turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    Senior Member by_kernekli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    7 Bu Konu icin
    57.068 Toplam

Standart İphone 3GS Cihazlarında ( New bootrom - old bootrom ) Olduğunu Öğrenmek...

Merhaba değerli AppleTürk üyeleri... hergün sitemize yeni arkadaşlarımız katılıyor , azda olsa herkesin çeşitli konularda yanlışı veya eksikliği olabiliyor ve buradaki tüm arkadaşlarımız bu eksiklikleri nasıl giderebileceğimiz hakkında çalışmalar araştırmalar yapıyor herbirerinden alllah razı olsun ve kendilerine çok çok teşekkür borçlu olduğumuzu hatırlatmak isterim .

Arkadaşlar bugünlerde herbirerimizin aklında iphone cihazları ile alakalı binlerce sorular beynimizi kurcalıyor , bunlardan birtanesi de 3gs cihazlarının OLD BOOTROM,mu ? yoksa NEW BOOTROM,mu olduğu yeni jailbreak yapacak olan kişilerin aklında takılı kalıyor ve bu da önemli bir konu . örnek olarak veriyorum malum ios 5 çıktı ama untethered jailbreak çıkmadı ama söz tabiri ile ios 5 untethered jailbreakı şuanda destekleyen tek iphone modeli 3gs old bootrom modelidir.

Lafı fazla uzatmayıp iphone 3gs modellerinin hangi tür bootrom olduğunu nasıl öğreneceğimizi anlatmaya başlayalım !.. UNUTMAYIN CİHAZI DFU MODA alın ve işlemlere öyle başlayın !!

1.YOL

iphone dfu moda nasıl alınır ?? ( videolu anlatım )

ADIM 1- İlk öncelikle cihazımız usb ile pc ye mutlaka bağlayın. Eğer windows 7 kullanıyorsanız hemen BAŞLAT menüsünden DENETİM MASASI`na tıklıyoruz.

ADIM 2 - Denetim masasından AYGIT YÖNETİCİSİ`ne giriyoruz.

ADIM 3- AYGIT YÖNETİCİSİ`ni açtığımızda ise ayrıyeten küçük pencere açılacak..AYGIT YÖNETİCİSİ yani aşağıdaki resim gibi

ADIM 4- Şimdide aşağıdaki resimde görüldüğü gibi EVRENSEL SERİ VERİ YOLU DENETLEYİCELERİ seçeneğine tıklıyoruz.

ADIM 5- Bu seçeneği tıkladığımızda cihazımız pc ye bağlı olduğundan APPLE MOBİLE DEVİCE USB DRİVER yazısını göreceksiniz fare ile sağ tıklayarak ÖZELLİKLER diyoruz aşağıda resimde olduğu gibi

ADIM 6 - ÖZELLİKLERE tıkladığımızda yeni bir menü açılacak o menüden de ayrıntılar sekmesine tıklıyoruz, ve AYGIT AÇIKLAMASI seçeneğine tılıyoruz.

ADIM 7- AYGIT ÖRNEĞİ YOLU seçenegine tıklayarak son aşamaya gelmiş bulunmaktayız.tıklıyoruz ve devam ediyoruz ,Burası işin en önemli noktası. Device Instance Path Değerine bakıyoruz. En sağda iBOOT diye başlayan ve takip eden rakamlar var. Eğer IBOOT-359.3 gösteriyorsa sizde bilinki telefonunuz Old Boot'tur. IBOOT-359.3.2 gösteriyor ise New Boot'tur.

2.YOL

PC,nize İDETECTOR programını indirerek de öğrenebilirsiniz bu yol daha iyidir zaten dakikalarınızı bile almaz .

işte bakın sonuç burda cihazım 3gs old bootrom.
    UNUTMAYIN BU PROGRAM İLE ÖĞRENMEK İSTEDİĞİNİZDE CİHAZINIZI YİNE DFU MODA ALIN VE PROGRAMI ÖYLE ÇALIŞTIRIN!! AKSİ TAKDİRDE SEARCHİNG DFU... DİYE KALIR VE HATA VERİR !!

İDETECTOR programını BURADAN... indirebilirsiniz. hepinize kolay gelsin umarım açıklayıcı olmuştur .. İYİ FORUMLAR arkadaşlar..
    Gizli iceriği görmeniz icin 'Teşekkür' etmeniz gerekiyor.
    Yetersiz haklar yüzünden gizli iceriği göremessinız.

NOT: Kesinlikle alıntı değildir sizler için kendi bilgisayarımda ve kendi 3gs cihazım ile ayrıntısına kadar anlatmaya çalıştım BİLGİNİZE ..

thanks aydinli
    insanlara teşekkür etmesini bilmeyen ,Allah a da şükür etmesini bilemez.(hadisi şerif)
    teşşekkür etmek için mesaj yazmayın ,teşşekkür butonunu kullanın
    Forumda Sunulan dosyalar test amaclidir!!!!
    AlıntıAlıntı

2. Teşekkür edenler:

Antoine Francis (11.01.2013) , ser_jesus (31.10.2012) , xezal (27.09.2012) , banshee (26.04.2012) , laheyl (26.04.2012) , kozanli (28.02.2012) , baris yuksel (21.02.2012)

Junior Member radional - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Standart Cevap: İphone 3GS Cihazlarında ( New bootrom - old bootrom ) Olduğunu Öğrenmek...

tsk ederim ustaddd
    AlıntıAlıntı