizim için stratejik olarak çok büyük öneme sahip" dedi.

Bridgsetone'un motor sporları lastik geliştirme sorumlusu Hirohide Hamaşima ise, "Bu sene Bridgestone için hem teknik, hem de lojistik açısından zor bir sezon olacak" diye konuştu.

Sakhir pistinde, sekiz yeni viraj eklenerek, yapılan değişikliğin bu yılki lastik ve araçlarına etkisinin büyük olacağını kaydeden Hamaşima, "Burada daha düşük ısılarda çalışan süper yumuşak ve daha yüksek ısılarda çalışan medium lastiklerimiz var" dedi.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Yeni nesil Formula1 oyunları yüksek tanımlı konsollar ve PC ile buluşuyor; Codemasters'ın bugün yaptığı açıklamaya göre F1 2010 Eylül ayında Microsoft Xbox 360 video oyun ve eğlence sistemi, PlayStation3 bilgisayar eğlence sistemi ve PC Games For Windows için piyasada olacak.
    2010 FIA Formula1 Dünya Şampiyonası resmi video oyunu olan F1 2010 sezondaki tüm resmi takımları, pilotları ve pistleri içerecek. F1 2010 ayrıca yedi kez Formula1 Pilotlar Dünya Şampiyonu Michael Schumacher'ı, yeni takımları ve 2010 Formula1 Kore Grand Prix'sinin yapılacağı yeni Kore Uluslararası Pisti'ni de bulunduruyor.

Eylül ayında çıkacak olan F1 2010 Xbox 360'ta çıkmış olan ilk resmi Formula1 oyunu olacak ve ayrıca sekiz yıllık aranın ardından Formula1'in PC'ye dönüşünü sağlayacak. Formula1 HD versiyonları, Codemasters'ın Wii ve PSP için çıkardığı ve tatil dönemi boyunca en çok satan ilk beş oyun arasında yer alan F1 2009'un başarını takip ediyor.

Codemasters Studios Birmingham'da yapım halinde bulunan F1 2010, Codemasters'ın milyonun üzerinde satan Colin McRae: DiRT 2 ve Race Driver: GRID oyunlarında kullandığı EGO Oyun Teknolojisi Platformu kullanılarak geliştiriliyor. Ödüllü teknolojinin daha da geliştirilmiş bu versiyonu saatte 350 kilometre hızla giden Formula1 araçlarının kendilerine özgü aerodinamik ve yol tutuşlarını son derece isabetli biçimde canlandıracak. Bu teknolojiyle Codemasters'ın Formula1 takım ve pilotlarına sınırsız erişiminin birleşimi sayesinde F1 2010 şimdiye kadar yapılmış en gerçekçi Formula1 deneyimini sunacak. F1 2010 Eylül 2010'da Xbox 360, PlayStation 3 ve Games for Windows için piyasada olacak.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Araçların yarıştan önce pit alanını terk etmesinin ardından, bir daha yakıt alamamasını” öngören Uluslararası Sportif Düzenlemeler’in 29’ncu maddesi Bahreyn’de ilk kez hayata geçirilecek.
    Böylece 1993 Avustralya Grand Prix’den bu yana ilk kez araçlar, bir yarışı bitirecek kadar yeterli depoyla grand prix’de start alacaklar.

Takımlar bu yeni kurala göre teknik ve tasarımla ilgili değişikliklerini yaparken, bunun en büyük etkisi şüphesiz pit stoplarda olacak. Bu yeni kuralla pit stopların doğası neredeyse tamamen değişim geçirmiş olacak.

Renault sportif direktörü Steve Nielsen, “Her zaman pit stopları mümkün olan en kısa sürede bitirmeye çalışmış olmamıza rağmen esas yoğunluk noktamız yakıt pompasının depoya yerleştirilmesi ve sonrasında yerinden çıkarılması olmuştu. Lastik değiştirmeye bu kadar önem verilmiyordu. Şimdi bu zamanın kaybedileceği veya kazanılacağı kritik bir noktayı oluşturuyor. Artık tekerlerin insan gücünün yettiği kadar çabuk değiştirilmesi gerekiyor” dedi.

Yeni sezonda pit stoplarda en iyi zamana ulaşabilmek için pit mürettebatının son haftalarda yoğun bir hazırlık dönemi geçirdiğini belirten Nielsen, takımın ortalama lastik değiştirme süresinin 3,5 saniye olacağını ifade etti.

