turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

3. sayfa - 4 sayfa var BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
34 sonuçtan 21 ile 30 arası
    Junior Member tomcsf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    3 Toplam

Standart Cevap: T 85 anten ile Türksat 42°----1° Thor´a kadar resimli aciklama.

Alıntı sayder Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    vay arkadaş elin memleketinde ne kaliteli çanaklar var.çanak ben kaliteliyim diye bağırıyor.tr de kıytırık çanaklara onlarca para dökülüyor.şu çanaktan tr de bulamıyoruz yaw.
    Bizim memlekette de var ustam...sadece fiyatları biraz pahalı...Link vermiyorum..çünki reklama girecek olay....gerek yok...
    Sende biliyorsun ki bütün uyduların tranponderleri avrupaya dönük vaziyette yayın yapıyorlar...
    Bende gibertini 2.40 var ve İnvacom 03 lnb kullanıyorum.Kablom da rg11 ERSE cu+Cu...FULL BAKIR KABLO...Buna rağmen Hotbirdtteki Super Beam yayınlarını alamıyorum...Astra 19 un sinyalleri %70-80 civarı...(astra 1Fden bahsetmiyorum )...Konum İSTANBUL

(240 km.Keşan..+100 km) sonra yunanistanın küçük bir kasabasında evim var..İstanbuldan 350 km batı...(Astra 19) u 90lık kalitesiz çanakla %90 sinyalle alıyorum..İstanbulda bu değerle 240 ile ulaşamıyorum...Antenim ayarsız değil..Satfinder3 kullanıyorum...Birgün çatıdan düşüp komşulara rezil olacağım..

Bütün mesele...Astranın kapsama alanı içine girdiğim için ....

Yukarıdaki arkadaşlar bütün uyduların tam kapsama alanında...Almanyada Lnb yi ASTRA uydusuna doğru tencere kapağının önüne tutsan ...sinyal alırsın...

Bu tip anten orada full verim verir...ama iş Türkiye olunca biraz zor...tam randıman alamzsın ...tüm Clark kuşağını tutamazsın...yorulursun..başın ağrır tek anten ile...
    Bence bu tip anten ile uğraşacaksan...2 tane alıp...Clark kuşağını ikiye bölersen olur...(42east-19east)+(16east-1west) gibi...

Saygılarımla...
    Konu tomcsf tarafından (25.07.2011 Saat 23:38 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

Member r-kaptan-43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    2 Toplam

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Uploaded with [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

yer almanya duisburg
    AlıntıAlıntı

Junior Member Emrah Begonya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Selamun aleyküm herkese
    konu cok eski ama belki biri cikar.
    Elimde T90 antenim, 2 tane (inverto) quattro lnb (multischalter mevcut), 4 tane single Lnb (inverto) ve Montaj icin gerekli hersey mevcut. Istedigim Eutelsat 7, Turksat 42 quattro lnb ile multischalter baglanmasi. diger singler herhangi uydular icin.
    Bir insan bulamadim yapacak, birkac kisi ile görüstüm tek anten ile olmuyor diyorlar. ben de kactane forumu gezdim oldugu söyleniyor. lütfen biri desin ben yaparim ve ücreti ne ise görüselim.
    Ben 75228 Pforzheim / Ispringen de oturuyorum.
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] buradan ulasabilirsiniz.
    AlıntıAlıntı

Junior Member hakan303 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    2 Toplam

Standart T 85 anten ile Türksat 42°----1° Thor´a kadar resimli aciklama.
    bu parameteler almanya mönchengladbach icin gercerlimi.????
    lütfen bilignizi rica ederim
    AlıntıAlıntı

Junior Member Traky39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 Bu Konu icin
    12 Toplam

Alıntı hakan303 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Standart T 85 anten ile Türksat 42°----1° Thor´a kadar resimli aciklama.
    bu parameteler almanya mönchengladbach icin gercerlimi.????
    lütfen bilignizi rica ederim
    Kardes bu Antenle Almanya nin Heryerinden Alabilirsin Bu Uydulari ve Sinyalleri
    Belki Yerine göre Skew ve Azimuthwinkel ayarlari
    Kücük capli degisebilir
    Misal:105 -35
    Ama Yukardaki Resimli Tarif OK..
    AlıntıAlıntı

6. Teşekkür edenler:

hakan303 (10.03.2016) , sonic (9.03.2016)

Administrator Elvis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    5.913 Toplam

