turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu
12 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member KiMeRa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    8 Toplam

Standart Kurtlar Vadisi'ne şikayet yağdı

05 Şubat 2007 Pazartesi 9:42
    Her gün onlarca seyirci, RTÜK'ün 444 1 178 numaralı şikâyet hattını arayarak, dizinin ekrana gelmesine engel olmaya çalışıyor. Üst Kurul iletişim personeli, son birkaç gün içinde 100'ü aşkın seyircinin aynı yöndeki şikâyetlerini not etti.

Yıllardır RTÜK'e en çok şikâyet edilen TV dizisi olan Kurtlar Vadisi'nin 8 Şubat'ta başlayacak "Terör" bölümleri için yapılan şikâyetlerden bazıları şöyle:

"Diziyle Kürtlere cephe alınacak." "Fragmanı teröre teşvik edici." "Psikopat gençlik yetişiyor." "70'leri yine yaşamak istemiyorum."
    AlıntıAlıntı

Senior Member KiMeRa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    8 Toplam

Standart İlgi: Kurtlar Vadisi'ne şikayet yağdı

Kurtlar Vadisine kafayı takanlar sacma Amerikan kahramanları icin niye birsey söylemiyorlar?Arnold'lar,Van Damme'lar ve benzerlerinin yaptıkları Polat'tan daha mı güzel?Daha mı inandırıcı?Hannibal siddet icermiyor muydu?Bence vatandas tepkisi olarak adlandırdıkları sey aslında Kurtlar Vadisi ile rekabet edemiyecekleri icin reyting kaygısına düsen rakip kanalların organizasyonudur.
    AlıntıAlıntı

Senior Member memolican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    22 Toplam

Gercegi söyleyenler dokuz köyden kovulurmus. Kac gündür bekliyorum. Bu dizi insanlari dogru düzgün dürüstüm caliskanim Vatanseverligi tesvik ediyor. Bu hisi insanlara asilamak icin en güzel yol. Bu Bazi yolsuzlari ve Kan emicilerin isine gelmiyor diye kendiliri ayni gemide oldulari icin bu yasaklaniyor. Birilerinin fena halde islerini karistip türkiyenin lehine hizmet saglamis durumundalar.
    AlıntıAlıntı

Senior Member spiderman 2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    186 Toplam

benimde hosuma gtmedi bu is.Herseyi yayin veriyorlar haberlerde türkiyeyi kötüliyecek konulari ama dizi ye gelince karsi geliyorlar
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    22 Toplam

Medyayi kendileri lehine saglamak icin. Pembe gözlükle seyir ettirerek Herkesi manupule etmeye calisiyorlar. Sabah kadin programlari. Kadinlarin kizlarin eteklerin altina bakanlari izletiriyorlar. Veya Freekickleri izletiriyorlar. Bunun hangi egitici ve bilgilendirme veya eglendirme yönü var. Milletimizi cahil etmeye calisiyorlar. Can sikintisi zaten yaptiklari. O diziden baska bakmiyorum türk kanalarina
    AlıntıAlıntı

Junior Member Kankii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Iste Arkadaslar Türkiye gercegi budur. Bizler ne zaman istedigimizi istedigimiz zaman yapabilecegiz? BAna göre yüzde yüz gercekleri yansitan KURTLAR VADISI dizi bazi kesitlerin hosuna gitmeyip Insanlarimizin gercekleri görmesi saglamistir.

Arkadaslar gördüğümüz kadarıyla KVTEROR ün kapatılmasına sevinen bir ziyaretçimiz dahi yok. Şimdi tüm ziyaretçilerimizi en azından bir kez "444 1 178" nolu RTUK ü arayarak tekrardan geri dönmesini sağlamak. Eğer her ziyaretçimiz buna destek olursa sesimizi duyurma şansımız olacaktır. Milyonların beğenerek izlediği KURTLAR VADİSİ TERÖR için haydi RTUK'ü arayarak protesto etmeye.

İşte Pana Film'den yapılan açıklamanın tam metni.

KURTLAR VADİSİ�NİN SAYGIDEĞER İZLEYİCİLERİ,

23 yıldır Türkiye�nin gününü kana bulayan, ufkunu kapatan ve geleceğini körelten terör belasının arkasındaki karanlık gerçekleri konu edindiğimiz dizimizin yeni bölümlerine gelen yayın yasağı fiili bir durumdur.

Bildiğiniz gibi, önyargılı karalama kampanyalarına rağmen Kurtlar Vadisi Terör�ün birinci bölümü yayınlanırken, bütün ülkede televizyon izleyenlerin yarısı nefeslerini tutmuş, her kesimden 30 milyon insanımızın yüreği birlikte çarpmış, eserde şu veya bu kesime karşı en küçük bir ayırım ve aşağılama görülmemiştir� Buna rağmen geçtiğimiz Pazartesi günü itibariyle fiili sansür çarkı dönmeye başlamış, hiçbir demokratik hukuk devletinde görülemeyecek bir uygulama ile dizimizin yayımlanması imkânsız hale getirilmiştir� Ya Kurtlar Vadisi yayından kalkacak ya da kanalın yayın izni iptal edilecekti�

Yapımcı olarak bizim yaptığımız 30 milyon vatandaşın takdirini kazanan sanal bir gerçekliktir ama bu kitlenin beğenisini hiçe sayan sansürcü zihniyetin yaptığı somut bir gerçekliktir� Zira, dizinin henüz sadece bir bölümü yayınlanmış ve bu bölümde herhangi bir sakınca görülmemiş olduğu halde sonraki bölümler, ısmarlama bir takım kaygı ve tahminlerden hareketle ağır şekilde suçlanmıştır.

Oysa Kurtlar Vadisi, daha birinci bölümün ilk sahneleriyle birlikte bu ülkede her şeye rağmen herkesin kardeş olduğu bilincini pekiştirmek için en etkili örneği vermiştir� Dizinin en güçlü mesajlarla vurguladığı Kürt ve Türkün kardeşliğinden rahatsız olanlar Kurtlar Vadisi�ni suçlamış, yayın engellenmiştir�

Kurtlar Vadisi, yaklaşık çeyrek yüzyıl boyunca bu ülkenin 40 bin insanına kıyan senaryoyu yazdıran ellerin parmak izlerini sanal labaratuarda teşhis edeceği için mi linç uygulamasına hedef olmuştur?

Kurtlar Vadisi, kanlı sürecin yolaçtığı dolaylı-dolaysız 300 milyar dolarlık kaybın hesabını sorgulayacağı için mi sakıncalı bulunmuş ve susturulmak istenmiştir?

Ancak, Kurtlar Vadisi�nin yapımcısı olarak PANA FİLM, bu konuda ve her konuda sözünü bir şekilde söyleyecek, televizyonda olmazsa sinemada, dijital platformlarda veya internet aracılığıyla siz saygıdeğer izleyenleriyle buluşacaktır�

Saygılarımızla�

PANA FİLM
    AlıntıAlıntı

TDW Team-Co Admin TA69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    441 Toplam

23 yıldır Türkiye�nin gününü kana bulayan, ufkunu kapatan ve geleceğini körelten terör belasının arkasındaki karanlık gerçekleri konu edindiğimiz dizimizin yeni bölümlerine gelen yayın yasağı fiili bir durumdur.
    sen uyu türkiye ben, oyunumu oynayayim.
    AlıntıAlıntı

Senior Member eaglepaw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    488 Toplam

önceki diziyide izlemiyordum

bunuda izlemeyecektim

değişen bişey olmadı benim açımdan
    AlıntıAlıntı

Administrator Elvis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    5.914 Toplam

Yeri geldigi zaman her TÜRK birer kahraman olur! afedersiniz Dötleri korkmaya basladi desem yeridir.

Bu rtük de calisanlari mercek altina almali bunlar acaba kime hizmet ediyorlar kirolarami amerikan itlerinemi?
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    22 Toplam

Türkiye zaten amerika ve Avrupanin kuklasi. Basbakan bile istemiyor ama zorunda birakiliyor. Milli Güvenlik toplantirinda ona cerceve ciziyorlar ve isteklerini yerine getirlemesse. Bankalar Yahudiler tarafindan türk vatadas görününler ve türk isimi tasiyorlar hortumlaniyor. Ve Erken Secip basliyor. Hükümet demokratik sekilde düsüyor. Bize düsen Görev düzgün Evlat yetirmemiz lazim. Halkimizin gelecegi onlar. 100 Aileden bir Evlat ciksa. Anahtar pozisonlara yerlesirse, zamanla hepmize yeter. Egitim bu konuda cok önemli. En azindan vatan sahip cikmaya salabilirsek ne mutlu bize. Türkler Türklere yardim ve Alisveris etmeli. Ama Satanda dogrudan sasmamali. Sokakta bile konusmaktan fazla küfür ediyoruz. Kahvelere gitmeyelim cocuklara egitim verelim. Faiz haram dersek ozaman Yahudiler kazanir. Ozaman milletimiz bankalardan uzaklasir ve Banka calisani olamak istemez.
    Konu memolican tarafından (17.02.2007 Saat 21:33 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu

Bu Konudaki Etiketler