Testlerdeki denemelerde bazı takımların 3 saniyenin altına düştüğünü hatırlatan Nielsen, ancak bu sürenin yarışın baskısı altında tekrarlanmasının neredeyse imkansız olduğunu kaydetti.

turkiyef1
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Bruno Senna, bu hafta sonu araçlar arasında ortaya çıkacak hız farkının, pilotlar birbirine saygı gösterdiği müddetçe bir problem olmayacağını söyledi.
    Şu ana kadar piste çıkmayan HRT aracının rakiplerine göre yavaş kalmasının ciddi bir tehlike oluşturacağına ilişkin sorulara cevap veren Brezilyalı çaylak, bu düşünceye katılmadığını ifade etti.

Senna, motor sporlarının diğer serilerinde de araç performanslarındaki büyük farklılıkların pilotların birbirlerine saygı göstermesiyle mesele olmaktan çıktığını savundu.

Senna, "Araçların rakiplerinden bir turda 20 saniye kadar geride kaldığı Le Mans serisinde yarıştım. Bu durumda eğer hızlı olan pilotsanız trafiğe yakalanmamanız imkansız gibi. Ancak burada yapılması gereken şey, pilotların birbirlerine saygı göstermesidir. O zaman bir problem olmaz" yorumunda bulundu.

Sıralama turlarında yavaş bir aracın arkasında kalmanın ise belli bir hayal kırıklığına yol açacağını kabul eden Senna, ancak bunun da sporun bir parçası olarak görülmesi gerektiğini belirtti.

Senna, "Daha hızlı araçlardaki pilotlar, önlerinde daha yavaş hızda bir pilotu görünce gıcık olacaklar. Ama şunu unutmamalıyız ki, her zaman istediğimiz pozisyonda olmayabiliriz. Bazen sollanırsınız, bazen sollama yapamazsınız. Bu bir saygı meselesi, insanların size yol verip vermeme meselesi" dedi.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Bahreyn'de dün diğerlerinden farklı olarak yeni İspanyol takımı Hispania Racing Team'in (HRT) garaj kapısının sıradışı bir şekilde kapalı olması dikkat çekti.
    Olay, Bruno Senna ve Karun Chandhok'un araçlarının henüz Sakhir pistine ulaşmadığı yönündeki haberlerle örtüşüyor.

Senna da gazetecilere yaptığı açıklamada, Cuma günü pistte olamayabileceklerini kabul ederek, "Tek bildiğimiz Cumartesi günü Bahreyn'de olacağımızdı" dedi.

Bu arada Ferrari'nin pit alanında, İtalyan ekibinin bu sezon kullanacağı ve "daha sofistike ve güvenli olarak nitelediği" ışıklı pitstop sistemi de gözlerden kaçmadı.

Öte yandan Bahreyn'de Stefan GP ile pistlere dönmeyi uman 1997 dünya şampiyonu Jacques Villeneuve, bunun yerine 2010'a BBC radyoda yorumcu olarak merhaba diyecek.

Red Bull'da ise takım yönetiminin, Renault motorunun, performansını artırmaya yönelik olarak, güncellenmesi için FIA'ya başvuru yaptığı iddia edildi.

Diğer taraftan, Bahreyn'de İngiliz Büyükelçisi ile muhalif El Vifak partisi arasındaki görüşmenin protesto edilmesinin ardından İngiliz taraftarlara dikkatli olmaları uyarısı yapıldı.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Red Bull Racing takım patronu Christian Horner, Formula 1’in bu sezon devasa bir mücadeleye sahne olacağını, şu an için hiçbir takımın açık bir avantaja sahip olmadığını söyledi.
    Horner, “Analizlerimiz bize gösteriyor ki, birbirine çok yakın üç takım var. Bunlardan doğru gününde olan öne çıkıyor. Fakat hiç kimse henüz elindekileri açmış değil” dedi.

Horner, “Mercedes çok değişken görünüyor. Gerçek performanslarının ne olduğunu görmek daha zor. Fakat Michael gibi bir pilotları var. Kesinlikle onca süre pistten uzak kalmış olmasına rağmen hiçbir kaybettiği hiçbir şey yok. Michael Schumacher gibi bir pilotla yarışmak harika olacak” diye konuştu.

Bununla birlikte Schumacher’in “Fernandoslar, Sebastianlar, Markslar, Lewisler, Jensonlar’a karşı mücadele edeceğini söyleyen Horner, “Bu yıl devasa bir mücadele yaşayacağımızı düşünüyorum” dedi.

Red Bull Racing’in hedefinin net olduğunu vurgulayan Horner, “Hedef şampiyonluk. Bu hepimizin başarmak istediği şey. Tek eksiğimiz bu iki klasmandaki kupalar. Bu yüzden de hedefimiz onlara ulaşmak” şeklinde konuştu.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

6. sayfa - 65 sayfa var BirinciBirinci ... 23456789101656 ... SonuncuSonuncu