Alıntı Emrah Begonya Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Selamun aleyküm herkese
    Elimde T90 antenim, 2 tane (inverto) quattro lnb (multischalter mevcut), 4 tane single Lnb (inverto) ve Montaj icin gerekli hersey mevcut. Istedigim Eutelsat 7, Turksat 42 quattro lnb ile multischalter baglanmasi. diger singler herhangi uydular icin.
    Bir insan bulamadim yapacak, birkac kisi ile görüstüm tek anten ile olmuyor diyorlar. ben de kactane forumu gezdim oldugu söyleniyor. lütfen biri desin ben yaparim ve ücreti ne ise görüselim.
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] buradan ulasabilirsiniz.
    Aynı sistemi 5 sene önce kurdum halen sorunsuz kullanıyorum sizde kullanabilirsiniz ben uzaktayım ama umarım size yakın biri çıkar yardımcı olur bol sabırlar.
    Kim Hakkımda ne Düşünüyorsa Allah ona 10 Mislini Versin

AlıntıAlıntı

8. Teşekkür edenler:

RATUS42 (8.03.2016)

Banned selcuk8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    27 Toplam

Alıntı Emrah Begonya Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Selamun aleyküm herkese
    Merhaba usta anteni yaptırdın mı?
    AlıntıAlıntı

Junior Member hakan303 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    2 Toplam

sizin resimllere bakarak anteni kurtum ve sorunsuz calisiyor.
    türksat. astra 19 ve 28 .

elinize saglik arkataslar.
    AlıntıAlıntı

11. Teşekkür edenler:

sonic (12.03.2016)

Member Kumgibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    4 Toplam

selamlar saygilar
    Bende iki canak var Octagon SF 818 reciver var.Sizlerden ricam Wuppertal den bir DOST yokmu bana yardimci olacak?Türksat ayarli ama misal Aspor NTVspor cekmiyor ayrica Eutelsat 7 derecede TÜRKIYE yayinlarini izlemek istiyorum
    Resimlere baktimda mesela bende tam tersi cikiyor,Bir canak Türksat ayarli zaten diger kücük anteni Astranin SAG tarafina dogru cevirirsem 13 dereceyi buluyorum.Ama ne yaptiysam <EUTELSAT 7 dereceyi bulamadim
    AlıntıAlıntı

Junior Member gomak75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    2 Toplam

Alıntı -=sezo=- Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Bugün bir müsteriye 3 uydu ayarlarken,test amacli bir kac uydu daha ilave ettim.Cünkü,TDWde ve baska Boardlarda su sekil deniyor.Türksat ile Eutelsat W3 7° (Digitürk) beraber cekmez,cekse bile randiman alamazsin.Onun icin zaten Boardumuzda bulanan aciklamaya ilaveten gene test yaptim.
    T 85 ile Showtürk ya hic cekmiyor,yada devamli takilmalar oluyor diyede sIk sIk rasladigimiz sorunlar arasinda.
    Bendeki ölcme aleti Satlook mark IV ve sinyal oranlari bazi receiverlere göre söyle olabilir.
    %88-%90 Satlook----Receiver %99-%100 yani Ölcme cihazindaki %88 süper sinyal seviyesidir.
    %70-%74 Satlook----Receiver %80-%90 arasidir yani normal yagisli ve karli havalarda resimde,takilma yada kirilmalar olmaz.Bende T 90 da Eutelsat w3 DT kanallari dahada düsük oranlardadir ve cok ender takilmalar olur.
    Test icin Kullandigim LNBler Inverto markasinin 2 ürünüdür.Cünkü Inverto uzun ömürlü,iyi kaliteli ve cekim gücü bakimindan üst düzeydedir.
    Özellikle uzun Feedli olan Inverto Black High gain 72 dbdir ve T 85de Türksat icin daha verimli olani yoktur,en azindan benim test ettiklerim arasinda.
    T85 Multifocus antenle 42°Türksat-1° Thor uydularini cekmek mümkün.Thor uydusu icin Ortaavrupada nerede oturdugunuz önemli.Günyede oturuyorsaniz,bütün frekanslari cekmeniz mümkün degil.Kuzeyde iseniz sorun olacagini sanmiyorum.
    Burada Astra 19,2°,Astra 28° ve Hotbird 13°yi yazmiyorum,cünkü sinyal seviyeleri o kadar yüksekki,bir sey yazmaya luzum görmüyorum.
    Resmdede görüldügü gibi merkez olarak Astra 28°yi baz aldim ve Feedhalteri uydularun cok oldugu yere cektim,bu sekil 43° aciyi cekmek mümkün
    Türksat´ta kritik olan frekans 12656 H 4444 (Showtürk).2 Sinyal seviyesinde 11054 H 30000 görülmektedir (NTV paketi)hatta %57 ile bu kanallari takintisiz izleyebilirsiniz,ama yagmurlu havalarda takilmalar olacaktir yada hic sinyal gelmeyebilir.
    Test yaptigim bölge Almayada Nürnberg civaridir.

Buyurun cektigim Resimler ve bir kac frekanslarin Sinyal siddetleri.

Usta öncelikle tesekkürler bende T85 canak var Almanya Düsseldorf 42derece türksat ile 7 derece eutelsat ayarlari gösterirmisin
    simdiden tesekkürler
    AlıntıAlıntı

3. sayfa - 4 sayfa var BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu