turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1. sayfa - 65 sayfa var 123451151 ... SonuncuSonuncu
642 sonuçtan 1 ile 10 arası
    TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Standart Motor Sporlari - 2010 Haberleri

Virgin Racing Teknik Direktörü Nick Wirth, Bahreyn Grand Prix için kapsamlı bir güncelleme yapılacağını söyleyerek, Virgin'in sezona, yeni takımların en iyisi olarak başlayacağından emin olduğunu kaydetti.
    Testlerde şu ana kadar Virgin, Lotus'dan biraz daha hızlıymış gibi görünüyor. Campos henüz piste çıkmazken, US F1'in geleceği ise belirsizliğini koruyor.

Wirth, Virgin'in yeni takımlar arasında en iyisi olmasını bekleyip beklemediği sorusuna, "Hiç şüphe yok ki evet. Çok güçlü bir araca sahibiz. Şu ana dek yaptığımız sınırlı sürüşle pistteki performansımızı görüyoruz" cevabını verdi.

Bahreyn yarışında kullanılacak yeni parçalardan çok ümitli olduğunu dile getiren Wirth, sezonun ilk yarışı için çok iyi paket hazırlayacaklarını belirtti.

Sözkonusu kapsamlı değişiklikleri Katalunya'da kullanacaklarını ancak Jerez'de yaşadıkları bazı problemler nedeniyle öncelikli olarak yaşadıkları bu sorunları gidermeye odaklandıklarını belirten Wirth, "Bunlar bizi yavaşlattı. O yüzden bu yeni parçaların Bahreyn'de kullanacağız. Rakiplerimizden birçoğunun da böyle yapacağından eminim" dedi.

Virgin'in bazı dayanıklılık sorunlarından dolayı test programının olumsuz etkilenmesine rağmen Wirth, önemli olanın takımın araçtan beklediği performansı göstermesi olduğunu vurguladı.

Wirth, aracın özellikleri, aerodinamik yapısı, dengesi gibi bir çok alandaki verilerin, beklentileri tam manasıyla karşıladığını söyleyerek, "Dolayısıyla ileriye yönelik olarak mükemmel bir temele sahip olduğumuzu düşünüyorum" dedi.
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doğru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eğri olsam; elde tutarlar beni,
    Doğruda aç görmedim; eğride tok,
    Eğri yay elde kalır; menzil alır doğru ok.

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Standart Cevap: Motor Sporlari - 2010 Haberleri

Lewis Hamilton takım arkadaşı Jenson Button'ın McLaren'e destek olduğuna inanıyor ve vatandaşının takıma çabucak adapte olduğunu düşünüyor.

25 yaşındaki Hamilton Barcelona'daki test haftasının ikinci gününde öğleden sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 1:22.152 ile günü sekizinci sırada tamamlayan Britanyalı pilotun derecesi Button'ın 1:23.452'lik derecesi ile kıyaslandığında oldukça hızlı görünüyor.

İki dünya şampiyonu arasındaki tansiyonun yüksek olacağı yönündeki dedikodulara rağmen Hamilton ilişkilerinin şimdiye kadar açık olduğunu söyledi.

"Son günlerde onu pek fazla göremedik fakat gerçekten iyi iş çıkardık. Button hislerinde ve karşılıklı düşüncelerinde çok açık. Onunla çalışmaktan gerçekten keyif alıyorum ve takım üzerinde büyük bir etkisi olduğunu düşünüyorum. Gerçekten çok çok rekabetçi ve çok yönlü birisi."

Pazar günü sona erecek olan Barcelona testlerinin son gününden önce Button yarın McLaren MP4-25'in direksiyonuna geçecek ve kapanış Hamilton'dan gelecek.

Turkiyef1
    Sertuğ Ünal
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Sebastian Vettel 2010 sezonuna girilirken Red Bull'un dayanıklılığı konusunda endişesinin bulunmadığını söyledi ve takımın testlerde pist üzerinde kalmasının nedeninin ciddi bir sorun yaşamak yerine ihtiyatlı davranmaktan kaynaklandığını dile getirdi.
    Yarış dışı kaldığı yarışlar nedeniyle 2009 şampiyonluk yarışında büyük yara alan Alman pilot öğleden sonra Katalunya'da yarış simulasyonu üzerinde çalışırken pist üzerinde durmak zorunda kaldı fakat bunun tamamen güvenlik amaçlı olduğunu ve takımın bu tip uygulamayı kış boyunca yaptığını söyledi.

"Açıkcası durmak istemezsiniz fakat bazen zarar verecek riskler de almak istemezsiniz bu nedenle verilerde yanlış bir şey gördüğünüzde durmak daha iyi bir çözüm."

"Doğrusunu söylemek gerekirse yolunuza devam etmek en iyisidir, bazen kötü olmayabilir fakat aracı durdurmak, geri getirip incelemek daha iyidir. Açıkcası doğru olan aracı garaja kadar getirip durdurmaktır, pist üzerinde bir yerde durmak değil."

"Dayanıklılık konusunda endişelenmemiz gerektiğini düşünmüyorum. Her şey iyi görünüyor. Olan her şeyin normal olduğunu düşünüyorum. Yeni bir aracımız var, yeni parçalar, her şey biraz yeni ve tasarım da oldukça farklı."

"Araçlar değişti, yakıt tankı daha büyük fakat bununla birlikte çok sayıda yeni küçük parçalar da var, her şey oldukça değişti ve bazen daha farklı yapmanız gerektiğinin farkına varıyorsunuz fakat çok çabuk bir şekilde bunların üstesinden geliyorsunuz."

Bu hafta Red Bull ve Ferrari'nin ön bölümdeki mücadelede McLaren ve Mercedes'e oranla daha iyi olduğuna dair çıkan haberlere rağmen Vettel tahmin yapmaktan kaçındı.

"Bugün Ferrari'nin oldukça hızlı olduğunu düşünüyorum. Muhtemelen sabah seansında düşük yakıt yüküyle turlar attılar, 1:20'nin altına iniyorsanız düşük yakıt yüküyle piste çıkmanız gerekiyor fakat Alonso uzun sürüşlerde de hızlıydı. Bugün McLaren ve Mercedes'e ne olduğunu bilmiyorum. Henüz yakından inceleme şansım olmadı fakat pek de hızlı görünmediler."

"Ancak Jerez'deki testlere, düne ve muhtemelen gelecek iki güne baktığınızda başka bir sürprizle karşılaşacaksınız. Bazen bu değişebilir. Fakat genel olarak oldukça yakın görünüyor. Dört takım büyük takımlar ve rekabetçi olduklarını geçmişte pek çok kez kanıtladılar. Bu nedenle mücadele çok yakın olacak."

"Açıkcası herkesin önünde ikinci sırada olduğumuzu söylemeyi çok isterdim fakat şu anda en azından durum öyle değil."

Turkiyef1
    Sertuğ Ünal
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Nick Heidfeld, Michael Schumacher'in, 2010'da mücadele etmeyi umduğu yarış aracına geçtiği için kendisinden özür dilediğini söyledi.
    Schumacher'in F1'e dönme kararı vermesinin öncesinde Mercedes yarış aracı için bir diğer Alman pilot olan Heidfeld'i düşünüyordu. Ancak Mercedes Schumacher'le anlaşınca McLaren'la görüşmeleri olumsuz neticelenen Heidfeld de, ancak yedek pilot olarak takımda yer alabildi.

Sport Bild'e konuşan Heidfeld, "McLaren beni istemişti. Görüşmelerde sonuca varmaya da çok yakındık" diye konuştu. Ancak daha sonra Jenson Button'ın Brawn'la görüşmelerinin kopması ve takımın Mercedes tarafından satın alınmasıyla İngiliz pilot McLaren'a geçti ve Schumacher'in de Ross Brawn'la görüşmeleri hızlandı.

Heidfeld, "Ben de bunun üzerine Mercedes'den gelecek bir haberi beklemeye karar verdim" diye konuştu.

Schumacher'in geri döneceğine ilişkin söylentiler artınca telefonla Schumacher'i aradığını ve gerçekten de geri dönme niyetinde çok ciddi olduğunu anladığını söyleyen Heidfeld, "Birbirimizi ilk Jerez testlerinde gördük. Araca geçtiği için benden bir bakıma özür diledi. Hoş bir jest oldu, fakat tersi olsaydı ben de aynısını yapardım" ifadelerini kullandı.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Lotus, dün Barselona'da Jarno Trulli ile 70 tur tamamlayarak, yeni Cosworth T127 aracıyla verimli bir test günü geçirdiğini açıkladı
    Yağışsız bir ve güneşli bir havanın sunduğu ideal pist şartlarını değerlendiren Lotus Racing, dün de piste ilk çıkan takım oldu.

Teknik direktör Mike Gascoyne, "Araç ayarlarındaki bazı problemleri tespit etme imkanı bulduk. Aracı geliştirmeye devam ediyoruz. Tabi önümüzde uzun bir yol var" dedi.

Gascoyne, "Aracın pistte kalmasına sebep olan bazı küçük hidrolik arızalarımız oldu. Fakat bunların hiçbiri ciddi problemler değil. Genel olarak verimli bir gün geçirdik. Aynı şekilde bugün de testlere sürdürmeyi amaçlıyoruz" diye konuştu.

Jarno Trulli ise bugün yeniden kokpite geçiyor. Heikki Kovalainen de son gün aracı İtalyan takım arkadaşından devralacak. Yeni takımlar arasında yarışma hakkı kazanan son ekip olan Lotus için testler diğer takımlardan daha büyük önem taşıyor.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

WRC

Kimi Raikkonen, sırtındaki ağrılar nedeniyle gelecek hafta geçilecek Meksika Rallisi öncesinde planlanan testlere çıkamayacak. Fin pilot bununla birlikte, karlı İsveç Rallisi'nin ardından çakıl zeminde çok daha iyi bir sonuç alacağı konusunda iyimser olduğunu tekrarladı.
    Eski F1 dünya şampiyonu Raikkonen, henüz Citroen C4'le çakıl etaplarda sürüş yapmadı. Ancak Fin pilot, testlere çıkarak, sakatlığının artmasından ve bunun Meksika'da yarışamamasına yol açmasından çekindiğini ifade etti.

Böyle bir risk almak istemediğini dile getiren Raikkonen, "Tabii Citroen C4 WRC ile, benim için yeni sayılan bir yüzeyi daha iyi tanımak maksadıyla bir test planlıyorduk. Fakat maalesef sırt ağrılarım sürüş yapmamı engelledi. Şu an tedavi görüyorum. Meksika'ya gitmeden önce biraz dinlenmeyi tercih ettim" dedi.

Raikkonen, "Elbette gitmeden önce test yapmak isterdim fakat sağlığımı koruyarak sezonun ikinci rallisine fiziksel olarak mümkün olan en iyi şekilde çıkmak da önemli" diye konuştu.

İsveç Rallisi'nde geçirdiği kazalar nedeniyle büyük zaman kaybeden Raikkonen, "çakıl parkurda sürüş benim için daha kolay olmalı. En azından Marcus Gronholm bana öyle söyledi!" ifadelerini kullandı.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Virgin Racing'in sahibi Richard Branson, Ferrari'nin yeni takımlara yönelik eleştirilerinin üzüncü verici olduğunu belirterek, İtalyan ekibinin bu konuda rahatsız olmaktansa, bu yeni rekabeti memnuniyetle karşılaması gerektiğini ifade etti.
    Ferrari, internet sitesinde yayınladığı yazıda, yeni takımlardan ikisinin ciddi maddi sıkıntılar yaşadığı, diğer ikisinin de gridin en arka sıralarında kaldığını belirterek, ortaya çıkan bu olumsuz tablonun eski FIA Başkanı Max Mosley'in mevcut takımlara karşı açtığı "Kutsal Savaş'ın" mirası olduğunu ileri sürmüştü.

Branson yaptığı açıklamada, Ferrari'nin bu tutumunun hiç de hoş olmadığını, "Ferrari'nin bu tür sözler ettiğini görmek üzüntü verici diye düşünüyorum" dedi.

Formula 1'in yeni takımlara ihtiyaç duyduğunu söyleyen Branson, "Biz yeni bir araç ürettik. Branwn gibi, Ferrari gibi veya yıllardır bu işin içinde olan diğerleri gibi tamamen aynı hazırlık süresine sahibiz. Biz bu durumdan şikayet etmiyoruz, onlarla birlikte mücadele etmekten mutluyuz. Fakat Ferrari'nin de yeni takımları memnuniyetle karşılaması gerekir, çünkü bu takımlar spora çok büyük bir heyecan katıyor" diye konuştu.

Ayrıca yeni takımların önümüzdeki bir iki yıl içinde çok daha iyi seviyeye geleceğine inandığını kaydeden Branson, üretici takımların bütçe kısıtlamasına yönelik FIA'nın girişimlerini bloke etmesinin de yanlış olduğunu savundu.

Branson, "Buna direnmeleri yazık. Bence akılsızca bir hareket. Virgin takımı, bu kadar küçük bir bütçeyle, çok hızlı, iyi yarışlar çıkarılabileceğini kanıtlayacaktır. Devasa rüzgar tüneli testleri gibi büyük yatırımlara veya ekstra 0.1, 0.2 saniye kazanmak için diğer büyük şeylere gerek yok" dedi.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Renault pilotu Robert Kubica, sezonun açılış yarışı olan Bahreyn Grand Prix'de takımın podyum mücadelesi içinde yer almasını beklemediğini söyledi.
    Polonyalı pilot bununla birlikte, Barselona testlerinin son günü yapacakları değişikliklerin, öndeki araçlara biraz daha yaklaşmalarını sağlayacağını belirtti.

Kubica, "Zirve için mücadele eedcek pozisyonda olmaya çalışacağız. Fakat bunu başarmak zor olabilir diye düşünüyorum, özellikle de sezon başı için..." dedi.

Kubica, "Tabi iyi bir başlangıç yapmayı umuyoruz. Fakat gerçekçi de olmak zorundayız, o yüzden Bahreyn'de podyum için mücadele etmeyeceğiz, burası kesin" ifadelerini kullandı.

Testlerin son günü yapılacak değişikliklerin riskli olduğunu ancak hoş bir sürpriz de ortaya çıkarabileceğini belirten Kubica, yarın yeni aero parçaları test edeceklerini söyledi.

Kubica, "Jerez'deki ilk testler çok ümit verici görünüyordu. Valencia'da, ayarlarda bazı problemlerle karşılaştık. Ancak Valencia sonrasında bu duruma hızlı tepki vererek, Jerez'deki ilk testlerde çok güçlü bir görüntü çizdik" dedi.

Geçtiğimiz haftaki testler de bir problem yaşamadıklarını söyleyen Kubica, "Fakat diğerlerine karşı gerileme oldu. Tabi burada şimdi bunu ölçmek güç. Umarız yeni paket ve yeni parçalar bize tah ettiğimiz avantajı getirir" diye konuştu.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Adrian Sutil, farklı pist koşullarına uyum sağlama esnekliğinin, 2010 kurallarının hayata geçmesiyle kendisine rakebetçi bir avantaj sağlayacağına inanıyor.
    Pilotlar, yakıt ikmali yasağının gelmesiyle birlikte 150 kilogramlık depoyla yarışlara başlamak zorunda kalacak. Yarış içinde yakıtın azalmasıyla aracın kontrolünde önemli değişiklikler ortaya çıkarması bekleniyor.

Yağmurlu hava ve değişken pist şartlarında güçlü bir performans sergileyebilen Sutil, bunun yeni sezonda elini güçlendirecek bir değişiklik olduğunu ifade etti.

Sutil, "Sürüş stilimi değiştirirken hiçbir zaman gerçek manada problem yaşamadım. Bunun, benim için bir avantaj olduğunu düşünüyorum. Islak havada veya şartlar ne olursa olsun, bunu görebilirsiniz" dedi.

Alman pilot, "Bu benim için bir kazanım olabilir, çünkü araç yarış boyunca büyük değişiklikler geçirecek. Oversteer yaşayacaksınız, understeer olacak, araç ağır başlayacak, sonra hafifleyecek. Tüm bu durumlara göre kendinizi ayarlamanız gerekiyor" diye konuştu.

Yeni kurallar konusunda ağırlıklı olarak olumsuz şeyler söylendiğni kaydeden Sutil, "Fakat meydana gelebilecek çok ilgi çekici şeyler de var. Ben bunların hepsine açığım, yarışları sabırsızlıkla bekliyorum" dedi.

Force India'nın yarış boyunca gerçekleşecek stratejik değişikliklere en iyi tepki veren takımlardan biri olacağı tahmininde de bulunan Sutil, bunun yarışta pozisyon kazanmada hayati bir rol oynayabileceğini söyledi.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Son gelen haberlere göre Jacques Villeneuve Pazartesi günü Stefan GP'nin koltuğuna oturacak.
    Takım patronu Zoran Stefanovic yaptığı açıklamada 1997 Dünya Şampiyonu'nun 2010'da Formula 1 gridinde yer almak yoğun çaba sarf eden Sırp takımıyla anlaşmaya yakın olduğunu söyledi.

Stefan GP daha önce Kazuki Nakajima ile birinci pilot olarak anlaştı ve bununla birlikte GP2 yarış galibi Pastor Maldonado'nun da yedek pilot olacağına inanılıyor.

Takımın ikinci aracı salı günü tamamlanacak ve lansman Çarşamba günü Cologne tesislerine yakın bir yerde yapılacak.

Sertuğ Ünal
    Turkiyef1
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

1. sayfa - 65 sayfa var 123451151 ... SonuncuSonuncu